Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jamajka Green Grotto Caves

Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrov Karibiku, který je známý svou krásnou přírodou a zajímavými geografickými útvary. Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově jsou Green Grotto Caves, které také nabízí překrásné počasí.

Green Grotto Caves jsou přírodní jeskyně nacházející se v severní části Jamajky, nedaleko města Discovery Bay. Tato jeskynní síť je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a díky své unikátní atmosféře přitahuje mnoho návštěvníků.

Jeskyně jsou plné krásných krápníků, stěn pokrytých mohutnými stromy a jasného, azurového mořského vzduchu. Právě díky své zelené vegetaci získaly jeskyně své jméno – Green Grotto, neboli Zelená jeskyně. Návštěvníci se mohou projít chodbičkami, které dávají úplně nový pohled na jamajskou přírodu.

Při návštěvě Green Grotto Caves se můžete těšit na příjemné a teplé podnebí. Jamajka má tropické klima s teplotami kolem 25 až 30°C po celý rok. Tato úžasná teplota dělá z Jamajky oblíbené místo pro dovolenou, zejména v zimních měsících, kdy se hodně lidí chce vyhnout chladnému počasí.

Při návštěvě jeskyně si můžete užít příjemný chládek, který zde panuje. Teplota se v jeskyních pohybuje mezi 17 a 20°C, což je velmi osvěžující po tropickém horku v exteriéru. Je to ideální způsob, jak se ochladit a užít si nádherných pohledů na unikátní přírodní útvary.

Navíc, jeskyně jsou chráněny také před deštěm, takže vás neočekává ničím nerušená procházka. Díky kontinuálnímu proudění vzduchu v jeskyních vzniká také specifické mikroklima, které je prospěšné pro vaše zdraví. Je známo, že vejít do jeskyně a dýchat čerstvý vzduch zde může mít blahodárný vliv na dýchací systém.

Nejlepší doba pro návštěvu Green Grotto Caves je mezi březnem a květnem, kdy se počasí na ostrově stabilizuje a je méně pravděpodobné, že zde budou silné deště nebo bouřky. Nicméně, jeskyně jsou otevřeny po celý rok a můžete je navštívit kdykoli vás to jen napadne.

Celkově lze říci, že Jamajka nabízí nádherné počasí, které vám umožní plně si užít návštěvu Green Grotto Caves. Poznáte nejen přírodní krásy jamajské krajiny, ale také si odpočinete v chládku jeskyní. Přijďte se tedy podívat na tento unikátní kus přírody a okusit kouzlo tropického počasí Jamajky.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Pokud hledáte neobvyklé místo k prozkoumání během vaší návštěvy na Jamajce, Green Grotto Caves (Zelené jeskyně) jsou jedním ze skvělých míst, které byste si neměli nechat ujít. Tyto asi 5800 metrů dlouhé jeskyně se nacházejí asi 30 km na západ od Ocho Rios na severním pobřeží Jamajky.

Jeskyně Green Grotto jsou vápencové a sahají asi 12 metrů pod zem, s mnoha malými jeskyněmi a tunely. Tato neuvěřitelná přírodní rezervace leží na pozemku velkém více než 15 hektarů a poskytuje útočiště mnoha ptákům, netopýrům a dalším druhům zvířat.

Jedním z neuvěřitelných prvků této jeskyně je modrá jeskyně. Tato část jeskyně je osvětlena modrou světelnou instalací, která vytváří iluzi modré vody, a to i přesto, že se pod ní opravdu nachází pouze voda, která je výrazně tyrkysová. Tato modrá jeskyně také slouží jako scéna pro některé snímky z filmů Jamese Bonda.

V Green Grotto Caves si také můžete prohlédnout zemi. Pokud budete mít dostatek času na své návštěvě, průvodce vás provede celým areálem a vy si tak budete moci prohlédnout celou řadu míst, jako je například jeskyně skull, což je malá jeskyně, která je plná lidských koster.

Jeskyně Green Grotto jsou velmi fascinujícím místem a budou poskytovat nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Vstupné do jeskyně není příliš drahé a turistický průvodce poskytuje cenné informace o historii a přírodě této neuvěřitelné jeskyně.

Takže jestli hledáte své dobrodružství na Jamajce, udělejte si čas a navštivte Green Grotto Caves, kde se určitě dozvíte mnoho nových věcí a užijete si celodenní zážitek, který vám zůstane v paměti na celý život.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je jedním z nejoblíbenějších karibských ostrovů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání během dovolené. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst k návštěvě jsou bezesporu Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves se nachází přibližně 40 km východně od Montego Bay v městě Runaway Bay, na severním pobřeží Jamajky. Jeskyně jsou dlouhé přibližně 1,5 km a vytesané v vápenci. Název Green Grotto Caves v překladu znamená "Zelené groty" a získaly svůj název kvůli zelenému odstínu krasového jezera v jeskyni. Také jsou známy pro své zvláštní klenuté stropy a barevné vápencové formace, které vytvářejí nádherné vizuální efekty.

Historie Green Grotto Caves se datuje až do 18. století, kdy nevolníci používali jeskyně jako útočiště před vládními silami, a později se staly úkrytem pro piráty. Jeskyně měly také význam v dobách otrokářství, kdy se v nich ukrývali zotročení lidé, kteří se snažili uniknout svým otrokářům.

Dnes jsou Green Grotto Caves populární turistickou atrakcí a jsou otevřené pro návštěvy. Při návštěvě jeskyní vás průvodce provede přes úzké koryta skal a podél podzemních řek a jezer, které jsou zdrojem mnoha místních legend. Průvodci vám také ukážou různé formace a vysvětlí, jak jsou vytvořené. V neposlední řadě se můžete pokochat opravdu nezapomenutelným výhledem na zelené jezero uprostřed jeskyně.

Kromě krásné scenérie budete také fascinovaní atmosférou samotných jeskyní. Teplota uvnitř se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia a vlhkost je velmi vysoká. Navštívíte také různé místnosti, které sloužily jako úkryty v minulosti.

Green Grotto Caves jsou skvělým místem pro krátkou výlet během Vaší dovolené na Jamajce. Kromě prohlídky samotných jeskyní si můžete také vychutnat nádherné pohledy na moře a pobřeží z klášterní zahrady o ploše 3 hektarů, která se nachází u vstupu do jeskyní.

Celkově jsou Green Grotto Caves krásným a fascinujícím místem, které stojí za to navštívit na vaší následující dovolené na Jamajce. Budete zde úplně fascinováni krásou, ale také historií této nedoceněné přírodní památky.


Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známá svou nádhernou scenérií, živou kulturou a fascinující historií. Mezi jedno z nejzajímavějších a unikátních míst na ostrově patří Green Grotto Caves, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Green Grotto Caves jsou jeskyně nacházející se na severním pobřeží Jamajky, nedaleko obce Discovery Bay. Tato přírodní památka má velký historický a kulturní význam, a proto je známá jako jeden z nejzajímavějších míst na ostrově.

Jeskyně byly používány jako úkryt pirátů v 17. století, což dodává tomuto místu ještě větší tajemství a dobrodružnost. Green Grotto Caves byly také využívány během otrokářského obchodu jako úkryt pro uprchlé otroky. Návštěvníci si mohou prohlédnout stopy těchto historických událostí, které jsou zde stále patrné.

Jeskyně jsou dlouhé přibližně 1,5 kilometru a jejich vnitřek je prostoupen množstvím chodeb, komor a podzemních jezer. Zde se návštěvníci mohou procházet a objevovat různé stalaktity a stalagmity, které se tvořily tisíce let.

Jednou z nejvíce známých částí této jeskyně je Grotta Verde, což je velká komora s podzemním jezerem. Jeho voda má zvláštní zelenkavý odstín, který vytváří pohádkovou atmosféru. Tato komora byla používána jako natáčecí místo pro několik filmů, včetně známého bondovky "Live and Let Die".

Pro všechny, kteří touží po adrenalinovém zážitku, Green Grotto Caves nabízí také možnost prozkoumávat jeskyně s průvodcem. Tato dobrodružná cesta vás provede temnými chodbami, úzkými otvory a přináší vám jedinečný pohled na krásu podzemního světa.

Kromě historie a přirozené krásy nabízí Green Grotto Caves také vyhlídku na nedaleké moře a okolní krajinu. Návštěvníci si mohou vychutnat krásný pohled na západ slunce nebo výhled na pobřeží Jamajky.

Green Grotto Caves jsou od roku 1999 chráněnou přírodní rezervací a jsou spravovány organizací Jamajské úřady na ochranu přírody (Jamaica National Heritage Trust). Díky tomu jsou vždy udržovány v nejlepším stavu a mají minimální dopad na přírodní prostředí.

Pokud se chystáte na Jamajku, nezapomeňte si rezervovat čas na návštěvu Green Grotto Caves. Toto magické místo vám poskytne nezapomenutelný a jedinečný zážitek, který prohloubí váš poznávací výlet na Jamajku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?

Prohlídka trvá zhruba jednu hodinu.

2. Je nutné se předem rezervovat?

Reservace není nutná, ale doporučuje se ji provést, aby se zajistilo místo v prohlídce.

3. Jaké jsou vstupné na Green Grotto Caves?

Vstupné závisí na věku a národnosti návštěvníků. Dospělí platí zhruba 20-25 USD, děti asi 10-15 USD.

4. Je možné se dostat na Green Grotto Caves místní dopravou?

Ano, místní autobusy a taxíky je možné použít k dopravě na místo.

5. Je prohlídka vhodná pro malé děti?

Prohlídka není vhodná pro děti mladší 4 let, pro ostatní děti je vstup povolen.

6. Je nutné být fyzicky fit pro prohlídku Green Grotto Caves?

Prohlídka není náročná na fyzickou kondici, ale je třeba být schopen chodit po kamenných cestách bez potíží.

7. Je možné si na místě půjčit světločepy?

Ano, na místě si lze půjčit světločepy za poplatek.

8. Je povoleno fotografování a nahrávání videa během prohlídky?

Fotografování a nahrávání videa jsou povoleny, ale pouze bez použití blesku a stativu.

9. Je možné si na místě koupit suvenýry?

Ano, na místě je možné si zakoupit drobné suvenýry jako křišťálové minerály nebo suvenýry z Jamajky.

10. Je na místě k dispozici restaurace nebo kavárna?

Ano, na místě je kavárna, kde si lze zakoupit občerstvení a napoje.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky