Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika uKhahlamba-Drakensberg Park

Dovolená Jihoafrická republika uKhahlamba-Drakensberg Park


UKhahlamba-Drakensberg Park: Skvělý cíl pro dovolenou v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika je známá svými nádhernými přírodními scenériemi, a jedním z nejbližších rájů pro milovníky přírody je uKhahlamba-Drakensberg Park. Tento národní park, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází východně od Johannesburgu a krásně kombinuje horami a zelenými plochami.

uKhahlamba-Drakensberg Park je největší ochrannou oblastí v Jihoafrické republice a táhne se na více než 240 000 hektarech. Je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně známých bílých nosorožců a sloni. Park je také bohatý na kulturní a historické památky původních obyvatel Khoisan a San, kteří zde žili tisíce let.

Jedním z nejatraktivnějších aspektů uKhahlamba-Drakensberg Parku jsou jeho impozantní hory a krásné výhledy. Hory Drakensberg (zvětšenina anglického výrazu "Dragon's Mountain") jsou nejvyšší pohoří v jižní Africe a dosahují výšky až 3 482 metrů. Návštěvníci se mohou vydat na trek a prozkoumat rozmanitou krajinu, která zahrnuje vysoké kopce, útesy, vodopády a malebná údolí. Turisté mají také možnost podniknout výstup na nejvyšší horu Sani Pass nebo si vychutnat pohled na vrcholy Giant's Castle.

Park také nabízí širokou škálu aktivity pro návštěvníky. Ti, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, se mohou věnovat horolezectví, pěší turistice, nebo dokonce padákovému kluzáku. Pro milovníky přírody a fotografie jsou tu také dobře upravené stezky, kde si mohou něžně prohlédnout zvířata, rostliny a scenérie.

Pokud víkendová dovolená není dostatečná, lze v parku najít různé ubytování, včetně kempů, chat nebo luxusních hotelů. Kromě toho jsou zde také možnosti pro výlety na farmách nebo do místního města uKhala, kde můžete ochutnat místní kulturu a tradiční kuchyni.

Aby se vaše dovolená v uKhahlamba-Drakensberg Parku stala skutečností, musíte si však udělat pečlivý plán předem. Vzhledem k tomu, že park je chráněným územím s omezeným počtem turistů, je vhodné si rezervovat ubytování a povolení předem. Také byste měli počítat s přírodními podmínkami, jako je změna počasí, takže si při balení do svého batohu vezměte vhodné oblečení a výbavu.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásy přírody a kulturních objevů, jihoafrický uKhahlamba-Drakensberg Park je ideálním místem pro vaši další dovolenou. Nechejte se okouzlit impozantními horami a nekonečnou zelení a objevte jedinečné přírodní i kulturní poklady tohoto krásného místa v Jihoafrické republice.


Ubytování Jihoafrická republika uKhahlamba-Drakensberg Park


Jihoafrická republika je zemí, která nabízí mnoho přírodních krás, a jednou z nejvýznamnějších z nich je Khahlamba-Drakensberg Park. Nachází se na východě země a je nejoblíbenější turistickou destinací v kraji KwaZulu-Natal.

Khahlamba-Drakensberg Park je známý díky svým impozantním horám, vodopádům a skalním malbám, což je důvod, proč je tak oblíbený mezi turisty. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, budete potřebovat ubytování a v tomto článku se podíváme na některé z nejlepších možností.

1. Montusi Mountain Lodge
Toto luxusní ubytování se nachází v srdci Khahlamba-Drakensberg Parku a nabízí nádherný výhled na hory a údolí. Vybavení apartmánů je zcela moderní a pohodlné, nabízí prostorné a vkusně zařízené ložnice, útulné obývací prostory, plně vybavenou kuchyni a venkovní prostor s grilem. Montusi Mountain Lodge také poskytuje různé aktivity, jako jsou horské túry, jízda na koni, rybaření nebo sauna, které vám umožní užít si svůj pobyt.

2. Cathedral Peak Hotel
Cathedral Peak Hotel je perfektní volbou, pokud hledáte ubytování, které kombinuje pohodlí a tradiční africké kouzlo. Tento hotel se nachází v chráněné oblasti Khahlamba-Drakensberg Parku a nabízí širokou škálu pokojů a apartmánů. Všechny pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí různé výhledy, včetně hor a kostela. Hotel také nabízí různé aktivity, jako jsou procházky s průvodcem, rybaření nebo jízda na koni.

3. Witsieshoek Mountain Lodge
Witsieshoek Mountain Lodge je ideální volbou ubytování pro ty, kteří hledají krásnou a útulnou chatu. Toto ubytování se nachází ve výškách více než 2 200 metrů a nabízí nádherný výhled na hory. Každá chatka je vybavena útulnými postelemi, vytápěním a plně vybavenou kuchyní. Hosté mohou využít různé aktivity, jako jsou horské túry, lyžování nebo jízda na koni.

4. Drakensberg Sun Resort
Drakensberg Sun Resort nabízí moderní a pohodlné ubytování uprostřed přírody. Nachází se v srdci Khahlamba-Drakensberg Parku a nabízí různé pokojové typy. Vybavení pokojů je vkusné a moderní, nabízí pohodlí a klid, kromě toho nechybí ani plně vybavená kuchyň nebo venkovní prostor s grilem. Resort také nabízí různé aktivity, jako jsou horské túry, rybaření nebo jízda na koni.

5. Giant's Castle Game Reserve
Giant's Castle Game Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v Khahlamba-Drakensberg Parku s výhledem na divokou zvěř. Toto ubytování se nachází v blízkosti Giant's Castle a nabízí několik druhů ubytování, včetně stanů, chatek a apartmánů. Všechny ubytovací jednotky jsou vkusně zařízené a vybaveny moderními zařízeními. Hosté mohou využít různé aktivity, jako jsou horské túry, rybaření nebo jízda na koni.

Khahlamba-Drakensberg Park je jedním z nejkrásnějších míst v Jihoafrické republice, a tato nabídka ubytování vám umožní užít si pobyt v této krásné oblasti. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní apartmán nebo útulnou chatku, najdete zde přesně to, co potřebujete. Vydejte se do Khahlamba-Drakensberg Parku a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v přírodě.


Letenka Jihoafrická republika uKhahlamba-Drakensberg Park


Jihoafrická republika je země, která nabízí nádherné scenérie, překrásnou přírodu a mnohdy až kouzelná místa. Jednou z těchto malebných lokalit je národní park uKhahlamba-Drakensberg Park, který se nachází na východě Jihoafrické republiky v provincii KwaZulu-Natal.

Jihoafrická republika je země plná kontrastů, kde se můžeme setkat s mnohdy až drsnou krajinou. V parku uKhahlamba-Drakensberg Park však návštěvníci naleznete mnoho úchvatných scenérií, které zde panují. Park je rozprostřen na ploše 242 813 hektarů a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2000.

Drakensberg je hora až dvoukilometrové výšky, která se táhne v délce 800 kilometrů ze severu na jih. Jedná se o horský systém, který byl vytvořen před 200 miliony lety. Zdejší krajina je velmi různorodá s mnoha skalními útvary, vodopády a řekami. V parku se dále nacházejí arkádové skály, skalní jeskyně a petroglyfy, které jsou pozůstatkem osídlení kmenem San.

Park nabízí možnosti pro pěší turistiku, horolezectví i jiné outdoorové aktivity. Pro milovníky turistiky park nabízí mnoho překrásných zón a stezek. Kromě turistiky lze využít jiné aktivity, jako třeba jízdu na koni, rafting, výlety na kole, a mnoho dalších.

Abychom se mohli dostat do parku uKhahlamba-Drakensberg, musíme nejprve přiletět do hlavního města provincie KwaZulu-Natal, Durbanu. Durban je známý svými plážemi, historickými památkami a přátelskými lidmi. Durban je také propojen s mnoha dalšími městy v Jižní Africe. V Durbanu si můžeme pronajmout auto a pokračovat do parku, který je vzdálený asi 2 a půl hodiny jízdy autem.

Alternativa je využití veřejné dopravy. Přímé autobusové spojení z Durbanu existuje s městy, jako je Pietermaritzburg nebo Kokstad, ale výstupní zastávky jsou od parku odlehlé a další doprava bývá nutná.

Když se konečně dostaneme do parku, nabízí se nám řada možností ubytování. Můžeme si zvolit ubytování v místě, obsluhovaného campingového bytu nebo privátního bungalovu. Mezi nejvíce vyhledávané ubytování v parku patří např. Ezulwini Berg Resort nebo Dragonspeak založené přímo na horách.

Park uKhahlamba-Drakensberg nabízí úchvatné krajiny a různorodé aktivity. Turistika nebo návštěva skalních jeskyní patří mezi ty nejoblíbenější. Přestože se park může zdát od obvyklých turistických tras v Jihoafrické republice, určitě stojí za to navštívit. Pokud se hledáte krásná a odlišná místa, tak určitě patří do první řady vašich priorit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika uKhahlamba-Drakensberg Park


1. Jak se dostat do uKhahlamba-Drakensberg Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky doletět do letiště Durban nebo Johannesburg a poté využít autobusovou nebo autem zapůjčenou dopravu do parku.

2. Jaké aktivity lze v parku provádět?
Odpověď: V parku lze provádět různé aktivity, jako je turistika, horská kola, rybaření, adrenalinové sporty, pozorování ptáků a výlety do jeskyní.

3. Kde se dá v parku ubytovat?
Odpověď: V parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně campingu, chat, horských chat a luxusních hotelů. Je třeba si rezervovat místo předem.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy parku?
Odpověď: Nejlepší doba návštěvy parku je od října do dubna, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. V zimě mohou být vyšší polohy parku pokryté sněhem.

5. Jaké jsou nejlepší túry v parku?
Odpověď: Mezi nejlepší túry v parku patří výstup na vrchol Drakensberg, procházky po horských stezkách s nádhernými výhledy a návštěva jeskyní se skalními malbami.

6. Je možné v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v parku je možné tábořit na vyhrazených tábořištích. Je však nutné mít s sebou veškeré potřebné vybavení, jako je stan a vařič.

7. Je v parku bezpečno?
Odpověď: Ano, park je relativně bezpečný, ale je důležité dodržovat základní opatření jako opakované používání repellentů proti hmyzu a dodržování bezpečnostních pokynů. Je také dobré informovat někoho o svých plánech v parku.

8. Jsou v parku k dispozici průvodci?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici průvodci, kteří mohou poskytnout informace a vést turisty na vybraných trasách. Je vhodné si průvodce předem rezervovat.

9. Musím mít nějaké povolení k vstupu do parku?
Odpověď: Ano, je nutné zakoupit vstupenku nebo povolení k vstupu do parku. Ty lze zakoupit na místě nebo předem online.

10. Jak dlouho je doporučený pobyt v parku?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v parku minimálně 2-3 dny, abyste měli čas navštívit nejlepší místa a vychutnat si aktivity, které park nabízí.


Počasí Jihoafrická republika uKhahlamba-Drakensberg Park


Jihoafrická republika je známá pro své pestrou a rozmanitou krajinu a klimatické podmínky. Jednou z nejpozoruhodnějších a nejmalebnějších oblastí v zemi je uKhahlamba-Drakensberg Park. Tato oblast se nachází na východě země, ve státě KwaZulu-Natal, a nabízí návštěvníkům spektakulární scenérie a fascinující počasí.

Podnebí uKhahlamba-Drakensberg Park je ovlivněno svou nadmořskou výškou a geografickou polohou. Park se rozkládá ve velké nadmořské výšce, s nejvyšším vrcholem Thabana Ntlenyana, který dosahuje 3 482 metrů nad mořem. Tato vysoká nadmořská výška má za následek chladnější teploty a časté srážky ve srovnání s ostatními oblastmi Jihoafrické republiky.

V letních měsících, které se pohybují od prosince do února, je více srážek a teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia. Deštivé období v letních měsících, spolu s tajícím sněhem, vytváří toky a vodopády, které jsou velkou atrakcí pro turisty. Chodníky a stezky se v této době stávají pokrytými bujnou vegetací a kvetoucími rostlinami, čímž vytváří malebný pohled.

V zimě, který trvá od června do srpna, jsou teploty mnohem chladnější a oblast je často pokryta sněhem. Teplota klesá na nulu a pod ní, zejména v horách. V tomto období se mohou vyskytovat i silné větry a mlhy. Tyto podmínky přitahují milovníky horolezectví a zimních sportů, kteří se chtějí vydat na výstup na kopce a hory.

Jihoafrická republika je však známa svými trvalými větry, které se nazývají "Cape Doctor". Tyto větry, které jsou časté v jihozápadní části země, významně ovlivňují počasí v KwaZulu-Natal, včetně uKhahlamba-Drakensberg Park. Tyto větry mohou být extrémně silné a dosahovat rychlosti až 70 km/h. Tato větrná bouře, která dokáže rychle přinést změny počasí, je charakteristická pro tuto oblast a její nepředvídatelnost.

Při návštěvě uKhahlamba-Drakensberg Park se je tedy důležité připravit na různorodé a někdy i extrémní počasí. Je vhodné mít s sebou teplé oblečení a nepromokavé boty pro ochranu před deštěm a sněhem. Dále je také doporučeno sledovat místní předpovědi počasí a informace o aktuálním stavu stezek a chodníků.

UKhahlamba-Drakensberg Park je jedinečnou oblastí Jihoafrické republiky, která nabízí nádhernou krajinu a odlišné klimatické podmínky. Bez ohledu na roční období, které se rozhodnete navštívit, budete mít jistě úžasný zážitek z přírodní krásy této oblasti.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky