Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Augrabies Falls

Počasí Jihoafrická republika Augrabies Falls


Augrabies Falls je dramatická vodopádová lokalita v Jihoafrické republice, která nabízí jedinečné a nezapomenutelné pohledy. Nachází se ve stejnojmenném Národním parku Augrabies Falls, který se rozprostírá na území severu provincie Northern Cape.

Augrabies Falls je považována za jeden z nejvýraznějších a nejúchvatnějších vodopádů v Jižní Africe. Její jméno pochází z nizozemského výrazu "augrabies", což znamená "scéna hrozného hluku". A to je přesně to, co návštěvníci zažijí, když se přiblíží k těmto mohutným vodopádům.

Augrabies Falls se nachází na řece Orange, která je jednou z nejvýznamnějších v Jižní Africe. Voda se zde zřítí z výšky přes 56 metrů a vytváří impozantní vodní výrony, oblaka sprejů a hluk, který je slyšet na dálku. Je to fascinující divadlo přírody, které zachycuje pozornost každého návštěvníka.

Samotný Národní park Augrabies Falls je také domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Tento region má jedinečnou a drsnou krajinu, která nabízí útočiště různým druhům. Návštěvníci mohou pozorovat divoká zvířata, jako je například kočka karakal, stepní antilopa, svraštělý buvol africký nebo také vzácný šakal africký.

Kromě samotných vodopádů nabízí Národní park Augrabies Falls také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Turisté si zde mohou užívat pěší turistiku, horskou cyklistiku a dokonce i rafting na řece Orange. Existuje mnoho stezek a vyhlídek, které umožňují návštěvníkům objevovat úžasné výhledy na krajinu a vodopády.

Kromě jejich přírodní krásy mají Augrabies Falls také kulturní význam. Žijí zde lidé z kmene San, kteří jsou známí pro svou bohatou historii a kulturu. Turisté mají příležitost poznat tuto starodávnou kulturu prostřednictvím setkání s místními obyvateli a návštěvy tradičních vesnic.

Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, určitě si nenechte ujít Augrabies Falls. Jedná se o fascinující a nedoceněný klenot, který nabízí úchvatné přírodní zážitky a kulturní dědictví. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, přírodní nadšenec nebo prostě jen toužíte po krásném výhledu, Augrabies Falls vás jistě nezklame.


Ubytování Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je přímořská země nabízející mnoho turistických atrakcí. Jedno z nejkrásnějších a nezapomenutelných míst, které byste měli navštívit, je Augrabies Falls.

Augrabies Falls se nacházejí přibližně 120 kilometrů západně od Kimberly, ve stejnojmenném národním parku. Tento park je jednou z nejstarších chráněných oblastí v Jihoafrické republice. Jedná se o údolí řeky Orange, která protéká skalnatou krajinou a vytváří neuvěřitelné vodopády.

Augrabies Falls jsou jedny z nejvyšších vodopádů v Jihoafrické republice a jejich jméno pochází z křiklanského slova "Aukoerebis", což znamená "místo velkého hluku". Vodopády mají výšku přes 50 metrů a jejich síla a zvuk při pádu vody přes kamenné útvary je opravdu ohromující.

Okolí Augrabies Falls je obklopeno skalami, kaňony a unikátní vegetací, která je přizpůsobena suchému a horkému podnebí. Mezi zajímavé druhy rostlin patří například křídlatka skalní, kaktusy a původní druhy stromů. Tato oblast je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například paviáni, antilopy a vzácní orlíci.

Kromě obdivování a fotografování vodopádů, Augrabies Falls nabízejí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Turisté si mohou užívat procházky, horskou cyklistiku a přístup k různým vyhlídkovým plošinám, které poskytují úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří by chtěli zůstat přes noc, je v blízkosti vodopádů k dispozici ubytování. Národní park nabízí kempování, chatky a dokonce i luxusní safari lodže, kde si můžete užívat pohodlí a zároveň zažít jedinečný pocit být uprostřed divoké přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, nezapomeňte zařadit Augrabies Falls do svého itineráře. Toto nádherné místo nabízí skvělé zážitky a úchvatné výhledy, které si s sebou budete pamatovat navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Augrabies Falls


1. Jaké jsou Augrabies Falls?
Augrabies Falls jsou vodopády na řece Orange v Jihoafrické republice. Jsou to impozantní vodopády, které mají výšku 56 metrů a šířku 185 metrů.

2. Kde se nacházejí Augrabies Falls?
Augrabies Falls se nacházejí v provincii Northern Cape v Jihoafrické republice.

3. Jak daleko jsou Augrabies Falls od Kapského města?
Augrabies Falls jsou od Kapského města vzdáleny přibližně 800 kilometrů.

4. Jak lze dojet k Augrabies Falls?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat k Augrabies Falls, je cestovat autem nebo autobusem. Také lze letět do blízkého letiště v městě Upington a poté přejet na místní autobusovou nebo taxíkovou službu.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v okolí Augrabies Falls?
Kromě prohlídky samotných vodopádů je možné v okolí tuto oblast objevovat pěší turistikou, poznávat lokální flóru a faunu a prozkoumávat okolní krajinu na koni.

6. Existuje v okolí Augrabies Falls nějaké ubytování?
Ano, v okolí Augrabies Falls jsou k dispozici hotely, kempy, ubytovny a chaty.

7. Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Augrabies Falls?
Nejlepší doba na návštěvu Augrabies Falls jsou měsíce od května do října, kdy je méně deště a teploty jsou příjemnější.

8. Musí se na návštěvě Augrabies Falls platit vstupné?
Ano, na návštěvě Augrabies Falls se vybírají symbolické poplatky za vstup do parku. Cena se může lišit v závislosti na věku a státní příslušnosti návštěvníka.


Letenka Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je země plná ohromujících krajinných scenérií a přírodních divů. Jedním z nejkrásnějších příkladů toho je bezesporu Augrabies Falls, které se nacházejí ve stejnojmenné národní rezervaci ve středu země. Toto impozantní vodopád se stal jedním z nejznámějších turistických cílů v Jihoafrické republice a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků.

Augrabies Falls jsou vodopády na řece Orange River, nejdelší řece v Jihoafrické republice. Voda zde klesá téměř 60 metrů do kaňonu, což vytváří neuvěřitelnou energii a sílu. V překladu z Khoi-San jazyka znamená Augrabies „místo velkého hluku“ a právě toto jméno naprosto dokonale popisuje sílu a hukot, který vodopád produkuje.

Návštěvníci mohou prozkoumat Augrabies Falls z různých úhlů. Existuje mnoho výhledových bodů, které nabízejí panoramatické pohledy na vodopád. Jedním z nejoblíbenějších je Pohledová terasa, která se nachází na vrcholu kaňonu. Zde se můžete těšit na nádherný pohled na Augrabies Falls a rozlehlou krajinu kolem nich.

Další způsob, jak prozkoumat tuto oblast, je pěší túra po kaskádách. Národní park nabízí několik tras, které vás provedou kolem vodopádu a přilehlých přírodních útvarů. Při procházce kolem řeky můžete spatřit i mnoho druhů zvířat a ptáků, které zde žijí.

Vodopády Augrabies Falls jsou plné adrenalinových zážitků i pro dobrodruhy. Pokud jste adrenalinový nadšenec, můžete si zde vyzkoušet například rafting na řece Orange River nebo se vydat na kanoe do kaňonu. Tato aktivita vám umožní zažít vodopády zblízka a zároveň si vychutnat nádhernou krajinu okolo nich.

Pro ty, kteří si přejí zůstat déle v této oblasti, je zde také možnost ubytování. V národním parku Augrabies Falls najdete různé druhy ubytování - od luxusních chalup až po kempování pod širým nebem. Můžete si vybrat tu variantu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a preferencím.

Pokud se plánujete vydat do Jihoafrické republiky, návštěva Augrabies Falls by neměla chybět na vašem seznamu. Tato ohromující přírodní divočina nabídne nezapomenutelné zážitky a upoutá vás svou nádhernou krajinou a silou přírody. Připravte svou kameru a připravte se na neuvěřitelné dobrodružství ve středu Jihoafrické republiky.


Dovolená Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je jednovrstvá země v jižní Africe. Pyšní se fascinujícími krajinnými útvary a množstvím divoké zvěře v přírodních rezervacích. Nejoblíbenější turistickou destinací v této zemi je Národní park Augrabies Falls.

Národní park Augrabies Falls se nachází v Severním Kapsku, v oblasti Kgalagadi. Je asi 100 kilometrů od hranic s Botswanou. Park byl založen v roce 1966 a je domovem přibližně 46 druhů savců a více než 200 druhů ptáků.

Největší atrakcí parku je bezesporu vodopád Augrabies Falls, který je největším peřejovým vodopádem v Jižní Africe. Vodopád je tvořen Oranžovou řekou, která místy těsně protéká úzkým říčním korytem, až se nakonec spustí dolů 56 metrů vysokým vodopádem. Když je řeka plná vody, záběry jsou působivé a nezapomenutelné. Na místě najdete také množství menších vodopádů, které jsou rovněž velmi atraktivní.

Kromě vodopádů park nabízí řadu dalších turistických aktivit. V oblasti je množství značených turistických stezek s různou náročností. Turisté se mohou vydat na prohlídku skal, rozhlédnout se po vyhlídce, nebo se vydat do jeskyní.

V parku najdete také množství divoké zvěře, jako jsou levharti, gepardi, hyeny, antilopy, celá řada dravců nebo sloni. Nezapomeňte si sebou kameru, abyste si mohli zachytit tyto nádherné živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Augrabies Falls, určitě si připravte návštěvu s nejméně dvoudenním předstihem. Nejlepší doba pro návštěvu parku jsou letní měsíce, kdy je ostřejší slunce, ale také je plná řeka a vodopády. Vstupné do parku je poměrně levné a rozhodně stojí za to. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, Národní park Augrabies Falls vám nabídne nezapomenutelný zážitek, který budete moci sdílet se svými blízkými a přáteli.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky