Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba El Capitolio (Havana)

Letenka Kuba El Capitolio (Havana)


Havana je hlavním městem Kuby a jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Karibiku. Při návštěvě Havany byste se rozhodně neměli vyhnout návštěvě ikonického památky – El Capitolio, který je nejen symbolem města, ale také důležitou historickou a kulturní památkou.

El Capitolio, česky známý jako Kapitol, je obrovská budova s cennou architekturou ovlivněnou francouzským renesančním slohem. Byl postaven v roce 1929 a sloužil jako sídlo kubánského parlamentu až do revoluce v roce 1959. Dnes budova slouží jako národní knihovna a muzeum.

Již při příjezdu do Havany si turisté nemohou nevšimnout monumentálního vzhledu Kapitolu. Jeho klasická kopule, vysoká 91 metrů, dominuje panoramatu města a je viditelná z mnoha míst v blízkém okolí. Tato kopule je dokonce o něco vyšší než kopule Kapitolu ve Washingtonu DC.

Uvnitř budovy návštěvníci objeví impozantní atrium s mramorovým sloupem uprostřed. Můžete se procházet po dlážděných podlahách a obdivovat zlaté řezy, fresky a sochy, které zdobí interiér. Muzeum ve vnitřní části Kapitolu vám přiblíží historii Kuby a její význam v oblasti politiky, kultury a umění.

Při návštěvě Kapitolu se ujistěte, že jste si zakoupili lístky do vyhlídkové věže. Z této věže si můžete vychutnat panoramatický výhled na celou Havanskou zátoku a na město. Je to jedinečná příležitost vidět Havanskou pevnost, Malecón a další ikonická místa z ptačí perspektivy.

Navštěva Kapitolu je nejen skvělý způsob, jak si prohlédnout architekturu a historii Havany, ale také vám poskytne příležitost lépe poznat kubánskou kulturu a život. Při procházce kolem Kapitolu se dostanete na jednu z hlavních dopravních tepen města, Paseo del Prado, kde můžete vidět místní obyvatele, turisty a pouliční umělce.

Pokud plánujete návštěvu Havany, nesmíte vynechat procházku kolem El Capitolio a jeho návštěvu. Je to kultovní místo, které vás okouzlí svou krásou a historií. Můžete si také vyfotit pamětní fotografii s tímto ikonickým památníkem v pozadí a trvale zachytit okamžik z vaší návštěvy Kubánské metropole.

Ať už jste milovníkem architektury, historie nebo jednoduše rádi objevujete nová místa, Kapitol v Havaně stojí rozhodně za návštěvu. Pojďte se tedy vydat na dobrodružství a objevte krásy Kubánského Kapitolu, který je jednou z nejvýznamnějších pamětihodností v celé Karibiku.


Dovolená Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je exotická karibská destinace, která láká turisty z celého světa. Mezi její nejznámější atrakce patří překrásné pláže, živá hudba, starý koloniální svět a fascinující kultura. Jedno město, které nesmíte při své návštěvě Kuby opomenout, je Havana, hlavní město tohoto ostrovního ráje. A nejimpozantnější budovou v celé Havaně je bezpochyby El Capitolio.

El Capitolio, které je vystavěno v stylu neoklasicismu, je inspirováno slavným Capitolem ve Washingtonu D.C. Stavba byla dokončena v roce 1929 a sloužila jako sídlo kubánského kongresu a vlády až do roku 1959, kdy politická situace na Kubě dramaticky změnila se po převratu Fidela Castra. Poté budova sloužila různým účelům a nyní se připravuje na to, aby se stala národním muzeem.

El Capitolio se nachází na okraji starého hlavního města Havany a je jedním z nejvýznamnějších architektonických pokladů Kuby. Jeho majestátní kupole dosahuje výšky 92 metrů a stojí na rekordních 25 000 pilotech. Tento monumentální komplex je opravdu ohromující a jeho význam v historii a kultuře Kuby je nezastupitelný.

I přes to, že budova není zdaleka ve své nejlepší kondici, můžete její krásu a historii stále obdivovat. Interiér je plný mramoru, umělých stavebních drahokamů, velkolepých soch a obrazů. Nezapomenutelným zážitkem je také prohlédnout si rozhlednu v kupoli budovy, odkud se vám naskytne panorama na celou Havanskou zátoku.

El Capitolio je také domovem slavné sochy "První republika" a "První republika" se nachází na velkolepém schodišti na vstupním prostranství budovy. Každý, kdo navštíví El Capitolio, by si neměl nechat ujít možnost vidět tyto impozantní sochy, které přímo symbolizují boj za nezávislost a svobodu Kuby.

Kromě toho, že je El Capitolio impozantním historickým sídlem, je také důležitým bodem orientace v samotné Havaně. Nachází se na ulici Prado, která je jednou z nejznámějších promenád a táhne se až k moři. Tato ulice je plná života a obchodů, a nabízí také jedinečnou možnost poznat místní kubánskou kulturu.

Navštěva El Capitolio je pro úplnou znalost a prožitek Kuby nezbytná. Pokud jste se rozhodli strávit svou dovolenou na Kubě, neměli byste opomenout tento úžasný historický symbol, který je nejen vyjádřením slávy minulých let, ale také připomínkou kubánského ducha a hrdosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba El Capitolio (Havana)


1. Jaké je otevírací doba Kuby El Capitolio?
Otevírací doba Kuby El Capitolio je obvykle od 9:00 do 18:00 hodin.

2. Jaké jsou vstupní poplatky na Kubu El Capitolio?
Ceny vstupních lístků na Kubu El Capitolio se mohou lišit, ale obvykle se pohybují kolem 10-15 CUC (konvertibilní peso, místní měna).

3. Jak se dostat na Kubu El Capitolio?
Kuba El Capitolio se nachází v centru Havanu a je snadno dostupná pěšky nebo taxi.

4. Je nutné si vstupenku na Kubu El Capitolio rezervovat předem?
Obvykle není nutné si rezervovat vstupenku na Kubu El Capitolio předem, ale v období většího turistického ruchu by to mohlo být doporučeno.

5. Jak dlouho si můžu prohlédnout Kuba El Capitolio?
Prohlídka Kuby El Capitolio obvykle trvá kolem 1-2 hodiny, ale návštěvníci si mohou vyhradit více času, pokud si chtějí prohlídku opravdu důkladně užít.

6. Mluví se v Kubě El Capitolio anglicky?
V mnoha částech Kuby El Capitolio se mluví anglicky, zejména personál turistických atrakcí. Nicméně, je vždy dobré naučit se základní fráze ve španělštině.

7. Je možné fotografovat v Kuba El Capitolio?
Ano, obvykle je povoleno fotografovat v Kuba El Capitolio. Nicméně, v některých částech muzea může být fotografie zakázána, takže je vždy nejlepší se informovat u personálu.

8. Nabízí Kuba El Capitolio prohlídky s průvodcem?
Ano, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v Kuba El Capitolio. Průvodci mohou poskytnout více informací o historii a architektuře místa.

9. Je možné si v Kuba El Capitolio zakoupit suvenýry?
Ano, na Kubě El Capitolio je obvykle dostupný obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit různé drobné předměty a suvenýry jako památky.

10. Nabízí Kuba El Capitolio restaurace nebo kavárnu?
Ano, v Kuba El Capitolio je obvykle k dispozici restaurace nebo kavárna, kde si návštěvníci mohou odpočinout a občerstvit se během prohlídky.


Ubytování Kuba El Capitolio (Havana)


Havana, hlavní město Kuby, je fascinující destinací pro cestovatele, kteří hledají autentický kulturní zážitek. A jedním z nejvýznamnějších a nejlépe známých staveb v Havanském panoramatu je Kuba El Capitolio. Tato impozantní budova sloužila jako sídlo kubánského vládního úřadu během období před kubánskou revolucí v roce 1959 a dodnes stojí jako symbol bohaté historie Kuby.

Kuba El Capitolio je nejen ikonickou stavbou, ale je také jednou z nejatraktivnějších turistických atrakcí v Havaně. Velkolepá architektura budovy, která se mísí s neoklasicistní a art deco stylem, stojí v kontrastu s okolními historickými ulicemi a dodává městu nezaměnitelný ráz.

Pokud se chystáte navštívit Havanu a hledáte ubytování poblíž Kuby El Capitolio, máte na výběr z několika možností. V blízkosti této historické budovy se nachází několik hotelů a apartmánů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování.

Jeden z nejvíce doporučovaných hotelů poblíž Kuby El Capitolio je Hotel Inglaterra. Tento historický hotel, postavený v roce 1875, je jedním z nejstarších ve městě a nabízí svým hostům luxusní pokoje s výhledem na promenádu Prado a přímo na Kuří hrad. Hotel Inglaterra je vzdálen pouhých pár minut chůze od Kuby El Capitolio a jeho strategická poloha vám umožní snadný přístup k dalším turistickým atrakcím v centru Havany.

Další možností ubytování v blízkosti Kuby El Capitolio je Hotel Saratoga. Tento luxusní hotel se nachází v krásně zrekonstruované budově z 19. století a nabízí jedinečnou atmosféru a nezapomenutelný pobyt. Svým hostům poskytuje moderní vybavení a stylové pokoje se výhledem na město. Hotel Saratoga je vzdálen jen kousek od Kuby El Capitolio a je ideální volbou pro ty, kteří si přejí zůstat v blízkosti nejvýznamnějších památek Havany.

Kromě hotelů existuje také možnost pronájmu apartmánu či pokoje v soukromých domácnostech ve čtvrti Habana Vieja, což je historické centrum Havany. Mnoho místních obyvatel nabízí část svého domu cestovatelům jako ubytování, což poskytuje jedinečnou příležitost prozkoumat kubánskou kulturu a tradice zblízka. Přestože tato možnost nemusí být tak luxusní jako hotely, umožňuje vám prožít autentický pobyt ve městě a mít možnost poznat místní lidi.

Při hledání ubytování poblíž Kuby El Capitolio v Havaně byste měli zvážit své preference, rozpočet a potřeby. S výběrem hotelů, apartmánů a soukromých domů v okolí této ikonické budovy, si můžete být jisti, že budete mít pohodlné a stylové ubytování, které vám umožní objevovat nádherný svět kubánského hlavního města.


Počasí Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je jedinečnou destinací pro milovníky slunečného počasí a pláží. Havana, hlavní město Kuby, je domovem mnoha kulturních a historických památek, včetně ikonické budovy El Capitolio, která se nachází v centru města.

Kuba má tropické podnebí s vysokou teplotou a vlhkostí po celý rok. Průměrná teplota v Havaně se pohybuje okolo 25-30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. Na druhé straně, nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na 20-25°C.

V období od června do října může Kuba zažít hurikány a tropické bouře, což může narušit cestovní plány. Proto se doporučuje cestovat v období od listopadu do května, kdy je počasí stabilnější a méně vlhké.

El Capitolio je budova s mnoha důležitými funkcemi – byla sídlem kubánského parlamentu a nyní slouží jako národní muzeum. Výstavba budovy začala v roce 1926 a dokončena byla v roce 1929. El Capitolio je jednou z největších a nejvýznamnějších budov v Havaně. Její velkolepá architektura odkazuje na antické římské stavby a je proslulá vysokou klenbou, fasádou se sochami a kamennými sloupy.

I když počasí na Kubě může být velmi horké a vlhké, návštěva ikonické budovy El Capitolio v Havaně stojí za to. Je to nejvýznamnější z památek, které zde můžete vidět, a zajímavý příklad kubánské historie a kultury, který je třeba poznat.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky