Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Glymur

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Glymur


1. Jak se dostat k vodopádu Glymur?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k vodopádu Glymur, je autem. Od Reykjavíku se vydejte po silnici číslo 1 na sever, poté na silnici číslo 47. Po této silnici pokračujte asi 64 kilometrů, dokud nedojdete na parkoviště u vodopádu. Odtud je možné pokračovat pěšky.

2. Jak dlouho trvá turistická trasa k vodopádu Glymur?
Odpověď: Celková délka trasy k vodopádu Glymur je asi 7 kilometrů. Trasa trvá přibližně 3 až 4 hodiny turistické chůze tam i zpět, v závislosti na kondici a rychlosti chůze.

3. Je nutné mít vhodné turistické vybavení pro túru k vodopádu Glymur?
Odpověď: Ano, je doporučeno mít vhodné turistické vybavení, zejména dobré turistické boty, pohodlné oblečení, ochrannou přilbu (při chůzi kolem skalních útesů) a dostatek pitné vody a svačiny.

4. Lze k vodopádu Glymur přijet veřejnou dopravou?
Odpověď: Ne, veřejná doprava k vodopádu Glymur v současné době není dostupná. Nejbližší přístup je autem nebo organizovat si turistický výlet s některou z místních cestovních společností.

5. Je u vodopádu Glymur možné se koupat?
Odpověď: Ano, je možné se koupat ve vodě u vodopádu Glymur, zejména v létě. Avšak voda je velice studená, takže je třeba být v tomto ohledu opatrný a respektovat vlastní bezpečnost.

6. Jaké další aktivity lze v okolí vodopádu Glymur podniknout?
Odpověď: V okolí vodopádu Glymur je možné podniknout další turistické aktivity, jako je procházka po okolní přírodě, fotografování krásných výhledů, rybaření v okolních jezerech či řekách a navštívení dalších přírodních zákoutí, například národního parku Þingvellir.


Počasí Island Glymur


Island se pyšní velmi zajímavým a měnícím se klimatem. Na ostrově je možné pocítit mnoho druhů počasí, které se často mění v průběhu dne. I když je průměrná teplota na Islandu poměrně nízká po celý rok, počet turistů navštěvujících ostrov roste a největším lákadlem jsou ohromující přírodní scenérie, které se v různých ročních obdobích mohou jevit velmi odlišně. Jednou z nejznámějších přírodních krás na Islandu je vodopád Glymur a právě toto místo bude naším tématem.

Vodopád Glymur se nachází na západním pobřeží Islandu, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je to nejvyšší vodopád na ostrově, s výškou přesahující 196 metrů. Právě tato výška vytváří velmi silný proud vody, který vytváří úchvatnou a ještě překrásnější scenérii. Od příjezdového parkoviště k vodopádu musí turisté projít přes údolí, přes řeku a pak se dostanou na skalní plošinu přímo nad vodopádem, kde se mohou obdivovat krásný výhled.

Počasí na ostrově Island se může lišit a v zimě je velmi důležité se na návštěvu pobřeží dobře připravit. V zimě jsou na ostrově velmi silné větry a někdy může napadnout i velké množství sněhu, což může mít za následek uzavření silnic, včetně té, vedoucí k vodopádu Glymur. V zimě je tedy velmi nutné sledovat dopravní zpravodajství a situaci na silnicích.

Na jaře a v létě je na Islandu možné zažít krásnější počasí, ale občas i přesto zde probíhají bouřky. Během léta je také možné zde zažít polární noc, kdy slunce nezapadá a naopak v zimě polární den, kdy slunce nevychází.

Pro návštěvu vodopádu Glymur doporučujeme návštěvu v létě, kdy je počasí mnohem příznivější a není třeba se příliš obávat o silnice. Návštěvníci si tak mohou užít krásný pohled na vodopád Glymur v plné nádheře. Nice one!


Dovolená Island Glymur


Island je zemí, která nabízí návštěvníkům přírodní krásy, které nejsou k nalezení jinde. Mezi tyto unikátní místa patří i horský pás Glymur. Tento překrásný horský masiv se nachází v západní části Islandu a představuje jedno z nejoblíbenějších turistických cílů na ostrově. Přinášíme vám přehled toho, co všechno můžete očekávat během své návštěvy tohoto malebného místa.

Glymur je s výškou 198 metrů nejvyšší vodopád na Islandu. Je obklopen nádhernou horskou krajinou a jeho výstup na vrchol vás odmění úchvatným výhledem na okolní krajinu. Cesta k vodopádu je samotná dobrodružstvím, neboť vede úzkou stezkou přes skalnatou soutěsku. Počítejte s tím, že budete muset překročit několik potoků, které se vlévají do řeky Botnsá. Proto je vhodné si vzít vhodné trekové boty a dostatečně hojnou zásobu vody, neboť výstup na vrchol může trvat až 3 hodiny.

Během výstupu na vrchol si můžete vychutnávat krásné výhledy na okolní přírodu. Na jednu stranu vás bude provázet tok řeky Botnsá, na druhou stranu budete obklopeni vrcholy hor a útesů. Očekávejte výskyt různých druhů ptáků, jako jsou buřňáci, kajmani a sokoli, kteří obývají tuto oblast. Pokud máte štěstí, můžete zahlédnout dokonce i tundry renardy, které obývají tyto horské masivy.

Na vrcholu se nachází samotný vodopád Glymur, který zřejmě tvoří největší atrakci tohoto místa. Jeho obdivování je zcela bezkonkurenční - padající voda činí hluk a vytváří ohromující obrazec, jak dopadá do potůčku níže. Máte-li odvahu, můžete se k vodopádu přiblížit a podívat se na stařičkou dřevěnou lávku, která vás průchodem okolo něj poskytne ještě jedinečnější zážitek.

Po návratu ze výpravy na Glymur můžete navštívit také okolní oblasti, které lákají turisty svou krásou. Mezi nejznámější patří národní park Thingvellir, samotná hlavní města Reykjavík a Geysir, který představuje největší a nejslavnější geotermální oblast na Islandu.

Váš pobyt na Islandu nemůže být kompletní bez návštěvy přírodního divu, jakým je horský pás Glymur. Tento nádherný kus přírody vám přinese úžasné zážitky a okouzlí vás svou neodolatelnou krásou. Pojďte objevovat krásy tohoto malebného místa a nechte se unést přírodou Islandu.


Ubytování Island Glymur


Island Glymur patří mezi jedinečná a nádherná místa, která byste na Islandu neměli minout. Nachází se v západní části země a je jedním z nejkrásnějších a největších vodopádů v zemi.

Vodopád Glymur se nachází v horské soutěsce Hvalfjörður, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je vysoký přibližně 198 metrů a je umístěn uprostřed malebné horské krajiny. Je o něco vyšší než slavný Gullfoss, který je jedním z nejoblíbenějších islandských turistických atrakcí.

Samotná cesta k vodopádu je atraktivní a je to krásná příležitost pro turisty objevovat Islandskou přírodu a příjemně si prodloužit svou cestu. Trasa vede okolo jezera Hvalvatn a nabízí úchvatné výhledy na oblasti se zelenými pláními, horskými průsmyky a vzdálenými vodopády. Tato místa jsou ideální pro milovníky fotografování a pro ty, kteří si chtějí užít krásu přírody.

Vzhledem k tomu, že vodopád Glymur není v blízkosti města, v okolí se nenachází žádné velké ubytovací zařízení. Postupem času se však na jižní části fjordu Hvalfjörður rozrostlo několik malých penzionů a Bed & Breakfast, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování pro turisty.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z okolních farmařských domů. Tyto farmy nabízejí ubytování v autentickém prostředí venkovské Islandské krajiny a umožňují turistům zažít život na islandské farmě. Tato ubytování jsou často velmi pohodlná a mají přátelskou atmosféru. Navíc vám majitelé těchto farem rádi poskytnou informace o okolních atrakcích a ubytování je často doplněno možností ochutnat farmářské speciality a domácí produkty.

Další možností je najít ubytování v blízkém městě Akranes, které je vzdálené přibližně 20 minut jízdy od vodopádu Glymur. Město nabízí různé druhy ubytování, jako jsou hotely, hostely, apartmány a další. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí skvělé možnosti relaxace a procházek.

Pokud hledáte pravou atmosféru Islandu s úchvatnými výhledy a příležitostí prozkoumat krásu přírody, doporučujeme zvolit ubytování v okolí vodopádu Glymur. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat na farmě, nebo v blízkém městě, budete mít výhody, které nabízí tato nádherná oblast. Můžete si vychutnat klid a pohodu venkova, ochutnat farmářské speciality a současně mít možnost objevovat vodopády, jezera a další přírodní krásy.


Letenka Island Glymur


Letenka Island Glymur: Objevte krásy Islandu

Island je krásná země, kterou si jistě zamilujete. Čisté vody, krásné hory, sopky a ledovce, to všechno je Island. Pokud si chcete užít co nejvíce z Islandu, letět do Gylmu je něco, co by vám mělo být velmi blízké. Island Glymur je nádherné letiště, které se nachází na jihozápadě Islandu. Nabízí velmi krásné výhledy na oblast a má mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Letiště lze snadno dosáhnout z hlavního města Reykjaviku, kde se nachází mezinárodní letiště Keflavik. Je to asi 40 minut jízdy autem a poté kousek cestovat trajektem. Když dorazíte, můžete si vychutnat jedinečnou krajinnou scenérii Islandu, která se táhne všemi směry.

Island Glymur nabízí mnoho různých druhů turistických aktivit. Můžete se vydat na horskou túru, zahrnout návštěvy pláže a pobřeží, projít se po útesech či zkusit něco z aktivit spojenou s vodou. Pokud si přejete se nadechnout čerstvého vzduchu a prohlédnout krásy Islandu z výšky, můžete si zarezervovat panoramatický let vrtulníkem.

Island je orámem čilé činnosti, obdivuhodné krásy a atrakcí, které vás nikdy neomrzí. Zůstat můžete v mnoha kvalitních hotelích poblíž letiště, které vám poskytnou teplé ubytování a další služby, takže můžete prožít svůj pobyt naplno. Co víc si můžete přát pro ideální dovolenou?

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek z Islandu, neváhejte a zarezervujte si letenku do Island Glymur hned teď. Když přijdete, můžete se toulat po krásných krajinách a vyplnit svůj seznam požadovaných aktivit, skúste něco nového a objevujte nové způsoby, jak si užívat Island v jeho naprosté kráse. Vydejte se na cestu naplno v Islandu Glymur - budete na to myslet ještě dlouho po tom, co se vrátíte domů.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky