Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Icefields Parkway

Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Icefields Parkway


Dotaz: Co je Icefields Parkway?
Odpověď: Icefields Parkway je malebná silnice v kanadských Skalnatých horách, která spojuje města Jasper a Lake Louise.

Dotaz: Jak dlouhá je Icefields Parkway?
Odpověď: Icefields Parkway je přibližně 230 kilometrů dlouhá.

Dotaz: Jaké zajímavosti mohu na Icefields Parkway vidět?
Odpověď: Na Icefields Parkway můžete vidět mnoho překrásných jezer, ledovcových polí, vodopádů a hor.

Dotaz: Jak dlouho trvá projet Icefields Parkway?
Odpověď: Celá trasa Icefields Parkway by měla být projížděna asi za 3 hodiny. Nicméně, doporučuje se udělat si na cestu delší čas, abyste si mohli vychutnat krásné výhledy a zastavit se u různých zastávek.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Icefields Parkway?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Icefields Parkway je obvykle od června do září, kdy je cesta průjezdná a počasí je klidnější. Ve zbývajících měsících může být silnice uzavřena kvůli sněhové pokrývce.

Dotaz: Kdy je možné vidět ledovec na Icefields Parkway?
Odpověď: Nezapomenutelným zážitkem na Icefields Parkway je návštěva Athabasca ledovce. Většina turistů tam jezdí od vydání průvodce. Turisté mají také možnost absolvovat prohlídku ledovcových mas Jamese ledovce a Sunwapta ledovce prostřednictvím vozítek ve stylu trolejbusů, které se pohybují po ledovcích.

Dotaz: Jaké aktivity se dají na Icefields Parkway provádět?
Odpověď: Na Icefields Parkway si můžete užít mnoho outdoorových aktivit, jako jsou pěší túry, cyklistika, kempování, rafting a pozorování divoké zvěře.

Dotaz: Kde se mohu ubytovat na Icefields Parkway?
Odpověď: Na Icefields Parkway je několik kempů a hotelů, které nabízejí ubytování pro turisty. Některé populární možnosti jsou Glacier View Inn, Num-Ti-Jah Lodge a HI Rampart Creek Hostel.

Dotaz: Je vyžadován nebo doporučován vstupní poplatek na silnici?
Odpověď: Ano, vstup na Icefields Parkway vyžaduje platbu vstupního poplatku, který je součástí National Park Pass. Tento poplatek umožňuje přístup do národního parku, který je součástí Icefields Parkway.

Dotaz: Jak se dostanu na Icefields Parkway?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Icefields Parkway, je půjčit si auto a jet po Highway 16 (Yellowhead Highway) do Jasperu nebo po Highway 1 (Trans-Canada Highway) do Lake Louise. Obě města jsou výchozím bodem trasy.


Ubytování Kanada Icefields Parkway


Kanada je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která je plná překrásné přírody a nepřeberného množství zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Icefields Parkway, která je plná neuvěřitelně krásných výhledů a přírodních krás. Pokud se rozhodnete tuto cestu navštívit, je nezbytné řešit i ubytování. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na to, jakým způsobem najít ideální ubytování pro vaše cestování po této nezapomenutelné trase.

Kanada je země, kde lze najít různé typy ubytování. Pokud se rozhodnete pro ubytování, které se nachází přímo na trase Icefields Parkway, můžete využít služeb hotelů, motelu, kempů, nebo i levnějších ubytování v hostelech či apartmánech. Hotelové ubytování nabízí hlavně pohodlnost a vysokou úroveň služeb, ale zároveň bývá i dražší a někdy není vždy k dispozici. Pokud hledáte ubytování levnější, určitě má smysl zvážit možnost kempování nebo ubytování v hostelech přímo na trase.

Mezi typickým ubytováním po trase Icefields Parkway jsou kempy, které se nacházejí v útulném prostředí okolo kopců, lesů a jezer, takže vám nabídnou skvělou příležitost prozkoumat krásy Kanady v inovativním prostředí. V kempu se můžete cítit jako v autentickém táboře, ale zároveň mít v blízkosti všechny pohodlnosti, jako jsou toalety či sprchy. Pokud si přejete najít ideální místo, kde se budete moci ubytovat, pak byste měli zvážit kempy: Banff Lake Louise Campground nebo Jasper Wapiti Campground.

Dalším příjemným ubytováním po trase Icefields Parkway jsou hostely. Hostely jsou často levnější než hotely, ale zároveň jsou vysoké úrovni a nabízejí příjemné ubytování. Hostely jsou určeny zejména pro střední a mladší věkovou kategorii, kteří hledají příležitosti k poznání nových lidí s podobnými zájmy. Hostel HI Banff Alpine Centre nabízí ubytování v blízkosti lyžařského areálu Banff a s výhledem na neuvěřitelnou přírodní scenérii.

Pokud hledáte ubytování, které odpovídá tomu nejvyššímu standardu, můžete zvolit klasické hotely. Tyto hotely nabízejí komfortní a luxusní ubytování a jsou určeny pro ty, kdo si přejí relaxovat v pohodlném prostředí. V malém městě Banff se může těšit na luxusní ubytování v renomovaném Banff Springs Hotel, nebo v ostrůvku luxusu vám nabízí zážitek ze skvělého ubytování v Charleově Castle Mountain Resort.

Kombinace souborů Icefields Parkway a ubytování na Kanadské půdě nabízí nezapomenutelnou možnost pro vaše cestování. Pokud si nejste jistí, jaké ubytování si zvolit, zvážte své osobní potřeby, cenu a umístění a vyberte si té nejlepší možnosti mezi kempy, hostely a hotely. Pokud si tuto krásnou trasu užijete s kvalitním ubytováním, celá cesta se určitě stane neopakovatelnou, neuvěřitelnou zkušeností a nejkrásnější dovolenou vašeho života.


Dovolená Kanada Icefields Parkway


Kanada je známá pro svou malebnou přírodu, působivé hory a impozantní ledovce. Jedním z nejpopulárnějších míst k objevování této nádhery je Icefields Parkway.

Icefields Parkway je jedním z nejmalebnějších silničních tahů na světě, který se vine přes kanadskou provincii Alberta a s nádherným výhledem na kanadské Skalnaté hory a Kolumbijské ledovce. Mnoho turistů se rozhoduje strávit svou dovolenou právě zde. Tento 230 km dlouhý úsek silnice spojuje města Jasper a Lake Louise a nabízí úchvatné scenérie a nezapomenutelné zážitky.

Icefields Parkway je světoznámý svou pozoruhodnou krásou. Turisté, kteří se vypraví na tuto cestu, se mohou těšit na malebné jezera, vodopády, majestátní ledovce a nádherný výhled na vrcholky hor. Mezi nejznámějšími body zájmu na Icefields Parkway patří Athabasca ledovec, Bow jezero, Peyto Lake a Crowfoot Glacier. Navštívení těchto míst je zrealizovatelné jak během dne, tak i při odpočinku na několik dní, což umožňuje turistům si plně vychutnat krásu této oblasti.

Důležitou zastávkou na cestě je také Icefields Center. Tato turistická atrakce nabízí možnost projet se skutečným sněžným autobusem po Athabasca ledovci. Turisté se tak mohou vydat na fascinující výpravu přes přírodní skvosty ledovce, a to včetně možnosti vyzkoušet si procházku po jeho povrchu.

Kromě toho mohou turisté na cestě Icefields Parkway vyrazit i na různé túry a výlety do okolního terénu. Některé z nejoblíbenějších tras jsou Parker Ridge, kde si mohou turisté vychutnat panoramatický výhled na ledový přístřešek a okolní hory, či Edith Cavell Meadows, kde se nachází rozlehlá louka zdobená barevnými květinami a která nabízí jedinečné zážitky.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Icefields Parkway, měli byste se dobře připravit na různé počasí a změny v klimatu. Počasí v horách může být velmi nepředvídatelné, takže je důležité mít vhodné vybavení a oblečení. Je také žádoucí mít horský průvodce, který vás provede bezpečně touto nádhernou krajinou.

Icefields Parkway je jednou z nejúchvatnějších silničních tras na světě a nabízí neuvěřitelné zážitky a krásy přírody. Pokud hledáte dovolenou v Kanadě, která je plná přírodních zázraků a objevování, není lepší možnost než navštívit Icefields Parkway. Tato silnice vás zavede do srdce Skalnatých hor a budete moci zažít jedinečnou spojitost s krásou kanadské přírody.


Počasí Kanada Icefields Parkway


Kanada je země, která je známá svou nádhernou přírodou a hory patří k nejvýznamnějším přírodním zdrojům. Pokud jste milovníkem hor a nádherných krajin, pak by neměl chybět Icefields Parkway v Kanadě na vašem seznamu. Jedná se o krásnou silnici, která vede z oblasti Jasper National Park až do města Banff.

Icefields Parkway lemuje nádherné hory, které dosahují výšek až do 3 000 metrů nad mořem. Podél této krásné stezky se nachází ledovce, které mají více než 10 000 let. Pokud se rozhodnete projet touto cestou, budete mít možnost vidět nádherné kraje, které nevidíte každý den.

Celá oblast je pokryta sněhem a ledem po většinu roku. V zimě teploty klesají pod -20 stupňů Celsia, zatímco v létě se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. I přes to, že léto je zde teplejší, očekávejte změnu počasí během dne. Mohou se tu vyskytnout bouřky, silný vítr a dokonce i sněžení, takže byste měli být připraveni na všechny možnosti.

Přesto však krása této oblasti zněj ještě více vynikne díky záři slunce a odleskům sněhu, které se v létě objevují na horách. V zimě je toto místo naopak ozářeno zářícími ledovými plášti a bílým sněhem, čímž vytváří kouzelnou atmosféru.

Kromě krásného pohledu na hory a ledovce nabízí Icefields Parkway mnoho aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Můžete zde navštívit ledovcová jezera a projížďky na ledovci, které jsou jedním z hlavních turistických cílů tohoto místa. Také si můžete užít horolezectví, turistiku a cyklistiku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi obdivované přírodní prostředí, je důležité respektovat přírodu a nést odpovědnost za její ochranu. Jedině tak můžeme naplno užít krásy této nádherné oblasti a zároveň ji uchovat pro další generace.

Celkově lze tedy říci, že Icefields Parkway v Kanadě je nádhernou silnicí, která nabízí kouzelný pohled na ledovce a hory. Pokud máte rádi turistiku, cyklistiku nebo dokonce i horolezectví, pak je toto místo na vás připraveno. Nicméně, připravte se na změnu počasí a nenechte si ujít nejkrásnější krajinu, jakou Kanada nabízí.


Letenka Kanada Icefields Parkway


Jednou z nejmalebnějších cest na světě je kanadská Icefields Parkway, která se nachází v kanadské provincii Alberta. Tato úchvatná cesta propojuje národní parky Jasper a Banff a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné výhledy na ledovce, vrcholky hor, horská jezera a nádhernou divokou přírodu.

Icefields Parkway se táhne na délce 230 kilometrů a je považována za jednu z nejkrásnějších silničních tras na světě. Cesta vede přes řadu horských průsmyků, přes nádherné horské řeky a kolem impozantních vrcholků hor, včetně mnoha špiček, které jsou vyšší než 3000 metrů nad mořem.

Jasper National Park, první z parků spojených touto cestou, je jedním z největších národních parků v Kanadě. Jeho rozloha čítá téměř 11 000 čtverečních kilometrů a je domovem pro mnoho druhů divokých zvířat, včetně medvědů, wapitích jelenů, bizonů a kojotů. Návštěvníci se mohou projít jednou ze mnoha turistických stezek, kde se ocitnou v těsném sousedství s přírodou a divočinou.

Dalším unikátním prvkem Icefields Parkway jsou ledovce. Athabasca Glacier je jedním z nejznámějších a můžete ho spatřit a dokonce i projít. Výlety na ledovec jsou populární a nabízejí nezapomenutelný zážitek. Ledovec se rozprostírá na ploše přibližně 6 kilometrů a je jedním z největších výhybných bodů na celé trase.

Parkway dále pokračuje směrem na jih do národního parku Banff, který je považován za jednu z nejkrásnějších částí kanadských Skalnatých hor. Banff je domovem mnoha malebných jezer, jako je jezero Louise a jezero Moraine, která jsou obklopena vysokými horami a lesy. Tato jezera nabízejí spektakulární scenérie a jsou oblíbeným místem pro outdoorové aktivity, jako je kajak, rybaření a turistika.

Icefields Parkway je nejlépe prozkoumávána autem, aby si návštěvníci mohli užít všechny zastávky a nádherné výhledy. Cesta je otevřena po celý rok, ale v zimě může být zavřená nebo omezená kvůli sněhovým podmínkám. Nejlepší období pro návštěvu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a většina zastávek je přístupná.

Pro každého, kdo miluje přírodu a úchvatné scenérie, je cesta Icefields Parkway neuvěřitelným dobrodružstvím. Nejkrásnější místa Západní Kanady jsou na dosah ruky a každý kilometr nabízí nové a nezapomenutelné výhledy. Nedivte se, pokud do očí vytrysknou slzy nad takovou přírodní krásou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky