Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve

Počasí Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve se nachází v západní Africe a je domovem pro vzácné druhy zvířat, jako jsou gorily, šimpanzi a sloni lesní. Oblast je značně vlhká a deštivá, přičemž průměrné roční srážky dosahují až 2000 mm.

Počasí v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve dále ovlivňuje to, že se nachází v blízkosti rovníku. Celý rok zde panuje tropické podnebí, s teplotami průměrně kolem 25 °C. V období od října do května navíc trvá suché období, kdy spadne nejméně srážek. Mírně vlhčí je červenec a srpen, kdy zde může být podstatně více srážek.

Důležité je si uvědomit, že počasí v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve může být velmi nevyzpytatelné a měnit se velmi rychle. Bez ohledu na to, zda cestujete v suchém nebo deštivém období, je tudíž důležité s sebou mít vhodné oblečení, které vás ochrání před horkem i před deštěm.

Prozkoumat Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je bezesporu nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, kdy sem zavítáte, můžete si být jisti, že se setkáte s neuvěřitelným množstvím druhů zvířat, které naleznete pouze v této oblasti. Navíc tu naleznete i mnoho krásných přírodních scenérií a panoramat, které vás rozhodně nadchnou.

Planujete-li cestu do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, je dobré si ověřit aktuální počasí a zajistit si včas vhodné dopravní spojení a ubytování. S vhodnou přípravou a trochou štěstí se určitě stanete svědky něčeho krásného, co zažijete pouze v této unikátní africké rezervaci.


Dovolená Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve: Objevte divokou krásu Konga

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a setkání s ohroženými druhy, pak byste neměli minout Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve. Tato rezervace v Konžské republice nabízí úžasné zážitky a příležitosti k pozorování vzácných goril a dalších divokých zvířat.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve se nachází v severní části země, v oblasti poblíž hlavního města Brazzaville. Zabírá rozlohu přes 4000 km2, což z ní činí jednu z největších rezervací na světě. Je domovem pro různé druhy zvířat, včetně goril, šimpanzů, slonů, levhartů a mnoho dalších.

Hlavním lákadlem této rezervace jsou bezesporu gorily. Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je domovem více než 45 goril, včetně jedinečných západních goril nížinných. Tyto vzácné a ohrožené tvory jsou velmi dobře chráněny a rezervace nabízí možnost pozorování goril v jejich přirozeném prostředí.

Pokud jste ochotni strávit několik dny v rezervaci, můžete se zúčastnit míchání s gorilami, což je jedinečná zkušenost. Průvodci vás provedou do blízkosti gorilích skupin a po výcviku a seznámení s bezpečnostními pravidly budete mít možnost sledovat gorily při jejich každodenním životě. Uvidíte je, jak si hrají, živí se a komunikují. Tato setkání jsou velmi reglementována, aby se minimalizovalo narušování goril a ochrana jejich přirozeného životního prostředí.

Kromě goril serézervace nabízí i další opravdu jedinečné zážitky. Můžete se vydat na somálské pohoří a podívat se na nádherné výhledy přírody a divokých zvířat. Existuje mnoho tras a stezek, které vás provedou přes různé ekosystémy, od deštných pralesů po říční pláně a savany. Během svých přírodovědných túr budete mít příležitost vidět slony, žirafy, antilopy a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Rezervace také nabízí možnosti pobytu v kempech, které se nacházejí přímo v srdci přírody. Tato plně vybavená ubytování vás přenese do prostředí divočiny, zatímco si můžete užívat pohodlí a bezpečí. Ať už si zvolíte borovicové chaty nebo luxusní stanové město, budete mít jedinečnou příležitost ponořit se do prostředí rezervace a nasát tu opravdovou atmosféru divočiny.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je zatím stále relativně neobjevenou turistickou destinací, což znamená, že zde můžete zažít skutečnou přírodu bez velkého turistického ruchu. Máte-li rádi dobrodružství, přírodu a setkání s ohroženými druhy, pak je toto místo určitě pro vás.

Pokud hledáte dovolenou, která se odlišuje od běžných turistických cest, pak je Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve to správné místo pro vás. Ponořte se do divoké krásy Konga, setkejte se s gorilami a dalšími ohroženými živočichy a vyzkoušejte si dobrodružství, které budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


1) Co je Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je chráněné území nacházející se v Konžské demokratické republice. Je domovem pro několik ohrožených druhů zvířat včetně goril východních nížinných.

2) Jak se tam dostanu?

Nejjednodušší cesta je letadlem do města Brazzaville, následně vlakem do města Léfini a poté autem nebo pěšky přes národní park, který chrání gorily, až do rezervace.

3) Musím si rezervovat dopředu prohlídku rezervace?

Ano, návštěvy rezervace jsou povoleny pouze s průvodcem a je třeba si je předem zarezervovat.

4) Kolik stojí vstupné do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Cena vstupného závisí na délce a typu prohlídky. Vstupné se pohybuje okolo 250-300 dolarů na osobu.

5) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Nejlepší doba pro návštěvu rezervace je v období sucha od června do srpna a od prosince do února.

6) Je v rezervaci možné přenocovat?

Ano, v rezervaci je možné přenocovat v několika kempovacích oblastech. Musíte si však zajistit vlastní vybavení a jídlo.

7) Mohu fotit a natáčet ve zdejší rezervaci?

Fotografování a natáčení jsou povoleny pouze s povolením průvodce.

8) Co bych si měl vzít na návštěvu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Je důležité si vzít pohodlné oblečení, dobré boty, sluneční brýle, ochrannou přilbu, repelent, léky proti malárii a pitnou vodu.


Letenka Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je národní park, který se nachází v Kongo, ve střední Africe. Je to úžasná přírodní rezervace, která zahrnuje rozsáhlou plochu tropického pralesa a slouží jako útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně goril, slonů a opic.

Pokud plánujete návštěvu této úžasné oblasti, nezapomeňte si zarezervovat letenky co nejdříve. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do blízkého města Brazzaville, ale nejbližší letiště k samotné rezervaci je letiště Brazzaville-Maya Maya, které se nachází asi 150 km od parku. Z tohoto důvodu je doporučeno si pronajmout auto, abyste se mohli do parku pohodlně dostat.

Když budete v parku, nemusíte se bát o ubytování, protože v jeho blízkosti jsou k dispozici různé typy ubytování, jako jsou například bungalovy, chaty a další možnosti.

Pokud chcete vidět gorily, máte šanci na nezapomenutelnou zkušenost. Gorily žijí v hlubokých pralesích a je k nim přístup pouze s průvodcem. Průvodci jsou obvykle místní a velmi zkušení. Cesta k gorilám může být náročná a někdy trvá několik hodin, ale když se k nim dostanete, bude to stát za to. Zde se můžete obdivovat velkolepým zvířatům v přirozeném prostředí, jak se pohybují, odpočívají či si po shledání s vámi hrají.

Park nabízí také další zážitky, jako jsou turistické túry, prohlídky vodopádů, procházky po pralesu nebo pozorování mnoha dalších zvířat, které park obývají. Je důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou oblast, proto se zde musí dodržovat určitá pravidla. Pokud budete dodržovat pravidla a chovat se ohleduplně, budete mít nádherný zážitek.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším přírodním oblastem na světě. Přijďte sem a prožijte bezvadnou dovolenou v srdci divoké Afriky s možností setkat se s některými z nejkrásnějších a nejvzácnějších tvorů na světě.


Ubytování Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je jedinečným místem v Kongo, které slouží jako útočiště pro vzácné gorily. Tato rezervace se nachází v provincii Cuvette, v severní části země, a je jednou z největších chráněných oblastí v Kongo.

Rezervace byla založena v roce 1999 s cílem chránit a zachovat populaci horských goril a jejich přirozeného prostředí. Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve díky své neuvěřitelné biodiverzitě a výjimečnému bohatství rostlinných a živočišných druhů získala ocenění jako součást speciálního významu.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit tuto rezervaci a prozkoumat její krásu, je zde několik možností ubytování. Nejbližší město s vybavenými hotely je Ouesso, které leží přibližně 60 kilometrů od rezervace.

V rezervaci samotné jsou k dispozici různé druhy ubytování. Pokud preferujete luxusnější a komfortnější možnosti, můžete si vybrat mezi několika exkluzivními safari lodgemi, které nabízejí prvotřídní ubytování, plnou penzi a mnoho dalších příjemností. Tyto lodže jsou obklopeny přírodou a poskytují nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte něco více dobrodružného a autentického, můžete se ubytovat v táboře, který nabízí jednoduchou, ale pohodlnou a čistou ubytovací možnost. Ubytování v táboře vám umožní být blíže k přírodě a zažít skutečnou atmosféru rezervace.

Během pobytu v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve budou turisté moci vyrazit na gorilí trekking, což je nezapomenutelná zkušenost. Cesta k pozorování goril se může jevit jako náročná, ale je to skutečně vzrušující dobrodružství. Když uvidíte tato nádherná stvoření ve svém přirozeném prostředí, budete ohromeni jejich půvabem a inteligencí.

Rezervace Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je také domovem mnoha dalších druhů živočichů a rostlin, které jsou endemicé pro tuto oblast. Během svého pobytu zde budete mít příležitost vidět slony, buvoly, paviany a mnoho dalších druhů. Můžete také navštívit jedinečné mokřady, jelikož rezervace je roztroušena s řadou jezer a bažin.

Je důležité mít na paměti, že rezervace je chráněným územím a dodržování přírodního prostředí a životního prostoru zdejších druhů je klíčové. Pamatujte, že jste hostem v tomto úžasném přírodním háji a měli byste se chovat odpovědně a s respektem k prostředí.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je ideálním místem pro ty, kteří mají rádi přírodu a zvířata. Tato úžasná rezervace nabízí neuvěřitelné příležitosti k prozkoumávání a poznávání divokého života. Pobyt v této rezervaci vám poskytne nezapomenutelné zážitky a zanechá vám dlouholeté vzpomínky na krásu přírody.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky