Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Co je Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve je přírodní rezervace nacházející se v Jordánsku. Je zaměřená na ochranu a chov ohrožených druhů fauny, zejména arabské gazely a onagru druhu Khur.

2. Jak se dostanu do Jordánska Shaumari Wildlife Reserve?

Rezervace se nachází asi 45 km východně od města Ammán. Nejbližší letiště je Queen Alia International Airport v Ammánu. Z letiště můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu, která je k dispozici do města Azraq. Z Azraqu je možné se vydat na Shaumari Wildlife Reserve buď taxíkem nebo pronájem auta.

3. Jaké jsou ceny vstupenek do Jordánska Shaumari Wildlife Reserve?

Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně. Vstupné pro dospělé se pohybuje kolem 10 jordánských dinárů (JOD) a pro děti kolem 5 JOD.

4. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Shaumari Wildlife Reserve?

Nejlepší doba návštěvy rezervace je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírnější a teplota se pohybuje kolem 20-25 °C. V létě může být velmi horko a teploty se mohou vyšplhat až na 40 °C.

5. Jak dlouho trvá prohlídka rezervace?

Prohlídka rezervace zpravidla trvá kolem 2-3 hodin. Můžete si prohlédnout oblast rezervace a pozorovat život zvířat v jejich přirozeném prostředí.

6. Jaké další zvířata v Shaumari Wildlife Reserve mohu vidět?

Kromě arabských gazel a onagrů zde můžete vidět také příklady dalších druhů fauny, včetně kojotů, stepních lišek, hyen a různých ptáků.

7. Existují možnosti ubytování blízko Shaumari Wildlife Reserve?

Ano, v blízkosti rezervace se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně kempu a luxusních hotelů. Doporučuje se předem rezervovat ubytování.

8. Je možné se účastnit safari v Jordánsku Shaumari Wildlife Reserve?

Ano, rezervace nabízí možnost safari, během kterého se prohánějí vozidla se zkušenými průvodci a můžete si blíže prohlédnout zvířata v jejich přirozeném prostředí.

9. Jaká je politika ohledně fotografování a focení v rezervaci?

Obecně je povoleno fotografování a focení v rezervaci, ale je dobré se předem zeptat průvodce nebo personálu, zda jsou nějaká omezení, zejména pokud jde o bleskové fotografování.

10. Existují stravovací zařízení v rezervaci?

Ano, na místě se nachází malá stravovací zařízení, kde si můžete zakoupit občerstvení a oběd. Je však doporučeno si s sebou přinést vodu a další potraviny na vlastní pohodlí.


Dovolená Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodní části Jordánska a o rozloze 22 kilometrů čtverečních je domovem pro mnoho unikátních druhů zvířat. Tato rezervace je velkolepá a zároveň skromná, což je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v blízkosti přírody.

Hlavní atrakcí Shaumari Wildlife Reserve jsou onageri, což jsou divokými koně, kteří byli na pokraji vyhynutí. V dnešní době se tito krásní tvorové nachází pouze v několika vybraných lokalitách na Blízkém východě. V Shaumari Wildlife Reserve najdete také arabské gazely, největší druh hada na světě, laňka pudú a kozy vážící až 100 kilogramů.

Pokud hledáte příležitost k poznání zvěře v přirozeném prostředí, Shaumari Wildlife Reserve je skvělé místo pro pozorování ptáků a zvířat. Můžete se procházet přilehlými cestami nebo využít služby průvodců.

Kromě zvířat nabízí Shaumari Wildlife Reserve také fascinující historii. V minulosti byla rezervace součástí Karavanské obchodní cesty. V roce 1975, když se onageri nacházeli na pokraji vyhynutí, se vláda Jordánska rozhodla vytvořit oblast ochrany přírody, která by zvýšila jejich možnost přežití. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve založená na úspěšném zpřístupnění divoké přírody v oáze.

Kromě zkoumání zvířat a historického významu můžete v Shaumari Wildlife Reserve také relaxovat v prostředí klidné a kouzelné přírody. Tato rezervace je ideálním místem pro ty, kteří hledají výjimečné zážitky v neokoukaných křídelch přírody.

V současné době Shaumari Wildlife Reserve nezaručuje ubytování v areálu, ale mnoho turistických agentur nabízí fakultativní programy v tamním okolí, aby jste si mohli v nejlepším případě prohlédnout vše, co Shaumari Wildlife Reserve nabízí.

Vykročte aktivně do přírody v Jordánsku a zatoužíte-li po klidu a nevšedním zážitku, Shaumari Wildlife Reserve je tou správnou volbou!


Ubytování Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je známé svými úchvatnými přírodními krásami a rozmanitou faunou a flórou. Jednou z nejzajímavějších lokalit v zemi, která nabízí jedinečný zážitek ve spojení s ochranou přírody, je Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace, nacházející se 22 kilometry východně od města Azraq, je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a ptáků.

Shaumari Wildlife Reserve byla založena v roce 1975 jako iniciativa Jordánské společnosti ochrany přírody. Původně byla vytvořena jako útočiště pro ohrožený druh nosorožce arabského (Rhinoceros unicornis), který byl ve volné přírodě již téměř vyhuben. Díky úspěšným chovným programům se podařilo zvýšit jejich populaci.

Dnes je rezervace domovem nejen pro nosorožce arabské, ale také pro další ohrožené druhy, jako jsou oryx arabský (Oryx leucoryx), gazela arabská (Gazella arabica), hyena skvrnitá (Crocuta crocuta), divoké osly (Equus africanus) a mnoho dalších. Celkem zde žije přes 25 druhů volně žijících savců.

Navštěvovat Shaumari Wildlife Reserve je jedinečný zážitek, kterým můžete podpořit ochranu těchto ohrožených druhů. Rezervace nabízí různé aktivity, jako je procházka po rezervaci s průvodcem, jízda na koni nebo safari v řízeném vozidle. Během těchto aktivit budete mít možnost vidět tyto vzácné živočichy ve svém přirozeném prostředí.

Shaumari Wildlife Reserve nenabízí jen zážitky spojené s ochranou přírody, ale také možnost ubytování. Ubytovací zařízení v rezervaci jsou jednoduchá, ale pohodlná, a umožňují turistům strávit více času v tomto úžasném prostředí. Pokoje jsou vybaveny veškerým základním vybavením, včetně koupelny, a jsou situovány tak, aby přinášely nádherný výhled na okolní krajinu a živočichy. K dispozici je i restaurace, kde si můžete vychutnat regionální kuchyni.

Ubytování v rezervaci vám umožní zažít úžasnou atmosféru Shaumari Wildlife Reserve i mimo provozní dobu. Budete mít možnost být součástí nočního života rezervace, pozorovat hvězdy na obloze a naslouchat zvukům přírody, které obklopují tuto úžasnou lokalitu.

Shaumari Wildlife Reserve je jednou z nejlepších destinací pro přírodní milovníky a ty, kteří chtějí podpořit ochranu ohrožených druhů. Je to místo, které nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody, kultury a ochrany životního prostředí. Pokud hledáte autentický a nezapomenutelný zážitek v Jordánsku, určitě si Shaumari Wildlife Reserve nenechte ujít.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je kouzelná země plná tajemství, kultur a úchvatných krajin. Tato arabská země leží v samém srdci Středního východu a může se pochlubit nejen krásnými plážemi Rudého moře, ale také úchvatnými pouštními oblastmi a historickými památkami. Mezi nejvíce fascinující místa patří jedno z nejvýznamnějších chráněných území na světě – Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve se nachází v centrální části Jordánska, v jihovýchodní části země. Toto chráněné území bylo založeno v roce 1975, aby chránilo vymírající druhy zvířat v Jordánsku. Jde o jedno z největších a nejvýznamnějších chráněných území na světě. Tento balvanitý kraj pokrývají celé plochy pouště, travnaté planiny a několik menších horských oblastí.

Shumari Wildlife Reserve je domovem mnoha druhů zvířat, které byly původně ohroženy a nyní jsou opět rozmnoženy. Mezi nejznámější patří arabský onager, také známý jako Divoký osel. Dalšími druhy na tomto území jsou například gazely, srstnatá hyena nebo arabský oryx. Zvířata jsou bezpečně uzavřena do ohrad a návštěvníci mohou pozorovat tyto krásné a ohrožené druhy ze speciálně vybudovaných plošin.

Při návštěvě Shaumari Wildlife Reserve máte možnost zažít úchvatné přírodní scenérie a dýchat čerstvý vzduch. Možnosti zde nabízené jsou mnohé, od pozorování zvířat, pěší turistiky, jízdy na koni a mnoho dalšího. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po nezapomenutelném zážitku, tato oblast je pro vás jako stvořená.

Při plánování návštěvy Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku se ujistěte, že si pořídíte letenku na správné místo. Nejlepší možností je zakoupit letenku do hlavního města Ammánu a odtud se s pomocí mimořádného automobilu dostat až k Shaumari Wildlife Reserve.

Celkově řečeno, Shaumari Wildlife Reserve je jedním z nejúchvatnějších a nejvýznamnějších chráněných území na světě a jedno z nejkrásnějších míst v Jordánsku. Pokud hledáte zážitek, který spojuje kouzlo přírody a wildlife, doporučuji vám tento úžasný kousek země.


Počasí Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je fascinující země s bohatou historií a přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst pro příznivce přírody je Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace se nachází ve východní části země a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Počasí v Jordánsku je charakterizováno horkým a suchým klimatem, což je dáno jeho polohou v blízkosti pouště. Shaumari Wildlife Reserve není výjimkou a počasí zde ovlivňuje převážně suchý a horký vzduch. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší avšak není příliš vhodné období k návštěvě, zejména pro ty, kteří nesnáší horko. Teploty mohou vystoupit až na 40 stupňů Celsia a slunce praží celý den, což může být vyčerpávající.

Podzim a jaro jsou nejvhodnějšími obdobími k návštěvě Shaumari Wildlife Reserve z hlediska počasí. Teploty jsou příjemnější, pohybují se mezi 20 a 30 stupni Celsia. V těchto měsících může být příjemné procházet se rezervací a pozorovat místní faunu a flóru.

Zima, od listopadu do února, je obdobím delších a chladnějších nocí. Teploty se mohou snížit až pod 10 stupňů Celsia, takže je třeba si přinést dostatečné teplé oblečení a připravit se na chladné noci.

Shaumari Wildlife Reserve je známá svou pestrou a rozmanitou faunou. Na této rezervaci najdeme různé druhy zvířat, včetně ohrožených druhů jako je například Oryx arabský nebo Gazela žlutoocasá. Tyto druhy se vyrovnávají s extrémními podmínkami suchého počasí a jsou adaptované na život v poušti.

Při návštěvě rezervace je důležité vzít v úvahu nejen počasí, ale také respektovat a chránit přírodní prostředí. Návštěvníci by se měli řídit pokyny průvodců a respektovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Používání ochranných krémů proti slunci, pití dostatečného množství vody a nošení přiléhavého, ale pohodlného oblečení jsou také důležité faktory pro přežití venku.

Shaumari Wildlife Reserve je tedy fascinujícím místem s unikátním ekosystémem a mnoha vzácnými druhy zvířat. Ať už se rozhodnete tuto rezervaci navštívit v letním období, kdy panuje horké počasí, nebo na podzim a na jaře, kdy jsou teploty příjemnější, připravte se na nezapomenutelný zážitek v jedinečné přírodě Jordánska.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky