Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Puerto Viejo de Talamanca

Ubytování Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Puerto Viejo de Talamanca, často označované jen jako Puerto Viejo, je malebné pobřežní město na východním pobřeží Kostariky. Nachází se v provincii Limón a je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Město je známé svou relaxovanou atmosférou, překrásnými plážemi a bohatým kulturním dědictvím.

Jednou z hlavních výhod Puerto Viejo je jeho různorodá nabídka ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preferovaný styl ubytování, najdete zde něco, co vám vyhovuje.

Pokud hledáte luxusní možnosti ubytování, město nabízí několik boutique hotelů a luxusních resortů. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v blízkosti pláže a široce nabízejí relaxační a přepychové služby. Luxusní hotely mají často vlastní bazény, wellness centra a restaurace. Jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát maximální pohodlí a péči během svého pobytu.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a soukromí, jsou k dispozici samostatné vily a apartmány. Tyto možnosti jsou většinou plně vybavené se všemi moderními pohodlími jako je klimatizace, vlastní kuchyňka a soukromá terasa nebo zahrada. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit svůj čas v Puerto Viejo ve vlastním tempu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde také mnoho cenově dostupných možností. Můžete si vybrat z hostelu, penzionu nebo levnějších hotelů. Tyto ubytování jsou často jednoduchá, ale čistá a pohodlná. Mají základní zařízení, jako je sdílená kuchyň nebo společenská místnost, která umožňuje interakci s ostatními cestovateli.

Ať už si vyberete jakoukoliv možnost ubytování, mějte na paměti, že v Puerto Viejo je žádoucí rezervovat si ubytování dopředu, zejména v turisticky rušných obdobích. Město je velmi oblíbené mezi domácími i zahraničními turisty a možnost ubytování může být omezená.

Během svého pobytu v Puerto Viejo si rozhodně nezapomeňte užít jeho krásné pláže, skvělé surfování a pestrou nabídku restaurací a barů. Město je také známé svou bohatou kulturou a tradičním uměním, které lze objevovat v místních galeriích a na trzích.

Pokud plánujete návštěvu Kostariky, rozhodně neváhejte zařadit Puerto Viejo de Talamanca do svého itineráře. Toto kouzelné pobřežní město nabízí něco pro každého, ať už máte rádi relaxaci na pláži, dobrodružství ve vodě nebo poznávání místní kultury. A s jeho širokou nabídkou ubytování jste si jistí, že zde budete mít báječný pobyt.


Dovolená Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika, země plná krásné přírody, úchvatných pláží a neuvěřitelných živočichů. Pokud hledáte jako turista cíl, kde se budete moci uvolnit a relaxovat, určitě byste měli zvážit návštěvu města Puerto Viejo de Talamanca.

Tato oblast se nachází na karibském pobřeží Kostariky a nabízí úchvatné scenérie a relaxační atmosféru pro všechny turisty. Toto místo se vyznačuje tropickým klimatem a zářivým sluncem, které v sobě skrývají vysokou vlhkost a velké množství vegetace. Turisté zde mohou objevit pestré mořské organismy, jako jsou delfíni, želvy a velryby.

Jednou z hlavních atrakcí Puerto Viejo de Talamanca jsou krásné a nekonečné pláže, jako jsou Cocles, Punta Uva a Playa Chiquita. Ty nabízejí křišťálově čistou vodu a písek jako z bílého zlata a také dostatek místa k relaxaci a slunění. Pro dobrodruhy se zde nabízí surfování, potápění a rybaření a to vše v úchvatném karibském prostředí.

V Puerto Viejo de Talamanca turisté mohou vychutnávat tradiční kuchyni, například ryby a mořské plody, ale také pizza, burrita, nachos a další jídla z celého světa, které se zde prodávají. Zajímavou atrakcí jsou malé stánky s místy specialitami, kde si můžete vychutnat například kokosové nápoje a různé ovocné šťávy.

Pokud hledáte zážitky a relaxační atmosféru, Puerto Viejo de Talamanca je skvělým místem pro vaši dovolenou. Zkuste tento krásný koutek Kostariky a nechte se unášet vlnami a krásou přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


1. Jak se dostanu z hlavního města San José do Puerto Viejo de Talamanca?
- Autobusy jezdí pravidelně z centrálního autobusového nádraží v San José do Puerto Viejo de Talamanca. Cesta trvá přibližně 4-5 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Puerto Viejo de Talamanca?
- Mezi nejlepší pláže v Puerto Viejo de Talamanca patří Playa Cocles, Playa Chiquita a Playa Punta Uva. Tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysové vody a skvělé možnosti k odpočinku a surfování.

3. Kdy je nejlepší období na návštěvu Puerto Viejo de Talamanca?
- Nejlepší období na návštěvu Puerto Viejo de Talamanca je během suchého období od prosince do dubna. Tyto měsíce nabízejí slunečné a teplé počasí, což je ideální pro vychutnání pláží a aktivit na volném vzduchu.

4. Jaké aktivity a atrakce lze v okolí Puerto Viejo de Talamanca podniknout?
- V okolí Puerto Viejo de Talamanca je mnoho aktivit a atrakcí. Můžete surfovat, potápět se, procházet se po deštném pralese, navštívit indiánské rezervace nebo si užít tradiční kuchyni. Můžete také navštívit mezinárodně uznávanou Cahuita National Park, kde můžete pozorovat divoké zvířata.

5. Kolik stojí průměrný hotel nebo pronájem apartmánu v Puerto Viejo de Talamanca?
- Ceny hotelů a pronájmu apartmánů se liší podle sezóny a typu ubytování. Průměrná cena za noc v hotelu se pohybuje kolem 80-100 USD, ale lze najít i levnější možnosti. Pronájem apartmánu v Puerto Viejo de Talamanca vás vyjde průměrně na 100-150 USD za noc.

6. Mám si předem rezervovat ubytování v Puerto Viejo de Talamanca?
- Doporučuje se předem rezervovat ubytování v Puerto Viejo de Talamanca, zejména během hlavní turistické sezóny. Mnoho hotelů a apartmánů je oblíbených a rychle se zaplní. Rezervace vám zajistí lepší výběr a klid během cesty.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Puerto Viejo de Talamanca?
- V Puerto Viejo de Talamanca najdete mnoho skvělých restaurací nabízejících místní speciality a mezinárodní kuchyni. Některé z nejlepších restaurací jsou Bread and Chocolate, Koki Beach Restaurant a Cafe Rico. Doporučuje se vyzkoušet také místní pokrmy, jako je ceviche nebo gallo pinto.

8. Jaký je nejbližší letiště k Puerto Viejo de Talamanca?
- Nejbližší letiště k Puerto Viejo de Talamanca je letiště Limón, které se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od města. Toto letiště přijímá vnitrostátní lety z různých částí Kostariky. Alternativně můžete využít letiště v San José a pak cestovat autobusem nebo autem do Puerto Viejo de Talamanca.


Počasí Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je země s mnoha tvářemi, plná nádherných pláží, tropických lesů a ohromujících vrcholků hor. Jedním z nejoblíbenějších míst pro surfování a relaxaci na pláži je město Puerto Viejo de Talamanca, které se nachází na jižním pobřeží Kostariky.

Zatímco většina Kostariky má tropické podnebí, Puerto Viejo de Talamanca má určité specifika. V této oblasti je stále vlhké, ale díky silnému vlivu větrů, které Foukají z Karibiku, zde není tak dusno jako v mnoha jiných částech státu. Nejteplejší měsíce jsou během léta, tedy od prosince až do března. Průměrná teplota je zde 30 stupňů Celsia. Léto je období, kdy zde můžeme zažívat krátké bouře, ale ty nejsou nijak špatné a často k nim dochází v noci nebo brzy ráno.

Od dubna do června je srážkově suché období, kdy kolem Puerto Viejo de Talamanca svítí slunce a teplota je stále velmi příznivá pro dovolenou na pláži. Avšak mohou tu být i déle trvající sucha, která způsobují, že se vegetace vypařuje a krátkodobé ohně jsou běžné. Většinu času zde však fouká příjemný větřík, takže to silné vedro nemusí být něčím, co by Vás odradilo. Zajímavým faktorem je, že Puerto Viejo de Talamanca se nachází v oblasti, kde se střetávají dvě velké nadmořské výšky a vliv Karibského moře, což způsobuje rychlé změny v počasí a také množství dat, které musí být sledována, abyste mohli naplánovat Vaší dovolenou.

Od července do srpna, a zejména v září, je zde období dešťů, které mohou být silné a trvat celé dny. Důležité je však zde poznamenat, že toto období není tolik turisty oblíbené, protože může dojít k sesuvům půdy, povodním a tak dál. Pokud se Vám však podaří dopadnout nějaký ten sluneční paprsek během dešťových dní, nádherné pláže a tropická zvířata, mohou být ještě atraktivnější, než během suchých období.

Insekty a plankton v teplých vodách Karibiku jsou nevyhnutelným zdrojem potravy pro množství druhů živočichů a ptáků, které můžete pozorovat v tomto regionu. Puerto Viejo de Talamanca je také domovem různých druhů ryb, například obrovské barakudy, želvy, krabi a mnoho dalších, které potěší milovníka rybaření.

Pokud hledáte ideální ničím nerušený relax po celý rok, prázdniny v Puerto Viejo de Talamanca by pro Vás mohly být tou správnou volbou. Během zimy neváhejte investovat do mince pro lesní ochranu a ubytovat se na několik dní v této smaragdové džungli. Uburcus, helikonius a další druhy motýlů, jež si každý milovník přírody musí přijít užít na vlastní kůži.


Letenka Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Pokud plánujete návštěvu Kostariky, určitě byste neměli vynechat malebné a exotické městečko Puerto Viejo de Talamanca. Leží na jihovýchodním pobřeží země a nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu a fascinující přírodní scenérie.

Jednou z největších atrakcí této oblasti jsou bílé písečné pláže s tyrkysově modrým mořem. Pláže v Puerto Viejo jsou známé pro svůj exotický vzhled a jsou ideální místa pro relaxaci a opalování. Můžete si zde zapůjčit surfovací prkno a vyzkoušet si surfování na vlnách Karibiku. Je to skvělá aktivita pro všechny, od začátečníků po pokročilé surfaře.

Ale Puerto Viejo není jen o plážích, je také místem, kde se setkávají různé kultury. Místní obyvatelé jsou převážně potomky Afro-Karibů a jejich tradice a zvyky jsou stále silně přítomné v oblasti. Můžete navštívit místní trhy a ochutnat místní speciality, jako je ovoce a ryby. Nezapomeňte také vyzkoušet nápoj známý jako "chicha", což je tradiční alkoholický nápoj vyrobený z fermentovaných bannánů.

Pro milovníky přírody je Puerto Viejo ideálním výchozím bodem pro cestování do přilehlých národních parků. Park Cahuita je velmi populární mezi turisty kvůli své rozmanité fauně a flóře. Můžete si vyzkoušet turistiku po stezkách v deštném lese a objevovat fascinující zvířata, jako jsou opice, lenochody a každoročně migrující želvy. Pro ty, kteří jsou odvážnější, je tu také možnost vstoupit do vody a vidět korálové útesy, ryby a další mořský život při potápění nebo šnorchlování.

Co se týče ubytování, Puerto Viejo nabízí širokou škálu možností pro různé rozpočty a preference. Najdete zde tradiční horské chaty, pohodlné apartmány a luxusní rezorty. Mnoho z nich má výhled na moře nebo přístup na pláž.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Puerto Viejo de Talamanca, nebudete litovat. Toto malebné město nabízí nádhernou kombinaci kultury, přírody a krásných pláží. Bude to zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky