Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Angkor Thom

Letenka Kambodža Angkor Thom


Kambodža je země bohů a králů, a Angkor Thom je jedno z nejimpozantnějších světic ve světě. Tento rozlehlý komplex chrámů je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Kambodži a přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou exotických zážitků, letenka do Kambodže a Angkor Thomu je tou nejlepší volbou.

Angkor Thom byl postaven v 12. století a sloužil jako hlavní město Khmerské říše. Chrámový komplex zahrnuje více než 400 částí, z nichž každá je jedinečná a nádherně zdobená. Mezi nejvýznamnější stavby patří chrám Bayon, který je zdoben 54 věžemi a 216 velkými tvářemi Buddhy, a chrám Baphuon, který je největším chrámem v Angkor Thomu.

Jinou zajímavou stavbou v Angkor Thomu je taneční pódium, které se nachází nedaleko chrámu Bayon. Tato stavba byla používána pro posvátné tance a další rituály. Pokud máte rádi historii a kulturu, nezapomeňte navštívit i Banteay Kdei, jeden z nejvíce rozlehlých chrámových komplexů v Angkor Thomu.

Kromě úchvatných památek můžete v Kambodži zažít i neuvěřitelné dobrodružství. Například si můžete pronajmout motocykl a projet se po okolních vesnicích, kde se můžete setkat s miestními lidmi a vidět, jak žijí svůj každodenní život. Další zážitek můžete získat, když určitě navštívíte Tonlé Sap, největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii. Okolí tohoto jezera poskytuje úžasné scenérie a naleznete tady také mnoho rybářů, kteří loví svou úlovky.

Když budete v Angkor Thomu, nezapomeňte vyzkoušet místní kuchyni. Kambodžská kuchyně je velmi pestrá a plná překvapení. Jídla jsou plná koření a exotického ovoce a zeleniny, a Kambodžanci jsou také velmi známí pro své delikátní dezerty.

Pokud chcete navštívit Angkor Thom, nejlepší čas k návštěvě je v období od listopadu do března, kdy je počasí suché a teploty příjemné. Letenky můžete rezervovat prostřednictvím některé z cestovních kanceláří nebo online a je dobré si je rezervovat v předstihu, protože v období letních prázdnin je až osmdesát procent z celkového počtu míst v hotelech a ubytovacích zařízeních obsazeno.

Oceníte velmi příjemné ceny jak letenek, tak i ubytování které nabízí pro Kambodžu a Angkor Thom společnost Kiwi.com. Jakmile si rezervujete noční letenku a dorazíte na letiště v Siem Reap, tak se musíte připravit na unikátní zážitek, který si budete pamatovat po celý zbytek svého života.


Dovolená Kambodža Angkor Thom


Kambodža je jednou z nejvíce fascinujících destinací pro milovníky historie a kultury. Jedno z nejimpozantnějších míst, které si turisté mohou v Kambodži prohlédnout, je Angkor Thom.

Angkor Thom je starobylé město, které se nachází v blízkosti města Siem Reap. Je to jedna z největších a nejvýznamnějších staveb ve světě. Jeho rozloha dosahuje 9 kilometrů čtverečných a v době svého rozkvětu sloužilo jako hlavní město starověkého Khmerského království. Postaveno bylo ve 12. století králem Jayavarmen VII.

Angkor Thom je obklopen obrovským opevněním, které má kolem 4 kilometrů na každé straně. Opevnění bylo postaveno z pískovcových bloků, které jsou zdobeny sochami strážců. Na každé ze čtyř stran města, se nacházejí vstupní brány se sochami démona a boha. Tyto sochy jsou velmi detailně zpracované a jsou jedinečným důkazem khmerského sochařského umění.

V samotném městě jsou turistům k dispozici mnoho zajímavých a historických památek. Nejvýznamnější z nich je chrám Bayon, který je známý svými obřími kamennými tvářemi. Tento chrám je skutečným symbolem Angkor Thom. Je zde také možnost navštívit chrám Baphuon, Phimeanakas, Terasu slonů, a mnoho dalších. Při procházce městyse se turisté ocitnou v jiném světě a budou obklopeni bohatou historií.

Angkor Thom je jednoznačně nejvyhledávanější turistickou atrakcí v Kambodži. Kromě toho, že je to ohromující místo, kde si návštěvníci mohou prohlédnout impozantní stavby, je také úžasné pro své kulturní bohatství a úchvatnou atmosféru. Každý, kdo navštíví Angkor Thom, si odnese zážitky na celý život.

Turisté by také měli věnovat čas prozkoumání okolních chrámů a archeologických nalezišť v této oblasti, jako je například slavný chrám Angkor Wat - nejznámější khmerský chrám, který je zároveň jedním z největších náboženských památek na světě.

Kromě historie a kultury má Kambodža také krásnou přírodu a skvělé pláže. Turisté mohou strávit volný čas relaxací na pláži, vychutnáváním čerstvého mořského ovoce a ochutnáváním místní kuchyně.

Pokud plánujete dovolenou, která by nabídla něco více než jen slunce a moře, Kambodža a Angkor Thom by měly být na vrcholu vašeho seznamu. Tato magická destinace vám s jistotou poskytne jedinečný zážitek plný historie, kultury a krásné přírody.


Počasí Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je jedním z nejznámějších turistických cílů v Kambodži a hledání správného období pro návštěvu může být klíčové pro to, aby vaše cesta byla úspěšná. Kambodža Angkor Thom má horké a vlhké klima s výraznými obdobími dešťů a sucha.

Období dešťů v Kambodži se obvykle vyskytuje od května do listopadu a bývá doprovázeno hromadami bouřek a občasnými záplavami. Během této doby se mnoho turistů rozhodne vyhnout se Kambodži, což může být klíčové pro snížení cen a možnost být s méně turisty.

Na druhé straně, období sucha, které začíná v prosinci a končí v květnu přináší slunné počasí a nižší vlhkost. Toto období sucha může být lepší pro návštěvu Angkor Thom, protože slunce není tak kruté a návštěvníci mohou strávit více času venku.

V každém případě, nezávisle na tom, kdy se rozhodnete návštěvu Kambodži, je důležité připravit se na počasí. V létě si připravte pláštěnky a deštníky, protože mohou být časté a silné bouřky. V zimě si připravte na slunce krém na opalování, brýle a klobouky, protože slunce může být silné a opalování je běžné.

Závěrem, pokud hledáte nejlepší období pro návštěvu Kambodže Angkor Thom, zvažte dobu sucha v prosinci až květnu, ale tuto dobu pečlivě plánujte a připravte se na nepředvídatelné počasí a vliv na cesty. Nezapomeňte si užít krásy Kambodže Angkor Thom, ať je počasí jakékoliv.


Ubytování Kambodža Angkor Thom


Kambodža je zemí s neuvěřitelně bohatou historií a kulturou, kterou lze pozorovat na mnoha místech v zemi. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří Angkor Thom, hlavní město starověkého království Khmerů. Pokud plánujete návštěvu této fascinující oblasti, bude vaším dalším úkolem vybrat si vhodné ubytování. V této části se zaměříme na několik možností, které jsou vám k dispozici.

1. Kambodža Angkor Village Resort

Kambodža Angkor Village Resort je jedním z nejluxusnějších resortů v okolí Angkor Thom. Tento pětihvězdičkový resort nabízí nádherné pokoje s nádherným výhledem na zahradu či bazén. Součástí resortu jsou tři venkovské chaty s tradicemi Khmerů. Nadstandardní služby a poskytnutí prostoru pro relaxaci jsou nezbytností pro každého hosta, co hledá pohodlí a luxusní pobyt v této části Kambodži.

2. Angkor Palace Resort and Spa

Angkor Palace Resort and Spa je další luxusní volbou pro ty, kteří hledají ubytování na úrovni. Tento resort se nachází v klidové části Siem Reap, necelých 10 minut jízdy od Angkor Thom. Resort nabízí nádherně zařízené pokoje a apartmány s výhledem na zahradu a bazén. Součástí resortu jsou i tenisové kurty, fitness centrum, restaurace, bary a relaxační centrum.

3. Siddharta Boutique Hotel

Siddharta Boutique Hotel nabízí komfortní a elegantní pokoje pro ty, kteří hledají něco méně luxusního, ale stále se chtějí ubytovat v klidové části a blízko historických památek. Hotel se nachází v centru Siem Reap a je vzdálen pouhých 15 minut jízdy od Angkor Thom. K dispozici jsou prostorné pokoje s klimatizací, které jsou zařízené moderně a vkusně. Hotel má také zahradu s bazénem, restaurace a masážní salon.

4. Green Valley Guesthouse

Green Valley Guesthouse je cenově nejpřijatelnější možností ubytování v této oblasti. Tento hostel se nachází v centru Siem Reap a je vzdálen pouhých 20 minut jízdy od Angkor Thom. Hostel nabízí pokoje za velmi přijatelné ceny, které jsou vybaveny klimatizací a mají výhled na město. K dispozici je zdarma WiFi a společné prostory jako bar a terasa.

Ubytování v Angkor Thom a jeho okolí nabízí velmi širokou škálu možností a každý si zde vybere to, co odpovídá jeho preferencím a rozpočtu. Výhodou je, že všechny možnosti ubytování v této oblasti nabízí kvalitní služby a jsou v blízkosti historických památek. Vyberte si to vhodné pro sebe a užijte si nádhernou návštěvu Angkor Thom.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Angkor Thom


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Angkor Thomu v Kambodži jsou:

1. Co je Angkor Thom?
Angkor Thom je starobylé město v Kambodži, které bylo hlavním městem Khmerské říše v období 12.-15. století. Je známé svými monumentálními stavbami a krásnou architekturou, zvláště pak pro své impozantní brány a chrámy.

2. Kde se nachází Angkor Thom?
Angkor Thom se nachází poblíž města Siem Reap v Kambodži. Je součástí archeologického území Angkor, které bylo v roce 1992 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

3. Jakou je vstupní cena do Angkor Thomu?
Vstup do Angkor Thomu je zahrnut v ceně vstupu do celého archeologického území Angkor. V roce 2022 je cena 37 USD za jednodenní vstup, 62 USD za třídenní vstup a 72 USD za týdenní vstup. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

4. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Angkor Thomu?
Mezi nejvýznamnější památky v Angkor Thomu patří buddhistický chrám Bayon s jeho slavnými kamennými tvářemi, terasy slonů a královský chrám Baphuon. Dalšími zajímavými památkami jsou Takéo, Phimeanakas, Preah Palilay a Prasat Suor Prat.

5. Jak se dostanu do Angkor Thomu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Angkor Thomu, je cestovat do města Siem Reap v Kambodži. Zde najdete mnoho dopravních možností, včetně taxi, mototaxi nebo pronájmu bicyklů. Angkor Thom je vzdálen asi 9 km od centra Siem Reapu.

6. Jak dlouho trvá návštěva Angkor Thomu?
Doporučuje se věnovat Angkor Thomu minimálně půl dne. Pokud se chcete podrobněji seznámit s každou z památek, může trvat návštěva celý den. Je dobré si plánovat čas i na prozkoumání dalších částí archeologického území Angkor, například chrámu Angkor Wat.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Angkor Thomu?
Angkor Thom je otevřený vždy od úsvitu do soumraku. Konkrétní časy se mohou mírně lišit v závislosti na ročním období. Doporučuje se přijít brzy ráno nebo později odpoledne, abyste se vyhnuli největšímu davu turistů.

Doufám, že tyto informace o Angkor Thomu v Kambodži byly pro vás užitečné. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky