Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Whistler

Letenka Kanada Whistler


Pokud hledáte skvělou destinaci, která spojuje neuvěřitelnou přírodu, adrenalinové sporty a pohádkovou atmosféru, pak byste se měli vydat do kanadského města Whistler. Toto malebné město leží v provincii Britská Kolumbie a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Kanadě.

Již od roku 2010 je Whistler světově proslulý jako zimní středisko, jelikož se zde konaly některé závody Zimních olympijských her. Rájem pro lyžaře a snowboardisty nabízí Whistler dvě hlavní oblasti – Whistler Mountain a Blackcomb Mountain. Tyto hory poskytují celkem více než 8000 akrových sjezdovek pro všechny úrovně lyžování. Srdcem lyžařského střediska je prostorné náměstí Village Square, které je plné kaváren, restaurací a obchodů, kde si můžete odpočinout a dobít energii.

Whistler nenabízí jen zimní zábavu, ale je také skvělým místem pro aktivní dovolenou po celý rok. V letních měsících můžete vyrazit na jedinečné turistické trasy, projet se na horském kole, zahrát si golf nebo prozkoumat okolní lesy na koni. Pokud máte rádi adrenalin, máte tu také možnost vyzkoušet si zipline neboli jízdu na lanovce, nebo si zajet na jednu z nejdelších sjezdových dráh na světě. Návštěvníci si mohou také vyzkoušet bungee jumping, rafting, jízdu na člunu nebo si vyzkoušet tradiční kanadský sport – kanoe.

Není divu, že Whistler je známý i pořádáním mezinárodních sportovních akcí. Jednou z nich je například Crankworx, největší světový festival horského cyklistiky, který přitahuje cyklisty z celého světa. Každoročně se zde konají také filmové festivaly, hudební akce a spousty dalších kulturních festivalů.

Kromě sportovních a adrenalinových aktivit se ve Whistleru můžete také ponořit do místní kultury. Na náměstí Village Square se nachází řada uměleckých galerií, muzeí a obchodů se suvenýry. Můžete si zde zakoupit originální dřevěné vyřezávané sošky, které jsou typické pro kanadské umění. Navštívit můžete také jednu z místních pivovarenek a ochutnat si speciální pivo, které je zde vyráběno.

Při plánování vaší cesty do Whistleru nezapomeňte také na ubytování. Město nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a horských chalup, které se perfektně začlení do okolní přírody.

Whistler je ideální destinace pro každého milovníka adrenalinových sportů, krásné přírody a kultury. Ať už se rozhodnete vydat sem v zimě nebo v létě, nebudete litovat. Ponoříte se do jedinečné atmosféry, zažijete adrenalinový zážitek na sjezdovkách a zároveň si dopřejete relaxaci a odpočinek v malebném prostředí Whistleru.


Ubytování Kanada Whistler


Kanada je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zimním období. V tomto článku se zaměříme na krásné městečko Whistler, které se nachází v oblasti British Columbia v kanadských horách. Whistler je ideálním místem pro lyžování, snowboarding nebo prožití jiných zimních sportů. V tomto článku si prohlédneme nejlepší ubytování v Whistleru.

Hlavním turistickým centrem v Whistleru je oblast Whistler Village. Toto městečko nabízí spoustu možností pro ubytování, od budget hostelů až po luxusní hotely. Turistický průmysl v Whistleru je velmi rozvinutý, což znamená, že ubytování může být poměrně drahé. Nicméně, pokud plánujete svoji cestu dopředu, můžete najít skvělé slevy na ubytování.

Nejlevnější možností v oblasti Whistler Village jsou hostely. Pokud nevadí sdílet pokoj s ostatními turisty, můžete si vybrat z několika hostels. Tyto hostelovy nabízejí základní vybavení, jako jsou společné pokoje, koupelny, kuchyňky a Wi-Fi připojení. Mezi nejlepší hostely v Whistleru patří HI Whistler Hostel a Hostelling International Whistler.

Další možností je pronájem soukromého bytu nebo domu na jednu noc nebo během delší doby pobytu. Tento druh ubytování může být velmi pohodlný a také levný pro skupiny lidí nebo pro rodiny s dětmi. Můžete si vybírat z různých velikostí bytů nebo domů v blízkosti lyžařských sjezdovek, s výhledem na hory nebo v srdci Whistler Village. Mezi nejlepší webové stránky pro pronájem bytu nebo domu patří Airbnb, Booking.com nebo Vrbo.

Pro turisty, kteří si chtějí dopřát luxusní zážitek v Whistler Village, existuje mnoho luxusních hotelů s vynikajícími službami a vybavením. Tyto hotely nabízejí špičkové restaurace, wellness centra a bazény. Některé z nejlepších luxusních hotelů v Whistleru jsou Four Seasons Resort Whistler, Fairmont Chateau Whistler a Sundial Boutique Hotel.

Whistler je skvělým místem pro dovolenou v zimním období. Pokud si plánujete cestu do Whistleru, měli byste věnovat dostatečný čas hledání perfektního ubytování. Tento článek vám pomohl zorientovat se v nabídce ubytování v Whistleru a doufáme, že vám to pomůže při plánování vaší další zimní dovolené.


Počasí Kanada Whistler


Whistler je malebné horské město v kanadské provincii Britská Kolumbie, známé svými vynikajícími lyžařskými a snowboardovými podmínkami. Nachází se zhruba 120 kilometrů severně od Vancouveru a hostí každoročně tisíce návštěvníků z celého světa, kteří sem přijíždějí za dobrodružstvím na svazích hory a také za krásnou přírodou tohoto regionu.

Počasí ve Whistleru je velmi specifické a ovlivňuje ho především jeho poloha v pohoří Coast Mountains. Díky tomu zde panují za určitých ročních období extrémní sněhové podmínky a zároveň příjemné letní teploty.

Během zimních měsíců, zejména od prosince do března, je Whistler známý jako jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem -6°C až -1°C, s občasnými teplotami až pod -10°C. Sněhu je zde hojně a jeho množství dosahuje pravidelných rekordních úrovní. Průměrně zde napadá až 1 100 centimetrů sněhu ročně, což poskytuje perfektní podmínky pro lyžování či snowboarding.

Navíc, díky nadmořské výšce 675 metrů a horskému charakteru terénu, Whistler nabízí nejen bohaté množství přírodního sněhu, ale také kvalitní upravené sjezdovky a snowparky. Toto středisko je oblíbené nejen u začátečníků, ale také u profesionálních lyžařů a snowboardistů, kteří se sem sjíždějí za neuvěřitelnými podmínkami pro své sportovní aktivity.

Během letních měsíců, zejména od června do září, se Whistler promění v ideální turistickou destinaci. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 20°C, s maximálním teplotním dosahem až k 30°C. Díky své poloze v horách je zde vzduch čistý a příjemně osvěžující, což přináší výhody pro aktivní turistiku a procházky po okolní přírodě. Whistler je výchozím bodem mnoha turistických tras po okolních horách a lesích, které nabízejí nejen nádherné výhledy, ale také možnost pozorovat místní faunu a flóru.

Celkově lze říci, že Whistler nabízí jedinečné podmínky jak pro zimní, tak i pro letní aktivity, díky kterým je oblíbenou destinací pro milovníky outdoorových aktivit. Počasí zde je různorodé a závisí na ročním období, ale vždy klientům poskytuje ten správný mix pro jejich dovolenou v přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Whistler


1. Jak se dostat do Whistleru z Vancouveru?
Odpověď: Nejsnáze se do Whistleru dostanete autem, kdy cesta trvá přibližně 2 hodiny. Alternativně se můžete vydat autobusem nebo si zapůjčit auto ve Vancouveru.

2. Jaké jsou aktivity, které bychom měli v Whistleru vyzkoušet?
Odpověď: Whistler je známý svými možnostmi pro zimní sporty, jako je sjezdové lyžování a snowboarding. Kromě toho si můžete vyzkoušet i bobovou dráhu, jízdu na sněžném skútru či zipline.

3. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Whistleru?
Odpověď: V Whistleru najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány. Některé z nejznámějších hotelů v Whistleru zahrnují Fairmont Chateau Whistler a Four Seasons Resort Whistler.

4. Existují v Whistleru restaurace nabízející tradiční kanadskou kuchyni?
Odpověď: Ano, Whistler nabízí širokou škálu restaurací, včetně těch, které se specializují na tradiční kanadskou kuchyni. Mezi oblíbené patří například restaurace Araxi, Bearfoot Bistro a Rimrock Cafe.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Whistleru v létě?
Odpověď: V létě si v Whistleru můžete užít různé outdoorové aktivity, jako je jízda na horském kole, pěší turistika, jízda na koni nebo golf. Také je populární jízda lanovkou na vrchol hory Whistler, odkud se můžete těšit na nádherné výhledy.

6. Které jsou nejlepší lyžařské svahy ve Whistleru?
Odpověď: Whistler je domovem jednoho z největších lyžařských areálů v Severní Americe. Nejznámější svahy jsou Whistler Mountain a Blackcomb Mountain, které nabízejí různorodé terény pro všechny úrovně lyžování.

7. Existují pro děti vhodné aktivity v Whistleru?
Odpověď: Ano, Whistler nabízí mnoho aktivity a atrakcí pro děti. Patří sem například dětské lyžařské školy, rodinné sjezdovky, skluzavky na sněhu a zábavná centra s indoorovými atrakcemi.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Whistler?
Odpověď: Whistler je populární turistickou destinací jak v zimě, tak v létě. V zimě je ideální pro lyžování a snowboarding, zatímco v létě můžete využít venkovní aktivity a vychutnat si krásnou přírodu.


Dovolená Kanada Whistler


Kanada má tolik krásných míst, ale pokud hledáte úžasnou lyžařskou dovolenou, pak není lepší destinace než Whistler. Tento resort se nachází necelé dvě hodiny od Vancouveru a nabízí nejen skvělé lyžování, ale také překrásnou přírodu a množství dalších aktivit.

Whistler je největší lyžařské středisko v Severní Americe a nabízí více než 200 sjezdovek a 16 hlavních lanovek. Zahrnuje také dva hory - Whistler a Blackcomb - a lyžaři mají přístup k oběma. Celkově má resort 8 100 akrové území a některé z tratí jsou tak dlouhé, že se zdají být nekonečné.

Lyžování v Whistleru není jen o sjezdovkách. V resortu jsou také mnohé další aktivity, jako jsou turistické trasy, snowshoeing a jízda na saních. Pro ty, kteří rádi lyžují po západu slunce, je na lanovky otevřeno až do 20:00 hodin.

Mimo lyžování nabízí Whistler také mnoho dalších zážitků. Můžete se projet na zipové dráze, vyzkoušet si jízdu v dog sledu nebo se projet na snowmobily. V resortu také najdete mnoho kvalitních restaurací, butiků a nočních barů.

Na rozdíl od mnoha lyžařských resortů v Evropě má Whistler naprosto dokonalou lyžařskou infrastrukturu. Mnoho vleků a lanovek vede přímo z centra resortu, takže nemusíte táhnout lyže několik kilometrů nahoru. Náročnější a zkušenější lyžaři najdou také mnoho obtížných tratí, ale pro začátečníky jsou k dispozici i mnohé méně náročné tratě.

Další věcí, která činí Whistler zvláštním, je jeho překrásné prostředí. Resort se nachází uprostřed hor a z mnoha tratí je vidět nádherný výhled. V oblasti najdete mnoho snežných lesů a přírodních scenérií, které jsou nádhernými pozadími pro lyžování.

Celkově vzato, Whistler je jedním z nejlepších lyžařských resortů na světě. Nabízí nejen skvělé lyžování, ale také mnoho aktivit a překrásné prostředí. Pokud tedy hledáte ideální destinaci pro lyžařskou dovolenou, máte ji právě před sebou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky