Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jamajka Blue Lagoon

Dovolená Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon – Tajemná laguna na Jamajce

Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajku, určitě byste neměli vynechat návštěvu Blue Lagoon. Tuto tajemnou lagunu objevila populární láska k Felliniho filmu z roku 1954, který pojednává o dobrodružném plavání italského spisovatele a herce Franca Nerliho.

Blue Lagoon se nachází na severovýchodním pobřeží Jamajky, v blízkosti přístavního města Port Antonio. Je to krystalicky čistá, modrá laguna, která je obklopena nádhernými palmovými plážemi a kokosovými háji.

Proč se nazývá "Tajemná laguna"?

Laguna je obklopena vysokými skalami, které ji chrání před větrem a vlnami z Karibského moře. Voda je zde velmi průzračná a podvodní vegetace zajímavá a bohatá. Atraktivní je zde také šnorchlování, jelikož se zde vyskytují nejrůznější druhy ryb a korálů.

Jak se sem dostanete

Přístup k Blue Lagoonu je možný autem, taxíkem nebo trajektem z Port Antonia. Můžete si zapůjčit kánoe nebo pedálů a projet se po laguně. Kromě toho je zde dobře organizovaný turistický ruch, který nabízí různé možnosti vodních aktivit, jako jsou potápění, windsurfing, vodní lyžování nebo parasailing.

Co zde navíc najdete

Blue Lagoon není jenom lagunou – v okolí se nachází mnoho zajímavých míst ke koupání a prozkoumání, jako je například krásná pláž Winnifred Beach a přírodní park Reach Falls. V blízkosti se též nachází Blue Mountains, známé pro kvalitní kávu Jamajka Blue Mountain, a které nabízejí turistům vynikající procházky s nádhernými výhledy na pobřeží.

Výhled na Blue Lagoon

Celkově bychom mohli říci, že Blue Lagoon je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít krásy Jamajky v klidu a v příjemném prostředí. Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajsku, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto tajemnou lagunu s krásným prostředím a vynikajícími aktivitami, které zde můžete podniknout.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka, ostrov plný slunce, palm a písku, je krásným místem pro dovolenou. Kdo by nechtěl navštívit jedno z nejromantičtějších míst na Jamajce – Blue Lagoon? Co takhle si zamluvit letenku a vydat se na nezapomenutelnou dovolenou?

Blue Lagoon je krásný a mystický jezero, které leží východně od města Port Antonio. Toto jezero je pojmenováno kvůli jeho modrosti a křišťálově čisté vodě. Je to unikátní místo, které se nachází přímo na pobřeží Karibiku a je obklopeno bujnou tropickou vegetací. Blue Lagoon je velmi populární a známá turistická atrakce Jamajky a přitahuje tisíce turistů z celého světa každý rok.

Jednou z nejlepších způsobů, jak si užít Blue Lagoon, je jeho průzkum pomocí malého plavidla. Můžete tak prozkoumat oblasti, které nejsou dostupné pěšky, a obdivovat krásu tohoto místa z pohodlí vašeho vlastního člunu. Je zde také možnost pronajmout si malou loděnici a objevovat ostrov ze své vlastní perspektivy.

Pro ty, kteří se chtějí ochladit v krásných vodách Blue Lagoon, je zde možnost okoupání. Voda v jezeře je krásně modrá a velmi čistá. Vychutnejte si koupání v pravém Karibiku a potom se ponořte do pohodlí stínu palm.

Kromě plavby a koupání vám Blue Lagoon nabízí další turistické atrakce. Můžete si například prohlédnout nejlepší rybářské pláže, přírodní scenérie, tropické lesy a mnoho dalších zajímavých míst na pobřeží Karibiku.

Rozhodnete-li se zarezervovat si letenku na Blue Lagoon, můžete se připravit na romantickou dovolenou s vašimi blízkými nebo s vaší milovanou osobou. Jamajka je plná krásných míst, které stojí za návštěvu a Blue Lagoon je bezesporu jedním z těch nejkrásnějších.

Dalším velkým plusem letenky na Jamajku je to, že se můžete těšit na její unikátní kuchyni a jamajskou hudbu. Vyzkoušejte různé jamajské speciality jako je například jerk kuře, curry krevety, rýže a fazole a samozřejmě tradicionální rumové koktejly.

Letenka na Jamajku Blue Lagoon se určitě vyplatí. Je to nezapomenutelná zážitková dovolená plná krásy, exotických chutí a relaxace. Nesmíte si ji nechat ujít!


Ubytování Jamajka Blue Lagoon


Jamajka, známá svými bílými plážemi, modrým mořem a relaxační atmosférou, je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Pokud hledáte jedinečné a exkluzivní ubytování na této nádherné karibské ostrově, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít Jamajka Blue Lagoon. Tato oáza klidu a krásy se nachází v Portlandu na severovýchodě Jamajky a nabízí dokonalý únik od každodenního shonu.

Blue Lagoon je přírodní laguna, která je obklopena hustou tropickou vegetací a je napájena sladkou a slanou vodou. Její voda má intenzivní modrou barvu, která vytváří téměř hypnotizující dojem. Každý rok sem přijíždí stovky turistů, aby si užili krásu tohoto místa a prozkoumali jeho podvodní jeskyně.

V těsné blízkosti Blue Lagoon se nachází řada luxusních letovisek, která nabízejí širokou škálu možností ubytování. Mezi nejpopulárnější patří:

1. Goblin Hill Villas: Toto letovisko nabízí soukromé vily s výhledem na oceán a okolní krajinu. Každá vila má velký balkon, vlastní kuchyň a bazén. Hosté si zde mohou užít svůj vlastní venkovní prostor a relaxovat v klidu a pohodlí.

2. Trident Hotel: Tento luxusní hotel je ideálním místem pro ty, kteří hledají dokonalý komfort a péči. S výhledem na Blue Lagoon nabízí ubytování ve stylových pokojích, soukromou pláž a restauraci s prvotřídními jídly. Hotel také nabízí širokou škálu wellness centra pro ty, kteří chtějí relaxovat a obnovit své tělo a mysl.

3. Frenchman's Cove Resort: Toto letovisko je pojmenováno po známém francouzském pirátovi, který se v minulosti skrýval na Jamajce. Nabízí soukromé apartmány a vilky s výhledem na záliv a přístupem na pláž. Letovisko má také venkovní bazén, wellness centrum a restauraci s nádherným výhledem na oceán.

Kromě luxusních letovisek nabízí Blue Lagoon také širokou škálu dalšího ubytování, včetně menších hotelů a penzionů, které jsou přátelské k rodinám a cenově dostupné.

Pokud se rozhodnete navštívit Jamajku a ubytovat se v blízkosti Blue Lagoon, můžete si být jisti, že váš pobyt bude nezapomenutelný. Toto místo nabízí nejen nádherné pláže a vodu, ale také příležitosti k potápění, šnorchlování a procházkám v přírodě. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní, což přispívá k celkovému dojmu ze strávené dovolené na tomto tropickém ostrově.

Jamajka Blue Lagoon je skutečným rájem na zemi, který byste neměli nechat ujít. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít možnost zažít všechnu krásu a magii tohoto nezapomenutelného místa. Zažijte dobrodružství na Jamajce Blue Lagoon a prožijte si nejlepší dovolenou svého života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Blue Lagoon


1. Jak se dostanu na Blue Lagoon v Jamajce?
- Nejjednodušší způsob je využít taxi, které je k dispozici z města Port Antonio. Cesta trvá přibližně 15 minut.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Blue Lagoon?
- Vstupní poplatky se liší v závislosti na sezóně. Vstup pro dospělého stojí v průměru 10 USD.

3. Je možné ve Blue Lagoon plavat?
- Ano, ve Blue Lagoon je možné plavat. Voda je průzračně čistá a teplá po celý rok.

4. Jaká je hloubka Blue Lagoon?
- Hloubka Blue Lagoon se pohybuje mezi 15 až 20 metry.

5. Můžu si na Blue Lagoon pronajmout kajak nebo paddleboard?
- Ano, je možné si na Blue Lagoon pronajmout kajak nebo paddleboard za příplatek.

6. Je na Blue Lagoon možné najít potápěčské služby?
- Ano, v okolí Blue Lagoon je možné najít potápěčské služby.

7. Existují v okolí Blue Lagoon restaurace nebo občerstvení?
- Ano, v blízkosti Blue Lagoon jsou restaurace a občerstvení, kde si můžete dopřát jídlo nebo pití.

8. Jak dlouho se doporučuje zůstat na Blue Lagoon?
- Doba strávená na Blue Lagoon závisí na individuálních preferencích. Doporučuje se zůstat alespoň několik hodin, abyste si plně užili krásy tohoto místa.

9. Je možné si na Blue Lagoon pronajmout slunečník nebo lehátka?
- Ano, je možné si pronajmout slunečník nebo lehátka za příplatek.

10. Existují v okolí Blue Lagoon další atrakce nebo místa k návštěvě?
- Ano, v okolí Blue Lagoon je možné navštívit například Reach Falls, Frenchman's Cove nebo San San Beach.


Počasí Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon je jedním z nejkrásnějších míst na Jamajce díky krásnému modrozelenému jezeru obklopenému překrásnou přírodou. Toto místo poskytuje unikátní zážitek na ostrově, ale počasí zde může být velmi rozmanité.

Jamajka Blue Lagoon se nachází asi 5 kilometrů od města Port Antonio a je zde k dispozici mnoho aktivit, například plavání, potápění, šnorchlování, kajak, vodní lyžování a mnoho dalšího. Aby byla zábava úplná, musí být počasí příznivé.

Celkově je počasí na Jamajce velmi příjemné, protože země se nachází v tropické oblasti. Průměrná teplota dosahuje 30 °C a to i v době největších dešťů, což jsou obvykle květen a říjen. Teplota vody v Blue Lagoon se pohybuje kolem 27-28 °C.

V letním období, tedy od června do srpna, jsou teploty mnohem teplejší, ale s sebou přináší i většinu dešťů v roce, což může znamenat, že voda bude někdy zakalená. V zimním období, tj. od listopadu do března, je počasí mírné a příjemné. Tento čas poskytuje skvělé podmínky k plavání, šnorchlování a dalším vodním aktivitám.

Někdy se může stát, že v Blue Lagoon se vyskytnou vlny, protože se jedná o otevřenou plochu, která je vystavena vlivu oceánu. Pokud však hledáte klid a ticho, nejlepší volbou bude navštívit Blue Lagoon brzy ráno nebo pozdě odpoledne.

Celkově lze říci, že počasí na Jamajce Blue Lagoon se může měnit každý den, ale místní obyvatelé věří, že toto místo je vždy krásné a stojí za návštěvu. Bez ohledu na aktuální počasí v Blue Lagoon, určitě si zde užijete nezapomenutelný zážitek a krásnou přírodu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky