Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Benátky

Počasí Itálie Benátky


Benátky, romantické město plněné kanálů, gondol a nádherné architektury, jsou také známy pro své jedinečné počasí. Ležící v severovýchodní části Itálie, Benátky se nacházejí na pobřeží Jadranu, což ovlivňuje jejich klima.

Benátky mají mírné podnebí s výraznými sezónními změnami. Léta jsou horká a suchá, s teplotami dosahujícími průměrně 25-30 °C. V některých případech se mohou teploty blížit i 35 °C. Slunečné dny jsou běžné, a proto je léto oblíbeným obdobím pro návštěvníky, kteří se těší z venkovních aktivit a procházek uličkami Benátek.

Podzim přináší mírné teploty a deštivé dny. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 15-20 °C. Deštivé počasí může v Benátkách způsobit záplavy a zatopení města. Je to kvůli jejich unikátnímu geografickému umístění, které zahrnuje mnoho malých ostrovů a kanálů. Když přijde velké množství srážek, hladina vody se může zvednout a zaplavit části města. V posledních letech se však snaží omezit tento problém pomocí mobilních bariér, které chrání Benátky před záplavami.

Zimy jsou mírné a chladné, s teplotami v průměru kolem 5-10 °C. Výjimečně mohou teploty klesnout pod bod mrazu, ale sníh je vzácný jev v Benátkách. Pokud k němu dojde, jeho přítomnost způsobuje, že Benátky vypadají ještě kouzelnější a snovější. V zimě je méně turistů, což umožňuje procházky po městě bez větších davů.

Jaro je považováno za jedno z nejkrásnějších období v Benátkách. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C, květiny začínají kvést a město ožívá. Jarní měsíce jsou obdobím, kdy se v Benátkách koná mnoho kulturních akcí a festivalů, jako je například Benátský karneval.

Benátky jsou fascinujícím místem s jedinečným počasím. Nezáleží na sezóně, vždy je toto město plné půvabu a historie. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Benátky, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Itálie Benátky


Itálie je země plná neuvěřitelných měst a Benátky jsou nezpochybnitelnou perly. Toto město nabízí mnoho kouzla a romantiky. Je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě a nabízí mnoho příležitostí k prohlídce historických památek, vychutnání místního jídla a nápojů nebo procházek úzkými uličkami města.

Jsou zde také mnohé možnosti pro ubytování v různých cenových kategoriích. Níže uvádíme několik možností, které by Vám mohly přijít vhod při hledání ubytování v Benátkách.

Hotel
Benátky nabízejí mnoho zábavy a kulturního dědictví. Proto je tu mnoho možností ubytování ve formě hotelů. Je důležité vybrat si správný hotel, aby bylo Vaše cestování plynulé a bezproblémové. Zvažte svůj rozpočet a požadavky a hledejte hotely v oblastech, které Vám pohodlně poskytují přístup k nejzajímavějším místům.

Hostel
Pokud hledáte ubytování levnější než hotel, můžete se rozhodnout pro hostel. Hostely jsou obvykle jednoduché ubytování s mnoha lůžky v jednom pokoji. Hostely v Benátkách se nacházejí v blízkosti nejzajímavějších míst v centru města, takže budete mít snadný přístup k památkám a zábavním aktivitám.

Apartmány
Apartmány v Benátkách jsou také velmi populární. Mnohé nabízejí kuchyňská zařízení, což Vám umožní připravit si jídlo vlastní rukou. Apartmány jsou mnohdy vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Můžete si také vybrat místo, kde se chcete ubytovat, například blízko některé z nejvýznamnějších památek.

Bed and breakfast
Další možností ubytování v Benátkách jsou bed and breakfasty. Bed and breakfasty nabízejí snídani a jsou obvykle soukromější než jiné druhy ubytování. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí většinou v centrálních oblastech města a jsou ideální pro ty, kteří hledají ubytování se soukromým prostorem.

V koncepci Vaší cesty do Benátek je důležité vzít v úvahu, co hledáte v ubytování a jakou cenu jste ochotní zaplatit. Benátky nabízejí širokou škálu ubytovacích zařízení, takže si můžete vybrat přesně to, co potřebujete pro maximální pohodlí během své cesty. Nezapomeňte si zarezervovat své ubytování s dostatečným předstihem, abyste se ujistili, že máte zajištěno to, co chcete, a mohli se plně soustředit na prozkoumání tohoto úžasného města.


Letenka Itálie Benátky


Letenka do Itálie pro mnoho lidí znamená romantiku, kulturu a skvělou kuchyni. A pokud máte oblibu v historickém umění, není nic lepšího než navštívit Benátky, skutečný klenot italského kulturního života. Benátky jsou nejen symbolickým symbolem Itálie, ale také nejdůležitějším turistickým místem. Zde jsou některé podstatné informace pro ty, kteří chtějí navštívit Benátky a hledají levnou letenku z České republiky.

Odkud létat?

Benátský ostrov nejlepší významný letiště je Marco Polo. Letiště se nachází pouhých 13 km severovýchodně od Benátek, a je také jedním z největších italských mezinárodních letišť. K dispozici jsou některé lety z Prahy přímým spojením. Tyto přímé lety v ceně zahrnují: Czech Airlines, Ryanair, SmartWings a easyJet. Pokud si však přeje cestovat bez přestupů, můžete využít tuto nabídku, pokud nemáte žádné problémy s delším průměrným časem cesty, nebo zvažte let z blízké mezinárodního letiště v Mnichově nebo Vídni.

Kdy létat?

Benátky jsou nejlepší dovolenkovým místem v Itálii, a tak se tam může vášnivý turista těšit i v jiných obdobích než během letní sezóny. Pokud chcete uniknout davům turistů, doporučuje se navštívit Benátky v zimě. Díky tomu můžete ušetřit peníze na levnějším ubytování a rovněž si můžete užít mnohé italské památky a kulturní akce, které se během této doby konají. Pokud máte rádi vysoké teploty a slunce, máte nejlepší možnost směrem k letnímu období, sdruženému s vysokými náklady na ubytování. Pamatujte na to, že nejlepší čas pro návštěvu Benátek jsou měsíce červen a září, neboť vlhké počasí v létě může být občas obtížné.

Jak cestovat v Benátkách?

Jednou z nejlepších způsobů, jak vidět krásy Benátek je stavět se po kanálech. Pro turisty je k dispozici řada vodních táhných různých velikostí, které mohou používat k přepravě a prohlídku města. Většina turistů využívá tzv. Vaporetto, což je loukoť loď nebytována rychlostí, a která navzdory spoustě turistů pomáhá dostat se po kanálech v dobrých podmínkách. Všechny lodě se sbíhají do centrálního hradu San Zaccaria, kde se navezete na taxíky, autobusy a další významné turistické trasy.

Závěr

Návštěva Benátek je nezapomenutelný zážitek, lákající turisty z celého světa. Pro levnou letenku do této malebné italské destinace vybírejte nejlepší možnost výběru vhodného období a také způsob, jak cestovat po městě. Rozhodně však buďte připraveni na mnoho turistů a platit vyšší ceny za ubytování a jídlo. S tímto vědomím si ale určitě odnesete rodinu nebo přátele nevcadvouz tolik krásných zážitků z Benátek!


Dovolená Itálie Benátky


Itálie je země, která má hodně co nabídnout. Má krásné pláže na jihu, úchvatné hory na severu a několik ohromujících měst po celé zemi. Jeden z těchto klenotů je Benátky - město postavené na vodě, které se nachází na severovýchodě země. Pro mnoho lidí jsou Benátky synonymem romantiky, italského jídla a neuvěřitelného umění.

Benátky jsou vyhlášené pro své kanály, na kterých s úsměvem vítají turisty z celého světa. Mnoho lidí má pocit, že se dostali zpátky v čase, kdy se přes kanály plavily gondoly namísto automobilů. Zelené vody, kamenné mosty a nádherné paláce dávají pocit, jakoby se tu čas zastavil.

V Benátkách se nabízí mnoho věcí, které lze vidět a zažít. Pro mnoho lidí patří výlet do baziliky sv. Marka u samotného vrcholu seznamu. Tato zlatá bazilika je považována za jedno z nejkrásnějších staveb na světě. Uvnitř se nachází mnoho nádherných obrazů ukazujících výjevy z biblických příběhů.

Jiným významným místem jsou Benátské stoly - berany, kteří chrání zemi před vodou. Tyto stoly jsou zkoseny a umístěny do vody tak, aby zvládly tlak vodního toku. Tato úžasná inženýrská práce dokáže udržet Benátky na živu i přes těžké záplavy.

Benátky jsou ale také místem dobrého jídla a pití. Lze zde najít více než tisíc restaurací, kde lze ochutnat mnoho italských specialit, jako je například pizza, těstoviny a různé druhy ryb a zeleniny. Navštívit můžete také vinárny, kde najdete vynikající místní prosecco.

Pokud plánujete cestu do Benátek, měli byste si zajistit alespoň několik dní, protože je zde tolik věcí, které musíte vidět a zažít. Benátky jsou místo, které vás oslní svou krásou a kde si užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Benátky


1. Jak se dostat do Benátek z letiště?
- Z letiště Marco Polo můžete využít autobusovou, taxi nebo vodní taxi dopravu do centra Benátek.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Benátkách?
- Nejznámější atrakce v Benátkách zahrnují Baziliku svatého Marka, Dóže, most Rialto, Canal Grande a širokou síť malebných kanálů.

3. Můžete plavat v kanálech v Benátkách?
- Ne, plavání v kanálech Benátek je zakázáno a je považováno za nebezpečné.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Benátky?
- Nejlepší čas na návštěvu Benátek je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty.

5. Kde se dají najít nejlepší tradiční benátské speciality?
- Můžete vyzkoušet tradiční benátské speciality v místních tratorriích a osteriích, které se nacházejí po celém městě.

6. Může se v Benátkách cestovat hromadnou dopravou?
- Ano, v Benátkách je k dispozici tradiční vaporetto (vodní autobus) síť, která umožňuje snadnou dopravu po městě.

7. Jak dlouho trvá gondolou projížďka po Benátkách?
- Gondolová projížďka trvá obvykle 40 minut až 1 hodinu, v závislosti na trase.

8. Jaká je cenová relace za nocleh v Benátkách?
- Ceny noclehů v Benátkách se liší, ale průměrně se pohybují mezi 100 až 300 eury za noc.

9. Existují nějaké specifické obyčeje, které bych měl dodržovat při návštěvě Benátek?
- Dodržování správného oblékání v kostelech a mouřenínu (respektování místních náboženských a kulturních tradic), stejně jako respekt vůči místním a jejich majetku, jsou zásadní pro respektování místních obyvatel.

10. Má Benátky nějakou specifickou místní specialitu?
- Ano, jednou z nejznámějších specialit v Benátkách je místní tradiční pokrm nazývaný "fritole" (benátské pampušky s různými náplněmi) a Benátský nápoj Aperol Spritz.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky