Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Ajloun Castle

Dovolená Jordánsko Ajloun Castle


Jordánsko je země plná neuvěřitelných historických památek a přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších památek je hrad Ajloun Castle.

Ajloun Castle je středověký hrad, který se nachází asi 73 km severně od hlavního města Ammánu. Byl postaven v roce 1184 jako obranná pevnost proti křižáckým vojskům a ochrana poutníků, kteří cestovali do Jeruzaléma. V hradě se nachází mnoho historických artefaktů, jako jsou například středověké zbraně, šperky a keramika.

Dnes můžete navštívit hrad Ajloun a prohlédnout si jeho množství místností a věží. Nejzajímavější místností je velký sál, který sloužil jako jídelna pro vojáky. Dále se v hradě nachází kaple a malá mešita.

Jeden z nejlepších pohledů na hrad Ajloun je z věže, která se nachází na vrcholu hradby. Z věže si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu, ale také na sousední Sýrii a Izrael.

Kromě prohlídky hradu můžete v okolí Ajlounu navštívit i další atrakce. Asi 7 km od hradu se nachází vodopád Al-Rajef, který je známý pro svou krásu a příjemné koupání při teplém počasí. Další zajímavou lokalitou jsou ruiny města Jerash, které jsou pouhých 30 km od Ajlounu. Jerash je jedním z nejzachovalejších římských měst na světě a skýtá návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Pro ty, kteří si chtějí užít přírodu, je tady přírodní rezervace Ajloun. Rezervace se nachází asi 13 km od hradu a nabízí krásné turistické stezky, na kterých můžete vidět různé druhy zvířat a rostlin.

Jordánsko a hrad Ajloun jsou ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít něco nového a neokoukaného. Kromě nádherné přírody a bohaté historie nabízí také skvělou kuchyni a přátelské lidi. Pokud plánujete cestu do Jordánska, nezapomeňte zařadit hrad Ajloun do vašeho itineráře.


Ubytování Jordánsko Ajloun Castle


Ajloun Castle, známý také jako Qal'at Ar-Rabad, je historický hrad nacházející se v severozápadním Jordánsku poblíž města Ajloun. Tento impozantní hrad byl kdysi strategickou pevností, která dohlížela na obchodní trasy a chránila region před invazemi.

Hrad Ajloun byl postaven v roce 1184 za vlády muslimského vůdce Sáleha ad-Dinova (Saladina). Jeho účelem bylo kontrolovat pohyb křižáckých vojsk postupujících směrem k Jeruzalému. Pevnost byla navržena tak, aby poskytovala výhled na celé okolí a umožňovala komunikaci mezi věžemi pomocí signálních ohňů.

Hrad je postaven z místního žlutého vápence a má čtyři vstupní brány, které jsou chráněny mohutnými obrannými nástavbami a hradbami. Uvnitř hradu se nachází několik paláců, věží, cisteren a podzemních chodeb, které sloužily k uchovávání zásob a úniku v případě obléhání.

Ajloun Castle nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu, která se rozprostírá přes pohoří Gileád až k Izraeli a vzdáleným horám Libanonu. Z hradu lze také spatřit zříceniny starobylého města Ajloun a zelené olivové háje, které pokrývají krajinu.

Dnes je Ajloun Castle populárním turistickým cílem, který přitahuje návštěvníky po celém světě. Samotná pevnost byla restaurována, aby se zachovala její původní architektura a byly do ní přidány informační tabule, které poskytují návštěvníkům přehled o historii a významu hradu.

Navštívení Ajloun Castle je skvělým způsobem, jak si prohlédnout bohatou historii Jordánska a uchvácující krásu jordánské krajiny. Místo nabízí návštěvníkům nejen pohled do minulosti a historie regionu, ale také možnost prozkoumat blízké okolí, včetně nedalekého přírodního rezervátu Ajloun, který se pyšní pestrou flórou a faunou.

Ajloun Castle je také vhodné místo pro ty, kteří se zajímají o středověkou architekturu a obranné systémy. Je to jedinečná památka, která si zaslouží pozornost a která přináší návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Když budete v Jordánsku, nezapomeňte věnovat návštěvě Ajloun Castle. Tento historický hrad vás nadchne svou architekturou, krásou okolní přírody a bohatou historií. Je to jedno z těch míst, která nesmíte vynechat při objevování tohoto fascinujícího a půvabného arabského státu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Ajloun Castle


1. Jak se dostanu k hradu Ajloun v Jordánsku?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k hradu Ajloun, je taxíkem nebo pronájem auta. Můžete také využít organizovanou turistickou exkurzi.

2. Jaké jsou otevírací hodiny hradu Ajloun?
- Hrad Ajloun je otevřen pro veřejnost od neděle do soboty od 8:00 do 16:30 hod.

3. Kolik stojí vstupenka na hrad Ajloun?
- Vstupenka na hrad Ajloun stojí pro dospělé 3 jordánské dináry (cca 4 USD) a pro děti 1 jordánský dinár (cca 1,40 USD).

4. Jak dlouho trvá návštěva hradu Ajloun?
- Většina návštěvníků stráví na hradě Ajloun asi 1-2 hodiny, ale délka návštěvy závisí na zájmu každého jednotlivce.

5. Jaké jsou hlavní atrakce na hradu Ajloun?
- Na hradě Ajloun si můžete prohlédnout archeologické vykopávky, středověké věže, muzeum historie, kde jsou vystaveny historické artefakty, a také vychutnat výhled na okolní krajinu z vyhlídkových bodů.

6. Je možné navštívit hrad Ajloun s průvodcem?
- Ano, je možné si najmout průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii a zajímavostech hradu Ajloun.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu hradu Ajloun?
- Nejlepší čas na návštěvu hradu Ajloun je v brzkých ranních hodinách nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli velkému počtu turistů.

8. Co mám obléknout při návštěvě hradu Ajloun?
- Doporučuje se mít na sobě pohodlné, ale decentní oblečení. Pokud navštívíte hrad v letních měsících, nezapomeňte na klobouk a sluneční brýle, protože zde může být velmi slunečno.

9. Jsou v okolí hradu Ajloun restaurace nebo občerstvení?
- Ano, v okolí hradu Ajloun najdete několik restaurací a malých občerstvení, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

10. Kde se nachází hrad Ajloun ve vztahu k ostatním turistickým atrakcím v Jordánsku?
- Hrad Ajloun se nachází asi 76 km severně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Blízko hradu jsou také další známé památky, jako je Jerash a Umm Qays, které si můžete také prohlédnout.


Letenka Jordánsko Ajloun Castle


Ajloun Castle: Skrytý poklad v jordánském městě

Pokud hledáte jedinečný a historicky bohatý zážitek při své návštěvě Jordánska, není třeba hledat dál než Ajloun Castle. Tato ohromující pevnost je skrytá v půvabném městě Ajloun, které se nachází v severozápadní části země. Navštívíte-li toto místo, ocitnete se v bohaté historii a překrásném přírodním prostředí.

Ajloun Castle, známý také jako Qal'at Ar-Rabad, byl postaven v 12. století na kopci ve výšce přes 1200 metrů nad mořem. Jeho původní účel byl bránit tento region před invazemi křižáckých vojsk. Pevnost byla navržena tak, aby mohla odolávat dlouhodobým obléháním a poskytovat bezpečí obyvatelstvu.

Když vstoupíte dovnitř, budete ohromeni nádhernou architekturou a detaily, které tato starobylá stavba nabízí. Obdivovat můžete věže, brány, pavilony a paláce, které se rozkládají na ploše přes 3 000 metrů čtverečních. Některé z těchto budov byly zrekonstruovány, aby návštěvníkům poskytly lepší představu o tom, jak pevnost vypadala v minulosti.

Vnitřek pevnosti je stejně ohromující jako vnější struktura. Najdete zde muzeum, které vystavuje artefakty a artefakty z období křižáckých válek, stejně jako historické předměty a zbraně. Procházka kolem těchto exponátů vám přiblíží tajemnou minulost tohoto místa.

Jednou z nejúžasnějších věcí na Ajloun Castle je bezpochyby nádherný výhled na okolní krajinu. Díky své poloze na vrcholu kopce můžete vidět přes nádherné údolí Jordánska až k přilehlým horám. Pokud si vezmete dalekohled, můžete dokonce zahlédnout Jeruzalém a Libanon na obzoru.

V okolí pevnosti najdete také několik pěkných turistických tras, které vás provedou malebným venkovem. Můžete se vydat na výlet do přilehlého přírodního rezervace Ajloun, která je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Tato oblast je známá svou zelenou krajinou, strmými útesy a oázami, které v ní skrývá.

Ajloun Castle je také výchozím bodem pro prohlídky okolních historických památek, jako je například Jerash, nejlépe dochované římské město na Blízkém východě. Dále se zde nachází také věž ubytování z 13. století, známá jako Qasr Al-Rabadh, která poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat její věže a chodby.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, nezapomeňte zahrnout Ajloun Castle do svého itineráře. Toto místo vám poskytne nezapomenutelný výlet do minulosti, když se procházíte v jeho monumentálních zdích a obdivujete jeho krásu. Navíc můžete ocenit i přírodní krásy okolí a objevovat další historické památky v nedalekém okolí.


Počasí Jordánsko Ajloun Castle


Ajloun Castle je historickou pevností nacházející se v severní části Jordánska. Leží v hornatém regionu Ajloun a je jednou z nejznámějších a nejimpozantnějších pevností v zemi. Mimo svou impozantní historii je známá také pro své krásné okolí a panenskou přírodu.

Počasí v oblasti Ajloun je ovlivněno středomořským podnebím, což znamená, že zde existuje jasný rozdíl mezi letním a zimním obdobím. Léto je obvykle horké a suché, s teplotami dosahujícími až 35 °C. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C, a tak je nutné si vzít s sebou vhodné oblečení, sklenici na ochranu před sluncem a dostatečné množství vody.

Zimní období naopak přináší chladnější teploty, ačkoli sníh a mrazy nejsou v této oblasti příliš běžné. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 10 °C, ale v horských oblastech Ajlounu mohou teploty klesnout až k bodu mrazu. Turisté by proto měli být připraveni na oblečení vhodné pro chladné počasí.

Jordánsko je známo také svou výraznou sezónností, a to zahrnuje i oblast Ajloun. Nejlepší čas na návštěvu Ajlounu je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a příjemné. Zelené kopce a políčka v okolí pevnosti Ajloun se v této době rozkvétají, což přidává na kráse a kouzlu tohoto místa.

Kromě toho, že je Ajloun Castle ohromující historickou památkou, je také oblíbeným cílem turistů pro své nádherné výhledy na okolní krajinu. Z pevnosti je možné spatřit zelené kopce a údolí plné olivovníků, vinic a ovocných sadů. Právě tato krásná krajina přitahuje návštěvníky a společně s navštívením pevnosti je pobyt v Ajlounu nezapomenutelným zážitkem.

Vzhledem k jeho výšce a poloze v horách se Ajloun Castle může občas objevit shroubované v mracích nebo zahalené mlhou, což dodává záhadnost a atmosféru tohoto místa. Před návštěvou pevnosti je tedy dobré se ujistit, že počasí je vhodné, ať už pro jasné výhledy, nebo naopak pro záhadnou atmosféru, kterou mohou mraky a mlha vytvořit.

Ajloun Castle je tedy nejen historickým pokladem Jordánska, ale také překrásným místem obklopeným nádhernou přírodou. Nezáleží na tom, jaké počasí panuje, návštěva tohoto místa vám zaručeně zanechá nezapomenutelné dojmy a příjemné vzpomínky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky