Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Nagano

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nagano


1. Jak se dostat do Nagana z Tokya?
- Nejsnadnější způsob je jet rychlovlakem Shinkansen z Tokya do Nagana. Jízda trvá přibližně 1,5 hodiny.
2. Co je nejlepší čas navštívit Nagano?
- Období od prosince do února je ideální pro milovníky zimních sportů a pro návštěvy slavného festivalu sněžných opic v Jigokudani Yaen Koen. Na jaře a v létě jsou zase populární horolezecké a turistické aktivity.
3. Jak se dostat k Jigokudani Yaen-Koen?
- Nejjednodušší způsob je jet vlakem do stanice Yudanaka a pak buď autobusem nebo taxíkem k parkovišti Jigokudani Monkey Park. Odtud je to přibližně 30-40 minut pěší chůze k místu, kde žijí sněžné opice.
4. Jaké jsou nejznámější památky v Nagano?
- Mezi nejznámější patří Zenkō-ji, jeden z nejstarších buddhistických chrámů v Japonsku, čerstvě rekonstruované Narai-juku - historická obchodní stanice na staré silnici Nakasendo, nebo Matsumoto-jo, impozantní zámek s přezdívkou „Krásný zámek Matsumoto“.
5. Kde se dají najíst nejlepší soba nudle v Nagano?
- V některé z restaurací v oblasti Togakushi, kde se nachází řada tradic soba-udon filtrů. Také stojí za to ochutnat venkovní soba v obci Obuse.
6. Kde nakoupit suvenýry v Nagano?
- Suvenýry a místní speciality lze zakoupit v centru města Nagano, kde jsou k dispozici různé obchody s tradičními výrobky, nebo v oblastech jako Togakushi a Obuse, kde jsou k dostání místní speciality jako soba nudle, sake a vyřezávané dřevěné výrobky.
7. Jaké jsou nejlepší lyžařská střediska v Nagano?
- Mezi nejlepší patří Hakuba, Nozawa Onsen, Shiga Kogen a Madara. Většina středisek nabízí rozmanité úrovně sjezdovek, atrakce pro snowboardery a v aktivních nabídkách i ochutnávky sake a japonského jídla.
8. Co je doporučená délka pobytu v Nagano?
- Doporučuje se zůstat v oblasti Nagano minimálně 2-3 dny, aby si mohli návštěvníci užít místní památky a atrakce. Pokud však plánujete i lyžařskou dovolenou, mohou pobytu trvat až týden nebo déle.


Ubytování Japonsko Nagano


Japonsko je země bohatá na krásné a unikátní destinace, které lákají miliony turistů z celého světa. Jedno z nejpopulárnějších regionů pro cestování v Japonsku je Nagano, které je známé svými horskými oblastmi a historií pořádání Zimních olympijských her v roce 1998. Abyste si mohli vychutnat vše, co Nagano nabízí, je důležité vybrat si správné ubytování.

Nagano je ideální oblast pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding. Existuje mnoho lyžařských středisek, která nabízejí různou úroveň tratí pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Mezi nejznámější patří Hakuba, která hostila Zimní olympijské hry, nebo Nozawa Onsen, která je známá také svými termálními prameny. V těchto oblastech najdete mnoho různých typů ubytování, od luxusních hotelů až po rodinné penziony. Je důležité si vybrat ubytování, které vám vyhovuje nejenom cenově, ale také vzdáleností od lyžařských sjezdovek a dalších turistických atrakcí.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku, je zde také několik přírodních parků, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Jigokudani Monkey Park, známý svými koupajícími se opicemi v horkých pramenech. Tento park se nachází v prefektuře Nagano a je jedním z hlavních turistických cílů v regionu. Pokud se chystáte navštívit park, je vhodné se ubytovat v blízkém městě Yudanaka, které nabízí různé ubytovací možnosti včetně tradičních lázeňských hotelů, známých jako ryokany.

Pokud se zajímáte o historii a kulturu, určitě nemůžete vynechat návštěvu chrámu Zenkō-ji v městě Nagano. Tento chrám je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Japonsku a je považován za duchovní středisko regionu. V okolí chrámu najdete také různé obchody, restaurace a trhy, které nabízejí tradiční jídlo a suvenýry. Pokud se chcete ubytovat poblíž chrámu, město Nagano nabízí řadu hotelů a hostinců, které jsou vhodné pro různé typy cestovatelů.

Je také možné si pronajmout tradiční japonský dům známý jako minshuku. Tyto původně tradiční venkovské domy jsou dnes často přeměněny na ubytovací zařízení, které nabízejí autentický zážitek z japonské kultury. Během pobytu v minshuku můžete ochutnat tradiční jídlo a obléct se do kimona. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí zažít tradiční japonský životní styl.

Nagano je oblastí bohatou na kulturní a přírodní atrakce. K výběru ubytování je třeba zvažovat vaše zájmy, rozpočet a polohu v blízkosti atrakcí, které chcete navštívit. Bez ohledu na to, jestli se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion nebo tradiční japonský dům, můžete si být jisti, že Nagano vám poskytne nezapomenutelný zážitek během vaší cesty do Japonska.


Letenka Japonsko Nagano


Pokud se chystáte na svou první cestu do Japonska, určitě nemůžete vynechat návštěvu města Nagano. Tato úchvatná destinace je známá svou bohatou historií, úchvatnou architekturou a spektakulárními přírodními scenériemi. Existuje mnoho způsobů, jak se do Nagana dostat, ale jednou z nejlepších možností je cestovat letadlem. V tomto článku se podíváme na letenky na trase Japonsko Nagano a zjistíme, proč je to ideální volba.

Letiště Narita v Tokiu je jedno z nejrušnějších mezinárodních letišť v Japonsku. Pokud cestujete z jiné země, pravděpodobně přistál na Naritě a zde můžete nalézt přímé lety do Nagana. Některé z nejpoužívanějších leteckých společností, které nabízejí lety na této trase, jsou All Nippon Airways a Japan Airlines. Obě společnosti poskytují kvalitní služby a zajistí vám komfortní let.

Samotný let z Tokia do Nagana trvá přibližně hodinu. Během této doby se můžete unavit, zrelaxovat nebo si užívat výhledu z okna na nekonečné zelené hory a malebnou krajinu, za kterou je Nagano známé.

Když přistanete na letišti v Nagano, budete si okamžitě všimnout rozsahu dostupných dopravních možností. Sítě vlaků, autobusů a taxislužeb jsou dobře organizované a snadno se v nich orientujete. Město Nagano je vzdálené asi 15 km od letiště, a tak se můžete rozhodnout, jakou formu dopravy zvolíte.

Nagano nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejznámějšími atrakcemi patří buddhistický chrám Zenkō-ji, který je považován za jeden z nejposvátnějších chrámů v Japonsku. Tento chrám je velmi důležitý pro náboženský život v Nagano a každý rok sem přicházejí tisíce poutníků.

Dalším známým místem je Jigokudani Monkey Park, který je domovem místních sněžných opic. Je to jedinečná příležitost sledovat, jak tyto opice žijí ve svém přirozeném prostředí a využívají termální prameny na koupání.

Navíc jsou v okolí Nagana i slavná lyžařská střediska jako Hakuba, které hostilo zimní olympiádu v roce 1998, nebo Azumino, ideální pro turistiku a túry v létě.

Letenka z Japonska do Nagana je tedy ideální volbou, pokud chcete jednoduše a rychle přejít mezi oběma městy. Bezproblémové spojení letadlem vám ušetří čas a umožní vám vychutnat si všechno, co Nagano nabízí, bez zbytečného stresu.

Takže pokud se chystáte na návštěvu Japonska a plánujete zahrnout Nagano do svého itineráře, nezapomeňte zvážit letenku jako nejlepší způsob dopravy. Návštěva tohoto fascinujícího města určitě nezklame, ať už máte zájem o historii, kulturu nebo přírodu.


Dovolená Japonsko Nagano


Japonsko je skvělou destinací pro dovolenou, kterou byste neměli vynechat, a mezi nejpopulárnější místa, která stojí za návštěvu, patří i Nagano. Nagano se nachází ve střední části Japonska a je známé svou bohatou historií, krásnou přírodou a unikátními památkami. Pokud plánujete dovolenou v Japonsku, zvažte zahrnutí Nagana do svého itineráře.

Jedním z hlavních důvodů, proč cestovatelé navštěvují Nagano, je jeho historické dědictví. Město bylo centrem moci pro žoldnéře a samuraje během období Sengoku, což je období, ve kterém se mnoho válčících států snažilo získat kontrolu nad Japonskem. Hrad Matsumoto, který se nachází nedaleko Nagana, je jednou z nejznámějších historických památek v regionu. Jeho elegantní černobílé zbarvení a impozantní architektura přitahují tisíce návštěvníků každý rok.

Dalším důležitým místem, které musíte navštívit, je chrám Zenkō-ji, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Japonsku. Chrám je domovem důležitého relikviáře, tzv. Buddhova oka, a je známý také svým tajemným skrýšem náboženských předmětů. Každých sedm let je zde konán velký ceremoniál, který přiláká tisíce věřících.

Nagano je také známé díky zimním sportům. V roce 1998 se zde konaly zimní olympijské hry, které přilákaly sportovce z celého světa. Oblasti jako Hakuba, Nozawa Onsen a Shiga Kogen nabízejí mnoho lyžařských sjezdovek a snowboardových terénů, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé sportovce. Pokud nejste fanoušky zimních sportů, můžete si užívat krásných turistických tras, které jsou v okolí k dispozici.

Nagano je také výchozím bodem pro návštěvu Japonských Alp a známého Národního parku Kamikochi. Národní park nabízí dechberoucí horské scenérie, jezera, řeky a lesy. Turisté zde mají příležitost prozkoumat přírodu a věnovat se populárním aktivitám, jako je horská turistika, kempování a pozorování vodopádů. Kamikochi je přístupné pouze autobusem, což zaručuje, že se zachová jeho klid a přírodní atmosféra.

Nagano je fascinujícím místem, které nabízí mnoho možností pro dovolenou. Od historických památek a chrámů po zimní sporty a národní parky, tento region je rozmanitý a nabízí něco pro každého. Navíc, Nagano je dobře přístupné z Tokia díky vysokorychlostním vlakům, takže se sem můžete dostat snadno a rychle. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Japonsku, nezapomeňte zařadit Nagano do svého plánu a objevte kouzlo tohoto úžasného místa.


Počasí Japonsko Nagano


Japonsko je země rozmanitého klimatu, a proto i počasí se v jednotlivých regionech může značně lišit. V tomto článku se zaměříme na region Nagano, který se nachází na středním ostrově Honšú.

Nagano, hlavní město stejnojmenné prefektury, má podle klasifikace Köppenova klimatický typ Cfa, což znamená mírné vlhké podnebí. Teploty v regionu se pohybují od chladných zimních měsíců po horká léta.

Zima v Nagano je obvykle od listopadu do března a je známá svými studenými teplotami a hojným sněžením. V některých oblastech Nagana spadne za zimní sezónu až 3 metry sněhu. Ve městě Nagano se teploty v průměru pohybují kolem 0 °C, ale mohou klesnout až na -10 °C. Toto období je ideální pro výlety na lyže, protože Nagano je domovem několika světoznámých lyžařských středisek, včetně Hakuby nebo Nozawy.

Na jaře, které trvá od března do května, teploty v Nagano pomalu stoupají. Dny jsou slunné a příjemné, s teplotami kolem 10-15 °C. V květnu rozkvétají sakury a nachází se zde několik krásných míst, která jsou známá svou sakurovou alejí, jako například město Matsumoto.

Léto v Nagano je teplé a vlhké, s teplotami dosahujícími přes 30 °C. Zvláště v červenci a srpnu může být velmi horko a dusno. Nicméně kvůli své poloze ve vyšší nadmořské výšce (Nagano se nachází zhruba 500 metrů nad mořem) jsou teploty mírnější než v jiných částech Japonska. Léto je ideálním obdobím pro návštěvu jiných turistických atrakcí, jako je například historické město Matsumoto s jeho hradem nebo známý zenový chrám Zenkó-ji.

Podzim (září až listopad) je v Nagano krásným obdobím, protože se příroda začíná barvit do různých odstínů červené, oranžové a žluté. Teploty jsou příjemné, kolem 15-20 °C, avšak v jižních oblastech mohou být ještě vyšší. Podzimní barvy a příjemné počasí zvou k procházkám po lesích a návštěvě atrakcí, jako je například korunovační stezka Kiso Valley, která nabízí nádherné výhledy na okolní hory.

Celkově lze říci, že počasí v Nagano je extrémně proměnlivé a každé roční období má své kouzlo. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Nagano, určitě si užijete bohatou paletu klimatických podmínek, které tato oblast nabízí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky