Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Shymbulak Ski Resort

Počasí Kazachstán Shymbulak Ski Resort


Kazachstán je země rozlehlejší horskou krajinou, a to znamená, že je ideální kraj pro vyzkoušení zimních sportů. Očití svědkové uvádějí, že tamní hory jsou opravdu působivým jevem. Zemi nemusíte opouštět, aby jste mohli vyzkoušené lyžování v Kazachstánu. Můžete zde navštívit jedno z nejlepších lyžařských středisek – Shymbulak Ski Resort.

Shymbulak Ski Resort je lyžařské středisko nacházející se nedaleko hlavního města Almaty. Středisko je umístěno v údolí mezi vrchy Tian Shan a nachází se v nadmořské výšce přibližně 2200 metrů. Díky této výšce trvá sezóna až do května a protož letní termíny jsou velkou výhodou střediska, kde se setkáte s teplotami až okolo 20 stupňů Celsia.

Lyžařské středisko nabízí širokou škálu terénů pro různé úrovně zkušeností. Pokud jste začátečník, můžete začít na lehčích sjezdovkách, zatímco pokročilí lyžaři mohou objevovat špičkové horské terény. Celkově je Shymbulak Ski Resort velmi rozmanité středisko s pravidelnými úpravami a udržováním terénu, aby byl v perfektním stavu.

Shymbulak Ski Resort nenabízí pouze lyžování a snowboarding, ale také řadu dalších aktivit. Můžete si vyzkoušet jízdu na saních nebo se projet na sněžném skútru. Hory jsou skvělým místem pro turistiku, s množstvím turistických a trampských tras, které lze přizpůsobit vašim preferencím a zdatnosti.

Je důležité mít na paměti, že počasí v Kazachstánu se může velmi rychle změnit. V zimě se může střídání oblačnosti a slunce měnit velmi rychle, což znamená, že byste se měli dobře obléci na základě počasí. V létě však může být velmi horko, takže by jste měli být připraveni na vysoké teploty.

Shymbulak Ski Resort je skvělým místem pro lyžařské nadšence, kteří hledají svůj nový oblíbený vánoční či zimní výlet. Se svou vysokou nadmořskou výškou a rozmanitým terénem je ideálním místem pro utužení svých lyžařských a snowboardových dovedností. Nabízí také skvělé místo pro letní aktivity, jako je turistika, jízda na saních a projížďka na sněžném skútru. Pokud tedy hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky v Kazachstánu, Shymbulak Ski Resort je tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Shymbulak Ski Resort


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Kazachstánu, Shymbulak Ski Resort:

1. Jak se dostat do Shymbulak Ski Resort?
- Nejjednodušší způsob je přiletět do mezinárodního letiště Almaty v Kazachstánu a poté se dopravit autobusem nebo taxíkem na Shymbulak. Cesta z letiště trvá přibližně 30 minut.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Shymbulak Ski Resort?
- Resort je obvykle otevřen od listopadu do dubna a provozuje se podle aktuálních podmínek počasí a sněhových podmínek.

3. Jaké jsou ceny lístků na vlek v Shymbulak Ski Resort?
- Ceny se liší v závislosti na sezóně a den v týdnu. Pro specifické ceny je nejlepší zkontrolovat oficiální webové stránky Shymbulak Ski Resort.

4. Mám si rezervovat lístky předem?
- Je doporučeno předem rezervovat lístky, zvláště v případě, že cestujete v období žádanější sezóny.

5. Jaké je těžiště sjezdovek v Shymbulak Ski Resort?
- Shymbulak má různé obtížnosti sjezdovek pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé lyžaře. Těžiště sjezdovek je ve středisku Medeu, které nabízí širokou škálu tratí.

6. Existuje půjčovna lyžařského vybavení?
- Ano, v Shymbulak Ski Resort je k dispozici půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Půjčovna je umístěna přímo na švýcarském velvyslanectví v Astaně.

7. Jaké jsou možnosti stravování v Shymbulak Ski Resort?
- Rezort nabízí různé možnosti stravování, včetně restaurací a kaváren v okolí sjezdovek. Jižní pláň Medeu je také populárním místem pro občerstvení a restaurace.

8. Existuje ubytování v Shymbulak Ski Resort?
- Ano, v okolí Shymbulak Ski Resort je k dispozici ubytování různých cenových kategorií, včetně hotelů a penzionů.

9. Jaké aktivity mohu podniknout mimo lyžování ve Shymbulak Ski Resort?
- Kromě lyžování je možné na Shymbulak provozovat snowboarding, horské túry a sáňkování. V okolí jsou také možnosti pro pěší turistiku a prozkoumávání krás přírody.

10. Jaké jsou teploty a podmínky v Shymbulak Ski Resort?
- Shymbulak Ski Resort se nachází ve vysokohorské oblasti a teploty se mohou výrazně lišit v závislosti na ročním období. Je vhodné zkontrolovat předpověď počasí před cestou a vhodně se oblékat.


Dovolená Kazachstán Shymbulak Ski Resort


Kazachstán, země vnitrozemská a rozlohou největší ve Střední Asii, se stává stále populárnějším cílem pro milovníky zimních sportů. Jedním z nejatraktivnějších míst je zde lákavé letovisko Shymbulak.

Shymbulak Ski Resort se nachází v horách Tian Shan, jen 25 km od Almaty, největšího města Kazachstánu. Toto horské letovisko je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře, a nabízí jim jedinečný zážitek.

V letovisku Shymbulak jezdí lyžaři na třech sjezdovkách, které pokrývají různé úrovně dovedností. Sjezdovka Talgar Peak je nejdelší a nejprudší sjezdovkou v Kazachstánu, která je dlouhá 3 100 metrů. Střední sjezdovka Malaya Almatinka je rozmanitější a nabízí výzvy pro různé úrovně lyžařů. Pro začátečníky je zde příjemná třetí sjezdovka Vostok.

Pro ty, kteří si nepřejí lyžovat, je k dispozici také snowpark. Snowpark nabízí skoky, překážky a další možnosti pro snowboarding nebo freestyle lyžování. Kromě toho mohou návštěvníci využít 6m vysoký žebřík umístěný v lyžařském středisku, který je jedinečným prvkem v regionu.

Jednou z největších výhod Shymbulaku je jeho nadmořská výška, která dosahuje přes 3 000 metrů. Díky této výšce je zde sníh dostupný až šest měsíců v roce, a to od listopadu do května. Krásná krajina hor Tian Shan přidává na hřejivém pocitu a jedinečnosti tohoto města.

Lázeňské letovisko Shymbulak se také pyšní moderní infrastrukturou. Kromě moderních lanovek a lyžařských vleků je zde široká nabídka kaváren a restaurací, které nabízejí tradiční kazachstánská jídla a nápoje. Tímto způsobem si návštěvníci mohou užít po dni na svahu i večerní zážitek při poznávání místní kultury a kuchyně.

V neposlední řadě je přístupnost Shymbulaku již předobjednanými taxi službami nebo pronájmem auta. To umožňuje snadnou dostupnost od Almaty a dalších blízkých měst.

Díky své poloze, kvalitním sjezdovkám a moderním vybavením je Shymbulak Ski Resort ideálním místem pro strávení zimní dovolené. Místní kultura, tradiční jídla a nádherná příroda dále přidávají na atraktivitě tohoto místa. Přijďte si užít skvělé lyžování a nezapomenutelné zážitky ve zdobených horách Kazachstánu.


Letenka Kazachstán Shymbulak Ski Resort


Shymbulak Ski Resort - Cesta do kazachstánského zimního ráje

Pokud jste příznivcem lyžování a snowboardingu a hledáte nové a neobvyklé destinace pro zimní dovolenou, pak byste měli vzít v úvahu návštěvu Kazachstánu a jeho jednoho z největších lyžařských středisek - Shymbulak Ski Resort.

Shymbulak Ski Resort se nachází v pohoří Zailijský Alatau, jen 25 kilometrů od hlavního města Almaty. Jeho poloha v blízkosti velkoměsta umožňuje snadnou dostupnost a zároveň se můžete těšit na úžasný výhled na okolní hory. Samotné středisko se rozkládá v nadmořské výšce 2 200 až 3 200 metrů, což zaručuje dostatek sněhu a skvělé podmínky pro lyžování po celou zimní sezónu.

Shymbulak Ski Resort je vybaven moderní infrastrukturou a nabízí širokou škálu lyžařských tratí pro každou úroveň dovedností - od začátečníků po profesionální lyžaře. Celková délka sjezdovek činí přibližně 20 kilometrů a díky výškovým rozdílům je zde dostatek pokročilých tratí pro zkušenější lyžaře. Středisko má také snowpark, kde si můžete vyzkoušet akrobatické triky. Pokud nejste zrovna fanda zimních sportů, můžete si na místě půjčit saně a projet se na sáňkové dráze.

Jednou z největších výhod Shymbulak Ski Resort je přítomnost kvalitního zázemí a služeb. Zdejší horské bary a restaurace nabízí širokou škálu místní kuchyně a pokrmy z celého světa. Můžete si tak po dlouhém dni na sjezdovkách vychutnat tradiční kazachstánskou polévku beshbarmak nebo si pochutnat na grilovaném jehněčím masu s výhledem na zasněžené hory.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Shymbulak Ski Resort, nemusíte se bát, že byste se tady nudit. Okolí nabízí mnoho možností pro další zážitky. Můžete se vydat na procházku po malebných trasách v horách, navštívit některou z místních termálních lázní nebo se ponořit do kultury kazachstánského lidu. V blízkosti se nachází také ledovcové jezero Big Almaty, které je oblíbeným místem pro turisty.

Pro cesty do Kazachstánu je nejpohodlnější letět do hlavního města Almaty, odkud lze snadno do Shymbulak Ski Resort dorazit. Letenky do Kazachstánu jsou k dispozici přes různé letecké společnosti a závisí na sezóně a disponibilitě letů.

Shymbulak Ski Resort je zimním rájem, který se postupně stává populární destinací pro lyžaře a milovníky zimních sportů z celého světa. Pokud hledáte nový zážitek na své zimní dovolené, pak je tohle místo určitě tím pravým. Lyžování, překrásná příroda a přátelskí obyvatelé Kazachstánu vás přivítají se širokým úsměvem.


Ubytování Kazachstán Shymbulak Ski Resort


Kazachstán, země rozlehlých stepí a horských hřebenů, se může pochlubit jedním z největších a nejlépe vybavených lyžařských středisek v Asii - Shymbulak Ski Resort. Toto moderní rekreační centrum se nachází v národním parku Ile-Alatau, necelých 30 kilometrů od hlavního města Astana.

Shymbulak Ski Resort nabízí návštěvníkům rozmanité možnosti ubytování, které uspokojí potřeby každého lyžaře. V blízkosti střediska se nachází několik hotelů různých kategorií, které splňují vysoké standardy komfortu a luxusu. Hosté zde mohou očekávat moderně zařízené pokoje, vynikající kulinářské zážitky a širokou škálu dalších přidaných hodnot, jako jsou wellness centra, bazény a sauny.

Pro ty, kteří preferují intimnější ubytování, jsou k dispozici také soukromé chaty a apartmány, které nabízejí flexibilitu a pohodlí. Tyto chalupy se nacházejí přímo u sjezdovek, což umožní hostům neomezený přístup na svahy a lyžařské zážitky přímo od jejich dveří.

Shymbulak Ski Resort je díky své poloze mezi obřími horami ideálním místem pro milovníky lyžování a snowboardingu. Komplex nabízí 3 hlavní sjezdovky různých obtížností, které jsou vybaveny moderními lanovkami a vlekem. Pro začátečníky i děti je zde k dispozici naučné středisko s lektory a půjčovna výstroje. Pro pokročilé lyžaře jsou k dispozici také lyžařské školy a tréninkové zóny.

Pokud si hosté přijdou odpočinout od lyžování, mohou se vydat na procházku kolem nádherného horského jezera Issyk, které se nachází nedaleko od střediska. Park nabízí také možnost horského pochodu nebo jízdy na sněžnicích, takže ti, kteří si přejí prozkoumat okolní krajinu, nebudou zklamáni.

Shymbulak Ski Resort je nejen vynikajícím místem pro lyžařskou dovolenou, ale také hostí různé mezinárodní lyžařské závody a soutěže. V průběhu roku je centrum otevřeno 7 dní v týdnu a nabízí hostům velký výběr stravovacích zařízení, od tradičních kazachstánských jídel po mezinárodní kuchyni.

Shymbulak Ski Resort je pokladem Kazachstánu a místo, které si zaslouží být zahrnuto do seznamu každého vášnivého lyžaře. Jeho malebné okolí, moderní vybavení a variace ubytování ho činí ideálním cílem pro zimní dovolenou pro každého, kdo hledá přírodu a dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky