Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Pokud hledáte neotřelé místo v Irsku pro vaši dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Portrush na Severním Irsku. Toto malebné přímořské město nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy na moře a zajímavou historii.

Abyste se do Portrush dostali, můžete si koupit letenku z České republiky na letiště v Dublinu nebo Belfastu. Odtud je to necelých 100 kilometrů do Portrush. Nejbližším letištěm k Portrush je letiště v Belfastu, kde můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu.

Portrush je ideálním výchozím bodem pro objevování Severního Irska. Nejvýznamnější turistickou atrakcí v této oblasti je určitě Giants Causeway, který se nachází jen několik kilometrů od Portrush. Tento přírodní skvost je nepřehlédnutelným místem na severním pobřeží a patří mezi nejkrásnější přírodní památky v Irsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu v této oblasti, je temná hora (Dark Hedges), která se objevila v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně Hry o trůny. Tento tajemný lesní pruh s provoněnou atmosférou přináší do Severního Irska kousek magie.

Pro sportovce nabízí Portrush vynikající podmínky pro windsurfing a surfing. Pokud vám vítr dovolí, můžete si pronajmout vybavení a vyrazit na vodu. Kromě toho můžete také navštívit některý z mnoha golfových hřišť v okolí.

Pokud hledáte poznání místní historie, můžete navštívit Dunluce Castle, starobylý hrad s neuvěřitelnými výhledy na oceán. Tento hrad byl postaven na útesu nad mořem a dnes se řadí mezi nejvýznamnější historické památky Severního Irska.

V Portrush je mnoho zajímavých restaurací nabízejících chuťovky místní kuchyně, jako je například rybí alej s čerstvě ulovenými rybami a mořskými plody.

Portrush je také ideálním místem pro pobyt s rodinou, protože pláže jako East Strand a West Strand nabízejí úžasné možnosti pro koupání a na pláži se děti budou moci bavit celý den.

Konečně, Portrush není jen krásné letovisko, ale také skutečným klenotem v Irsku, který nabízí návštěvníkům výjimečné a nezapomenutelné zážitky. Jestliže hledáte zajímavé a jedinečné místo pro vaši dovolenou, vyzkoušejte Portrush na Severním Irsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1) Jak se dostanu do Portrush?
Odpověď: Portrush se nachází na severním pobřeží Severního Irska. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky dorazit na letiště v Belfastu a odtud pokračovat autobusem nebo vlakem do Portrush.

2) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Portrush?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Portrush patří krásné písčité pláže, golfové hřiště, lázeňský hotel Royal Portrush Golf Club a hory Giant's Causeway.

3) Kde se dá v Portrush ubytovat?
Odpověď: V Portrush je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Nejpohodlnější je rezervovat si ubytování předem online.

4) Jaké jsou možnosti stravování v Portrush?
Odpověď: V Portrush najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí širokou škálu tradičních irských jídel i mezinárodních specialit.

5) Co dělat v okolí Portrush?
Odpověď: V okolí Portrush se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je chráněné území Causeway Coast, Dunluce Castle, Carrick-a-Rede Rope Bridge a hrad Ballycastle.

6) Kdy je nejlepší čas navštívit Portrush?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Portrush je v letních měsících, kdy je teplé počasí a atrakce jsou otevřené. Nicméně díky své krásné přírodě a golfovým hřištím je Portrush atraktivním cílem i v jiných ročních obdobích.

7) Jaké outdoorové aktivity jsou v Portrush k dispozici?
Odpověď: V Portrush si můžete vychutnat plavání, surfování, kajakování, golf, rybolov a procházky po malebných pobřežních stezkách.

8) Existují v Portrush nějaké kulturní akce nebo festivaly?
Odpověď: Ano, v Portrush se koná několik kulturních akcí a festivalů během roku, včetně Red Sails Festival, Portrush Air Show a The North West 200, což je mezinárodní závodní akce.

9) Jak dlouho trvá cesta z Portrush do Dublinu?
Odpověď: Cesta z Portrush do Dublinu trvá přibližně 3 hodiny autem. Další možností je také vlakem nebo autobusem, které nabízejí pravidelné spoje mezi těmito dvěma městy.

10) Jsou v Portrush dostupné veřejné dopravní prostředky?
Odpověď: Ano, v Portrush je k dispozici místní autobusová linka, která spojuje různé části města. Dále je také k dispozici železniční spojení do dalších měst v okolí.


Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush, malé město na severu Irska, se nachází mezi skalnatými útesy při pobřeží Atlantského oceánu. Jeho klima je typické pro venkovskou oblast severního Irska - mírné a vlhké počasí s chladnými zimami a mírnými léty. Celoročně často prší, což může být výzvou pro návštěvníky v letních měsících, ale Portrush nabízí mnoho zajímavých aktivit, což může zmírnit vliv mokrého počasí.

Léto v Portrushi, od června do srpna, je obecně nejteplejším obdobím roku s průměrnou teplotou kolem 17°C. Denní maximum může být vysoké až 20-25°C, což se může zdát jako příjemná teplota pro koupání v oceánu. Nicméně i v tuto dobu se setkáte s deštivými dny, takže není určitě od věci mít s sebou deštník a nepromokavé oblečení. Pokud bude slunce svítit, může to být perfektní čas na projížďku na pláži nebo prozkoumání rušného střediska města.

Podzim v Portrushi, od září do listopadu, znamená menší množství turistů a tichou atmosféru v okolí. Průměrná teplota se snižuje na přibližně 12°C, ale stále existuje šance, že se setkáte s hezkými a teplými dny. V celém období podzimu se vyskytují časté deštivé dny, takže je opět důležité, abyste měli s sebou vhodné oblečení pro každé počasí. Nicméně v tuto dobu roku se můžete těšit na krásné podzimní barvy v krajině, což může být ideální pro turistické výlety a fotografie.

Zima v Portrushi, od prosince do února, přináší nejchladnější počasí v roce s průměrnými teplotami kolem 7°C. Setkáte se s většími srážkami v období mezi listopadem a lednem, což může mít za následek zasněžené oblasti. Pokud však toužíte po relaxaci, můžete si užít příjemné chvíle v místních hospůdkách a kavárnách, kde můžete ochutnat tradiční irskou kuchyni.

Jaro v Portrushi, od března do května, otevírá turistickou sezonu a slibuje slunečné dny, teploty kolem 10-15°C a méně dešťových dnů. Toto je roční období, kdy krajinu ovlivňují zdrženlivé zelené tóny a kvetoucí květiny. Je to ideální čas na procházky po pláži a prozkoumávání okolní krajiny.

Celkově vzato, Portrush a Severní Irsko mají mírné a vlhké počasí po celý rok s dešťovými srážkami po většinu roku. Být připraven na každé počasí bude důležitým faktorem při plánování vaší cesty do této oblasti. Nicméně krása Portrushu, jeho tradiční kultura a možnosti pro turistické aktivity určitě stojí za návštěvu v jakémkoli období roku.


Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko – zelená země plná přírodních krás, historie, kultury a neuvěřitelně pohostinných lidí. Pokud si chcete užít dovolenou v této neuvěřitelné zemi, doporučujeme vám navštívit letovisko Portrush, které se nachází na severním pobřeží Severního Irska.

Portrush je přímořské město, které leží na poloostrově Ramore Head. Jeho nádherná pláž, národní park Giant's Causeway a příjemné místní obyvatelé udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Jako první si nenecháme ujít jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této oblasti – národní park Giant's Causeway. Jedná se o neuvěřitelně krásnou krajinu, kde se nachází přibližně 40 tisíc různě velkých bazaltových sloupů. Tento přírodní fenomén je od roku 1986 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Podle místní legendy je Giant's Causeway výsledkem boje dvou obrovských bohů, irského Fina MacCoola a skotského Benandonnera.

Další zajímavostí Portrush je nádherná pláž, která nabízí nejen možnost koupání, ale také surfování a jiné vodní sporty. Pokud zvolíte pobyt v Portrush v létě, určitě si na této pláži užijete nezapomenutelné zážitky.

Pokud si chcete dopřát trochu více historie, určitě navštivte hrad Dunluce, který se nachází v těsné blízkosti Portrush. Tento hrad byl postaven již v 13. století a je dodnes velmi dobře zachovaný. Z jeho hradního ochozu se nabízí nádherný výhled na oceán.

Posledním bodem našeho seznamu nezapomenutelných zážitků v Portrush je návštěva lokálních hospůdek a restaurací. Irská kuchyně je světoznámá a okolí Portrush není výjimkou. Připravte si chuťové pohárky na čerstvé ryby a mořské plody, které si užijete na mnoha místech po celém městě.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krásné a neporušené přírody, fascinující historie a neuvěřitelně přátelských lidí, Portrush na severním pobřeží Severního Irska určitě nezklame.


Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je malebné město na severním pobřeží Severního Irska, které se stalo velmi populárním turistickým cílem díky svému úchvatnému přírodnímu prostředí a bohaté historii. Ať už jste milovníkem divokého pobřeží, golfového hřiště nebo prostě jen toužíte po klidném útěku od každodenního shonu, určitě oceníte ubytování v této malebné destinaci.

Portrush je známý svými nádhernými plážemi a výhledy, které vás doslova okouzlí. Pokud hledáte ubytování blízko pláže, můžete si vybrat z nabídky hotelů a penzionů, které jsou rozmístěny podél pobřeží. Mít možnost se každé ráno probudit a jen pár kroků se dostat na písek je nezapomenutelný zážitek. Mezi oblíbená místa pro ubytování patří například The Royal Court Hotel, Adelphi Portrush nebo The Beaches B&B.

Pro ty, kteří preferují ubytování ve větším městě, je zde možnost zvolit si hotel v blízkém okolí nebo v samotném městě Portrush. Zde naleznete širokou škálu možností, od luxusních resortů až po útulné rodinné hotely. Níže jsou uvedeny některé příklady ubytování vhodného pro různé typy turistů.

1. The Bushmills Inn - Tento luxusní hotel se nachází ve vesnici Bushmills, nedaleko Portrush. Hotel je umístěn v historické budově s tradiční irskou atmosférou. Nabízí stylově zařízené pokoje a vynikající restauraci, která vám přinese nezapomenutelnou gastronomickou zkušenost.

2. Portrush Atlantic Hotel - Tento moderní hotel se nachází přímo u pláže East Strand v Portrush. Nabízí elegantní a dobře vybavené pokoje s výhledem na moře. Hosté mohou relaxovat na hotelové střešní terase s panoramatickým výhledem na moře a okolní krajinnou krásu.

3. Portrush Holiday Hostel - Pokud preferujete cenově dostupnější ubytování, můžete se ubytovat v tomto přátelském a uživatelsky orientovaném hostelu. Hostel poskytuje pokoje různých velikostí a je ideální pro ty, kteří hledají příležitost k seznámení s dalšími cestovateli a prozkoumání Portrush a okolí.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všichni hosté mohou v Portrush objevovat okolní krajinu, na níž se nachází světově proslulá Giant's Causeway, slavný Dunluce Castle nebo se mohou vydat na golfový výlet na golfové hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších golfových hřišť na světě.

Portrush je místem, které stojí za to navštívit. Jeho úchvatné pobřeží, historické památky a pohostinnost jeho obyvatel vám poskytnou nezapomenutelný pobyt. Ať už vyberete ubytování přímo u pláže, v centru města nebo ve venkovském okolí, budete mít ideální základnu k prozkoumání všeho, co Portrush a jeho okolí nabízí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky