Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Jökulsárgljúfur National Park

Dovolená Island Jökulsárgljúfur National Park


Island leží uprostřed Atlantiku a nabízí turistům nádherný pohled na krajiny, které jsou snem každého cestovatele. Jednou z nejkrásnějších oblastí na Islandu je Jökulsárgljúfur National Park. Nachází se na severovýchodě ostrova a patří k největším parkům v zemi. Turisté mohou v parku najít mnoho aktivit a památek.

Jednou z největších atrakcí Jökulsárgljúfur National Parku je horská řeka Jökulsá a vodopády, které se nacházejí na jejím toku. Mezi nejznámější patří Dettifoss, největší vodopád na Islandu, který každý rok přiláká tisíce turistů. Je široký 100 metrů a z výšky 45 metrů se řítí do hlubokého kaňonu, který byl vytvořen během poslední doby ledové. Dalším vodopádem v blízkosti Dettifoss je Selfoss, který také stojí za návštěvu.

Pro turisty, kteří rádi chodí a prozkoumávají přírodu, jsou Jökulsárgljúfur National Park a okolí ideálním místem pro turistiku. Existuje mnoho tras, které umožňují návštěvníkům procházet se po parku a obdivovat jeho krásu. Kromě toho zde najdete i známý turistický trail Kungsleden, který je vynikajícím výchozím bodem pro horolezce a lyžaře.

Další turistickou atrakcí je horský masiv Hljóðaklettar, což znamená "místem s hlasitými kameny". Tento masiv je tvořen neuvěřitelnými skalními útvary, které byly vytvořeny během poslední doby ledové. Procházka v této oblasti nabízí turistům úžasné pohledy na krásné skalní formace a květinové louky.

Jökulsárgljúfur National Park je také domovem mnoha druhů zvířat a ptáků. Mezi nimi patří sobi, tvorové, lišky a krokodýlové, kteří žijí v těchto divokých místech. Navíc zde najdete také mnoho druhů ptáků, včetně orla skalního a racek mořského.

Kvůli své kráse a počtu turistů se park stal jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na Islandu. Aby byla zachována jeho přírodní krása, vstup do parku je omezen a pouze s průvodcem. Turisté mohou využít služeb místních tour operátorů, kteří nabízejí prohlídky parku a okolí.

Jökulsárgljúfur National Park je nádherným a fascinujícím místem s pestrou a vzrušující historií. Návštěva tohoto parku je zážitkem, který nikdy nezapomenete. Pokud uvažujete o dovolené na Islandu, určitě byste měli zahrnout tento nádherný park do svého itineráře.


Ubytování Island Jökulsárgljúfur National Park


Island Jökulsárgljúfur National Park je jedním z nejmalebnějších a nejkrásnějších míst na Islandu. Tento národní park se nachází v severní části ostrova a je domovem některých z nejúchvatnějších přírodních útvarů na světě.

Jökulsárgljúfur je údolí vyhloubené řekou Jökulsá á Fjöllum, jednou z největších řek na Islandu. Toto údolí je známé svými vodopády, kaňony a sopkami, které tvoří jedinečnou krajinu. Jökulsárgljúfur je také jedním z nejstarších národních parků na Islandu, byl založen v roce 1973.

Nejznámější atrakcí v národním parku Jökulsárgljúfur je vodopád Dettifoss. Tento impozantní vodopád je nejvýkonnějším vodopádem v Evropě a poskytuje návštěvníkům úchvatný pohled na sílu přírody. V blízkosti Dettifossu se nachází také vodopád Selfoss, který nabízí menší, ale stejně malebný vodopád, který stojí za návštěvu.

Dalším zajímavým místem v národním parku Jökulsárgljúfur je kaňon Ásbyrgi. Tento okouzlující kaňon byl vytvořen ledovcem před tisíci lety a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy. Hřeben obklopující Ásbyrgi je jedním z nejhezčích míst na ostrově, který nabízí krásnou procházku s panoramatickými výhledy.

Pokud hledáte ubytování v národním parku Jökulsárgljúfur, máte několik možností. V blízkosti parku se nachází několik kempů, které poskytují základní vybavení, jako je toaleta a někdy i sprcha. Tyto kempy jsou nejlevnější možností a jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit noc v přírodě.

Pokud preferujete pohodlnější ubytování, v blízkosti národního parku Jökulsárgljúfur se nachází také několik hotelů a penzionů. Tyto možnosti nabízejí pohodlné postele, vlastní koupelnu a různé další vybavení. Cena těchto ubytování se může lišit v závislosti na sezóně a typu ubytování, ale obecně jsou tyto možnosti dražší než kempy.

Pro návštěvníky, kteří preferují dobrodružství a přírodu, je přítomnost národního parku Jökulsárgljúfur jedinečnou příležitostí. Tento park nabízí nádherné výhledy, turistické stezky a možnosti prozkoumávat přírodní útvary. Je zde také možnost procházek, pěší turistiky a dokonce i jízdy na kajaku po řece Jökulsá á Fjöllum.

Ať už se rozhodnete strávit jen jeden den, nebo celý týden v národním parku Jökulsárgljúfur, určitě to bude nádherný zážitek. Krásy a úchvatnost přírody zde vás zcela ohromí a nabídnou nezapomenutelné okamžiky přímo v srdci Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Jökulsárgljúfur National Park


1. Jak se dostanu do národního parku Jökulsárgljúfur na Islandu?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem je pronájem automobilu a cesta po silnici číslo 85 směrem na severovýchod Islandu. Park se nachází přibližně 50 km severně od města Húsavík.

2. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu národního parku Jökulsárgljúfur?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a je možné využít většinu turistických tras. V zimě je park k dispozici pouze pro zkušené turisty a je otevřen pouze určité trasy.

3. Jaké aktivity a atrakce nabízí národní park Jökulsárgljúfur?
Odpověď: V parku se nachází jedinečné kaňonové údolí Jökulsárgljúfur, které zahrnuje vodopády Dettifoss a Selfoss. Turisté mohou také podniknout turistické túry, vycházky a prohlídky místních přírodních krás. V parku se také nachází řada volně žijících zvířat, jako jsou tuleňi a ptáci.

4. Můžu strávit v národním parku Jökulsárgljúfur noc?
Odpověď: Ano, v parku se nachází kempy, které umožňují táboření přímo v blízkosti úžasné přírody. Existují také některé ubytovací možnosti v blízkém okolí parku, jako jsou hotely a penziony.

5. Jak dlouhá je nejdelší túra v národním parku Jökulsárgljúfur?
Odpověď: Nejdelší turistická trasa v parku se nazývá Jökulsárgljúfur Circle, která je dlouhá asi 34 km. Tato trasa vede kolem hlavních atrakcí parku a může trvat kolem 2-3 dnů.

6. Existují omezení při návštěvě národního parku Jökulsárgljúfur?
Odpověď: Ano, je důležité dodržovat pokyny a značení parku. Taky je zakázáno tábořit mimo vyhrazená místa a kempy. Navíc je třeba respektovat volně žijící zvířata a nedotýkat se jejich přirozeného prostředí.

7. Existuje v parku možnost získat informace a mapy?
Odpověď: Ano, v návštěvnickém centru v blízkosti parku dostanete veškeré informace o turistických trasách, otevíracích hodinách, turistických pravidlech a také můžete zakoupit mapy s vyznačenými trasami.


Počasí Island Jökulsárgljúfur National Park


Island Jökulsárgljúfur National Park je jedním z nejkrásnějších a nejmalebnějších národních parků v celém Islandu. Nachází se na severu země a je součástí většího areálu, který je chráněn jako Vatnajökullský národní park. Jökulsárgljúfur je známý svými impozantními údolími, dramatickými vodopády a unikátními geologickými útvary.

Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v parku je kaňon Jökulsárgljúfur, který je tvořen řekou Jökulsá à Fjöllum, největší řekou Islandu. Tento 25 kilometrů dlouhý kaňon je obklopen vysokými skalními útesy a poskytuje úchvatné výhledy a možnosti pro turistické výlety.

Další atrakcí v parku je vodopád Dettifoss, který je největším vodopádem v Evropě podle objemu vody, který z něj každou sekundu vyvěrá. Tento ohromující vodopád má pád přes 44 metrů do kaňonu a vytváří impozantní zvuk a obrovské množství vodní páry. Turisté se mohou procházet po okolí vodopádu a obdivovat sílu a krásu přírody.

Kolem národního parku se nachází rozsáhlé ledovcové plochy, které tvoří součást Vatnajökullského ledovce. Tyto ledovce poskytují úchvatné horské scenérie a jsou také významným geologickým fenoménem. Jökulsárgljúfur je významnou oblastí pro výzkum a studium geologie, přičemž různé vrstvy hornin na skalních útvarech odrážejí historii Formování Islandu.

Počasí v Island Jökulsárgljúfur National Park je charakteristické pro arktickou klimatickou oblast. Je zde chladno a vlhko se střídáním deštivých a oblačných dnů. Teploty jsou mírné a průměrně se pohybují mezi 5 a 10 stupni Celsia během letních měsíců. Zimy jsou chladné a na severu Islandu mohou teploty klesnout na minusové hodnoty.

Turisté, kteří navštíví národní park, by se měli připravit na různé počasí a vzít si s sebou vhodné oblečení a vybavení pro ochranu proti dešti a chladu. Je také důležité sledovat předpovědi počasí a být obezřetný při trekování a výletech v této divoké přírodní krajině.

Navzdory proměnlivému počasí je Island Jökulsárgljúfur National Park nádherným zákoutím Islandu, které nabízí nezapomenutelné výhledy a jedinečné přírodní krásy. Tento úchvatný národní park je pro každého přírodovědce, fotografy a dobrodruhy ideálním místem k návštěvě a objevování divokosti a jedinečnosti Islandu.


Letenka Island Jökulsárgljúfur National Park


Island je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a láká turisty z celého světa. Jökulsárgljúfur National Park je úžasným místem, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a zážitků. Někteří z turistů se obávají, že cesta do Islandu bude komplikovaná. Avšak, díky letenkám, které jsou nyní dostupné, cesta na Island není tak složitá, jak by se mohlo zdát.

Existují různé druhy letenek do Islandu, včetně levných letenek, prémiových letenek a letů s dopravci s nízkými náklady. Kromě toho jsou lety dostupné z velkého množství destinací napříč Evropou a Severní Amerikou. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na datumu plánovaného odletu, ale obecně jsou letenky na Island velmi přístupné s konkurenceschopnými cenami.

Jökulsárgljúfur National Park se nachází na severu Islandu a je znám pro své úchvatné horské vrcholy, vodopády a impozantní řeky. Krajina je zde divoká a přístupná pouze na kole nebo pěšky. Na místě jsou v provozu skupinové výlety, kde průvodci návštěvníky provedou krásným parkem. Pro dobrodružné návštěvníky jsou k dispozici horská kola a přírodní pěší stezky.

V Jökulsárgljúfur National Parku si můžete prohlédnout mnoho různých živočichů, včetně velryb, tučňáků a lachtanů. V této oblasti se také nachází řada historických památek, včetně starověkých hradů, kostelů a klášterů. Park nabízí mnoho možností pro trávení času a objevování krásných scenérií, takže určitě stojí za návštěvu.

Pokud plánujete návštěvu Islandu a Jökulsárgljúfur National Parku, zvažte letenky, které lze zakoupit na řadě různých webových stránek nebo od cestovních kanceláří. Můžete si také vyzkoušet kombinézy letenek, aby vaše cesta na Island byla co nejpříjemnější. Ať už chcete prozkoumat horské vrcholy nebo divokou přírodu ostrova, letenka na Island je investicí do nezapomenutelného dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky