Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kongo Loufoulakari Falls

Dovolená Kongo Loufoulakari Falls


Dovolená v Kongo může být pro mnohé z nás poněkud avantgardním zážitkem. Tento kousek afrického kontinentu se totiž netěší takové turistické základně jako některé jiné země, ale mají v něm například klenot zvaný Loufoulakari Falls.

Tato nádherná vodopádová kaskáda se nachází v přírodním parku Loufoulakari, který se rozprostírá na území Konga i Gabonu. Celková délka vodopádů dosahuje až 3 km a voda padá z výšky až 42 metrů.

Samotný park je vhodný nejen pro pozorování vodopádů, ale i pro turistiku nebo pozorování místní fauny a flóry. Zajímavosti, které si návštěvník může prohlédnout, jsou například velké afričtí sloni, gorily nebo pralesy.

Při plánování výletu do Konga by se měli návštěvníci řídit doporučením místních cestovních kanceláří a nevydávat se na svoji vlastní pěst. Celkovou bezpečnostní situaci v zemi je třeba brát vážně, nicméně s dobrým plánem a profesionálním průvodcem lze tuto perlu africké přírody navštívit.

Dovolená v Kongo se může stát zážitkem na celý život, a to ať už díky vodopádům Loufoulakari, nebo díky setkání s místními obyvateli, kteří, přestože si s nimi zpočátku možná nebudete mluvit stejným jazykem, mohou být velmi přátelští a ochotní ukázat vám svou krásnou zemi.

A tak když chcete zažít opravdovou dobrodružnou dovolenou, v Kongo nezahálíte. Loufoulakari Falls vás dokáže ohromit svou krásou, které neuteče oko ani srdce. A přestože se cesta může zdát poněkud náročná, výsledek nakonec stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Loufoulakari Falls


1. Jak se jmenuje vodopád Kongo Loufoulakari?
- Vodopád se jmenuje Kongo Loufoulakari.

2. Kde se nachází vodopád Kongo Loufoulakari?
- Vodopád se nachází ve státě Kongo-Brazzaville v Africe.

3. Jaký je výškový rozdíl vodopádu Kongo Loufoulakari?
- Výškový rozdíl vodopádu Kongo Loufoulakari je přibližně 100 metrů.

4. Jak se dostanu k vodopádu Kongo Loufoulakari?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k vodopádu, je letadlem z hlavního města Brazzaville do blízkého města Impfondo, a poté pokračovat po řece Loufoulakari.

5. Existují nějaká omezení při návštěvě vodopádu Kongo Loufoulakari?
- Ano, při návštěvě vodopádu je důležité dodržovat předepsaná pravidla ochrany přírody a nepřekračovat bezpečnostní zóny kolem vodopádu.

6. Jaké další atrakce mohu v okolí vodopádu Kongo Loufoulakari navštívit?
- V okolí vodopádu se nachází mnoho dalších přírodních krás, jako je Napendéovská rovina nebo národní park Odzala-Kokoua.

7. Je možné zaplavat pod vodopádem Kongo Loufoulakari?
- Ne, zaplavat pod vodopádem není možné kvůli silnému proudění a nebezpečným podmínkám.

8. Je nutné mít na návštěvu vodopádu povolení nebo lístek?
- Ano, je nutné mít povolení k návštěvě vodopádu. Povolení můžete získat od místních úřadů nebo turistických agentur.

9. Je v okolí vodopádu Kongo Loufoulakari dostupné ubytování?
- Ano, v blízkosti vodopádu se nacházejí ubytovací možnosti, včetně kempů a malých hotelů.

10. Je možné vodopád navštívit v rámci celodenního výletu?
- Ano, vodopád je možné navštívit jako součást celodenního výletu z blízkého města Impfondo.


Počasí Kongo Loufoulakari Falls


Kongo je africká země bohatá na přírodní krásy a jednou z nich jsou i Loufoulakari Falls. Tyto vodopády se nacházejí ve východní části Kamerunu, nedaleko hranic s Kongem.

Loufoulakari Falls jsou považovány za jedny z nejimpresivnějších vodopádů ve střední Africe. Skládají se ze série peřejí a vodopádů, které se vine přes zelenou džungli až do hluboké údolí. Celková délka vodopádů dosahuje přibližně 3 km, což z nich dělá jedny z nejdelších vodopádů v této části světa.

Počasí v oblasti Loufoulakari Falls je ovlivněno tropickým klimatem. Teploty zde zůstávají po celý rok převážně vysoké, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Nejteplejší období nastává v lednu a únoru, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 35 °C. Nejchladnější období je zaznamenáváno v červenci a srpnu, kdy se teploty snižují na příjemných 25 °C.

Dešťové srážky jsou také výrazným prvkem v oblasti Loufoulakari Falls. Nejvíce srážek spadne během období dešťů, které se vyskytují v období od dubna do října. Tyto měsíce jsou charakteristické pravidelnými a hojnými dešťovými přeháňkami, které jsou typické pro tropickou oblast. Množství srážek je v průměru 2 000 - 3 000 mm za rok.

Díky obrovskému množství srážek se řeka, která se táhne podél Loufoulakari Falls, stává nesmírně silnou a proudící rychle. Tím se vytváří nádherné zářící části vodopádů, které jsou rozhazovány na všechny strany. Tato přírodní scenérie přitahuje turisty z celého světa, kteří sem přicházejí, aby si užili nádherné scenérie a národní parky v okolí.

Pokud se rozhodnete navštívit Loufoulakari Falls, je dobré zkontrolovat předpověď počasí a případně vhodně vybavit na výlet. Návštěvníci se nejlépe oblékají v lehkém oděvu, ale připravte se také na případné deštivé přeháňky. Nezapomeňte také na pláštěnku nebo deštník.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Loufoulakari Falls je typické pro tropickou oblast, s vysokými teplotami a hojnými dešťovými přeháňkami. Bez ohledu na to, zda sem přijdete za deště nebo za slunce, budete mít jistotu, že se budete kochat jedněmi z nejkrásnějších vodopádů v Africe.


Letenka Kongo Loufoulakari Falls


Loufoulakari Falls: Tajemná pastvina v Kongu

Loufoulakari Falls se nacházejí v západní části Konžské republiky. Tento skrytý klenot ještě nebyl objeven masovou turistikou a tak zde můžete zažít klid a vnitřní klid. Při pohledu na tento vodopád se na vás snad přenesou vize exotického ráje s přírodními zdroji, překrásnou krajinou a zajímavými lidmi s kulturními odlišnostmi.

Pro mnoho lidí možná nebude prevence spojována s turistickou destinací, ale východní a střední Afrika nabízejí nádherná místa k prozkoumání. Kongo je pro návštěvníky tou nejlepší destinací pro objevování nových kultur, zajímavých uměleckých kousků a úžasně rozmanité vegetační i faunistické oblasti. Loufoulakari Falls je ideální příklad toho, co Kongo nabízí.

Toto místo přiláká každého zájemce o přírodu a přitom se nedostává velké pozornosti, jakou si zaslouží.

Pokud se rozhodnete tuto skrytou pastvinu navštívit, nenechávejte na poslední chvíli přípravu. Musíte obstarat všechny nezbytnosti, včetně víza. Jinak byste se mohli dostat do potíží a váš výlet by mohl skončit zklamáním.

Po přistání v Brazzaville, což je hlavním městě Konžské republiky, musíte zajistit dopravu k vodopádu. Existují dvě možnosti k dosažení tohoto kouzelného místa. První příležitostí je pronajmout si auto a absolvovat dlouhou cestu po úzkých silnicích, aby bylo dosaženo města Kinkala, sousedící s Loufoulakari Falls. Druhou možností, kterou zvolí většina turistů, je wynajem skútry. Tyto skútry vám umožní se snadno a rychle dostat k místu určení.

Dosáhnutí toku řeky Loufoulakari vyžaduje přibližně 2,5 hodiny jízdy. Při jízdě si užijete krásné výhledy na okolní krajinu, stejně jako tetování tropické rostliny. Konec cesty vás pozdraví ohromující vodopád a přírodní kulisu vokolí.

Pokud se cítíte uklidněni tichem, zajděte k blízkému kempu a následujte cestičky a sledujte poklidný průběh místního života. Místní obyvatelé pro vás mohou udělat krásné rukodělné předměty z palmových listů, což vám umožní mít unikátní suvenýry z vaší cesty.

Kromě toho má vodopád také velkou historickou hodnotu. Místní kmeny, jako jsou Songololo, v této oblasti existují po tisíce let. Vykopávky z oblasti ukazují, že Loufoulakari Falls byla velmi důležitá obchodní cesta v Africe.

Celkově, Loufoulakari Falls představuje nádhernou destinaci k návštěvě pro každého zájemce o přírodu a historii. Toto místo nabízí určitý druh klidu a rovnováhy, kterou jak místní, tak i návštěvníci mohou prožít. Pokud jste připraveni objevit tento tajemný a krásný kousek světa, neváhejte a vydejte se na cestu do Loufoulakari Falls.


Ubytování Kongo Loufoulakari Falls


Kongo Loufoulakari Falls, také známé jako Lofoi Falls, je překrásná vodopádová oblast nacházející se v Kinsangani, hlavním městě Demokratické republiky Kongo. Toto místo patří mezi největší přírodní krásy země a přitahuje milovníky přírody z celého světa.

Kongo Loufoulakari Falls se nachází na řece Kongo, která je nejhlubší řekou na světě a poskytuje zároveň život mnoha druhům zvířat a rostlin. Vodopády se nacházejí ve vzdálenosti přibližně 70 kilometrů od města Kinsangani a přístup k nim je snadný a pohodlný.

Vodopády samotné jsou ohromující. Největší z nich dosahuje výšky až 60 metrů a ošíva se širokou skalní stěnou. Jejich síla a hukot vody zajišťují nezapomenutelný zážitek. Okolí je bohaté na zelené lesy a široké okolí obklopené koloniemi divokých zvířat.

Kromě úchvatných vodopádů a nádherné přírody nabízí Kongo Loufoulakari Falls také možnost prozkoumání okolního regionu. Několik místních agentur nabízí výlety na lodích po řece Kongo, které umožňují návštěvníkům objevit divoké zvířata, jako jsou sloni, gorily, opice a mnoho dalšího. Existuje také možnost navštívit místní vesnice a potkat se s místními obyvateli, kteří jsou velmi přátelští a otevření novým zkušenostem.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové aktivity, je možné si pronajmout kajak nebo raft a projet si peřeje na řece kolem vodopádů. Tato atrakce je ideální pro dobrodružné nadšence a kajakářské nadšence.

Kongo Loufoulakari Falls nabízí také různé možnosti ubytování. Kolem vodopádů jsou k dispozici kempy a chatky pro ty, kteří si přejí zažít přírodu v plechovém mrazáku bez horké sprchy. Pokud preferujete pohodlnější zážitek, můžete se ubytovat v luxusních plážových střediscích nacházejících se v blízkosti.

Abyste mohli navštívit Kongo Loufoulakari Falls, je třeba si předem zajistit platný vízum a další cestovní formalitky. Je také vhodné si předem zjistit aktuální informace o situaci v této části Kongo, zvláště pokud jde o bezpečnostní situaci.

Vodopády Kongo Loufoulakari Falls jsou jedinečným přírodním zázrakem a skvělou destinací pro ty, kteří se chtějí ponořit do krásy a přírodního bohatství Demokratické republiky Kongo. Je to místo, které nabízí nezapomenutelný zážitek a příležitost objevovat jedinečnou flóru a faunu, které jsou charakteristické pro tuto oblast.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky