Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Wadi Rum

Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinující destinací pro milovníky dobrodružství a exotiky. Mezi nejpopulárnějšími místy v této zemi se nachází Wadi Rum, což je rozlehlá poušť, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Prozkoumat tuto úchvatnou krajinu lze nejlépe pomocí letenek do Jordánska, které zajišťují rychlý a pohodlný přesun do této arabské země.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíční krajiny, se nachází v jižní části Jordánska. Tato poušť je známá svými monumentálními pískovcovými skalami, které se zdvihají až do výšky 1 750 metrů nad mořem. Tyto útvary byly vytvořeny erozí v průběhu tisíciletí a poskytují návštěvníkům neuvěřitelné scenérie, které jsou jako živoucí umělecká díla.

Při návštěvě Wadi Rum budete moci si prohlédnout obrovské pískovcové skály ve všech odstínech rudé a oranžové barvy, které tvoří nádherné kontrasty s modrou oblohou. Tato oslnivá paleta barev je jedním z hlavních důvodů, proč je Wadi Rum tak oblíbeným místem pro filmaře, kteří sem často přijíždějí natáčet. Byla tu například natočena část slavného filmu Lawrence z Arábie.

V Wadi Rum se nachází také mnoho historických a archeologických památek. Jednou z nejznámějších je například Petrá, poutní místo zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Petrá, která se nachází ve skalních sutinách, je známá svými kamennými zdmi a monumentálními hrobkami vytesanými do skalních stěn.

Dalším zážitkem, který si můžete užít v Wadi Rum, je vyjet na projížďku na velbloudu nebo na jízdu terénním vozidlem. Tímto způsobem si můžete prohlédnout rozlehlou poušť a objevit skryté oázy a skalní reliéfy.

Pokud se rozhodnete navštívit Wadi Rum, je ideální začít svoji cestu v Ammánu, hlavním městě Jordánska. Ammán je dobře propojený se světovými letišti a nabízí širokou škálu mezinárodních leteckých společností. Po přistání v Ammánu si můžete zakoupit letenku do Jordánska, která vás přepraví do města Aqaba, odkud je do Wadi Rum cesta již velmi krátká.

Wadi Rum je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších částí Jordánska a nabízí spoustu aktivit a krásných výhledů. Pokud chcete zažít dobrodružství v arabské poušti a objevit jedinečnou krajinu, neváhejte a pořiďte si letenku do Jordánska. Vaše cesta do Wadi Rum se stane jedním z nezapomenutelných zážitků vašeho života.


Počasí Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko, malá země v jihozápadní Asii, je známá pro své krásné rudé skalní masivy a pouště. Mezi nejznámější pouště v Jordánsku patří Wadi Rum, která je vyhlášená pro své neuvěřitelné geologické útvary a jedinečnou přírodu.

Wadi Rum leží na jihu Jordánska a tvoří vchod do údolí Jordánského údolí. Tato oblast byla obydlena již v době před lety a dodnes je zde spousta skalních kreseb, které jsou svědky této minulosti. V současné době je Wadi Rum zahrnuta do Světového dědictví UNESCO.

Počasí v Wadi Rum je typické pro pouštní oblasti. V létě jsou zde extrémně vysoké teploty, které mohou dosáhnout až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty sice mírně snižují, ale stále zůstávají velmi teplé. Na druhou stranu, v zimě jsou zde velmi chladné noci a rána a teploty mohou klesnout na -5 stupňů Celsia.

Nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum je tedy v období mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a vhodné pro turisty. Během tohoto období je zde i menší množství turistů a tak si můžete více užít klidného a krásného prostředí.

Při návštěvě Wadi Rum si turisté mohou vychutnat krásné výhledy na skalní hřebeny a klidné pouštní scenérie. Kromě toho zde lze vidět i množství divokých zvířat, jako jsou orli, pískomilové a další druhy zvířat a ptáků.

Turisté zde mohou podniknout různé aktivity, jako jsou například vyhlídkové jízdy na velbloudech, horská turistika, sandboarding nebo se projíždět terénními vozidly. Také můžete navštívit tábor beduínů, kteří zde žijí dodnes a ochotně vám ukážou svůj životní styl, tradiční jídlo a zvyky.

Vzhledem k extrémním teplotám v létě je důležité se řádně připravit na návštěvu Wadi Rum. Doporučuje se nosit ochranné sluneční brýle, klobouk, hydratovat se vodou a případně nosit ochranný krém proti slunci. V zimních měsících si připravte teplejší oblečení pro chladné noci a rána.

Všechny tyto faktory však nezmenšují krásu a originalitu této oblasti v Jordánsku. Návštěva Wadi Rum je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody a dobrodružných aktivit.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je známé svou bohatou historií, fascinujícími památkami a nádhernou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce patří Wadi Rum, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v neuvěřitelně působivém prostředí.

Wadi Rum je pouštní údolí ležící na jihu Jordánska, přibližně 60 kilometrů od města Aqaba. Toto údolí je jedním z největších a nejkrásnějších pouštních údolí na světě a bylo také vyhlášeno za přírodní rezervaci UNESCO. Jeho skalní útvary, rozlehlé písečné duny a vysoké hory tvoří nádhernou kulisu pro dobrodružné aktivity a relaxaci v přírodě.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou pouštní atmosféru, je zde možnost ubytování v jednom z beduínských táborů. Tyto tábory jsou autentickými a pohostinnými místy, kde můžete strávit několik dní v klidu a tichu pouště. Beduíni jsou známí svou pohostinností a ochotou sdílet svůj způsob života s návštěvníky. Nabízí vám možnost ochutnat tradiční jídlo, poslouchat beduínské písně a tance a prozkoumat zdejší kulturu.

V táborech najdete širokou škálu typů ubytování. Od jednoduchých stanů až po luxusní tábořiště s vlastním sociálním zařízením a lázněmi. Pokud hledáte autentický zážitek, můžete se rozhodnout strávit noc v tradičním beduínském stanu, který je vyroben z vlněných a kozích srstí, umožňuje procházet se oblohou a naslouchat zvukům pouště.

Pokud preferujete větší pohodlí, můžete si vybrat luxusnější ubytování v jednom z moderních tahárajích táborů. Tyto tábory nabízejí pohodlné postele, vlastní sociální zařízení a občerstvení. Můžete si tedy užít všechny pohodlí moderního života, zatímco se ponoříte do okouzlujícího prostředí pouště.

Během svého pobytu v Wadi Rum se nemůžete vyhnout rozsáhlým aktivitám, které jsou zde k dispozici. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je jízda na velbloudech, která je tradičním způsobem dopravy v poušti. Můžete se vydat na jednodenní nebo vícedenní výlet a prozkoumat různá místa v údolí. Další možností je jízda na džípu, která vám umožní rychleji prozkoumat různé zajímavosti v okolí.

Wadi Rum je také ideálním místem pro horolezectví a pěší turistiku. V oblasti se nachází mnoho vysokých skalních masivů, které lákají dobrodruhy z celého světa. Pokud se rozhodnete vyzkoušet horolezectví, můžete najmout průvodce, který vás provede vhodnými trasami.

Ubytování v Wadi Rum je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní zažít pouštní atmosféru a blízký kontakt s přírodou. Beduínské tábory nabízejí autentický pohled na místní kulturu a tradice, zatímco moderní tahárajích tábory poskytují pohodlné ubytování ve spojení s okouzlujícím prostředím. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, Wadi Rum vám poskytne jedinečný zážitek, který si přesně zapamatujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum


1. Co je Wadi Rum?
Wadi Rum je poušť ve středním Jordánsku. Je známá svými skalními útvary, červenými písky a archeologickými nalezišti.

2. Jak se dostanu do Wadi Rum?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Wadi Rum, je vzít autobus nebo pronajmout si auto ze města Petra nebo Aqaby. Existují také organizované zájezdy a průvodci, kteří vás dovezi do Wadi Rum.

3. Jak dlouho trvá cesta z Petra do Wadi Rum?
Cesta z Petra do Wadi Rum trvá přibližně hodinu autem nebo autobusem, a závisí na provozu a podmínkách na silnici.

4. Kolik stojí vstupenka do Wadi Rum?
Vstup do Wadi Rum vyžaduje vstupenku, která stojí přibližně 5 jordánských dinárů (cca 6,50 USD) za osobu.

5. Kde mohu přenocovat v Wadi Rum?
V Wadi Rum jsou dostupné různé možnosti přenocování. Můžete si vybrat mezi tradičními beduínskými táboři, luxusními stany nebo dokonce spát pod širým nebem. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

6. Musím přinést vlastní jídlo do Wadi Rum?
Není nutné přinášet vlastní jídlo do Wadi Rum, protože mnoho táborů a průvodců poskytuje stravování. Pokud však přespáváte na místech, kde není dostupná stravování, je lepší si přinést vlastní jídlo.

7. Jaké aktivity mohu dělat v Wadi Rum?
V Wadi Rum můžete podniknou různé aktivity, jako je jízda na velbloudu, pěší turistika, horská cyklistika, šplhání na skály a vyjížďky do písečných dun. Můžete také navštívit nejrůznější archeologická naleziště a skalní malby.

8. Je v Wadi Rum bezpečno?
Wadi Rum je obecně považováno za bezpečné místo pro návštěvu. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování rady a pokynů místních průvodců a respektování místních zvyklostí a kultur.

9. Kdy je nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Wadi Rum je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Léto může být velmi horké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé.

10. Jakou měnu bych měl používat v Jordánsku?
Jordánskou měnou je jordánský dinár. Je však možné, že některé obchody nebo turistické aktivity přijímají také americké dolary nebo eura. Doporučuje se mít s sebou hotovost v jordánských dinárech na menší nákupy a platbu za služby.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou. Jedním z nejvíce fascinujících a malebných míst v této zemi je Wadi Rum - poušť jordánských Beduínů. Tato oblast je vyhledávaným cílem turistů a slouží jako oblíbená dovolená pro ty, kteří si přejí zažít dobrodružství v jedinečném a krásném prostředí.

Wadi Rum, také známé jako "údolí měsíce", se nachází na jihu Jordánska a tvoří jej rozsáhlé duny, skalní útvary a zářivé oranžové skály. Tato poušť je známá svou nádhernou krajinou a je považována za jedno z nejmalebnějších míst na světě. Rozlehlá poušť, která se táhne na ploše přibližně 720 km², je také domovem tradičního beduínského lidu, kteří zde žijí již po staletí.

Pro cestovatele, kteří se vypraví do Wadi Rum, jsou k dispozici různé zážitky a dobrodružství. Můžete si například pronajmout beduínského průvodce a vydat se na jízdu na velbloudech, což je tradiční způsob pohybu v této oblasti. Během této jízdy budete mít možnost si prohlédnout nádhernou krajinu, skalní útvary a odhalit tajemství této fascinující pouště.

Další možností, kterou nabízí Wadi Rum, je spaní v tradičních beduínských stanech, které jsou roztroušeny po celé poušti. Tento zážitek úplného odstředění od každodenního života v moderním světě vám umožní zažít autentickou životní styl beduínů, jejichž kultura má bohatou tradici. Večer vás jako hosty budou hostit a obdarovávat příjemnou pohostinností a tradiční beduínskou kuchyní.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a adrenalinové zážitky, je v Wadi Rum k dispozici také horolezecká stěna. Tato skalní hora nabízí výzvu pro horolezce všech úrovní. Zkušení průvodci vám mohou pomoci překonat tyto výzvy, ať už jste začátečník nebo zkušený lezec.

Jestliže vás zajímá historie, nezapomeňte navštívit také petranské ruiny, které jsou nedaleko Wadi Rum. Tato historická a archeologická lokalita, známá díky skalním hrobkám vytesaným do skály, je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je zde možné si prohlédnout bohaté nástěnné malby a další důležité památky z doby Nabatejců, kteří ve starověku ovládli tuto část světa.

Výlet do Wadi Rum je tedy nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří si přejí zažít něco unikátního a poznat krásu a kulturu této části Jordánska. Od malebných krajů a skalních útvarů po tradiční beduínskou kulturu a dobrodružný horolezecký zážitek, Wadi Rum má co nabídnout všem turistům. Při cestování do této oblasti je třeba si uvědomit význam ochrany a respektu k přírodě a místnímu obyvatelstvu, abychom mohli těšit z krásy tohoto místa i v budoucnu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky