Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Fukuoka

Dovolená Japonsko Fukuoka


Není pochyb o tom, že Japonsko je jednou z nejzajímavějších destinací pro dovolenou. Fukuoka, hlavní město prefektury Fukuoka, je jedním z největších měst v zemi a nabízí návštěvníkům mnoho nezapomenutelných zážitků a aktivit.

První věc, kterou musíte vidět, je Fukuokský hrad, známý také jako Maizuru-jou. Tento historický hrad, který byl postaven na začátku 17. století, je krásným příkladem japonské architektury a nabízí úžasné výhledy na město. Pro milovníky historie je to nevyhnutelná zastávka.

Další zastávkou by měl být Nokonoshima Island. Toto malé ostrovní útočiště je přístupné trajektem z centra Fukuoky a je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Ostrov je také domovem mnoha kvetoucích květin, které přitahují návštěvníky po celý rok.

Pokud jde o jídlo, Fukuoka je proslulá svými lahodnými a autentickými rameny. Hrnek horkého ramenu na jednom z mnoha pouličních stánků nebo ve specializovaných restauracích je jedním z hlavních jídel, které byste neměli minout. Fukuoka je také domovem mnoha trhů s čerstvými mořskými plody, kde můžete ochutnat nejlepší sushi a sashimi.

Pokud jde o nákupy, nemůžete vynechat Canal City Hakata. Tato obrovská nákupní a zábavní čtvrť nabízí širokou škálu obchodů, restaurací, kin a dokonce i uměleckých výstav. To je skvělé místo, kde strávit odpoledne nakupováním, ochutnáváním místní kuchyně a obdivováním moderní architektury.

Jeden z vrcholů návštěvy Fukuoky je také návštěva svatyně Dazaifu Tenmangu. Tato svatyně, postavená na památku Sugawary Michizaneho, je velmi důležitým poutním místem a má kolem sebe krásné zahrady a stavidla. Navštívit tuto svatyni je příležitost se ponořit do japonské kultury a získat hlubší porozumění místní víře a tradicím.

Fukuoka nabízí i několik rekreací pro fanoušky sportu. Místní baseballový tým, Fukuoka SoftBank Hawks, je velmi populární a jejich zápasy jsou vždy plné vzrušení a nadšení fanoušků. Pokud jste fotbalovými fanoušky, můžete navštívit Stadion Level 5, který je domovem týmu Avispa Fukuoka.

Když přijde večer, nenechte si ujít Naka River. Tato promenáda v centru města je krásně zdobená světly a nabízí okouzlující pohled na noční scénu. Je to skvělé místo pro romantickou procházku nebo relaxaci po náročném dni plném objevování.

Fukuoka je skvělým výchozím bodem pro další objevování Krás Japonska. Díky své blízkosti ke Korejskému poloostrovu a Okinawským ostrovům, můžete snadno navštívit další turistické atrakce. Celkově vzato, Fukuoka je fascinující destinací, která nabízí kombinaci moderního městského života, bohaté historie a krás přírody. Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, nezapomeňte dát Fukuoce šanci a prozkoumat všechny jedinečné zážitky, které vám nabízí.


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je země bohatá na kulturní dědictví a krásné přírodní scenérie. Jeden z nejvýznamnějších regionů je Fukuoka, který se nachází na ostrově Kyūshū. Tento region má jedinečné podnebí, které ho činí atraktivním cílem pro turisty z celého světa.

Fukuoka se nachází na východním pobřeží Kyūshū a je obklopeno Japonským mořem. Díky této poloze má region mírné klima s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, což je ideální počasí pro návštěvu pláží. Fukuoka je domovem několika krásných plážových letovisek, které lákají turisty, kteří hledají relaxaci a pobyt u vody. Oblast je také oblíbená mezi surfaři a nadšenci přírody, kteří se mohou těšit na krásné výhledy na přímořskou krajinu.

Podzim je doba, kdy je Fukuoka obklopena nádhernými barevnými listy. Fukuoka má mnoho parků a zahrad, které jsou v této době obzvláště populární. Nachází se zde například park Ohori, který nabízí návštěvníkům příležitost vidět nádhernou paletu červených, oranžových a žlutých listů. Podzim je také nejlepší čas na návštěvu Fukuoky kvůli množství událostí, včetně festivalu s ohňostroji a tradičnímu tanečnímu festivalu Yamakasa.

Zima v Fukuoku je relativně mírná s průměrnými teplotami kolem 10 °C. Oblast je známa i svými termálními prameny, které jsou ideálním místem pro vyhřátí se v chladném počasí. Mnoho lázeňských hotelů nabízí koupání v horkých pramenech s výhledem na krásné zasněžené hory.

Jaro a léto jsou obdobím, kdy dochází k chýlení ke krásným květinovým festivalům. Nejvýznamnějším z nich je Hanami, slavnost kvetoucích sakur, která přitahuje tisíce turistů každý rok. Lidé se shromažďují v parku Maizuru a podél řeky Naka, aby obdivovali nádherné květy sakur a piknikovali pod stromy.

Celkově lze říci, že počasí ve Fukuoku je přívětivé a umožňuje turistům vychutnat si krásu regionu v každém ročním období. Ať už preferujete teplé léto, barevný podzim, klidnou zimu nebo kvetoucí jaro, Fukuoka vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Japonsko je země s bohatou a jedinečnou kulturou, která přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Jedním z nejvíce navštěvovaných měst v Japonsku je Fukuoka, které se nachází na japonském ostrově Kjúšú.

Fukuoka je moderní a kosmopolitní město s bohatým kulturním dědictvím. Nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavých atrakcí a památek, jako je například hrad Fukuoka, který je jednou z nejvýznamnějších historických budov v zemi. Turisté se mohou také projít po ulici Tenjin, která je známá svými módními butiky a luxusními obchody.

Pokud plánujete navštívit Fukuoku, je důležité zvolit si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů až po levné hostely. Nejpopulárnější oblastí pro ubytování je oblast Tenjin, která je centrem města. Tato oblast je plná hotelů, restaurací a obchodů a je zároveň výborně dopravně dostupná.

Pokud jste milovníkem přírody, mohli byste zvážit ubytování v blízkosti Národního parku Dazaifu, který je známý svými překrásnými zahradami a chrámy. Mnoho hotelů v této oblasti nabízí impozantní výhled na krajinu a je umístěno v klidnější části města.

Pokud jste na druhou stranu příznivcem nočního života a zábavy, mohli byste zvolit ubytování v blízkosti čtvrti Hakata, která je známá svými bary, restauracemi a nočními kluby. Tato oblast je ideální pro ty, kteří si chtějí užít večerní zábavu a užít si noční Fukuoku.

Při hledání ubytování v Fukuoce je důležité také zohlednit svůj rozpočet. Ceny se v závislosti na typu ubytování mohou lišit. Luxusní hotely a resorty nabízejí prvotřídní služby a vybavení, ale mohou být drahé. Na druhou stranu, levné hostely a penziony jsou cenově dostupnější, ale mohou nabízet základní ubytování.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité si včas rezervovat. Fukuoka je populárním turistickým cílem a v době turistické sezóny se mohou dostupné pokoje rychle vyprodávat.

Celkově vzato, ubytování v Fukuoce nabízí široký výběr možností pro každého návštěvníka. Ať už preferujete luxusní hotel nebo cenově dostupnější varianty, určitě najdete to, co hledáte. S ohledem na vaše preference a rozpočet si můžete zajistit příjemný pobyt v tomto fascinujícím japonském městě.


Letenka Japonsko Fukuoka


Pokud máte plány na cestování do Japonska a hledáte zajímavou destinaci, kterou byste chtěli navštívit, Fukuoka je skvělou volbou. Nachází se na japonském ostrově Kyūshū a je nejen jedním z největších japonských měst, ale také je oblíbenou turistickou atrakcí díky své bohaté historii, kultuře a moderním atrakcím.

Předtím než se vypravíte na svou cestu do Fukuoky, je důležité najít vhodnou letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí možnosti letu do Fukuoky z různých částí světa. Lety z Evropy do Fukuoky obvykle zahrnují přestupy na mezinárodních letištích v Tokiu nebo Osace. Pokud cestujete z USA, některé aerolinky nabízejí přímé lety z měst jako je Los Angeles nebo San Francisco. Lety z ostatních asijských zemí jsou také běžné.

Přestože cena letenek může záviset na sezóně a mnoha dalších faktorech, je dobré si dát čas a porovnat různé nabídky. Existují různé webové stránky, které vám pomohou najít nejlepší letenky za nejlepší cenu. Při hledání letenek do Fukuoky se ujistěte, že také zohledníte přestupy a časový rozvrh, abyste měli větší pohodlí při cestování.

Po příletu na letiště v Fukuoka si můžete začít užívat vše, co město nabízí. Jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí je Fukuoka Tower, 234 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí impozantní výhled na celé město. Další zajímavou atrakcí je ostrov Šikanošima, který je dosažitelný trajektem a nabízí příležitost pro relaxaci na pláži, procházky a pozorování překrásné přírody.

Historickým centrem Fukuoky je Hakata, která je známá svými kláštery, trhy a tradicemi. Navštívte Hakata Traditional Craft and Design Museum, abyste se dozvěděli více o tradičním umění a řemesle této oblasti. Živou čtvrtí, která je plná restaurací, obchodů a nočního života, je Tenjin. Zde si můžete vychutnat gastronomické speciality Fukuoky.

Pokud máte rádi Japonskou kulturu, nezapomeňte navštívit Nishijin, což je oblast plná tradičních japonských domů a zahrad. Zde si můžete pronajmout tradiční kimono a procházet se po malebných uličkách.

Fukuoka také nabízí mnoho dalších zajímavostí, jako je Fukuoka Dome - stadion, který hostí různé sportovní akce, jako je například baseball. Vydejte se na nákupní maraton v nákupním centru Canal City Hakata nebo se projděte podél řeky Óno, která nabízí příjemné procházky a cykloturistiku.

Fukuoka je město, které kombinuje starověkou historii s moderními atrakcemi. Letenka do Fukuoky je tedy skvělou volbou pro každého, kdo chce objevovat japonskou kulturu, ochutnat kulinářské speciality a prozkoumat nádhernou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavním městem Japonska je Tokio.

2. Kde se nachází Fukuoka?
Odpověď: Fukuoka je město na japonském ostrově Kyūshū.

3. Jaké jsou zajímavé turistické atrakce v Fukuoka?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Fukuoka patří Fukuoka Tower, chrám Tóchó-ji, park Ohori, zámek Fukuoka a letní festival Yamakasa.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Fukuoky?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Fukuoky je období jara (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy je zde příjemné počasí a kvetou sakury nebo lípy.

5. Jak se dostanu do Fukuoky?
Odpověď: Do Fukuoky se můžete dostat letecky přistáním na letišti Fukuoka nebo vlakem z jiných částí Japonska.

6. Jaký je typický jídlo v Fukuoce?
Odpověď: V Fukuoce je typickým jídlem ramen, což je japonská nudlová polévka s různými přísadami.

7. Jaké jsou populární festivaly v Fukuoce?
Odpověď: Mezi populární festivaly v Fukuoce patří festival Hakata Gion Yamakasa, který se koná v červenci a je doprovázen tradičními průvody a závody s nosítky.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Fukuoce?
Odpověď: Nejbližší pláže k Fukuoce se nacházejí na ostrově Itoshima, například pláž Shiraito nebo Maebaru.

9. Jaké jsou oblíbené nákupní čtvrti v Fukuoce?
Odpověď: Oblíbenými nákupními čtvrtěmi v Fukuoce jsou Tenjin, Hakata a Canal City, kde se nachází různé obchody, butiky a restaurace.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace v okolí Fukuoky?
Odpověď: V okolí Fukuoky se nachází další zajímavá místa, jako jsou město Nagasaki s památkou atomové bomby, město Beppu s horkými prameny nebo ostrov Nokonoshima s rozsáhlými kvetoucími zahradami.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky