Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Izrael Timna Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Timna Park


1) Jak se dostanu do parku Timna?
Odpověď: Park Timna je asi 25 km severně od města Eilat. Můžete jet autem nebo autobusem.

2) Jaké jsou otevírací hodiny parku Timna?
Odpověď: Otevírací doba se liší podle sezóny. V létě je park otevřen od 6:00 do 21:00, zatímco v zimě je otevřen od 8:00 do 17:00.

3) Musím si předem rezervovat vstupenky na park Timna?
Odpověď: Rezervace není nutná, ale v období návštěv turistů bývá park plný. Proto doporučujeme si zakoupit vstupenky předem, abyste si zajistili místo.

4) Jaká je vstupní cena do parku Timna?
Odpověď: Cena vstupného se liší podle věku a druhu vstupenky. Aktuální ceny naleznete na webových stránkách parku nebo na vstupní bráně.

5) Je v parku Timna možné kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je k dispozici stanování. Pokud máte zájem o stanování, doporučujeme si zajistit místo předem.

6) Lze v parku Timna vidět skutečné beduínské osady?
Odpověď: Ano, park nabízí návštěvu autentických beduínských osad a možnost ochutnat beduínskou kuchyni.

7) Je v parku možné projet se na koni?
Odpověď: Ano, v parku je možné si pronajmout koně a projet se po okolní krajině.

8) Jaké aktivity lze dělat v parku Timna?
Odpověď: V parku lze dělat různé aktivity, jako je turistika, cykloturistika, jízda na koni, návštěva skalních reliéfů a geologických útvarů, nebo se vykoupat v jezírku Timna.


Letenka Izrael Timna Park


Izrael je velmi populární turistickou destinací a nabízí mnoho krásných přírodních památek, zajímavostí a turistických atrakcí. Jednou z těchto zajímavostí je Timna Park - rozlehlý přírodní park, který se nachází v jižním Izraeli, poblíž hranic s Jordánskem.

Timna Park se rozprostírá na ploše více než 60 km² a nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí, jako jsou například skalní útvary, pouštní krajina a starověká dolování mědi. Tento park je skutečným rájem pro všechny milovníky přírody a historie.

Abychom se dostali do Timna Parku, je nutné nejprve zakoupit letenku do Izraele. Existuje několik možností, jak se do Izraele dostat. Někteří lidé preferují cestu autem či autobusem ze sousedních zemí, ale nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je cesta letadlem.

Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Izraele, mezi nejznámější patří El Al Israel Airlines, Air Canada, Turkish Airlines nebo Lufthansa. Let trvá přibližně 4-5 hodin, v závislosti na trase a letišti odletu.

Po příletu do Izraele je třeba se dostat do Timna Parku. Z letiště v Tel Avivu je to asi 200 km, cesta autem trvá přibližně 2-3 hodiny. Lze využít i dopravní služby, jako jsou autobusy, taxi nebo pronájem auta.

Timna Park je otevřen celoročně a vstupné se liší v závislosti na turistické sezóně a druhu zájezdu. Za vstup do parku se platí na základě počtu osob a trvání návštěvy. Vstupenka zahrnuje průvodcovskou službu, která vám poskytne informace o historii parku a jeho zajímavostech.

V parku si můžete užít mnoho aktivit, jako například turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví nebo prohlídku starověkých dolů mědi. Nejznámější atrakcí je Solomonův sloup, útes vysoký 60 metrů, který je symbolem parku.

Timna Park je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Izraeli a jeho návštěva stojí za to. Pokud se tedy rozhodujete, kam se vydat na další výlet, Izrael a Timna Park je skvělou volbou!


Počasí Izrael Timna Park


Izraelský Timna Park se nachází v poušti Negev, asi 25 kilometrů severně od města Ejlat. Tato přírodní rezervace je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na jihu Izraele a nabízí nejen ohromující scenérie, ale také jedinečné geologické útvary a historické památky.

Když přijedete do Timna Parku, ihned pocítíte horké a suché klima pouště. Nejlepší čas pro návštěvu je na jaře nebo na podzim, kdy teploty jsou mírnější a snesitelnější. V létě mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia, což může být pro návštěvníky velmi nepříjemné. Je důležité dodržovat dostatečnou hydrataci a chránit se před sluncem.

Timna Park je známý svou rozmanitou krajinou. Dominuje muj zde Impozantní a pískovcové hory, které dotvářejí epické pozadí. V centru parku se nachází údolí Timna, které je hustě osídleno sochou kamenného pouštění a země technikálie. Tyto sochy, vytvořené přírodou, jsou jedinečné a fascinující. Nejdůležitější z nich je "Rajský oblouk", který je symbolem Timna Parku.

Další atrakcí je jezero Timna, které je přírodní rezervoárem v poušti. Jezeru dominuje skalnatý ostrov, na kterém se nachází starověký egyptský důl mědi. Tato historická památka přitahuje mnoho návštěvníků, kteří se sem sjíždějí prozkoumat starověké těžební tunely a dozvědět se více o historii mědi v regionu.

Další zajímavou atrakcí je archeologické muzeum v Timna Parku. Muzeum poskytuje zázemí pro artefakty a informace o historii oblasti. Návštěvníci se mohou dozvědět více o starožitnostech nalezených v parku a vypořádat se s historickými aspekty této fascinující oblasti.

Timna Park je také oblíbeným místem pro outdoorové aktivity. Návštěvníci si zde mohou vychutnat pěší turistiku, horskou cyklistiku a dokonce i jízdu na velbloudech. Park také nabízí možnosti kempování, kde si návštěvníci mohou užít noc pod výjimečnou hvězdnou oblohou a zažít opravdovou pouštní atmosféru.

Celkově je počasí v Timna Parku typické pro pouštní oblast. Teploty mohou být extrémně horké, zejména v letních měsících, a je důležité se chránit proti slunci a udržovat dostatečnou hydrataci. Nicméně, i přes extrémní podmínky je Timna Park neuvěřitelně překrásným místem, které stojí za návštěvu pro svou jedinečnou přírodu a historii.


Dovolená Izrael Timna Park


Timna Park je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Izraeli, které stojí za návštěvu. Nachází se v jižní části země, nedaleko města Ejlat. Park se rozprostírá na ploše více než 60 čtverečních kilometrů a je známý svou bohatou přírodní a kulturní historií.

Timna Park je především známý svou unikátní krajinou a skalnatými útvary. Jednou z hlavních atrakcí parku je skalní útvar známý jako "Solomonova stolice". Tento mohutný červenohnědý pískovcový útvar má tvar židle a je 17 metrů vysoký. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří si zde rádi fotí.

Další zajímavou atrakcí v Timna Parku je skalní malebné kaňony a úzké průrvy. Tyto přírodní útvary vytvářejí dramatickou krajinu, která je procházena turistickými stezkami. Návštěvníci si tak mohou vychutnat krásnou procházku a obdivovat jedinečné tvary skal.

Park je také domovem pro mnoho archeologických nalezišť. Nacházejí se zde pozůstatky starověkých dolů na měď, které sahají až do období biblického krále Salomona. Návštěvníci parku se mohou seznámit s historií dolování a zjistit více o této starobylé tradici.

Jinou populární atrakcí v Timna Parku je uměle vytvořená socha "Velbloudí poutník". Tato socha je ve skutečnosti největší sochou z jednoho kusu mědi na světě. Měří 8,5 metrů a váží téměř 100 tun. Je to impozantní dílo a je to určitě nezapomenutelný pohled.

Pokud se rozhodnete navštívit Timna Park, existuje zde možnost ubytování v jedné z místních chat nebo stanování. Existuje i možnost jízdy na velbloudovi a jiné outdoorové aktivity jako například horolezectví a horská kola.

Timna Park je ideální destinací pro milovníky přírody, historie a dobrodružství. Nabízí jedinečnou možnost prozkoumat krásy izraelské pouště a objevit bohatou historii a kulturu této fascinující země.


Ubytování Izrael Timna Park


Izrael Timna Park je jedním z nejvíce fascinujících přírodních lokalit v Izraeli, který nabízí návštěvníkům nejen krásnou krajinu, ale i možnost ubytování ve výjimečných podmínkách. Tato pustá kraje se nachází přibližně 25 km severně od města Ejlat a její největší atrakcí je Velký kaňon Timna.

Park Timna je bohatý na geologické útvary, skalní útvary a jiné přírodní úkazy, které vytvářejí malebnou krajinu. Nejoblíbenější atrakcí je Velký kaňon Timna, který je doslova ohromující svou velikostí a krásou. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout spektakulární skalní stěny, jeskyně a některé z největších přírodních oblázků na světě.

Aby mohli návštěvníci vychutnat krásu Timna Parku po celý den, je zde možnost ubytování přímo v parku. Jedinečná možnost je přenocování ve stanových kempech, které se nacházejí v blízkosti Velkého kaňonu Timna. Tyto stany jsou dobře vybaveny a nabízejí veškeré potřebné vybavení pro příjemný pobyt v přírodě. Návštěvníci se tak mohou probudit v srdci parku a ihned začít objevovat jeho krásy.

Další možností ubytování je Timna Park Lodge. Tato moderní ubytovna nabízí komfortní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a dalším vybavením. Je zde také restaurace, která nabízí široký výběr jídel a nápojů. Jedinečností ubytování v Timna Park Lodge je to, že poskytuje živoucí prostředí a zároveň má snadný přístup ke všem atrakcím parku.

Ubytování v Timna Parku je nejen skvělým řešením pro ty, kteří si chtějí prohlédnout krásy parku, ale také pro ty, kteří se zajímají o archeologii a historii. V parku se nachází Slat Se'elim, což je starověké město, které bylo tradičně domovem důlníků a těžařů mědi. Návštěvníci se zde mohou podívat na starobylé kamenolomy, stará sídliště a další historické památky.

Kromě ubytování a archeologických lokací nabízí Timna Park také různé aktivity pro návštěvníky. Můžete se projet na velbloudech, projet se na horském kole, provozovat lezení na skalách, nebo si užívat odpočinek na pláži přehradní nádrže. Je to ideální místo pro dovolenou s rodinou nebo přáteli, kteří chtějí prozkoumat přírodu a zažít dobrodružství.

Izrael Timna Park nabízí krásnou krajinu, nezapomenutelné zážitky a jedinečnou možnost ubytování přímo v parku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete přenocovat ve stanových kempech nebo si rezervovat pokoj v Timna Park Lodge, budete mít příležitost zažít nádhernou přírodu a objevovat historické památky. Pokud hledáte dovolenou mimo standardní okruh, Izrael Timna Park je skvělou volbou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky