Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Lamu Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Lamu Island


1) Jak se dostanu na ostrov Lamu v Keni?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Lamu v Keni, je letadlem z Nairobi nebo Mombasy nebo trajektem z Mombasy.

2) Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova Lamu?
- Nejlepší čas na návštěvu ostrova Lamu je v období sucha, které trvá od prosince do března. V tomto období je počasí teplé a slunečné.

3) Jaký je hlavní jazyk v Keni na ostrově Lamu?
- Hlavním jazykem na ostrově Lamu je svahilština, avšak mnoho lidí mluví také anglicky, zejména ve větších turistických oblastech.

4) Jaké aktivity jsou k dispozici na ostrově Lamu?
- Na ostrově Lamu si můžete užít krásné pláže, potápění, rybaření, procházky po historické části ostrova a návštěvu místních trhů a obchodů s řemeslnými výrobky.

5) Kde se na ostrově Lamu nachází nejlepší pláže?
- Nejlepší pláže na ostrově Lamu se nacházejí v oblasti Shela a Kizingoni, které nabízejí bílý písek a azurové moře.

6) Můžu si pronajmout ubytování na ostrově Lamu?
- Ano, na ostrově Lamu je mnoho hotelů, pensionů a ubytovacích zařízení, které nabízejí různé cenové kategorie a služby. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní sezóně.

7) Jsou na ostrově Lamu bezpečné ulice?
- Ostrov Lamu obecně patří k bezpečným turistickým destinacím, ale je důležité zůstat obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je pečlivé střežení cenných věcí a vyhýbání se odlehlým částem mimo turistické zóny.

8) Existuje nějaká speciální místní kuchyně na ostrově Lamu?
- Ano, ostrov Lamu je známý svou tradiční swahilskou kuchyní, která kombinuje arabské, indické a africké vlivy. Můžete vyzkoušet pokrmy jako pilau (kari s rýží), samosy (směs zeleniny a masa zabalená v těstě) a mnoho dalších lahůdek.

9) Můžu navštívit nedaleký národní park na ostrově Lamu?
- Ne, na ostrově Lamu není žádný národní park. Nicméně, můžete si užít přírodní krásy a faunu v okolí ostrova, jako jsou mangrovníky a možnost pozorování ptáků.

10) Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy po ostrově Lamu?
- Na ostrově Lamu není povolená doprava automobilů. Hlavními způsoby dopravy na ostrově jsou chůze, cyklistika a jízda na oslech nebo dobové loďce zvané "dhows".


Letenka Keňa Lamu Island


Keňa je jednou z nejkrásnějších zemí východní Afriky. Jsou zde nejen úchvatné savany, národní parky a divoká zvířata, ale také nádherné pobřeží Indického oceánu. Mezi nejpopulárnější destinace na pobřeží patří Lamu Island - ostrov, který láká turisty z celého světa.

Lamu Island je jedinečným místem, kde se mísí historie, kultura a přírodní krása. Tento malebný ostrov se nachází severně od Mombasy a je součástí Lamu Archipelagu. Je to jediné místo v Keňe, kde se nachází autentické arabské a svahilské město se starobylou atmosférou.

Když se rozhodnete navštívit Lamu Island, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z několika měst v Keni, včetně Mombasy a Nairobi, přímo na ostrov Lamu. Cesta letecky trvá jen několik hodin a je to velmi pohodlný způsob dopravy.

Po příletu na ostrov Lamu vás zaujme jeho exotická atmosféra. Město Lamu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedinečnou ukázkou tradiční svahilské architektury. Když procházíte úzkými dlážděnými uličkami, budete obklopeni starobylými domy ze slonoviny a korálových kamínků. Vzduch je plný vůní koření a tradičních pokrmů, které můžete ochutnat v jedné z místních kaváren nebo restaurací.

Lamu Island je také proslulé svými nádhernými plážemi. Dlouhé písečné pláže omývané tyrkysovými vodami Indického oceánu jsou ideální pro relaxaci a odpočinek. Můžete si zde užívat opalování na slunci, procházky podél pobřeží nebo se vydat na výlety lodí do okolních korálových útesů.

Dalším nezapomenutelným zážitkem na ostrově Lamu je tradiční plavba na dhowu - tradičním stylem místních rybářů. Můžete si pronajmout soukromou dhow loď a vydat se na romantickou plavbu mezi ostrovy. Během plavby budete mít možnost pozorovat delfíny a další mořské živočichy a užít si úchvatné západy slunce nad oceánem.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, Lamu Island nabízí i možnosti surfování, kite surfingu a potápění. Pod hladinou Indického oceánu se nachází úžasný podmořský svět s bohatými korálovými útesy a různými druhy ryb a mořských živočichů.

Lamu Island je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci krásné přírody, historie a kultury. Toto malé a malebné město nabízí nezapomenutelný zážitek a pohodovou atmosféru, která vás vtáhne do jiného světa. A co je nejlepší, budete zde moci zažít autentickou kulturu Keňy a poznat místní obyvatele.

Pokud plánujete svou další dovolenou, zvažte Lamu Island jako jednu z možností. Přesvědčíte se o jedinečnosti tohoto místa a získáte vzpomínky na celý život. Ať už se budete potápět v korálových útesech, procházet úzkými uličkami s historickými budovami nebo relaxovat na pláži, Lamu Island vám určitě zanechá nezapomenutelný zážitek.


Počasí Keňa Lamu Island


Keňa je země nalézající se na východním pobřeží afrického kontinentu a je známá svými krásnými plážemi a exotickou přírodou. Na pobřeží Keňa se nachází mnoho ostrovů a jedním z nich je Lamu Island. Tento ostrov, který je součástí pobřežního národního parku Kiunga Marine, láká turisty svým jedinečným kouzlem a nádherným počasím.

Lamu Island se nachází severně od Kenijského pobřeží v Indickém oceánu. Má subtropické klima, které zaručuje teplé a slunečné počasí téměř po celý rok. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C během dne a kolem 22 °C v noci. Díky teple moře (průměrně okolo 27 °C) je Lamu Island oblíbeným místem pro koupání a vodní sporty.

Ostrov má dvě hlavní sezony - suchou a deštivou. Suchá sezona, která trvá od prosince do března, je nejlepším obdobím pro návštěvu Lamu Island. Počasí je suché, slunečné a teploty jsou příjemné. Turisté milují tuto část roku kvůli svěžímu větru, který zjemňuje vysoké teploty. Lze se zde nechat hýčkat slunečními paprsky, rozdávat si masáže na pláži a objevovat krásy korálových útesů při potápění. Pláže jsou také ideální pro odpočinek a relaxaci pod palmovými stromy.

Deštivá sezona, která trvá od dubna do května a od října do listopadu, je klidnější a příjemnější. I když proměnlivé počasí může přinést občasný déšť, ostrov si stále udržuje svou krásu. Vegetace na ostrově je po deštivé sezóně velmi bujná a zelená, a tak je ideální čas na procházky po exotických lesích Lamu Island. Někteří turisté preferují tuto sezónu, protože je méně rušná a nabízí klidnější atmosféru.

Další výhodou návštěvy Lamu Island je jeho bohatá historie. Ostrov je známý svým historickým městem Lamu Town, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město, které bylo založeno v 14. století, je plné úzkých uliček, orientálních domů a starobylých mešit. Turisté mohou prozkoumat tradiční řemesla, jako je tesařství nebo výroba dřevěných lodí, a okusit tradiční keňskou kuchyni.

Lamu Island kombinuje krásu přírody, slunečné počasí a bohatou historii. Je to místo, kde se můžete zrelaxovat, odpočinout si a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Ať už se vydáte na dovolenou během suché nebo deštivé sezóny, Lamu Island vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Ubytování Keňa Lamu Island


Lamu Island je malebný ostrov v Keňském pobřežním pruhu. Svojí unikátní historií a krásnou přírodou láká mnoho turistů, kteří sem přijíždějí za poznáním a odpočinkem. Aby vám váš pobyt na Lamu Islandu nic nezkazilo, je důležité vybrat si správné ubytování.

Lamu Island nabízí širokou škálu ubytovacích možností, aby uspokojila potřeby různých typů cestovatelů. Od luxusních letovisek a hotelů až po levnější penziony a apartmány, je zde něco pro každého.

Pro ty, kteří hledají naprosté pohodlí a luxusní zážitek, existují na Lamu Islandu některá exkluzivní letoviska a hotely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí nádherně zařízené pokoje a apartmány s výhledem na moře, soukromými plážemi, bazény a wellness centry. Můžete se těšit na vynikající služby, výbornou stravu a širokou škálu aktivit, jako je potápění, rybaření a surfování.

Pokud hledáte autentičtější zážitek, můžete se ubytovat v jednom z mnoha penzionů na Lamu Islandu. Tyto penziony, často provozované rodinami, nabízejí jednoduché pokoje se základním vybavením. Přestože nemají nažehlovací prkno a jídelníček s několika chody, poskytují útulné a čisté prostředí, ve kterém se můžete cítit jako doma. Mohou mít také terasy nebo balkony s výhledem na moře nebo město, kde si můžete vychutnat skleničku domácího vína a sledovat západ slunce.

Apartmány jsou také oblíbenou možností pro ty, kteří preferují větší nezávislost během svého pobytu. Některé appartmány mohou být součástí větších hotelových komplexů, ale často jsou to samostatné prostorné jednotky s kuchyňským koutem a vlastním sociálním zařízením. Apartmány na Lamu Islandu jsou skvělé pro rodiny nebo skupiny přátel, protože umožňují sdílet prostor a náklady.

Ubytování na Lamu Islandu vám může také nabídnout možnost prožít autentický přístup a zároveň podpořit místní komunitu. Existuje několik ekologicky orientovaných ubytovacích možností, jako jsou eko-letoviska, která se snaží minimalizovat negativní dopady na přírodu. Tato zařízení využívají například solární energii, recyklují odpad a podporují místní ekonomiku. V takových místech se můžete těšit na dobrodružný pobyt s možností zapojit se do různých ekologicky orientovaných aktivit, jako je ochrana mořských želv nebo plážový úklid.

V každém případě, ať už si vyberete kteroukoli z těchto ubytovacích možností na Lamu Islandu, můžete si být jisti, že zažijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších míst v Keni. Od kopcovitých pláží a tyrkysově modrého oceánu až po fascinující kulturu a starobylou historii, Lamu Island je skutečným rájem na Zemi.


Dovolená Keňa Lamu Island


Lamu Island, nejstarší město Keňy, je oblíbeným turistickým cílem pro lidi po celém světě. V této oblasti naleznete kombinaci arabské, indické a africké kultury. Island je znám svými starobylými budovami, úzkými uličkami a luxusními plážemi. V tomto článku se podíváte, proč byste si měli vyzkoušet dovolenou na ostrově Lamu.

Kultura a historie

Lamu Island je známý jako unikátní směsice kultur. Historie ostrova sahá do 12. století, což z něj dělá nejstarší součást Swahilského pobřeží. Město bylo založeno jako obchodní přístav a stalo se důležitým centrem obchodu s otroky, kořením a slonovinou. Ve stínu minulosti Lamu Island nyní slouží jako místo pro relaxaci a poznávání kulturního bohatství. Návštěvníci mohou vychutnat tradiční jídlo, jako jsou krevety, indické pokrmy a podobně. Místní řemeslníci mají bohatou historii vyrábění šperků a výrobků z dřeva.

Pláže

Lamu Island je proslulý svými plážemi a turisté si zde mohou užít klidu a soukromí. Pláže jsou obvykle vzdálené od shonu města a nabízejí tak dokonalé prostředí pro relaxaci. Pláže mají měkký, bílý písek, turkisovou vodu a jsou obklopené zelenou a palmami. Některé z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších pláží Lamy Island patří Shela Beach a Manda Beach.

Aktivity na ostrově

Lamu Island nabízí širokou škálu aktivit pro turisty. Zde si můžete vyzkoušet kiteboarding, jízdu na velbloudu, rybaření, turistiku, ale také prozkoumat starobylé budovy, jako jsou mešity, a dům zvaný Lamu Museum, který představuje kulturu a historii Lamy. Na ostrově Lamy si můžete také najmout místní vodiče, kteří vás provedou po městě a ukážou nejlepší místa k nákupu nebo si prohlédnout architektonické památky.

Pokud hledáte unikátní a exotickou dovolenou, není třeba jezdit na druhou stranu světa – Lamu Island je jedním z nejlepších cílů pro ty, kteří hledají dokonalé spojení pláže, kultury a klidu. Lamu Island je nezapomenutelnou dovolenou, kterou budete vzpomínat po celý život.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky