Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Glendalough

Dovolená Irsko Glendalough


Pokud hledáte dovolenou s nádhernými přírodními scenériemi a bohatou historií, není nic lepšího než Irsko. Tato země je plná kouzelných míst, ale jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst je Glendalough.

Glendalough se nachází v kraji Wicklow a jeho historie sahá až do 6. století, kdy sem přišel svatý Kevin, který si zde postavil kapli a klášter. Tyto stavby jsou stále patrné a dodávají místu velmi zvláštní atmosféru.

Parkování u Glendalough je sice placené, ale stojí za to. Celý areál je naprosto úchvatný a nabízí zábavu pro všechny návštěvníky, ať už hledají krásné výhledy nebo romantická místa. Pro ty, kteří chtějí vidět vůbec všechno, nabízí se možnost projít celý park, a to včetně náročnějších částí, které vedou kolem jezer a hor.

Pokud máte rádi tradiční irskou hudbu, není nic lepšího než podívat se do místní hospůdky, kde se každý večer organizují koncerty. Glendalough má mnoho skvělých hospod, kde můžete ochutnat čerstvě připravené jídlo a pití. Vyhřívané venkovní posezení vám umožní vychutnat si krásný výhled na okolní krajinu.

Další nezbytnou zastávkou je Katedrála Sv. Petra, která se nachází v centru městečka. Tato katedrála, postavená v 12. století, je ukázkou nádherné gotické architektury a stojí za návštěvu. Uvnitř se nachází i zajímavé muzeum, kde si můžete prohlédnout mnoho historických artefaktů a poznat více o historii Glendalough.

Celkově lze tedy říct, že Glendalough je naprosto úžasné místo, které stojí za to navštívit. Je to ideální místo pro všechny, kteří chtějí prožít krásnou a magickou dovolenou. Krásné přírodní scenérie, romantické místa, historické památky a akce v místních hospodách dělají z Glendalough ideální destinaci pro každého turistu. Proto pokud máte plány na dovolenou v Irsku, nezapomeňte navštívit Glendalough.


Letenka Irsko Glendalough


Irsko je země plná malebných vesnic, zelených kopců a nádherných přírodních scenérií. Mezi ty nejkrásnější patří městečko Glendalough, ležící v oblasti Wicklow Mountains nedaleko Dublinu. Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nenechte si ujít návštěvu tohoto úchvatného místa.

Nejlepší způsob, jak se do Glendalough dostat, je letadlem. Irská hlavní město Dublin disponuje moderním mezinárodním letištěm, které navštěvují letadla z celého světa. Z Prahy letadlo do Dublinu letí přibližně 2,5 hodiny. Po příletu na letiště si můžete pronajmout auto, nebo jet autobusem, který jezdí pravidelně až do Glendalough. Cesta trvá přibližně hodinu.

Glendalough je především známé svými historickými památkami - klášterem, který založil sv. Kevin v 6. století. Klášterní zřícenina se nachází uprostřed údolí, obklopeného nedotčenou přírodou. Když se budete procházet kolem kláštera, určitě si všimnete zvonice, kaple a milého vodopádu.

Ale Glendalough nabízí mnohem víc. Okolí města je plné turistických stezek, z nichž nejznámější je turistická trasa Wicklow Way. Cesta vás zavede přes vrcholky hor s nádhernými výhledy na okolí. Pokud máte rádi krásnou přírodu a procházky, je to ideální místo pro vás.

A co by to bylo za Irsko, kdyby se tam nedalo dobře najíst a popíjet. V Glendalough najdete mnoho hospůdek a restaurací, které nabízí kromě tradičních irských jídel také nápoje jako je Guinness a irské whisky.

Pokud považujete Irsko za vaší další dovolenkovou destinaci, nenechte si ujít návštěvu úchvatného města Glendalough. Letenka do Dublinu vás nepřijde na víc, než na pár tisíc korun. A to se určitě vyplatí.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough, známý také jako „údolí dvou jezer“, je přírodní oáza nacházející se na východě Irska, asi hodinu jízdy od hlavního města Dublinu. Toto krásné místo je oblíbené jak u místních obyvatel, tak u turistů z celého světa.

Irské počasí je známé svojí proměnlivostí a Glendalough není výjimkou. Kvůli své poloze a přítomnosti dvou jezer si můžete v každém ročním období vychutnat různá počasí. V létě se dočkáte teplejších teplot a slunečných dnů, zejména v červenci a srpnu, kdy průměrné teploty dosahují 17-20 °C. Za takového počasí je ideální navštívit Glendalough a projít se po krásných přírodních stezkách, navštívit historické ruiny a užít si piknik u jezera.

Na podzim se počasí začne ochlazovat a příroda nabízí úchvatnou podívanou barevně se měnících listů. Teploty jsou nižší, pohybují se kolem 10-15 °C, ale stále je možné si užít procházku po okolních horách a jezerech. Je však třeba mít na paměti, že podzim je také obdobím, kdy často prší a je více vlhko, takže se doporučuje mít s sebou nepromokavé oblečení a obuv.

Zima v Glendalough je často chladná s průměrnými teplotami okolo 5-10 °C. V tomto období si můžete užít klidnější atmosféru, kdy je méně turistů a okolní příroda je pokryta sněhem. V zimě se ale také často vyskytují deštivé a větrné dny, takže se doporučuje mít s sebou dostatek vrstevnatého oblečení a deštník.

Jaro je v Glendalough dobou, kdy příroda začíná ožívat. Průměrné teploty stoupají na 10-15 °C a je často slunečno, i když občas může být chladněji a deštivěji. Jarní období je ideální pro procházky a objevování okolních přírodních krás.

Ať už se rozhodnete navštívit Glendalough v jakémkoli ročním období, buďte připraveni na různá počasí a nezapomeňte si sebou vzít dostatek oblečení. Bez ohledu na počasí však Glendalough nabízí jedinečné přírodní a historické krásy, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Jak se dostat do Glendalough?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Glendalough, je autem nebo autobusem. Z Dublinu to trvá asi hodinu a půl jízdy.

2. Kde se nachází Glendalough?

Glendalough se nachází v kraji Wicklow v Irsku.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Glendalough?

Hlavní atrakce v Glendalough jsou klášter Sv. Kevina, Upper a Lower jezero, Round Tower a Báthoryovský kříž.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?

Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je v období jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném květu.

5. Je nutné si rezervovat ubytování v Glendalough?

Je doporučeno si ubytování v Glendalough předem rezervovat, zejména v hlavní turistické sezóně.

6. Kde se dá v Glendalough najíst?

V Glendalough se nachází několik restaurací, kaváren a hospůdek, které nabízejí tradiční irské pokrmy.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa v Glendalough?

Nejlepší turistická trasa v Glendalough je okružní trasa kolem Upper a Lower jezera, která vám umožní vidět všechny hlavní atrakce této oblasti.

8. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough?

Nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy se zde obvykle hromadí nejvíce turistů.

9. Kolik stojí vstup do Kláštera Sv. Kevina?

Vstup do kláštera Sv. Kevina je zdarma, ale je možné si tu nechat milodar.

10. Je v Glendalough dostatek parkovacích míst?

Ano, v Glendalough je dostatek parkovacích míst, ale během turistické sezóny mohou být parkovací místa plná.


Ubytování Irsko Glendalough


Glendalough, známé také jako údolí dvou jezer, je jedným z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na irském ostrově. Nachází se v hrabství Wicklow, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Toto malebné údolí je obklopeno nádhernou krajinou, která láká milovníky přírody, turisty i historie.

Největším lákadlem Glendalough je jeho klášter založený ve 6. století svatým Kevinem. Klášter, který se nachází u jezera, byl kdysi centrem duchovního výzkumu a vzdělávání. Dnes jsou zde stále patrné zbytky klášterních budov, jako jsou kostel, klášterní refektář a věž. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat tuto historickou památku a ponořit se do atmosféry minulých staletí.

Ale návštěva Glendalough není omezena pouze na klášter. Krajina v okolí je úchvatná a zahrnuje dvě jezera, která jsou důvodem, proč je tomuto místu přezdíváno "údolí dvou jezer". Jezera, která jsou obklopena zelenými horami a lesy, nabízejí úžasný výhled a příležitost k odpočinku a relaxaci. Mnoho turistů si zde pronajímá čluny nebo kajaky, aby si užívali jezerního prostředí.

Kromě kláštera a jezer je Glendalough také výchozím bodem pro několik turistických stezek, které vás provedou okolní krajinou. Mezi nejznámější patří stezka Wicklow Way, která vede přes kopce a údolí s úchvatnými výhledy na krajinu. Tato trasa je oblíbená mezi pěšími turisty i cyklisty.

Pokud plánujete návštěvu Glendalough, budete potřebovat ubytování. V okolí najdete různé možnosti, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti jezera a kláštera, takže budete mít snadný přístup k hlavním atrakcím.

Ubytování v Glendalough je obvykle velmi pohodlné a přátelské. Místní majitelé penzionů a hotelů jsou běžně přívětiví a ochotní pomoci s jakýmikoli dotazy nebo potřebami. Můžete si vybrat ze široké škály ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Celkově vzato, ubytování v Glendalough vám umožní prozkoumat toto krásné a historicky významné místo v Irsku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit zde jen jednodenní výlet nebo si zde rezervujete pobyt na několik dní, jistě nebudete zklamaní. Glendalough je skutečným pokladem v irském venkově a stojí za to ho navštívit.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky