Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo West National Park

Letenka Keňa Tsavo West National Park


Tsavo West National Park – Přírodní krása v srdci Keňy

Tsavo West National Park je jedním z největších národních parků v Keni s rozlohou přes 9 000 km². Park se nachází v jihozápadní části země, asi 240 km od hlavního města Nairobi. Byl založen v roce 1948 a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvy, leopardi, gepardi, hyeny, zebry, krokodýli a mnoho dalších.

Park je rozdělen na dvě základní oblasti – savany a lesy. V savanách se nachází typické kenjské zvířata, jako jsou zebry, gazely a králíci. V lesnatých oblastech, z nichž mnohé jsou tvořeny douglaskovými stromy, se nacházejí sloni a girafy.

Jednou z největších atrakcí parku je Mzima Springs. Je to pramen vody, který vyniká v zemi a je naplněn křišťálově čistou pramenitou vodou. Tyto prameny jsou domovem mnoha druhů ryb a krokodýlů. Hluboké bazény jsou k dispozici pro turisty, aby si mohli vychutnat koupání v této přírodně krásné oblasti.

Další zajímavou atrakcí parku je zřícenina hradu Gede. Nachází se v blízkosti hranic s Tanzanií a byla postavena během 13. století. V dnešní době je hrad v troskách, ale stále se jedná o fascinující pohled.

Národní park Tsavo West nabízí i mnoho aktivit pro turisty. Mezi ty patří:

- Safariky – turisté mohou prozkoumat park se zkušeným průvodcem
- Noční projížďky – pro ty, kteří chtějí zkoumat park za tmy
- Horská kola – pro milovníky cyklistiky
- Horolezectví – pro ty, kteří se chtějí dostat na vrcholy hor
- Rybaření – v Mzima Springs jsou k dispozici ryby, které lze chytat pomocí způsobu zvaném „catch and release“ (chytit a pustit)

Pro ty, kteří chtějí zůstat na noc, jsou k dispozici kempy, hotely a chaty, kde je možné strávit noc v african style.

Letenky do Nairobi jsou k dispozici z mnoha destinací po celém světě a lze je rezervovat různými způsoby. Je nutné mít platný pas a vízum pro vstup do Keni.

Návštěva Tsavo West National Park je nezapomenutelným zážitkem. Pokud toužíte po propojení s přírodou a chcete spatřit některá z nejúžasnějších zvířat na světě, rozhodně byste neměli přehlédnout tuto oblast.


Ubytování Keňa Tsavo West National Park


Keňa je známá jako jedna z nejkrásnějších afrických zemí plných přírodních divů a zajímavostí, včetně impozantního Tsavo West National Park. Nachází se v jižní části země, ve vysokohorském regionu, a nabízí návštěvníkům úchvatnou směsici zvířat, flóry a přírodních památek.

Zdejší fauna je neuvěřitelně pestrá. Můžete spatřit slony, jeleny, hyeny, gepardy, lvy a mnohé další úžasné druhy savců. Tento park je také domovem pro 500 druhů ptáků, jako jsou dravci, barvité papoušci a mnoho jiných zástupců tohoto krásného živočišného druhu.

Pokud budete chtít zůstat na dlouhé dovolené v Keni, existuje mnoho možností, jak se ubytovat. V Tsavo West existuje mnoho hotelů, kempů a lodžií, které nabízejí široké spektrum služeb a prožitků.

Jednou z nejlepších možností je pobyt v srdci Tsavo West National Park v Lukenya Gateway Lodge. Tato úžasná půl-kempingová, půl-lodžová základna nabízí kvalitní ubytování, možnosti pro volnočasové aktivity a nezapomenutelnou atmosféru mimo rušný život města.

Lukenya Gateway Lodge je navržena pro to, aby se co nejvíce přibližovala přirozenému prostředí. Stavba byla postavena ze 100% přírodních materiálů, aby vám poskytla autentický zážitek a spojení s přírodou. Tento kemp je oblíbený mezi nadšenci do přírodních plastových materiálů a cestovatelů, kteří si chtějí užít krásy Tsavo West při zachování pohodlí a bezpečí.

Lokalita Lukenya Gateway Lodge nabízí také výhodnou polohu v blízkosti nejdůležitějších atrakcí. Můžete navštívit téměř nekonečné savany v parku, neuvěřitelně krásné vodopády, impozantní masivy a scenérii pouště. Dále můžete obdivovat místní kulturu a zvyky, které jsou velmi hluboce zakotvené v místním obyvatelstvu.

Kromě toho, Lukenya Gateway Lodge nabízí široké spektrum volnočasových aktivit, jako je plavání, jízda na kole, pěší turistika, a dokonce i noční safari. Můžete se tedy nechat unést tajemstvím temné afriky, pozorováním esteticky krásné krajiny a objevovat nejrůznější druhy zvířat a ptáků.

Keňa Tsavo West National Park je jedním z nejvíce atraktivních afrických národních parků. Pokud chcete cestovat do této krásné části Afriky, měli byste zajistit ubytování v Lukenya Gateway Lodge. Tento kemp, který vás uvede do skvělého afrického prostředí, nabízí celou řadu aktivit a skvělých zážitků, které byste si neměli nechat ujít!


Dovolená Keňa Tsavo West National Park


Keňa je země plná krásných scenérií a divokých zvířat a Tsavo West National Park je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít krásy africké krajiny a zároveň zažít nezapomenutelné safari. Park se nachází v jižní části Keňy a je ideální pro turisty, kteří hledají zážitky a dobrodružství.

Tsavo West National Park nabízí mnoho možností pro pozorování divokých zvířat. Zdejší fauna je velmi rozmanitá a patří sem mnoho druhů velkých savců, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvů, gepardů a šelemířů. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně orlů, kormoránů a kavek.

Jednou z nejlepších aktivit, které si můžete v Tsavo West National Parku užít, je samozřejmě safari. Můžete si vybrat z několika různých typů safari, od klasických pozorování zvířat z auta až po trekking na slonech. Můžete také využít možnosti nočního safari, které vám umožní vidět v noci aktivní zvířata, jako jsou šakali a kojoti.

Když už jste v Tsavo West National Parku, nemůžete vynechat návštěvu kráteru Ngulia. Tento kráter je jedním z největších kráterů v Africe a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Můžete si také prohlédnout zdejší přírodní divy, jako jsou vodopády Mzima Springs a prales s endemickými druhy rostlin.

Dovolená v Tsavo West National Parku je také skvělým způsobem, jak se sblížit s místními kmeny. Můžete také navštívit tradiční vesnice, kde se dozvíte více o životě v africké savaně a o zdejších tradicích.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, Tsavo West National Park je pro vás ideálním místem. Park nabízí nádhernou přírodu, fascinující zvířata a mnoho zajímavých aktivit. Zážitky, které tu zažijete, vám navždy zůstanou v paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo West National Park


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Keňa Tsavo West National Park jsou:

1. Jak se dostanu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Lze se dostat do parku letecky, přistáním na mezinárodním letišti v Nairobi a potom přejezdem 280 kilometrů po silnici do parku. Druhou možností je cestování po silnici ze sousedních měst, jako je Mombasa.

2. Jaké jsou hlavní atrakce parku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce parku patří slavná Mzima Springs, kde můžete pozorovat krokodýly a hrochy ve vodě. Dalšími atrakcemi jsou například Rhinoceros Sanctuary, vyhlídka na západy slunce a Tsavo River s jejím bohatým ekosystémem.

3. Můžeme se v parku vydat sami na safari nebo musíme najmout průvodce?
Odpověď: I když je samostatné cestování povoleno, je výhodnější najmout průvodce, který dobře zná oblast a pomůže vám nalézt zvířata a poskytne vám informace o místní přírodě.

4. Mohu vidět velké přežvýkavce, jako jsou sloni a nosorožci, v Tsavo West National Park?
Odpověď: Ano, park je známý svým bohatstvím divoké zvěře, včetně slonů a nosorožců. Nicméně, je důležité si uvědomit, že pozorování zvířat je přírodní aktivita a není zaručeno, že je uvidíte.

5. Je bezpečné podniknout safari v Tsavo West National Park?
Odpověď: Park je bezpečnou turistickou destinací, ale je důležité dodržovat pokyny průvodce a parkových úřadů. Zůstaňte vyznačených trasách a nedotýkejte se zvířat ani rostlin.

6. Kolik dní byste doporučili strávit v Tsavo West National Park, abyste si užili plný zážitek?
Odpověď: Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v parku, abyste měli dostatek času na prozkoumání různých oblastí, včetně Mzima Springs a Rhinoceros Sanctuary.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je během suchého období od ledna do března a od července do října, kdy je nejmenší pravděpodobnost dešťů a viditelnost zvířat je nejlepší.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Tsavo West National Park. Je vždy dobré získat další informace před plánováním cesty a kontaktovat místní parkové úřady nebo turistické agentury.


Počasí Keňa Tsavo West National Park


Keňa Tsavo West National Park je národní park nacházející se v jižní části Keňy. Rozkládá se na ploše více než 9 000 km² a je jedním z největších národních parků v Africe. Je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře včetně slonů, nosorožců, lvi a levhartů. Park je proslulý také svou krajinou, která je plná savan a bažin.

Klima v Tsavo West je typické pro oblast Sahelu. V období od prosince do března je zde horko a suchý vzduch. Teploty mohou stoupat až na 40 stupňů Celsia. V období od dubna do května přicházejí deště. Během této doby se teploty mírní. Deště obvykle trvají asi měsíc a většinou se vyskytují odpoledne.

Kvůli mokrému období dochází k tvorbě kratších tráv, což zvěři usnadňuje přístup k potravě. Tato doba také přináší mnoho nově narozených zvířat, která jsou pro turisty velkou atrakcí.

Od června do srpna je v Tsavo West velmi suché a horké počasí s velmi málo srážek či téměř žádnými. V této době se zvěř snaží najít si zdroj vody a staví se u řek a jezer. Období od září do listopadu je sušší než období dešťů, ale stále vlhčí než období od června do srpna.

Celkově je Tsavo West National Park v Keňe nádherným místem k návštěvě po celý rok. Nicméně, pro ty, kteří hledají nejlepší počasí a vidět nejvíce zvířat, doporučuje se navštívit park během období dešťů, kdy fauna a flora jsou nejrozmanitější.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky