Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Diani Beach

Počasí Keňa Diani Beach


Keňa je africká země, která se nachází na východním pobřeží kontinentu u Indického oceánu. Patří mezi oblíbená cestovní místa, díky svému bohatému kulturnímu dědictví a nádherným plážím, jako je známá Diani Beach.

Počasí v Diani Beach je typicky tropické, s vlivem monzunu. Má dvě hlavní sezóny - deštivou a suchou. Deštivá sezóna trvá od dubna do července a znovu od října do prosince. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 28 °C. Srážkové úhrny jsou větší a mohou mít vliv na plánování aktivit na pláži. Místní obyvatelé tuto období nazývají "mango shower", protože je hojný výskyt mangovníků.

Naopak suchá sezóna trvá od ledna do března a od srpna do září. Průměrné teploty v této době se pohybují kolem 30 °C, s minimálními srážkami. Toto je ideální období pro návštěvu Diani Beach, protože si můžete užít slunečné a teplé počasí bez obav z deště.

Pro milovníky vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování, jsou obě sezóny vhodné. Vhodné podmínky pro tyto aktivity vytváří jasné a teplé moře, které je vhodné k objevování bohatého mořského života a korálových útesů. Můžete také zažít jedinečnou příležitost sledovat migrující velryby, které procházejí kolem pobřeží Keňa.

Kromě krásných pláží a teplého moře má Diani Beach také tropickou vegetaci s bujnou zelení. Lesnaté oblasti okolo pláže poskytují stín a úkryt před slunečními paprsky. Východní Afrika je také známá svými safari a národními parky. Pokud se rozhodnete podniknout výlet do vnitrozemí, můžete zažít další typ počasí, které je charakteristické pro savanu a hornatou krajinu.

Vzhledem k tomu, že se Diani Beach nachází na pobřeží, existuje možnost výskytu tropických bouří a cyklónů. Hlavní období hurikánů je obvykle od června do listopadu. I když je toto riziko nízké, doporučuje se sledovat aktuální předpovědi počasí a informace o mořských podmínkách.

Svou návštěvou Diani Beach si můžete užít skvělé počasí, s teplým mořem, slunečními paprsky a bohatou tropickou atmosférou. Během suché sezóny je toto místo ideální pro plážové aktivity a vodní sporty. Ať už se rozhodnete navštívit Diani Beach v deštivé nebo suché sezóně, jistě si užijete krásy afrického pobřeží a teplejších teplot.


Letenka Keňa Diani Beach


Keňa je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí na africkém kontinentu. Pokud se rozhodnete navštívit tento úžasný kousek světa, neměli byste zapomenout zahrnout do svého itineráře neuvěřitelně krásnou pláž Diani Beach.

Diani Beach se nachází asi 30 kilometrů na jih od Kenijského města Mombasa. Tato úchvatná destinace je známá svou bílou pískovou pláží a průzračně modrou vodou, která vás okouzlí svou krásou. Dosti dobrodruzi se budou zajisté vydat do Keňského přírodního rezervace Shimba Hills, která se nachází poblíž. Rezervace nabízí možnost pozorovat vzácné druhy zvířat, jako jsou například sloni, levharti, buvoli nebo nosorožci.

Pro milovníky vodních sportů je Diani Beach tím pravým rájem. Pláž nabízí perfektní podmínky k potápění, šnorchlování a surfování. V okolí se nachází několik potápěčských center, která nabízejí kurzy a vybavení pro potápění. Pod vodou se můžete potkat s korálovými útesy, barevnými rybami a někdy i želvami a delfíny. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet šnorchlování, je tu mnoho míst, kde si mohou vypůjčit potřebné vybavení a vyrážet na dobrodružství mezi korály.

Pro ty, kteří se chtějí odreagovat a odpočívat, je zde také mnoho možností. Diani Beach nabízí velký výběr luxusních resortů a hotelů, které poskytují zařízení a služby přizpůsobené vašim potřebám. Můžete relaxovat u bazénu s koktejlem v ruce, bavit se na pláži nebo si dopřát masáž přímo na břehu oceánu.

Pokud máte chuť na dobrodružství a poznávání kultury, můžete se vydat na výlety do blízkých vesnic a měst. Můžete se projít po tradičních keňských trzích, ochutnat místní kuchyni nebo navštívit jednu z mnoha přírodních rezervací v okolí. V Keni je řada národních parků, které nabízejí možnost vidět slavné africké zvířata v přírodním prostředí, jako je například Masajská Mara nebo Tsavo East National Park.

K cestování do Keni a na Diani Beach je nejlepší zarezervovat si letenku předem. Existuje mnoho dopravních společností, které nabízejí lety do Keni z různých destinací po celém světě. Můžete si vybrat nejvhodnější letiště v Keni, které je pro vás nejlépe dostupné.

V Keňa najdete jedinečnou kombinaci úchvatné přírody, nezapomenutelných pláží a bohaté kultury. Diani Beach je jistě jedním z nejlepších míst, která tato nádherná země nabízí. Pokud hledáte dovolenou, která je spojením odpočinku, vodních sportů a dobrodružství, pak je letenka do Keňa a návštěva Diani Beach tím správným rozhodnutím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Diani Beach


1. Jak se dostanu na pláž Diani v Keni?
- Nejbližší mezinárodní letiště je letiště Moi v Mombase. Z letiště se dá dojet na pláž Diani buď taxíkem nebo místním autobusem.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v okolí pláže Diani?
- Na pláži Diani můžete relaxovat, opalovat se a koupat se v Indickém oceánu. Kromě toho je zde možnost provozovat vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing atd. V blízkosti pláže je také možné navštívit místní trhy, národní parky, historické památky a zábavní parky.

3. Jaké jsou nejlepší hotely nebo ubytovací možnosti v okolí pláže Diani?
- V okolí pláže Diani najdete širokou škálu hotelů, resortů a privátních vil. Mezi nejlepší hotely patří například Leopard Beach Resort & Spa, Diani Reef Beach Resort & Spa, Baobab Beach Resort & Spa atd.

4. Je na pláži Diani bezpečno plavat?
- Pláže Diani jsou obecně bezpečné, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je plavání pouze vyznačených oblastech a nedovolit dětem plavat bez dozoru.

5. Můžu si na pláži Diani pronajmout lehátka a slunečníky?
- Ano, na pláži Diani jsou k dispozici lehátka a slunečníky, které si můžete pronajmout za malý poplatek.

6. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu pláže Diani?
- Nejlepší období pro návštěvu pláže Diani je během suchého období od prosince do března, kdy je slunečno a teploty jsou příjemné. Nicméně, pláž Diani můžete navštívit po celý rok.

7. Existují restaurace a obchody v okolí pláže Diani?
- Ano, v okolí pláže Diani najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, které nabízejí širokou škálu místních i mezinárodních jídel a nákupních možností.


Dovolená Keňa Diani Beach


Diani Beach se nachází v Keni a je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí této země. Tato oblast se nachází na jihozápadním pobřeží a je známá svými krásnými bílými písečnými plážemi, azurovými vodami Indického oceánu a bohatou mořskou faunou.

Tato dovolenková destinace je obzvláště oblíbená mezi milovníky vodních sportů, jako je šnorchlování, potápění a surfování. Nádherný korálový útes je ideálním místem pro šnorchlování a potápění, kde můžete objevit úžasnou podmořskou krajinu s různými druhy ryb a korálů.

Diani Beach nabízí také mnoho dalších aktivit, které si můžete užít během své dovolené. Můžete si například vyzkoušet jízdu na velbloudu, prozkoumávat okolní mangrovníkové lesy nebo navštívit blízký Kinondo Kwetu, což je typická kenjská vesnice, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradičním životním stylem.

Keňa je také domovem národního parku Shimba Hills, který se nachází nedaleko od Diani Beach. Tento park je známý svou bohatou biodiverzitou a jedinečnými biotopy, které poskytují útočiště pro různé druhy vzácných rostlin a živočichů, včetně slonů, žiraf, opic a mnoho dalších.

Pokud hledáte něco klidnějšího, Diani Beach je také ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete si užívat procházky po pláži, lehátka s palmami a obdivovat úchvatný západ slunce nad oceánem.

Pokud jde o ubytování, Diani Beach nabízí širokou škálu možností, včetně luxusních resortů a hotelů až po levnější apartmány a penziony. Nezáleží na vašem rozpočtu, vždy si zde najdete vhodné ubytování.

Diani Beach je ideálním místem pro dovolenou, protože nabízí širokou škálu aktivit pro všechny typy turistů. Můžete se potápět do podmořského světa, prozkoumávat přírodní krásy, poznávat místní kulturu a především si užívat relaxace na jedné z nejkrásnějších pláží světa.


Ubytování Keňa Diani Beach


Keňa je africká země plná úžasné přírody a exotických pláží. Jedním z nejatraktivnějších pobřežních letovisek v Keňské části Indického oceánu je Diani Beach. Tento ráj pro turisty nabízí nejen krásný pobyt na pláži, ale také širokou škálu ubytování, která splní očekávání každého cestovatele.

Diani Beach se nachází na jihu Keňského pobřeží, poblíž města Mombasa. Pláže zde jsou jedny z nejlepších na africkém kontinentě a nabízejí bílý písek, tyrkysově modrou vodu a palmové stromy, které poskytují příjemný stín těm, kteří vyhledávají únik před slunečními paprsky.

Turisté mají na výběr z různých typů ubytování, které vyhovují různým rozpočtům a preference. Základní možností je pronajmout si pokoj nebo apartmán v jednom z místních hotelů. Na Diani Beach se nachází celá řada luxusních resortů se všemi moderními vybaveními, jako je bazén, fitness centrum, spa a restaurace s vynikající gastronomií. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří hledají luxusní a bezstarostný odpočinek.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete si pronajmout jeden ze soukromých vil nebo apartmánů, které jsou rozesety po celé Diani Beach. Tyto možnosti ubytování většinou nabízejí vlastní bazén, kuchyňský kout a skvělé výhledy na oceán. Budete mít svobodu, jak si připravovat vaše vlastní jídla, čímž ušetříte na nákladech na stravování. To je ideální volba pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí prozkoumat okolí a zažít autentický zážitek během svého pobytu.

Pro dobrodružnější cestovatele jsou k dispozici také kempy, které se nacházejí přímo na pláži. Kempy nabízejí jednoduché ubytování ve stanu, kde si můžete užít základní vybavení a probudit se každé ráno s výhledem na oceán. Tato možnost je cenově dostupnější a umožňuje vám cítit blízkost k přírodě a lokalitě.

Během pobytu na Diani Beach byste neměli zapomínat na stravování. Kromě vynikajícího jídla, které nabízí hotely a resorty, můžete ochutnat také tradiční keňskou kuchyni ve městě Mombasa. Zde najdete místní trhy plné čerstvých ryb, ovoce a zeleniny, které jsou nejen chutné, ale také cenově dostupné.

Diani Beach je skutečným rájem na zemi a nabízí nejen úžasnou přírodu a pláže, ale také různé možnosti ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, jistě najdete to pravé ubytování, které poskytne skvělý zážitek z pobytu v Keni.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky