Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí plnou historie, kultury a přírody. Pokud plánujete svou další dovolenou, neváhejte a zvažte možnost návštěvy jordánské pouště Wadi Rum a pohledu na pouštní hrady.

Wadi Rum se nachází na jihu Jordánska a je jednou z nejkrásnějších pouští na světě. Poušť obsahuje celou řadu jedinečných skalních útvarů a pohled na ně je nezapomenutelný zážitek. Wadi Rum byla také natáčena mnoho filmů, včetně slavného filmu "Lawrence z Arábie".

Pokud hledáte klid a odpočinek, poušť je ideálním místem pro turisty. Kromě nádherného výhledu, Wadi Rum nabízí i různé druhy aktivity jako jsou horolezectví, pěší turistika, jízdy na velbloudech a mnoho dalšího.

Poušť též nabízí mnoho památek jako např. pouštní hradu. Těchto hradů je v poušti mnoho a byly postaveny během raného islámu. Toto místo bylo významné v dějinách Jordánska, protože sloužily jako stanoviště pro osmanské vojsko během první světové války.

Pouštní hrad může být dobrou zastávkou pro turisty, kteří se chtějí dozvědět více o kultuře a historii Jordánska. Tyto hrady se vyznačují především svým vynikajícím stavebním stylem a nezapomenutelnou krásou. Jejich stavba a použitý materiál se velmi liší od jiných hradů a fortů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a jeho Wadi Rum Desert Castles, je doporučeno si zajistit letenku co nejdříve - nechybí-li online conference meeting či všeobecná shromáždění - vzhledem k jejich velké popularitě a počtu turistů. Možná vás to i inspiruje k návštěvě dalších míst této magické země, jako je starobylé město Petra, královský palác Amman a mnoho dalšího.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Dotazy a odpovědi ohledně Jordánska, Wadi Rum a pouštních hradů

1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Jordánska?
- Nejlepší čas na návštěvu Jordánska je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy je počasí příjemné a teploty se pohybují kolem 20-25 °C.

2. Jak se dostanu do Wadi Rum?
- Nejlepší možností je letět do hlavního města Ammánu a odtud pokračovat autobusem, taxi nebo pronájmem auta do Wadi Rum. Existují také organizované zájezdy, které nabízejí přepravu do Wadi Rum.

3. Jaké aktivity mohu v Wadi Rum podniknout?
- V Wadi Rum můžete podniknout řadu aktivit, jako je jeepový výlet po poušti, jízda na velbloudu, pěší turistika, horolezectví nebo nocleh v tradiční beduínské stanici.

4. Jak mohu navštívit pouštní hrady v Jordánsku?
- Pouštní hrady v Jordánsku lze navštívit buď samostatně, pronajmutím auta nebo organizovaným zájezdem. Existují také společnosti nabízející výlety, které kombinují návštěvu různých hradů v jednom dni.

5. Jaká jsou nejznámější pouštní sídla v Jordánsku?
- Mezi nejznámější pouštní sídla v Jordánsku patří Qasr Amra, Qusair Amra, Qasr Kharana a Qasr al-Azraq. Tyto hrady jsou známé svými unikátními freskami a architekturou.

6. Jak dlouho trvá navštívit pouštní hrady v Jordánsku?
- Navštívení pouštních hradů v Jordánsku závisí na tom, kolik hradů chcete vidět a jak moc chcete prozkoumat. Obvykle se doporučuje plánovat jednodenní výlet na návštěvu několika hradů, ale někteří lidé si můžou vzít i více času.

7. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Jordánsku?
- V Jordánsku je řada ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, středně drahých hotelů, rodinných penzionů a tradičních beduínských stanů. V hlavním městě Ammánu a dalších turistických oblastech jako Petra a Wadi Rum je dostupnost různých typů ubytování.

8. Jak je bezpečnostní situace v Jordánsku?
- Obecně lze říci, že Jordánsko je relativně bezpečnou zemí pro turisty. Je však vždy dobré být obezřetný a sledovat aktuální zprávy o cestování a bezpečnosti. Doporučuje se také dodržovat místní zákony a tradice.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je země bohatá na historii, kulturu a krásnou přírodu. Mezi nejzajímavější místa patří pouště, které se rozprostírají po celé zemi. Jednou z nejvíce fascinujících pouští je Wadi Rum, známá také jako "Poušť měsíce" kvůli svému surrealistickému a jiný světovému prostředí.

Když se rozhodnete navštívit Wadi Rum, je důležité řádně zvolit správné ubytování. Při hledání ubytování v tomto regionu, určitě byste měli zvážit jedno z mnoha pouštních hradů, které jsou v této oblasti k dispozici.

Pouštní hrady v Jordánsku jsou skutečnými poklady, které vás zavedou do minulosti a ukážou vám jedinečný architektonický styl té doby. Tyto hrady byly vybudovány pro obranu karavan po staletí a jejich struktura je jedinečná a působivá. Každý z těchto hradů má svou vlastní historii a příběh, což je činí ještě více fascinujícími.

Mezi nejznámější pouštní hrady, které vás zaujmou v Jordánsku, patří Quseir Amra, Qasr Kharana a Qasr Amra. Tyto hrady jsou dnes zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahují mnoho turistů každý rok.

Quseir Amra je nádherné pouštní sídlo, které sloužilo jako útočiště pro jordánské krále. Zde naleznete bohatou freskovou výzdobu a mnoho historických artefaktů, které dokumentují život v této oblasti v minulosti. Tento hrad je opravdu skvostem pro ty, kteří mají rádi historii a archeologii.

Qasr Kharana je další významný pouštní hrad, který se nachází v blízkosti Wadi Rum. Tento hrad je také dobře zachovaný a nabízí úžasný výhled na poušť. Je to jedno z nejstarších a největších pouštních hradů v Jordánsku a určitě stojí za to navštívit.

Qasr Amra je posledním hradem, který musíte vidět, pokud se rozhodnete navštívit pouštní hrady. Tento hrad je významný svou bohatou historií a také zde najdete mnoho freskových maleb, které dokumentují život v této oblasti. Tento hrad je nejživějším z pouštních hradů a dává vám nejlepší představu o tom, jak žili lidé v této pouštní oblasti.

Pouštní hrady jsou také skvělou volbou pro ubytování v oblasti Wadi Rum. Tyto hrady jsou zrekonstruovány a přizpůsobeny pro pohodlný pobyt turistů. Můžete se těšit na jedinečný pobyt v autentickém prostředí s veškerým moderním vybavením.

Navštívíte-li Wadi Rum a rozhodnete se zůstat v jednom z pouštních hradů, určitě se stanete součástí bohaté historie a zažijete nezapomenutelnou dovolenou. Budete mít příležitost postavit se tváří v tvář minulosti a cítit se, jako byste byli součástí této staré kultury.

Takže pokud plánujete cestu do Jordánska a navštívit Wadi Rum, nezapomeňte zvážit ubytování v některém z pouštních hradů. Tato zkušenost vám poskytne nejen pohodlí, ale také vám přinese hluboký vhled do bohaté historie a kultury Jordánska.


Počasí Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je zemí, která skrývá nespočet krás a zázraků. Uprostřed tohoto úžasného místa se nachází poušť Wadi Rum, která je jednou z nejvíce fascinujících pouští na světě. Toto území je známo svou rozmanitou krajinou, skalními útvary a písečnými dunami. Jedná se o skvělé místo pro všechny milovníky dobrodružství a přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit poušť Wadi Rum, je důležité mít na paměti počasí v této oblasti. Jordánsko má převážně kontinentální podnebí, což znamená horká léta a mírná zima. V poušti Wadi Rum jsou teploty extrémně vysoké, zejména během letních měsíců, kdy se mohou pohybovat mezi 35 °C a 45 °C. Je tudíž nezbytné se řádně připravit na tento extrémní úder slunce, zejména s dostatečným zásobením vodou a chrání pouze před slunečními paprsky.

Zimu v poušti Wadi Rum lze označit jako mírnou, ale stále je nutné mít na paměti, že teploty mohou klesnout až na 0 °C nebo nižší. Je proto vhodné se obléct v teplých vrstvách, aby se zabránilo přehřátí nebo podchlazení.

Pokud vezmeme v úvahu návštěvu Jordánska na jaře nebo na podzim, jsou teploty mnohem příjemnější. V těchto obdobích se dají očekávat denní teploty kolem 25 °C až 30 °C. To je ideální čas prozkoumat bezpečněji poušť a vychutnat si úžasné výhledy, které nabízí.

Vzhledem k tomu, že Wadi Rum je suchá oblast, srážky jsou zde velmi vzácné. Ve většině případů je nepravděpodobné, že byste zažili déšť během vaší návštěvy. Nicméně, pokud byste se rozhodli navštívit v zimě, je možné, že byste se mohli setkat se srážkami.

Jordánské hradby jsou také jedním z hlavních turistických cílů této země. Tato historická místa jsou roztroušena po celém Jordánsku a nabízejí fascinující pohled na historickou architekturu a kulturní bohatství této oblasti. K navštívení je doporučeno hradby Ajloun, Karak a Umm Qais.

Abych shrnul, počasí v Jordánsku, zejména v oblasti pouště Wadi Rum, je extrémní a vyžaduje úpravy v oblékání a hydrataci. Během letních měsíců se oblečte ve světlech a zakryjte si hlavu, abyste se chránili před slunečními paprsky. V zimě se oblečte v teplých vrstvách a buďte připraveni na chladné teploty. Bez ohledu na roční období však Jordánsko nabízí jedinečné přírodní a historické krásy, které stojí za to objevit.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je země plná starověkých záznamů a úžasných scenérií, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Wadi Rum Desert a Zámky, které se nacházejí v různých částech země.

Wadi Rum Desert, také známé jako Údolí Měsíce, je pustina obklopená kameny a pískem. Původně obývali tuto oblast beduíni, kteří zde žili jako pastevci. Dnes se Wadi Rum Desert stalo oblíbeným místem pro filmové tvůrce, kteří zde natáčejí mnoho blockbusterů. Mezi nejpopulárnější patří Lawrence z Arábie a Star Wars.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti jsou výlety na beduínském velbloudovi. Tuto zkušenost si můžete užít v průvodcovském doprovodu a dostanete se tak na místa, kam byste se pěšky nedostali. Během výletu se projdete nádhernými skalami a můžete si prohlédnout jeskyně a sochy písku, které jsou důkazem původní beduínské kultury.

Dalším místem, které byste měli navštívit, jsou Zámky Jordánska. Ty jsou rozložené po celé zemi a jsou pozůstatky mnoha dynastií, které tuto oblast ovládaly v minulosti. Tyto zámky zahrnují hrady, pevnosti a opevněné paláce. Každý zámek má své vlastní unikátní vlastnosti a historickou hodnotu. Mezi nejznámější patří – Quseir Amra, Kerak, Ajloun a Azraq.

Quseir Amra je nejlepší příklad islámské architektury a nachází se v pustině, několik kilometrů od města Azraq. Kerak Castle byl vybudován křižáky v 12. století a je považován za nejdůležitější zámek v Jordánsku. Ajloun Castle stojí na kopci a nabízí krásný výhled na vesnice a horu. Azraq Castle je nejmenší z nich a byl používán jako obchodní a vojenská základna.

Jordánsko nabízí návštěvníkům mnoho možností pro dovolenou s krásnými památkami a neopakovatelnými zážitky. Pokud se chystáte na dovolenou, pak byste neměli vynechat Wadi Rum Desert a Zámky Jordánska. Tyto krásné oblasti vám poskytnou nezapomenutelný zážitek a nevšední dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky