Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge

Ubytování Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Barra del Colorado National Wildlife Refuge je přírodní útočiště nacházející se v Karibiku na severovýchodě Kostariky. Jedná se o území o velikosti více než 300 km² s rozsáhlými mokřady, říčními tok a pralesy. Ochrana přírody v této oblasti má za cíl ochránit endemické druhy rostlin a živočichů včetně krokodýlů, opic, želv, jaguárů a mnoho dalších.

Pokud se rozhodnete navštívit Barra del Colorado National Wildlife Refuge, budete moci zažít zblízka přírodu a divoký život v této oblasti. Je možné využít průvodce, ale také se můžete procházet sami. Příroda je zde skutečně velmi krásná a není náhodou, že zde byl ubytován jeden z nejkrásnějších hotelů na Kostarice.

Hotel La Pavona Lodge nabízí nejen ideální ubytování pro vaši dovolenou, ale také organizuje různé programy a akce pro své hosty. V areálu hotelu se nachází bazén, restaurace, bar a mnoho dalšího. Své hosty láká nabídkou různých aktivit, jako například rybolov, prohlídky oblasti nebo třeba i výlety na pláže Malverde a Tortuguero.

Hotel má k dispozici celkem 7 stylových pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením a balkonem s výhledem do přírody. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, a především klimatizované, což je v teplých oblastech nesmírnou výhodou. V hotelu se nachází vynikající restaurace s bohatým výběrem místních specialit a čerstvých mořských plodů. Hosté si mohou objednat také různá nápoje, drinky a koktejly.

La Pavona Lodge je ideální volbou pro ty, kteří chtějí zažít krásu přírody a zároveň si užívat pohodlí a relaxaci v prostředí luxusního hotelu. Pronajmout si zde můžete také kánoe či lodě a sami se vydat na řeku. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, budete si z tohoto místa odpočinout a nabrat nové síly.

Pokud tedy hledáte ubytování na vaší cestě po Kostarice, neváhejte se rozhodnout pro La Pavona Lodge. Využijete možnosti vidět krásy přírody, kromě toho ale také potěšíte své smysly výbornou místní kuchyní a odpočinkem v krásném prostředí na pomezí civilizace a divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


1. Co je Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge?
Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge je chráněná oblast nacházející se na severovýchodě Kostariky, nedaleko hranic s Nikaraguou. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších přírodních území v zemi, které slouží jako útočiště mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

2. Jak se dostanu do Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge, je letecky z hlavního města San José nebo z přilehlého města Limón. Existuje také možnost dopravy po vodě, jako například lodí po řece Colorado.

3. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge?
V této chráněné oblasti žije bohatá a rozmanitá fauna. Mezi nejčastěji pozorované druhy patří kajman, jeskynní netopýr, tapír, tukan, puma a čtyřprstý lenochod. Je také možné spatřit mnoho druhů ptáků, jako je kolibřík červený, pelikán hnědý či kovy.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge?
Nejlepší čas na návštěvu Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge je během suchého období, které trvá od prosince do dubna. Během tohoto období je pravděpodobnost deště nižší a je lepší pozorovat zvířata.

5. Jaké aktivity mohu v Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge podniknout?
V této chráněné oblasti je možné provozovat různé aktivity, jako je pozorování zvířat, rybaření, kajak, plavání a pěší turistika. Existují také možnosti pro archeologické a kulturní exkurze v okolí.

6. Potřebuji nějaké povolení pro návštěvu Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge?
Ano, turistům je vyžadováno povolení k vstupu do Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge. Tyto povolení je možné zakoupit v příslušných návštěvnických centrech nebo na webových stránkách správy chráněné oblasti.

7. Existují v okolí Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge ubytovací možnosti?
Ano, v okolí chráněné oblasti se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a kempů. Je třeba si rezervovat ubytování předem, zejména během turisticky vyhledávaných období.

8. Jak dlouho bych měl v Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge zůstat?
Délka pobytu v Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge záleží na vašich zájmech a časových možnostech. Doporučuje se však strávit nejméně 2-3 dny, abyste mohli naplno vychutnat krásy této přírodní oblasti a vykonat některé aktivity.


Počasí Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Kostarika je známá svou nádhernou a rozmanitou přírodou, která zahrnuje nejen pláže a korálové útesy, ale také deštné pralesy a chráněné přírodní rezervace. Jedním z těchto fascinujících míst je Barra del Colorado National Wildlife Refuge, který se nachází na severovýchodě země a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Barra del Colorado National Wildlife Refuge je jedním z největších přírodních rezervací v Kostarice a zaujímá plochu více než 91 000 hektarů. Tato oblast slouží jako útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou želvy, kajmani, jaguáři a mnoho druhů ptáků. Je také domovem vzácných druhů rostlin, které nemají své ekvivalenty nikde jinde na světě.

Jednou z nejvýznamnějších a nejzajímavějších vlastností Barra del Colorado National Wildlife Refuge je jeho počasí. Tato oblast se nachází v jedné z nejdeštivějších oblastí v Kostarice, se zhruba 4 000 až 6 000 mm srážek ročně. To z ní činí ideální místo pro rozvoj rozsáhlých deštných pralesů a mokřadů, které jsou domovem mnoha druhů živočichů.

Srážky jsou v této oblasti rozloženy po celý rok, s vrcholem v období od května do listopadu. Během tohoto období může oblast být více než 24 hodin neustále zasypána déšťem. Tato sezóna dešťů je známá jako "dešťové období" a je důvodem, proč je Barra del Colorado tak zelený a plný života.

Během dešťového období se řeky a laguny v rezervaci rozšíří a vytvoří rozlehlé mokřady, které jsou důležitými útočišti a rozmnožovacími místy pro mnoho druhů živočichů. Ptáci migrují do této oblasti z celého světa, aby zde hledali potravu a rozmnožovali se. Kajmani a želvy se zase shlukují kolem vodních cest, které vznikají v důsledku zvýšené hladiny vody.

Na druhou stranu, během suchého období od prosince do dubna je veřejné mínění o počasí v Barra del Colorado několikrát otočeno. Srážky jsou minimální a řeky a jezera se mohou zmenšit. V tomto období je snadnější spatřit velké savce, jako jsou jaguáři a tapíři, kteří se shromažďují kolem zbývající vody.

Navštívení Barra del Colorado National Wildlife Refuge není jen pro přírodní krásy, ale také pro jedinečný zážitek z počasí. Pokud máte rádi dešťové pralesy a pozorování zvířat, tato oblast je pro vás ideální. Během dešťové sezóny budete obklopeni jemným šuměním deště, zatímco v suchém období se můžete těšit na slunečné dny a procházky kolem malých jezer. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit tuto rezervaci, určitě nebudete zklamáni.

Takže, pokud se chystáte na dovolenou do Kostariky, nezapomeňte začlenit Barra del Colorado National Wildlife Refuge do svého plánu. Spojení fascinující přírody, ohromující fauny a specifického počasí v této oblasti vás jistě přesvědčí, že jste zvolili správné místo k odpočinku a objevování.


Letenka Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Kostarika – země, která láká turisty svou exotikou, krásnými plážemi, horskými masivy a deštnými pralesy. Pro milovníky divoké přírody je tu ale ještě další překvapení – Barra del Colorado National Wildlife Refuge.

Barra del Colorado je chráněná oblast o rozloze více než 91 000 hektarů, nacházející se na severovýchodě Kostariky, v blízkosti hranic s Nikaraguou. Je to jedno z nejvýznamnějších biologických území v Kostarice, které se může pochlubit neuvěřitelnou faunou a flórou.

V Barra del Colorado National Wildlife Refuge se nachází jeden z největších sibiřských stromů na světě, který může dorůstat až do výšky 60 metrů. Tento impozantní strom tvoří součást jednoho z největších pralesů v Kostarice, který je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou opice, lenochodi, jaguáři, tukani a želvy. Pro milovníky ptáků je tu také velká šance spatřit vzácnou modřižku, endemického druhu ptáka žijícího pouze v této oblasti.

V Barra del Colorado National Wildlife Refuge samozřejmě nechybí ani vodní zdroje. Řeka Colorado je jedním z nejdůležitějších toků v oblasti a nabízí možnost k rybaření. Místní rybáři se zde specializují na lovit velké a chutné ryby jako například mečouna, bílou rybu nebo tilapii.

Jedním z největších lákadel pro turisty je ale putování po řece v kanoích a obdivování obrovských krokodýlů, které zde žijí v plné své kráse. Samozřejmostí je výlety na koni a pro milovníky divočiny i noční průzkumy.

Kostarika je stále velmi nedotčená turismem a je zde mnoho míst, která jsou prozatím skryta před očima běžného turisty. Pro ty, kteří hledají nekonvenční zážitky, je Barra del Colorado National Wildlife Refuge ideální destinací a nabízí možnost prozkoumat krásy nechteří země. Pokud budete mít štěstí, hloubku vašeho zážitku umocní setkání s některým z endemických druhů zvířat, které zde kontemplují svůj život.


Dovolená Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Barra del Colorado National Wildlife Refuge: Tajemný koutek Kostariky na dovolenou

Kostarika je známá svou rozmanitou přírodou, nádhernými plážemi a fascinujícími druhy zvířat. Mezi nejpůsobivější oblasti této středoamerické země patří Barra del Colorado National Wildlife Refuge. Pokud hledáte dovolenou v přírodě, která je zároveň dobrodružná a relaxační, je toto místo pro vás.

Barra del Colorado se nachází na severovýchodě Kostariky, poblíž hranic s Nikaraguou. Tento přírodní rezervát leží na ústí řeky San Juan, což z něj činí ideální útočiště pro mnoho druhů fauny a flóry. Jeho rozloha činí více než 97 000 hektarů a je jedním z největších chráněných území v Kostarice.

Když dorazíte do Barra del Colorado, okamžitě vás ohromí bohatství zdejší přírody. Rezervát je domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou kolibříci, tukani a ibisové. Milovníci ptáků si zde přijdou na své a budou mít možnost vidět vzácná a ohrožená ptačí znamení.

Kromě ptáků můžete také přijít do styku s dalšími fascinujícími zvířaty, jako jsou kajmani, želvy a opice. Pokud máte štěstí, uvidíte možná dokonce i jaguára nebo tapíra. Jedná se o skutečnou příležitost pro pozorování divokého života bez jeho rušivých vlivů.

Akce pro dobrodruhy je také dostatek. Rezervát je známý jako jedno z nejlepších míst na světě pro rybolov tarponů. Tyto velké sladkovodní ryby jsou vyhledávanými trofejemi pro sportovní rybáře. Můžete si pronajmout lodě a projíždět se po rozbouřených vodách řeky San Juan s očekáváním chytání trofejního úlovku.

Další populární aktivitou v Barra del Colorado je prozkoumávání mangrovových lesů lodí. Tato exkurze vám umožní přiblížit se k divočině a přitom si užívat klid a pohodu. Mangrovové lesy jsou domovem mnoha vodních ptáků, opeřenců a dalších mořských tvorů.

Pokud hledáte více adrenalinu, můžete se vydat na turistické trasy v rezervaci. Procházejte se po nedotčených stezkách a objevujte krásu přírody zblízka. Dechberoucí výhledy, zvuky džungle a zvířecí stopa tvoří jedinečný zážitek.

Pro ty, kteří by si chtěli dopřát kousek odpočinku, je zde také velké množství pláží. Odpočiňte si na bílém písku a pozorujte, jak se obloha setmívá nad mořem. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete pronajmout kajak a prozkoumat okolní laguny nebo se nechat unášet na vodě stand-up paddleboardingem.

Barra del Colorado National Wildlife Refuge je skvělým místem pro ty, kteří se chtějí ponořit do divoké přírody a prožít dobrodružnou dovolenou. Bez ohledu na to, jestli se zajímáte o ptáky, rybolov, turistiku nebo jen odpočinek na pláži, toto místo splní vaše očekávání. Přidejte Barra del Colorado na svůj seznam míst k navštívení v Kostarice a zažijte něco zcela unikátního.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky