Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Tatacoa Desert

Ubytování Kolumbie Tatacoa Desert


Kolumbie je známá nejen svými plážemi a deštivým pralesem, ale také svými suchými, pouštními krajinami. Jednou z těchto krajin je Tatacoa Desert, která se nachází mezi městy Neiva a Villavieja. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, pravděpodobně uvažujete o tom, kde se ubytovat. Zde je několik možností.

Camping v Tatacoa Desert

Pro ty, kteří chtějí být co nejblíže přírodě a zažít Tatacoa Desert v plné kráse, je ideální kempování. V této oblasti najdete několik kempů a stanových míst, které nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a zásuvky.

Pokud nemáte své vlastní stan, můžete si ho pronajmout v jednom z kempů nebo se rozhodnout pro více luxusní možnost v pronájmu stanu nebo stany pro vaši skupinu. Kromě kempování můžete v oblasti Tatacoa Desert také najít několik tábořišť s chatkami.

Hotely v Tatacoa Desert

Pokud preferujete pohodlí a soukromí hotelového ubytování, najdete v oblasti Tatacoa Desert řadu možností. Nejlepší hotely jsou obvykle v městě Neiva, kde najdete řetězce jako je Hotel San Francisco Neiva nebo Internacional Hotel Neiva, ale také lokalní hotely, jako je například Hotel Nicely.

Ve městě Villavieja je pak možné najít celou řadu zajímavých alternativ, jako je Hostal La Tatacoa nebo Hotel Solar de la Tatacoa, který nabízí nádherný výhled na poušť. Tyto hotely nabízejí vše, co by vás mohlo napadnout, od bazénů po fitness centra.

Airbnb v Tatacoa Desert

Další možností je najít ubytování přes Airbnb. Tento zprostředkovatel krátkodobého pronájmu nabízí několik možností, od samostatných pokojů po celé domy. Tyto ubytování vám umožní zažít Tatacoa Desert z nejautentičtější strany, kdy budete mít příležitost pobývat v domácnostech místních obyvatel.

Airbnb vás svou povahou připomene ubytování ve stanovém městečku, ale v kombinaci s pohodlím hotelu. Užijete si příjemné bydlení, soukromí a možnost čerpat z místních tipů.

Důležité tipy k ubytování v Tatacoa Desert

- V oblasti totiž bývá velmi horko, a proto vám doporučujeme základní prvky, jako jsou chladící nápoje nebo lehčí kousky oblečení, které budou pro výlet do pouště vhodné.
- Pokud se rozhodnete kempovat, vzpomínáme si, aby jste si zabalili dostatek vody, nejen pro pití, ale také pro osobní hygienu.
- Je také vhodné si zabalený zásobovat potravinami a občerstvením, protože vám nebudou k dispozici žádné obchody.
- Bohužel, místní sítě často nefungují, takže se připravte na to, že se stanou vaším nejlepším přítelem.

Tatacoa Desert je nádherné místo, které stojí za návštěvu. Nezáleží na tom, jakým způsobem se rozhodnete ubytovat, můžete začít plánovat svou cestu, která vás zavede do této krásné oblasti Kolumbie.


Počasí Kolumbie Tatacoa Desert


Tatacoa Desert, známá také jako "červená mořská poušť", se nachází v Kolumbii. Tato poušť je jedním z nejvýznamnějších geologických útvarů a turistických atrakcí v zemi.

Tatacoa Desert se rozprostírá na ploše více než 330 km² a je rozdělena na dvě části - Červenou poušť a Šedou poušť. Červená poušť je známá svým červeným pískem a kamennými útvary, které vytvářejí zajímavé a neobvyklé tvary. Na druhou stranu, Šedá poušť je méně známá, ale nabízí krásné výhledy na šedý písek a kameny.

Klima v Tatacoa Desert je typické pro pouštní oblasti. Sezóny se střídají mezi suchem a deštěm. Během suché sezóny, která trvá od prosince do března, jsou teploty vysoké a srážky minimální. Naopak, během deštivé sezóny, která probíhá od dubna do listopadu, se teploty mírně snižují a deště mohou být docela intenzivní.

Průměrná teplota v Tatacoa Desert se pohybuje kolem 28-30°C během dne a okolo 18-20°C v noci. V některých oblastech mohou teploty vystoupat i nad 40 °C během letních měsíců. Tyto extrémní teploty v kombinaci s nízkou vlhkostí vzduchu dělají z Tatacoa Desert velmi suchou a život zde je obtížný.

Tatacoa Desert je také známá svou noční oblohou a je oblíbeným místem pro pozorování hvězd. Díky malému množství světelného znečištění a vzdálenosti od velkých měst, je zde neuvěřitelně jasná a čistá obloha. Turisté a milovníci astronomie mohou zachytit pohled na hvězdný oblak Mliečna dráha a mnoho dalších hvězdných souhvězdí.

Pro ty, kteří se chtějí vydat do Tatacoa Desert, je důležité si vzít dostatek vody, opalovacího krému, ochranného oblečení a klobouků. Poušť je velmi suchá a sluneční paprsky mohou být velmi silné. Je také dobré si sedlat kola a využít značené cesty prozkoumávat tuto krásnou oblast.

Tatacoa Desert je neuvěřitelně krásným a tajemným místem v Kolumbii. Jeho jedinečné geologické útvary a fascinující krajina přitahují milovníky přírody z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství a neobvyklé zážitky, Tatacoa Desert je určitě místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Kolumbie.


Letenka Kolumbie Tatacoa Desert


Když řekneme Kolumbie, mnohým se vybaví medellínský kartel nebo opiová pole, ale Kolumbie má mnohem víc co nabídnout, třeba jedno z nejúžasnějších míst v Jižní Americe – Tatacoa Desert.

Tatacoa Desert je oblast v centrální Kolumbii, která se rozprostírá na ploše více než 300 kilometrů čtverečních. Zeměpisně leží v oblasti And a je to největší poušť v Kolumbii. Barva půdy je většinou rezavá a větráním vznikly skály a formace, které se podobají lidským tvářím nebo zvířatům a dají se tedy snadno identifikovat. Díky své výjimečné kráse a zajímavé geologii, se tato oblast stala turistickou atrakcí.

Poušť je rozdělená na dvě části - Cuzco a Los Hoyos, každá se svým specifickým charakterem. Cuzco plná je červených údolí, vysokých skal a otevřených ploch, zatímco Los Hoyos je více holá a většinu oblasti pokrývají balvany a malé kamenné kupy. Je to neobyčejně krásná oblast, kde najdete klid, prehistorickou atmosféru, vynikající gastronomii a zároveň pohled, na který se nezapomíná.

Místo je ideální pro milovníky výletů a outdoorových aktivit. Můžete zde najít různé turistické trasy, nebo se projít po poušti a obdivovat výjimečné krajinné scenérie. Mnozí turisté se sem vydávají kvůli pozorování hvězd, jelikož v noci je tam neuvěřitelný výhled na hvězdnou oblohu, a to díky malému množství světla v okolí.

Když se rozhodnete vydat se do tejto oblasti, mějte na paměti, že se nachází v oblasti, kde je velmi horko. Většina dnů se zde teploty vyšplhají až na 40 °C. Doporučuje se tedy turistická obuv, krém na opalování a hydratační voda. Voda zde má vysokou chuťovou hodnotu, což se dá využít například v oblasti vína a destilátů.

Při návštěvě Tatacoa Desert se určitě nevyvarujte ochutnávce místního jídla a pití. Kolumbie je známá po své kávě, a pokud se jí v oblasti zabydlíte, určitě nebudete litovat. Je tu také množství dalších místních specialit.

Když se na návštěvě Tatacoa Desert dostanete do správné nálady, určitě nebudete litovat. Krása této oblasti je neskutečná, a jelikož se jedná o poušť, zasekkeré bude úplný klid. Pokud máte možnost, doporučuji tento nádherný kousek Kolumbie zahrnout do svého cestovního plánu.


Dovolená Kolumbie Tatacoa Desert


Kolumbie je země bohatá na přírodní krásy a atraktivní cíle pro dovolenou. Jedním z nejzajímavějších a unikátních míst, která můžete navštívit, je Tatacoa Desert.

Tatacoa Desert se nachází na jihu Kolumbie a je jedním z největších suchozemských nebo polopouštních území v zemi. Přestože se jedná o pouštní oblast, není to typická poušť s písečnými dunami a nedostatkem života, kterou si obvykle představíme. Tatacoa Desert je spíše pusté místo s kamenitým terénem, který je však jedinečný a fascinující.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Tatacoa Desert, jsou její geologické útvary. Tato oblast je známá svými erozními procesy, které vytvořily mnoho zajímavých tvorů a tvarů. Můžete zde vidět mnoho skalních formací, jako jsou sloupy, dómy, hluboká údolí a útesy. Jiné oblasti jsou pak zbarveny různými odrůdami půdy, což vytváří pestrou paletu barev v krajině.

Dalším důležitým důvodem návštěvy Tatacoa Desert je astronomie. Tatacoa Desert je pro svou čistou a tmavou oblohu velmi oblíbenou destinací pro pozorování hvězd a jedním z nejlepších míst na tomto kontinentu pro pozorování noční oblohy. Existuje zde dokonce i astronomická observatoř, kde můžete strávit noc s odborníky, kteří vám pomohou rozluštit tajemství vesmíru.

Pokud jste dobrodružnější typ a rádi zkoumáte přírodu, Tatacoa Desert vám může také nabídnout fantastické trekkingové možnosti. Existuje mnoho tras a stezek, které vás provedou touto fascinující krajinou. Můžete se projít po březích řeky Magdaleny, navštívit místní oázy nebo se vydat do rozlehlých planin a vyhlídek, abyste si užili panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pokud preferujete relaxaci a klid, Tatacoa Desert je také ideálním místem. Zde můžete strávit hodiny relaxující na slunci, číst knihu nebo jen se uvolnit a vychutnat si začátek knedlíku. Můžete také navštívit místní lázně s horkými prameny, kde si můžete dopřát masáže a speciální wellness procedury.

Celkově Tatacoa Desert poskytuje jedinečnou kombinaci krásné krajiny, geologických útvarů, astronomie a relaxace. Je to skvělé místo pro dovolenou, zejména pokud toužíte po odpočinku od každodenního ruchu a chcete se ponořit do přírody a objevovat nová místa. Navštivte Tatacoa Desert a bude to zážitek, který vás nadchne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Tatacoa Desert


1) Jak se dostanu do Tatacoa Desert?
Odpověď: Nejlepší možností je cestovat autobusem nebo vozem z hlavního města Bogotá, což trvá přibližně 7 až 8 hodin.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tatacoa Desert?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu Tatacoa Desert je od prosince do března, kdy jsou nejlepší podmínky pro turistickou aktivitu.

3) Můžu přespat v Tatacoa Desert?
Odpověď: Ano, existuje několik turistických zařízení a kempů v oblasti, kde si můžete pronajmout stan nebo chatu.

4) Jak si mohu zajistit průvodce pro prohlídku Tatacoa Desert?
Odpověď: Většina turistických zařízení v oblasti může zajistit průvodce pro prohlídku oblasti, nebo můžete kontaktovat odborného turistického průvodce předem a domluvit si prohlídku přímo s ním.

5) Jaké aktivity jsou v Tatacoa Desert nabízeny?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity patří prohlídky oblasti s průvodcem, pozorování hvězd, turistika a horská kola.

6) Lze v Tatcoa Desert čerpat pitnou vodu?
Odpověď: Pitná voda je k dispozici pouze v některých turistických zařízeních v oblasti, proto se doporučuje mít vlastní zásoby pitné vody s sebou.

7) Je Tatacoa Desert bezpečná?
Odpověď: Obvykle se jedná o bezpečnou oblast, nicméně jako všude je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako jsou například zamykání auta nebo neponechávání cenností beze dozoru.

8) Jsou v oblasti Tatacoa Desert neléčené nemoci?
Odpověď: Neexistují žádné zvláštní nemoci asociované s oblastí Tatacoa Desert, ale jako všude je třeba dodržovat základní hygienické opatření.

9) Co si vzít s sebou do Tatacoa Desert?
Odpověď: Doporučujeme si s sebou vzít pohodlné oblečení a obuv, opalovací krém a čepici, pitnou vodu a jídlo na cestu, fotoaparát a dalekohled, pokud plánujete pozorování hvězd.

10) Do jaké doby mohu zůstat v oblasti Tatacoa Desert?
Odpověď: Většina turistických zařízení umožňuje přenocování maximálně na dva až tři dny.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky