Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Izrael Galilejské jezero

Ubytování Izrael Galilejské jezero


Izrael je známý svými mnoha krásnými a historickými místy, a jeden z nejvýznamnějších je Galilejské jezero. Leží v severní části země a je obklopen zelenými horami, což jej dělá oblíbeným cílem turistů a poutníků.

Jezero Galilea, taktéž nazývané Kinneret, je největší sladkovodní jezero v Izraeli a leží na nadmořské výšce 209 metrů pod úrovní moře. Má rozlohu přibližně 166 čtverečních kilometrů a je obklopen přírodními a historickými zajímavostmi, které jej činí unikátním.

Ubytování v okolí Galilejského jezera nabízí několik možností pro různé typy cestovatelů. Podél jezera se nachází mnoho malých měst a vesnic s pohodlnými hotely, plážovými rezorty, rodinnými penziony a pronájmem dovolenkových domů. Místní ubytování je často moderní, dobře vybavené a nabízí pohodlí a relaxaci po celý den strávený objevováním okolí.

Turisté, kteří si chtějí užít plážovou atmosféru, mají na výběr několik veřejných pláží kolem jezera. Tyto pláže mají čistou vodu a naprosto úchvatný výhled na hory. Mnoho z nich je vybaveno sprchami, toaletami a piknikovými stoly, takže si můžete užít odpoledne u vody a posnídat ve stínu stromů.

Pro ty, kteří hledají historickou stránku regionu, je nejznámější lokalitou Kafarnaum. Je to starověké město, ve kterém se nachází pozůstatky římských a byzantských staveb. Cestovatelé mohou navštívit také oblíbenou lokalitu zvanou Bůžkovy kopce, kde se legendárně předpokládá, že Ježíš Kristus vyučoval své učedníky.

Jezero je také obklopené národním parkem, zvaným Park Kfar Blum. Tento park nabízí různé atrakce, jako jsou pěší trasy, cyklotrasy a rafting na řece Jordán. Návštěvníci mohou podniknout rybářský výlet na jezeře, nebo si pronajmout kajak a prozkoumat jeho klidné vody.

Nezapomenutelný zážitek představuje plavba na jezeře. Místní lodě zvané "Kinnerety" nabízejí turistům možnost vidět jezero z jiné perspektivy. Během plavby se mohou návštěvníci kochat krásným výhledem na okolní hory a starobylé osady.

Ubytování u Galilejského jezera je opravdu rozmanité a splní potřeby každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní rezort na pláži, klidný penzion obklopený přírodou, nebo pronájem dovolenkového domu se skupinou přátel, je tu pro každého něco. Ať už navštívíte Galilejské jezero na dovolenou nebo jako součást poutní cesty, je to místo, které vás nadchne svou krásou a historií.


Dovolená Izrael Galilejské jezero


Izrael je země, která nabízí bohaté možnosti pro dovolenou. Jedním z těchto fascinujících míst k návštěvě je Galilejské jezero. Je to největší sladkovodní jezero v Izraeli a jedno z nejvýznamnějších biblických míst v regionu.

Galilejské jezero, známé také jako Mrtvé moře, se nachází na severu Izraele a je obklopeno nádhernou přírodou a historickými památkami. Je to oblíbená turistická destinace pro návštěvníky z celého světa. Jeho klidné vody, okouzlující scenérie a bohatá historie dělají z Galilejského jezera ideální místo pro relaxaci a objevování.

Jezero je obklopeno malebnými městy a vesnicemi, které nabízejí širokou škálu ubytování a možností stravování. Lidé sem přijíždějí, aby si užili pěší turistiku, cyklistiku, rybaření nebo jen jednoduše relaxovali u vody. Kolem jezera se nachází několik pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a ochladit se v jeho osvěžujících vlnách.

Galilejské jezero je také známé svými historickými artefakty a biblickými památkami. Je domovem mnoha míst, která jsou významná pro křesťanskou víru. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je lokalita nazývaná "U rohů Galilejského jezera", kde se nachází chrám, ve kterém byl podle biblické tradice Ježíš zázračně lámal chléb a rozmnožoval ryby. Dalšími důležitými místy jsou Kafarnaum, kde Ježíš strávil mnoho času během svého působení, a hora Przecitná, která je považována za místo Ježíšova kázání na hoře.

Pro milovníky historie je zde také řada archeologických nalezišť. V blízkosti jezera se nachází město Tiberias, které je známé svými starověkými hrobkami a termálními prameny. Dalším zajímavým místem je Názaret, který je známý jako rodiště Ježíše Krista.

Pokud se rozhodnete navštívit Galilejské jezero, neměli byste si nechat ujít možnost vyzkoušet místní speciality. Izraelská kuchyně je plná chutí a vůní a nabízí širokou škálu pokrmů, včetně čerstvého rybího grilu z jezera, jehněčích mas a čerstvě připravených salátů.

Galilejské jezero je nezapomenutelným místem, které nabízí návštěvníkům zážitky pro všechny smysly. Jeho malebná scenérie, historické památky a bohatá kultura udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.


Počasí Izrael Galilejské jezero


Izrael Galilejské jezero se nachází v severní části Izraele a je známé také pod názvem Genezaretské jezero nebo Kinneret. Toto jezero je velmi zajímavým místem jak z hlediska historie, tak i z hlediska přírody a počasí.

Z hlediska počasí je Galilejské jezero ovlivněno místními podnebími. V létě je zde velké množství slunečního svitu a teplota se pohybuje kolem 30 °C. Nicméně v noci se teplota může výrazně snížit a to až na 20 °C. V zimě jsou noci chladnější a teplota se pohybuje okolo 10 °C. Denní teploty jsou většinou kolem 20 °C.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí Galilejského jezera jsou větry. Jezero je obklopeno horami a proto jsou větry poměrně silné. V létě jsou to teplé větry, které přinášejí rozsáhlé množství prachu a písku. V zimě jsou větry chladné a přinášejí s sebou srážky, jako jsou bouřky či déšť.

Jezero je také známé pro své výrazné změny hladiny. Může se snížit až o metr za jeden rok. Na Galilejském jezeře je zřízena řada vodních zdrojů, které pomáhají udržovat vodní hladinu v rovnováze a zajistit, aby místní obyvatelé měli dostatek vody pro zemědělství a průmysl.

Z hlediska přírody je Galilejské jezero bohaté na život. Je plné ryb, jako jsou okouni, kapři, amury a sumci. Rostou zde také mnohé druhy stromů a keřů, jako jsou rozmarníky, borovice a cypřiše. Kvůli zvýšení vodní hladiny bylo třeba v letech 1908-1920 obnovit zavlažovací systémy pro oblasti okolo Galilejského jezera. Rolníci zde pěstují citrusové plody, bavlnu, rýži a víno.

Co se týče historie, Galilejské jezero bylo místem, kde Ježíš z Kafarnauma získal své nejprvnější následovníky – rybáře Petra a jeho bratra Ondřeje. Na pobřeží jezera se nacházejí mnohé historické památky, jako jsou zříceniny starověkých měst, jako například Kafarnaum, Magdala nebo Betsaida.

Celkově lze říci, že Galilejské jezero je unikátním místem, které stojí za to navštívit a poznat jeho krásy. Kombinace krásného počasí, překrásné přírody a bohaté historie nabízí mnoho zážitku pro každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Galilejské jezero


1. Jaké je hlavní město Galilejského jezera?
Hlavním městem Galilejského jezera je Tiberias.

2. Jaká je hloubka Galilejského jezera?
Galilejské jezero dosahuje maximální hloubky kolem 43 metrů.

3. Jak velké je Galilejské jezero?
Plocha Galilejského jezera činí přibližně 166 čtverečních kilometrů.

4. Kdy je nejlepší období k návštěvě Galilejského jezera?
Ideální období k návštěvě je mezi dubnem a říjnem, kdy je počasí příjemné a teploty dosahují vyšších hodnot.

5. Jaké aktivity lze provozovat na Galilejském jezeře?
Na jezeře se dá provozovat šnorchlování, potápění, rybaření a vodní sporty jako je plachtění, windsurfing či kajakování.

6. Jaké historické události jsou spojené s Galilejským jezerem?
Galilejské jezero je známé z bibli jako místo, kde se podle pověsti Ježíš Kristus procházel po vodě a konal různá zázraky.

7. Může se v Galilejském jezeře koupat?
Ano, ve vodách Galilejského jezera je možné se koupat až na několika málo místech určených k rekreačnímu využití.

8. Jsou v okolí Galilejského jezera možnosti ubytování?
Ano, v okolí jezera se nachází mnoho hotelů, apartmánů a kempů umožňujících ubytování turistů.

9. Jak se dostanu k Galilejskému jezeru z Tel Avivu?
Nejjednodušším způsobem je jet autobusem, který jezdí pravidelně mezi Tel Avivem a městem Tiberias u Galilejského jezera.

10. Existují nějaké další zajímavosti v okolí Galilejského jezera?
Ano, v okolí jezera se nachází mnoho historických a náboženských památek, jako například jejízloleziše, místo, kde se Ježíš prýetný jek procházel po vodě. Dalším zajímavým místem je Horu Beatitudes, kde se nachází chrám zasvěcený Ježíšovu kázání na hoře, nebo Ginosar, kde je možné vidět muzeum věnované lodi ze 1. století nalezené na dně jezera.


Letenka Izrael Galilejské jezero


Izrael - Galilejské jezero: Skvost nejen pro náboženské poutníky

Galilejské jezero, nacházející se v severním Izraeli, patří k nejvýznamnějším přírodním lokalitám této oblasti. Svou obdivuhodnou krásou a historickým významem láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Tento malebný kraj je známý jako místo, kde se podle Bible odehrávala řada důležitých událostí a místem, kde Ježíš Kristus působil a to navíc doslova "chůzí po vodě".

Galilejské jezero, známé také pod hebrejským názvem Kineret, se rozkládá na ploše více než 170 km2. Je to největší sladkovodní jezero v Izraeli a také nejníže položené jezero na celém světě. Jeho vody jsou obklopeny nádhernou krajinou, která nabízí neuvěřitelné výhledy na hory a zelené pláně, které okolo jezera zaručují relaxaci a klid.

Galilejské jezero je často považováno za jednu z prvních destinací turistů při návštěvě Izraele. Místo je oblíbené zejména mezi náboženskými poutníky, kteří si přijíždějí uctít svatá místa spojená s Ježíšem Kristem. Jedno z nejdůležitějších míst je hora Arbel, která poskytuje úchvatný výhled na celé jezero a jeho okolí. Tímto místem prý často Ježíš procházel na svých cestách a učil své žáky.

Kromě duchovních zážitků však Galilejské jezero nabízí mnoho dalších aktivit a atrakcí. Můžete si pronajmout loď a vydat se na plavbu po jezeře, což vám umožní si vychutnat krásu okolní přírody z úplně jiné perspektivy. Není nic příjemnějšího, než plout po klidných vodách jezera a pozorovat západ slunce, který barví oblohu do různých odstínů oranžové.

Milovníci průzkumu podmořského světa se určitě budou těšit na potápění v Galilejském jezeře. V jeho hlubinách se ukrývá řada starověkých a historicky cenných artefaktů, což tuto zkušenost činí ještě zajímavější. Pokud ovšem nejste zdatní potápěči, můžete si vzít šnorchl a odhalit podmořskou krásu při povrchovém potápění.

Pro ochutnávku místní kultury a gastronomie je vhodné navštívit města a vesnice kolem jezera. Nachází se zde tradiční trhy a restaurace, kde můžete ochutnat lahodné místní speciality. Izraelská kuchyně je plná výrazných chutí a exotických ingrediencí, které vám zaručeně naladí chuťové buňky na správnou vlnu.

Za tímto účelem můžete využít také jednoduché a dostupné letenky do Izraele, které vám umožní snadno a rychle dorazit na místo vašeho snů. Spousta leteckých společností nabízí přímé lety z různých evropských destinací do Tel Avivu, který je v rámci Izraele výchozím bodem k návštěvě Galilejského jezera.

Celkově lze konstatovat, že návštěva Galilejského jezera je zážitkem plným nezapomenutelných okamžiků. Bez ohledu na vaše náboženské vyznání je tato lokalita bohatým zdrojem historie, přírodním skvostem a kulturním pokladům, které si rozhodně zaslouží být zařazeny na seznam povinných výletů při návštěvě Izraele.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky