Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Shimba Hills National Reserve

Letenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve je jednou z nejkrásnějších a nejohroženějších oblastí v Keňské republice. Tento národní rezervát se nachází nedaleko města Kwale, v provincii Pobřežní, a rozkládá se na rozloze přibližně 300 čtverečních kilometrů. Jeho bohatá biodiverzita a nádherné krajiny mu udělují status jednoho z nejvýznamnějších chráněných území v Keni.

Hlavním cílem založení této rezervace byla ochrana ohrožených druhů zvířat a rostlin, které zde žijí. Shimba Hills je domovem pro několik unikátních druhů, které jsou endemické pouze pro tento region. Mezi tyto druhy patří například zebry Grevyho zebra, které jsou známé svými úzkými a výraznými černými pruhy. Dalším zajímavým zvířetem, které zde můžete potkat, je sýkora bělobřichá, výjimečný pták známý pro své písně a barevné peří.

Rezervace Shimba Hills nabízí také úchvatné výhledy a malebné scenérie. Ve středu rezervace se nachází masivní kopce, které dosahují výšky až 450 metrů nad mořem. Z vrcholů těchto kopců můžete obdivovat malebné výhledy na okolní krajinu, pralesy a oblast Pobřežní štoly. Každý rok přijíždí tisíce turistů, kteří hledají únik od rušného městského života a chtějí si užít klid a krásu přírody.

Přesně to nabízí i rarefkovaný les, který se táhne na úpatí kopců. Tento les je známý svými vodopády a unikátními druhy rostlin, které tu rostou. Můžete si vyrazit na procházku po stezkách vedoucích přes tento les a obdivovat jeho bohatou flóru a faunu. Jedním z nejoblíbenějších míst pro návštěvníky je vodopád Sheldrick's Falls, který je impozantním příkladem síly a krásy přírody.

Rezervace Shimba Hills nabízí také možnost vidět slony v přirozeném prostředí. To je skvělá příležitost pro turisty, kteří by chtěli zažít toto ohromující setkání s některými z největších zvířat na světě. Sloní populace v této oblasti se za posledních pár let zvýšila a nyní se pohybuje kolem 700 jedinců. Jejich pozorování může být nezapomenutelnou zkušeností.

Pokud se rozhodnete navštívit Shimba Hills National Reserve, měli byste se vydat na prohlídku s místním průvodcem, který vám pomůže objevovat a porozumět zázrakům této úchvatné přírody. Rezervace je také vybavena ubytováním a dalšími turistickými zařízeními, které vám umožní strávit několik dní ve venkovském klidu a zažít vše, co tato oblast nabízí.

Shimba Hills National Reserve je skutečně jeden z pokladů keňské přírody. Jeho biodiverzita a nádherná krajina nabízejí turistům nezapomenutelné zážitky a jedinečnou příležitost objevit krásu africké divočiny. Pokud plánujete cestu do Keni, nezapomeňte zařadit rezervaci Shimba Hills do svého itineráře – nebudete litovat!


Počasí Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je země východní Afriky, která je známá svými překrásnými přírodními parky a rezervacemi. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v Keni je Shimba Hills National Reserve. Tato přírodní rezervace, nacházející se ve vzdálenosti asi 33 kilometrů od města Mombasy, nabízí návštěvníkům skvělou příležitost poznat unikátní flóru a faunu regionu.

Jedním z klíčových aspektů, který ovlivňuje návštěvníky v Shimba Hills National Reserve, je počasí. Keni je obecně charakterizováno tropickým podnebím s výraznými obdobími dešťů a sucha.

Deštivé období v Keni trvá zpravidla od dubna do května a poté od listopadu do prosince. Během těchto měsíců lze očekávat vyšší srážky a časté deště. V Shimba Hills National Reserve tato období přinášejí zelenou krajinu a vytvářejí ideální podmínky pro růst vegetace. Období dešťů také přitahuje různé druhy zvířat, která přicházejí do rezervace hledat pitnou vodu a potravu.

Na druhou stranu, suchá období v Keni úřadují od června do října a od ledna do března. Během těchto měsíců jsou srážky minimální a oblast prochází obdobím naprostého sucha. Tento čas je známý také jako turistická sezóna, protože divoká zvířata se shromažďují u zdrojů vody, které jsou v té době omezené. Většina stromů a keřů shazuje své listy a rezervace má vzhled spíše suché, avšak tato doba nabízí jedinečnou příležitost spatřit velká zvířata, jako jsou sloni, zebry, žirafy a mnoho dalších.

Keňa však není jen o deštivých a suchých obdobích. Má také velké rozdíly v nadmořské výšce, což znamená, že teploty se mohou různit v závislosti na konkrétní lokalitě. Ve východních nížinných oblastech, jako je Shimba Hills National Reserve, jsou průměrné teploty po většinu roku poměrně vysoké, pohybující se kolem 25-30 °C. Vyhledávané období pro návštěvu parku je však obdobím studenějším, od června do srpna, kdy jsou teploty mírně nižší a vzduch je příjemně chladný.

Keňa Shimba Hills National Reserve je nádherným příkladem toho, jak počasí může ovlivnit atmosféru a pohyb zvířat v rezervaci. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mají vždy možnost vidět úchvatnou přírodu a doslova se ztratit ve skvostu africké divočiny. Je to jedinečný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody a zvířat.


Ubytování Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je země, která je známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernou divokou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších národních parků v zemi je Shimba Hills National Reserve. Tento úchvatný kus přírody je také domovem mnoha druhů vzácných a ohrožených živočichů, které můžete potkat pouze zde.

Shimba Hills National Reserve se nachází v jižním Keni, asi 56 kilometrů jihovýchodně od Mombasy. Park byl založen v roce 1968 a rozprostírá se na ploše více než 300 kilometrů čtverečních. Je obklopen nádhernou horskou krajinou, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Tento národní park je znám především svými vzácnými stromy a rostlinami, které zde rostou. Mezi nejvýznamnější druhy patří stromy z rodů Casuarina a Euphorbia. Další zajímavou atrakcí jsou úžasné vodopády, které se nacházejí v parku. Největší z nich je Sheldrickův vodopád, který padá do hloubky téměř 25 metrů.

Shimba Hills National Reserve je domovem mnoha druhů živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené. Mezi tyto druhy patří například sloni, nosorožci, buvoly, kočkovité šelmy, hyeny, hroši a mnoho dalších. Park je také jedním z mála míst na světě, kde lze spatřit tzv. red colobus opice. Tyto opice jsou obzvláště vzácné, jelikož jsou kriticky ohrožené vyhynutím.

Pro turisty, kteří navštíví Shimba Hills National Reserve, jsou k dispozici útulné a pohodlné ubytovací možnosti. V parku se nachází několik luxusních safari lodží, které nabízejí nejen pohodlí, ale také nádherný výhled na okolní krajinu a možnost pozorování divoké zvěře přímo z vašeho balkonu.

Existuje také možnost kempování v přírodě, pokud preferujete blízký kontakt s divokou přírodou. K dispozici jsou dobře vybavené kempy s toaletami, sprchami a kuchyňskými zařízeními. Pobyt v kempu vám umožní dožít se úžasných západů slunce a nočních zvuků přírody.

Během svého pobytu v Shimba Hills National Reserve se můžete rozhodnout pro různé aktivity a výlety. Nejoblíbenější aktivitou je samozřejmě safari, které vám umožní spatřit divokou zvěř v přirozeném prostředí. Můžete se také vydat na turistické túry po okolních horách, kde budete mít možnost pozorovat nádhernou floru a faunu parku z vyhlídkových bodů.

Shimba Hills National Reserve je skutečným skvostem Keňské divočiny. Krásná příroda, vzácné druhy zvířat a úžasné výhledy jsou tím, co můžete očekávat během své návštěvy. Jestliže jste milovníkem přírody a adrenalinových zážitků, pak je Shimba Hills National Reserve nejlepším místem pro vás. Nezapomeňte si rezervovat dostatek času, abyste měli možnost prozkoumat všechny krásy tohoto nádherného místa.


Dovolená Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa, země slonů a savany, nabízí mnoho možností k prožití perfektní dovolené. Mezi nejzajímavější oblasti, které byste mohli navštívit, patří Shimba Hills National Reserve. Toto chráněné území, které se nachází nedaleko pobřeží Indického oceánu, nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Od poznávání divoké fauny a flóry až po prozkoumání místní kultury, Shimba Hills je perfektní turistickou destinací.

Park byl založen v roce 1968 a původně byl určen k ochraně impal a dalších druhů antilop. Avšak postupem času byl rozšířen a dnes je domovem mnoha jiných druhů zvířat, jako jsou levharti, buvoli, yemena, geneti a samozřejmě sloni. Park je také domovem více než 200 druhů ptáků, včetně ohrožených druhů jako jsou malír skalní či orli australský.

Jedním z největších lákadel tohoto parku je jeho unikátní geologie. Krajina je charakteristická hlubokými údolími, vodopády a řekami. Největší vodopád, Sheldrickův vodopád, měří téměř 25 metrů a je jedním z nejkrásnějších v Keni. Vodopády jsou v období dešťů velmi krásné a vyzývají k fotografování a procházkám po okolí.

Park je ideální pro milovníky turistiky. Nabízí mnoho tras pro turisty, kteří se chtějí projít skrz divokou přírodu. Všechny trasy jsou dobře značené a bezpečné. Jednou z nejoblíbenějších tras je cesta k vodopádům, kde se mohou turisté kochat krásnou krajinou a potkat se s mnoha zvířaty.

Pro milovníky africké kultury a tradic, je v parku možné navštívit tradiční kenijskou vesnici a pozorovat zde život tamních obyvatel. Turisté se tak mohou dozvědět více o kenijské kultuře a způsobu života místních lidí.

Keňa a zejména Shimba Hills National Reserve jsou jedinečnou destinací pro ty, kdo hledají více než jen pláž a slunce. Prozkoumat tuto oblast a být součástí její krásné přírody je nezapomenutelný zážitek, který těžko najdete jinde.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Shimba Hills National Reserve


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně národní rezervace Shimba Hills v Keni:

1. Kde se nachází Keňa Shimba Hills National Reserve?
Keňa Shimba Hills National Reserve se nachází v jižním pobřežním regionu Keni, asi 33 km jihozápadně od přístavního města Mombasa.

2. Jak se dostanu do Keňa Shimba Hills National Reserve?
Mezi nejběžnější způsoby dopravy patří pronájem auta, taxi, turistické autobusy nebo organizované výlety. Cesta trvá přibližně 1-2 hodiny z Mombasy.

3. Jaká je vstupní cena do národní rezervace Keňa Shimba Hills?
Vstupné do Keňa Shimba Hills National Reserve je stanoveno na 1 000 KSH (kenijský šilink) pro místní obyvatele a 1 500 KSH pro zahraniční turisty.

4. Jaká zvířata mohu vidět v Keňa Shimba Hills National Reserve?
V rezervaci žijí různé druhy zvířat, včetně slonů, pavouků, bufalů, antilop a různých druhů primátů, jako jsou guerény a opice.

5. Můžu na safari v Keňa Shimba Hills National Reserve?
Ano, národní rezervace Keňa Shimba Hills nabízí možnost uspořádat safari s pěším průvodcem. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat a pozorovat zvířata v rezervaci.

6. Jaké jsou nejlepší časy, kdy navštívit Keňa Shimba Hills National Reserve?
Nejlepší časy k návštěvě rezervace jsou v období sucha, které probíhá od prosince do března a od června do října. V těchto měsících je pravděpodobnost vidět zvířata vyšší.

7. Existují ubytovací možnosti v Keňa Shimba Hills National Reserve?
Ano, v rezervaci se nachází několik ubytovacích zařízení, která nabízejí možnost přenocování a stravování. Některé z těchto zařízení nabízejí také výhled na rezervaci.

8. Mám si přinést jídlo a vodu do Keňa Shimba Hills National Reserve?
Na safari je vždy nezbytné mít s sebou dostatek vody a jídla, protože rezervace nemusí mít občerstvení k dispozici. Doporučuje se mít s sebou vlastní zátěžový batoh.

Doufám, že tyto odpovědi vám poskytly základní informace o Keňa Shimba Hills National Reserve.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky