Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Ise

Dovolená Japonsko Ise


Japonsko je zemí bohatou na historii, kulturou a přírodními krásami. Jedno z nejzajímavějších a nejatraktivnějších míst pro dovolenou v této zemi je Ise.

Ise se nachází na poloostrově Kii v oblasti Mie a je známé jako spirituální centrum Japonska. Místem, které přitahuje miliony návštěvníků každý rok, je Ise Jingu – nejdůležitější šintoistický svatyně Japonska.

Ise Jingu je tvořen dvěma hlavními svatyněmi – Naiku a Geku. Naiku je hlavní svatyní, která je zasvěcená bohyni Amaterasu, posvátnému slunečnímu božstvu, které je považováno za předka japonské císařské rodiny. Geku je druhou hlavní svatyní, která je zasvěcená bohu Toyouke, božstvu obilí a jídla.

Při návštěvě svatyně je důležité respektovat duchovní atmosféru a dodržovat tradice. Návštěvníci by měli vynechat fotografii určitých posvátných míst a respektovat rituály a obřady, které se zde provádí. Je možné si také zakoupit omamori (šintoistický talisman), který slouží k ochraně a štěstí.

Kromě Ise Jingu nabízí Ise také krásnou přírodu a další atrakce. Určitě byste neměli vynechat návštěvu japonských zahrad, jako je například zahrada Kairaku-en nebo zahrada Okayama Korakuen. Tyto zahrady jsou známé svou krásou a klidem a nabízejí návštěvníkům možnost relaxovat a užívat si okouzlujícího prostředí.

Další zajímavou atrakcí v Ise je přírodní rezervace Ise-Shima, která je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů. Rezervace je známá svou krásnou krajinou a nabízí skvělé příležitosti pro pěší turistiku a procházky přírodou.

Nezapomeňte také ochutnat místní speciality jako sushi, sashimi a tempuru, které jsou v této oblasti známé pro svou kvalitu a čerstvost. Ise je také známé pro své omáčky a sake – tradiční japonský alkohol.

Ise je skvělou volbou pro dovolenou, pokud hledáte kombinaci duchovna, kultury a přírodních krás. Tato oblast nabízí návštěvníkům unikátní možnost prozkoumat japonské tradice a zvyky a zároveň si užívat krásu přírody. Jestliže plánujete dovolenou v Japonsku, nezapomeňte zařadit Ise na svůj seznam.


Letenka Japonsko Ise


Japonsko, země východu slunce, je jedním z nejzajímavějších a nejexotičtějších cestovatelských cílů na světě. Nabízí nádhernou přírodu, unikátní kulturu a fascinující historii. Je plné zázračných chrámů, starobylých měst a moderních metropolí. Jeden z nejpopulárnějších turistických destinací je město Ise.

Ise se nachází ve střední části Japonska a je známé především svou svatyní Ise-jingū, jednou z nejdůležitějších svatyní šintoismu. Tato svatyně tvoří komplex kostelů, chrámů a svatých míst, které jsou považovány za posvátná místa spojená s bohyní Amaterasu, bohyní slunce. Každých dvacet let se zde koná obřad nazývaný "shikinen sengu", při kterém jsou postaveny nové budovy a staré jsou zničeny.

Návštěva svatyně je pro mnoho Japonců a turistů důležitým duchovním zážitkem. Každoročně sem přijíždí miliony poutníků, aby se poklonili před Amaterasu a požádali ji o štěstí a ochranu. Důležitým rituálem je také mytí rukou a úst v přírodních studánkách před vstupem na svatou půdu.

Ise však není jen svatyně. Město nabízí i další atrakce a pamětihodnosti, které stojí za návštěvu. Kromě svatyně můžete navštívit také krásný japonský zahradní svět Okage Yokocho. Tento historický úzký průchod se nachází v blízkosti svatyně a nabízí návštěvníkům možnost podívat se do minulosti. Stojí za to se procházet mezi tradičními japonskými domy, ochutnat tradiční jídlo a zakoupit si suvenýry typické pro oblast Ise.

Další zajímavostí je Akafuku, místní specialita ve formě sladké rýžové moučníčky se sladkou pastou. Její chuť je jedinečná a stojí za to ji ochutnat. Pro milovníky přírody je v okolí Ise skvělým místem k návštěvě přírodní park Suzuka Quasi, kde můžete prozkoumat krásné lesy, vodopády a pohoří Suzuka.

Pro ty, kteří se chtějí vrátit do minulosti, je tu také možnost navštívit Ise Bessho, malebnou čtvrť plnou starobylých obchodů a restaurací. Zde můžete zakoupit tradiční řemeslné produkty, jako je například keramika, loutkové divadlo a tradiční japonské dřevěné figurky.

Pokud se rozhodnete navštívit Ise, nezapomeňte si předem zjistit informace o dopravě a ubytování. Můžete využít letenky do Japonska a dále pokračovat vnitrostátními lety do blízkého mezinárodního letiště Chūbu Centrair. Odtud je přímo přístupné vlakové spojení a autobusové linky do Ise.

Cesta do Japonska a obzvláště do města Ise nabízí nezapomenutelný zážitek při objevování bohaté kultury, historie a krásné přírody. Světově proslulá svatyně Ise-jingū představuje významné město šintoismu a láká turisty z celého světa. Pokud se chystáte na exotickou dovolenou a chcete objevovat něco mimořádného, letenku právě do Ise byste rozhodně neměli minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Ise


1) Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavní město Japonska je Tokio.

2) Kde se nachází Ise?
Odpověď: Ise se nachází v prefektuře Mie na ostrově Honšú.

3) Co je hlavní atrakcí v Ise?
Odpověď: Hlavní atrakcí v Ise je svatyně Ise, která je jednou z nejsvětějších a nejdůležitějších svatyní šintoismu.

4) Jak se dostanu do Ise?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem je cestovat vlakem z Tokia do Ise. Existuje také možnost cesty autobusem nebo autem.

5) Kolik stojí vstup do svatyně Ise?
Odpověď: Vstup do svatyně Ise je bezplatný. Nicméně, pro návštěvu konkrétních posvátných míst může být vyžadován vstupní poplatek.

6) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ise?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ise je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až listopad), kdy jsou teploty příjemné a krajina je ozdobena sakurami nebo barevnými listy.

7) Jak dlouho trvá návštěva svatyně Ise?
Odpověď: Délka návštěvy svatyně Ise závisí na individuálních zájmech. Doporučuje se plánovat alespoň 2 až 3 hodiny na návštěvu, abyste si mohli prohlédnout hlavní posvátná místa.

8) Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat od svatyně Ise k dalším atrakcím v okolí?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat od svatyně Ise k dalším atrakcím v okolí, je použití veřejné dopravy, jako jsou vlaky, autobusy nebo taxi.

9) Existuje nějaké místo, kde se mohu ubytovat v Ise?
Odpověď: Ano, v Ise jsou dostupné různé ubytovací možnosti včetně hotelů, hostinců a tradičních japonských ryokanů.

10) Jaké další turistické atrakce jsou v blízkosti Ise?
Odpověď: V blízkosti Ise se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako je starobylé město Toba, perleťová farma Mikimoto nebo chrám Meoto Iwa.


Počasí Japonsko Ise


Japonsko je země s proměnlivým počasím, které se liší v závislosti na geografické poloze jednotlivých regionů. V tomto článku se zaměříme na Ise, město, které se nachází v Kisoska prefectuře na ostrově Honšú.

Ise leží v mírném podnebném pásmu, což znamená, že zde nejsou extrémně vysoké ani nízké teploty. Zimy jsou mírné a chladné, s teplotami kolem 5 °C až 10 °C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy je také nejvíce srážek. V období zimy mohou na Ise napadat i několikacentimetrová množství sněhu.

Jaro a podzim jsou typické mírným a příjemným počasím. Teploty se pohybují kolem 15 °C až 20 °C. Jarní měsíce na Ise jsou krásné kvůli rozkvetlým cherry blossomám (sakurám). Podzimní měsíce na druhou stranu nabízejí krásnou paletu zbarvených listů, což je ideální čas na procházky a výlety.

Letošní a horké léto přichází s vysokými teplotami, které mohou dosáhnout až 30 °C a vyšší. Srážkové úhrny jsou v letních měsících relativně nízké a je to období s nejvyššími teplotami v průběhu roku. Aby se obyvatelé a návštěvníci uchránili před tímto parným počasím, využívají klimatizaci a vyhledávají stíny v zahradách a lesích.

Vlivem své polohy u pobřeží moře má Ise také roční období monzunu. Během léta přichází monzun z Tichého oceánu, což může způsobovat silné deště a příležitostné bouřky. Teploty v monzunovém období jsou nižší než v létě, ale srážkové úhrny jsou značné.

Ise je také známé jako duchovní a náboženské centrum Japonska. Nachází se zde Ise-jingu, nejdůležitější šintoistický svatyně v zemi. Tato svatyně je navštěvována miliony lidí každý rok, a to bez ohledu na počasí. Mnozí lidé přicházejí na posvátné poutě, bez ohledu na to, jestli je slunečno nebo prší.

Celkově vzato, Ise nabízí rozmanité počasí po celý rok. Od chladných a sněhových zim, přes krásná jara a podzimní záře, až po horká a deštivá léta. Ať už navštívíte Ise kdykoli během roku, určitě si užijete úžasnou atmosféru tohoto japonského města.


Ubytování Japonsko Ise


Japonsko je země bohatá na krásné památky, které měly velký historický a kulturní význam pro tento ostrovní stát. Jedním z takových míst je město Ise v prefektuře Mie, které je známé především díky svému svatostánku Ise-jingu.

Ise-jingu je jedním z nejposvátnějších a nejstarších svatyní v Japonsku. Tento svatý komplex sestává ze dvou hlavních svatyní, zvaných Naikū a Gekū. Naikū je věnována bohyni slunce Amaterasu, která je jednou z nejdůležitějších božstev v japonské mytologii a je považována za zakladatelku japonského císařského rodu. Na druhou stranu, Gekū je zasvěcen bohyni země Toyouke-Ōmikami, která je ochránkyní japonského jídla a zemědělství.

Pro návštěvníky je v Ise připraveno několik možností ubytování. Nejpříjemnější zkušeností je zůstat v tradicionálním japonském ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které nabízejí autentické ubytování ve stylu tatami s futony a vlastní onseny (japonské termální lázně). Tyto lázně nabízejí relaxaci a regeneraci po náročné prohlídce chrámů a svatyní.

Kromě ryokanů je možné ubytovat se také v modernějších hotelových zařízeních, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování. Tyto hotely jsou vybaveny pokoji s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, Wi-Fi a dalšími moderními vymoženostmi.

Ise je také dobře přístupné pro návštěvníky z Tokia nebo Osaky díky železniční síti v Japonsku. Cesta do Ise trvá pouze několik hodin a zároveň nabízí krásné výhledy na japonský venkov a pobřeží.

Kromě samotného Ise-jingu je ve městě Ise také možnost navštívit další zajímavá místa. Historická čtvrť Okage Yokocho nabízí návštěvníkům autentické zážitky z japonského života v minulosti s tradičními obchody a restauracemi. Dále je zde také muzeum perel, které vás provede historií perlorodého průmyslu v Japonsku.

Celkově lze říci, že Ise je fascinujícím místem pro návštěvníky, kteří mají zájem o japonskou kulturu, historii a náboženství. Bez ohledu na to, zda si vyberete tradiční ryokan nebo moderní hotel, určitě se budete cítit vítáni a zažijete nezapomenutelný pobyt v tomto historickém městě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky