Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Wicklow Mountains

Počasí Irsko Wicklow Mountains


Irsko je známé svým deštivým a proměnlivým počasím, které je důsledkem jeho poloze na západě Evropy a vlivu Golfského proudu. Mezi oblastmi s nejvíce deštěm a mlhou patří překrásná Wicklow Mountains, která se nachází jen pár kilometrů jihovýchodně od Dublinu.

Wicklow Mountains jsou horským pásmem, které se táhne na délku asi 40 kilometrů a zahrnuje řadu vrcholů, malebných údolí a jezer. Nejvyšší horou je Lugnaquilla, která dosahuje výšky 925 metrů nad mořem. Tato oblast je přírodním rájem pro návštěvníky, kteří si zde mohou užít procházky, pěší túry, cyklistiku nebo rybaření.

Jeden z hlavních faktorů, který ovlivňuje počasí v této oblasti, je přítomnost Atlantického oceánu. Západní větry přinášejí vlhký vzduch, který stoupá na svazích hor a dochází k ochlazení. To způsobuje časté srážky, které jsou v Wicklow Mountains nevyhnutelné. Deštivé dny jsou zde běžné, zejména na jaře a na podzim.

Mlha je také častým jevem v této horské oblasti. Mlžné banky se často objevují v údolích a na vrcholech hor, což může omezit viditelnost a tvořit tajemnou atmosféru. Někteří turisté rádi využijí tuto příležitost pro fotografování, protože mlha může vytvořit zajímavé a záhadné scény.

Navzdory častým srážkám a mlze existuje v Wicklow Mountains také mnoho slunečných dnů, zejména během letních měsíců. Slunečné počasí otevírá příležitosti pro nádherné výhledy na okolní krajinu a jezera. Lidé si zde mohou užívat pikniky, procházky po horských stezkách a objevování místní flóry a fauny.

I když je počasí v Wicklow Mountains nepředvídatelné, krása této oblasti a její charakteristický klimatický ráz přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu a prožít dobrodružství v náručí přírody.

Pokud se chystáte na výlet do Irska a plánujete navštívit Wicklow Mountains, nezapomeňte se vybavit vhodným oblečením a obuví, která vás ochrání před deštěm a vlhkem. Doporučuje se také sledovat předpověď počasí a informace týkající se aktuálních podmínek na horách.

Wicklow Mountains nabízejí úchvatnou kombinaci krásné přírody, dobrodružství a proměnlivého počasí. Pokud jste fanoušky outdoorových aktivit a milovníky malebných scenérií, pak je tato oblast určitě tou správnou destinací pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Wicklow Mountains z Irska?
Odpověď: Pokud nevlastníte vlastní automobil, můžete se do Wicklow Mountains dostat prostřednictvím veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo vlaky. Existují také různé turistické společnosti, které nabízejí vyhlídkové túry do této oblasti.

2. Kde v Wicklow Mountains se nachází nejkrásnější výhledy?
Odpověď: Nejkrásnější výhledy na Wicklow Mountains můžete nalézt v oblastech jako Glendalough, Sally Gap a Lough Tay. Tato místa nabízejí úchvatné pohledy na horské vrcholy, jezera a údolí.

3. Jak dlouho trvá výlet po Wicklow Mountains?
Odpověď: Délka výletu Wicklow Mountains závisí na vašem plánu a zájmech. Existují kratší výlety, které trvají pouze pár hodin, stejně jako delší treky, které mohou trvat i několik dní. Většina turistů si však vyhradí jednodenní výlet, který je dostatečný k prozkoumání základních atrakcí této oblasti.

4. Je možné se ubytovat v Wicklow Mountains?
Odpověď: Ano, existuje několik možností ubytování v Wicklow Mountains. Můžete si zarezervovat hotel nebo penzion v okolních městech, jako je například Wicklow Town. Alternativně můžete zvolit kempování v jednom z přírodních parků v této oblasti.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Wicklow Mountains?
Odpověď: Každá roční doba nabízí jedinečné kouzlo Wicklow Mountains. Jaro a léto jsou oblíbené zejména kvůli příjemnějšímu počasí a kvetoucí přírodě. Nicméně, i podzim a zima mají své kouzlo a jsou období klidu a klidné atmosféry v této oblasti.

6. Jaké outdoorové aktivity jsou k dispozici v Wicklow Mountains?
Odpověď: Wicklow Mountains jsou rájem pro outdoorové aktivity. Zde můžete podniknout pěší túry, horské cyklistiky, jezdit na koních, rybařit nebo se vydat na vodáckou výpravu po jednom z místních jezer.

7. Existují nějaká zajímavá historická místa v Wicklow Mountains?
Odpověď: Ano, v Wicklow Mountains najdete mnoho historických památek. Nejznámější z nich je klášter Glendalough, který pochází z 6. století. Dalšími zajímavými místy jsou například hrad Powerscourt nebo přírodní památka Sugarloaf Mountain.

8. Jaká turistická zařízení se nachází v Wicklow Mountains?
Odpověď: V Wicklow Mountains najdete několik turistických center, kde získáte informace o této oblasti, mapy a rady pro turisty. Kromě toho zde existují také různé restaurace, kavárny a obchody, které nabízejí místní produkty a suvenýry.


Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains jsou pro turisty z celého světa oblíbeným cílem při návštěvě Irska. Tato oblast nabízí nejen překrásné přírodní scenérie, ale také mnoho kulturních památek. Pokud budete Wicklow Mountains navštěvovat, budete samozřejmě potřebovat ubytování.

V této oblasti naleznete mnoho typů ubytování. Můžete si vybrat z hotelů, bed and breakfast, hostelů, nebo kempů. Záleží jen na vašem vkusu a rozpočtu, jaký typ ubytování zvolíte.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít pobyt v oblasti Wicklow Mountains, je pobyt v nevšedním hotelu. Tento typ ubytování nabízí prostorné pokoje s mnoha dalšími pohodlnými funkcemi. Součástí hotelu jsou například i bary a restaurace s vynikajícími možnostmi stravování.

Další možností je být ubytován v bed and breakfast. Tyto malé rodinné hotely se nacházejí převážně v historických budovách. Vyskytují se zde několik izby se spol. sociálními zařízeními a ubytování tohoto typu nabízí zákazníkům příležitost poznat místní obyvatele a zjistit více o tradicích a zvycích oblasti.

Hostely jsou další možností. Většinou se jedná o jednodušší ubytování, které je k dispozici v mládežnickém stylu. Hostels nabízejí společné pokoje, kde je možné si odpočinout v klidu po dlouhém dni plném aktivit. Hostely jsou také velmi cenově dostupné a mohou být skvělou volbou pro ty, kteří cestují na určitou dobu.

Pokud vás zajímají dobrodružné dovolené, pak byste měli zvážit kempování jako vaše ubytování během návštěvy Wicklow Mountains. V okolí najdete mnoho kempů, které nabízejí útulné stany a pohodlné chatky. Kempování v této oblasti je skvělý způsob, jak prožít přírodu a užít si přírodní scenérie.

Vzhledem k množství možností ubytování v oblasti Wicklow Mountains, můžete vybrat takovou možnost, která nejen splní vaše potřeby, ale také zlepší návštěvu této oblasti. Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, zůstanete nadšeni z krás této oblasti a nezapomenutelných zážitků, které si ze své dovolené odvezete.


Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Úchvatné přírodní scenérie a přátelští lidé jsou hlavními lákadly Irského regionu Wicklow Mountains, který se nachází na jihu země. Pokud jste příznivcem aktivní dovolené s hory, lesy, rybníky a pozoruhodnou vodním pádem, pak je pro vás Wicklow Mountains ideální volbou pro vaši dovolenou.

Wicklow Mountains zahrnuje nejvyšší horu v Irsku, Carrauntoohil, ale také mnoho jiných nádherných lokalit, jako jsou Powerscourt Waterfall a Glenmacnass Waterfall, které jsou jedny z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti.

Tato oblast je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vcítit do přírody a užít si nádherné výhledy a procházky. S jeho nádhernými horskými masivy a hlubokými údolími, jeho nekonečnou řadou jasně modrých jezer a nejstarším lesostepním pozemkem v Evropě, má Wicklow vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít svůj pobyt v Wicklow Mountains. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici stovky kilometrů značených turistických tras, kde můžete užít si krásy krajiny, pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Pokud vám skutečně záleží na ochraně okolní přírody, můžete navštívit i některou z chráněných oblastí v parku Wicklow Mountains National Park, jako je například třeba Long Hill a Roundwood Hill.

Wicklow je také ideální destinací pro milovníky vody. V této oblasti nalézáte mnoho krásných jezer a rybníků, jako voda Lough Ouler a Lough Dan, která jsou ideálním místem pro kajakování, potápění a rybaření.

Nakonec, ale ne méně důležité, Wicklow je domov pro nesčetné muzea, umělecké galerie a kulturní památky, kde se můžete dozvědět více o historii této úchvatné oblasti. Například ruiny kláštera Glendalough, které jsou součástí památek UNESCO, jsou ideálním místem pro kulturní návštěvu.

Když jste úplně unaveni a hladoví, je na čase ochutnat místní kuchyni. Irská kuchyně je plná tradičních jídel, jako jsou národní jídlo Fish and Chips nebo Irský guláš. A pokud máte rádi pivo, nemůžete si nechat ujít ochutnat pivo z místních pivařů.

V závěru bych mohl říct, že Wicklow Mountains jsou nádhernou destinací pro ty, kteří chtějí strávit aktivní a zároveň relaxační dovolenou v srdci Irska. S tak mnoho věcmi na početním seznamu a místní přátelskostí, určitě nebudete chtít nikdy odejít!


Letenka Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains v Irsku - Skrytý klenot pro milovníky přírody

Irsko je země, která je známá svou nádhernou a divokou přírodou. A jednou z nejvýznamnějších a nejmalebnějších přírodních lokalit v této zemi jsou bezesporu Wicklow Mountains. Tento horský řetězec, nacházející se jen hodinu jízdy od Dublinu, nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost scenérie a skrytý klenot irského venkova.

Wicklow Mountains jsou považovány za domov některých z nejmalebnějších krajin v Irsku. Region je bohatý na zelené pláně, rozsáhlé turistické stezky a úžasné vodopády. Hory jsou pokryty hustými lesy, které odrážejí nádherné odstíny zelené barvy a vytvářejí téměř pohádkovou atmosféru. Průchod lesy vás zavede k překrásným jezerům a skrytým horským potokům, které se vinejí krajinou a vytvářejí rozlehlé vodní plochy.

Pro milovníky turistiky a horských toulků je Wicklow Mountains skutečným rájem. Existuje zde množství stezek různé obtížnosti, které vám umožní objevit výjimečnou krásu tohoto regionu. Jednou z nejpopulárnějších tras je tzv. "Wicklow Way", která je dlouhá více než 130 km a překonává nejvyšší vrcholky pohoří. Na této trase se návštěvníci mohou těšit na spektakulární výhledy, včetně panoramatu Dublinu a okolních krajin.

Další atrakcí v oblasti Wicklow Mountains je známý vodní hrad Glendalough. Tato historická památka pochází z 6. století a sloužila jako důležité náboženské a vzdělávací centrum. Hrad je obklopen malebným jezerem a leží blízko klášterního komplexu, který je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Irsku. Návštěvníci se mohou procházet mezi starověkými ruinami, pozorovat nádhernou irskou faunu a flóru a prozkoumat okolní lesy.

Wicklow Mountains jsou rovněž oblíbeným místem pro milovníky adrenalinových aktivit. Zdejší scenérie je perfektní pro horolezectví, horské cyklistiky a pozorování ptáků. Pokud se rozhodnete vyrazit na horolezeckou výpravu, budete odměněni nezapomenutelnými výhledy na divokou přírodu, zasněžené vrcholky hor a otevřená pole.

Pokud se chystáte navštívit Irsko a máte rádi přírodu, doporučuji vám nevynechat Wicklow Mountains. Tento skrytý klenot vás okouzlí svou překrásnou krajinou, kouzelnými panoramaty a jedinečným spojením divokého venkova a historických památek. Ať už se rozhodnete pro turistiku, adrenalinové aktivity nebo jen relaxaci uprostřed přírody, Wicklow Mountains vás nezklamou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky