Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Bolaven Plateau

Dovolená Laos Bolaven Plateau


Laos je zemí plnou přírodních krás a exotických lokalit, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto skvostů je Bolaven Plateau, rozlehlou plošinu na jihu země známou svými vodopády, kávovými plantážemi a etnickými menšinami.

Bolaven Plateau se nachází v provincii Champasak a je jednou z nejlákavějších turistických destinací Laosu. Tato plošina, se svou rozlohou přesahující 10 000 km², nabízí návštěvníkům neobyčejnou rozmanitost přírodních scenérií a fascinujících phuviček, tradičních vesnic etnických menšin, které zde žijí.

Jednou z největších atrakcí Bolaven Plateau jsou její vodopády. Na této plošině se nachází více než třicet vodopádů, které lákají milovníky přírody a dobrodružství. Nejznámějším z nich je Tad Fane, který spadá z výšky 120 metrů do hluboké rokle. Každý vodopád má své specifické kouzlo a nabízí jiný úhel pohledu na okolní krajinu.

Dalším zázrakem Bolaven Plateau jsou jeho kávové plantáže. Káva zde roste na nadmořské výšce přesahující 1 000 metrů a díky unikátním klimatickým podmínkám a živinám v půdě má velmi bohatou chuť. Turisté mohou navštívit místní farmy, kde se dozvědí o procesu pěstování, sklizni a zpracování kávy. Navíc si zde mohou vychutnat čerstvě pražené kávy a zakoupit si kvalitní balení na suvenýr.

Bolaven Plateau je také domovem několika etnických menšin, jejichž kultura a tradice jsou fascinující pro turisty z celého světa. Mezi nejznámější patří Lidová demokratická republika Katu, kde můžete vidět charakteristické tradiční vesnice s domy na sloupech a obyvatelé v tradičních kostýmech. Návštěvníci mají příležitost se seznámit s jejich způsobem života, řemesly a tradičními slavnostmi.

Pro výlet na Bolaven Plateau se doporučuje si pronajmout motocykl, protože tato oblast je prohlídkou na kole i nejvhodnější. Návštěvníci mohou objevovat krásy plošiny a vychutnat si místní kulturu a přírodu.

Laos a jeho Bolaven Plateau nabízejí nezapomenutelný zážitek pro všechny cestovatele. Od nádherných vodopádů a kávových plantáží po bohatou kulturu a tradice etnických menšin, tato exotická lokalita splní očekávání každého dobrodruha. Pokud hledáte odpočinek v krásné přírodě a zároveň se chcete potápět do fascinujícího etnického světa, je Bolaven Plateau tím pravým místem pro vás. Domorodá pohostinnost, úžasná atmosféra a přírodní krásy vytvoří z vaší dovolené v Laosu nezapomenutelný zážitek.


Letenka Laos Bolaven Plateau


Laos je země plná fascinujících přírodních krás, které lákají milovníky dobrodružství z celého světa. Mezi jedno z nezapomenutelných míst, které byste v této zemi neměli vynechat, je Bolaven Plateau. Tato nádherná vyvýšenina se nachází na jihu Laosu a je domovem úchvatných vodopádů, malebných kávových plantáží a místních kmenů.

Pro cestování do Bolaven Plateau je nejpohodlnějším způsobem letadlo. Laoské letiště v hlavním městě Vientiane je ideálním místem pro začátek vaší cesty. Zde si můžete zakoupit letenku do jednoho z nejbližších letišť, například do Pakse. Let z Vientiane do Pakse trvá přibližně 1,5 hodiny a nabízí vám příležitost obdivovat krásy laoského venkova z ptačí perspektivy.

Po příletu do Pakse se můžete vydat na cestu do Bolaven Plateau. Vzdálenost mezi Pakse a Bolaven Plateau je přibližně 50 kilometrů, což je ideální vzdálenost pro pohodlnou přepravu automobilem nebo motorkou. Další možností je také využití místních dopravních služeb, jako jsou taxi nebo mototaxi. Cesta na Bolaven Plateau sama o sobě je již dobrodružstvím, protože se ocitnete uprostřed nádherné laoské krajiny s kopcemi, údolími a malebnými vesnicemi.

Jakmile se dostanete na Bolaven Plateau, čeká vás řada neuvěřitelných přírodních úkazů. Jedním z hlavních lákadel této oblasti jsou vodopády. Bolaven Plateau je domovem několika impozantních vodopádů, jako například Tad Fane, Tad Yuang a Tad Lo. Tyto vodopády vytvářejí nádherné vodní scenérie, ve kterých se můžete vykoupat nebo si jen tak odpočinout.

Dalším zážitkem, který byste na Bolaven Plateau neměli vynechat, je návštěva místních kávových plantáží. Bolaven Plateau je známé svou kávou nejvyšší kvality, která se zde pěstuje již po několik generací. Můžete si prohlédnout proces pěstování, sklizně a zpracování kávy a ochutnat čerstvě připravenou lahodnou šálek. Kromě kávových plantáží zde najdete také plantáže čaje a dalších tropických plodin.

Posledním, ale ne méně důležitým zážitkem z cesty na Bolaven Plateau je setkání s místními kmeny. Na tomto území žijí různé etnické skupiny, jako jsou Laové, Mon-Khmer a původní příslušníci kmene Katu. Tyto komunity jsou bohaté na svou tradiční kulturu, zvyky a řemesla. Můžete navštívit jejich vesnice, naučit se tradičním řemeslům, jako je tkaní či keramika, a zapojit se do každodenního života těchto lidí.

V souhrnu, cesta na Bolaven Plateau v Laosu je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Přírodní krása, vodopády, kávové plantáže a přátelští místní obyvatelé tvoří jedinečnou atmosféru, kterou byste měli zažít na vlastní kůži. Doporučuje se využít letenku z hlavního města Vientiane do Pakse a poté se vydat na cestu do této úžasné oblasti. Bolaven Plateau vás překvapí svou neuvěřitelnou krásou a zanechá vám nezapomenutelná vzpomínky na vaše dobrodružství v Laosu.


Počasí Laos Bolaven Plateau


Bolaven Plateau je nádherné oblast v jihovýchodní Asii, která se nachází v Laosu. Nachází se v nadmořské výšce přes 1 000 metrů a představuje významnou páteřní oblast pro pěstování kávy, čaje a dalších rostlin. Bolaven Plateau je známý především pro své krásné scenérie a neuvěřitelné výhledy, ale také pro své charakteristické počasí.

Počasí na Bolaven Plateau závisí na ročním období. V období dešťů, od května do října, bývají dny obvykle mokré a zatažené, s častými přeháňkami a bouřemi. Průměrná teplota se během této doby pohybuje mezi 22 až 25 stupni Celsia. V sušších měsících, od listopadu do dubna, jsou dni slunečné a suché s průměrnou teplotou kolem 28 stupňů Celsia. V těchto měsících může být noc velmi studená, takže vám balení teplého oblečení by nemělo chybět.

Díky vysoké nadmořské výšce na Bolaven Plateau dochází k příjemným rozdílům v teplotách v průběhu dne i v noci. V létě může být během dne až +30 stupňů Celsia, zatímco v noci klesne na +15-18 stupňů. Naopaku v zimě se denní teplota pohybuje okolo +25 stupňů Celsia a noční teplota klesne na +10 stupňů.

Dalším faktorem, kterým je třeba si při cestování na Bolaven Plateau dávat pozor, je období sucha. V období od března do května, kdy se obvykle uskutečňuje sklizeň kávy, je nutné vyvážet svůj pobyt v suchém prostředí s nedostatkem vody. Je vhodnější navštívit Bolaven Plateau v období po dešťích, kdy voda napouští mnoho vodopádů a vodních dopravních cest.

Bolaven Plateau je jedinečná oblast s fascinujícím počasím, které umožňuje návštěvníkům prožít úžasná dobrodružství a objevovat krásy této oblasti. Pokud se chystáte na Bolaven Plateau, nezapomeňte si přibalit kvalitní ochranné vybavení proti dešti a slunci, abyste byli připraveni na různé podmínky počasí.


Ubytování Laos Bolaven Plateau


Laos se může pyšnit mnoha krásnými přírodními scenériemi a atrakcemi, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je Bolaven Plateau, což je vysočina nacházející se ve východní části země. Toto území je známé svými horskými scenériemi, vodopády, kávovými plantážemi a tradičními vesnicemi, které nabízejí skvělé možnosti ubytování.

Jeden z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Bolaven Plateau, je ubytovat se v jedné z tradičních vesnic. Tyto vesnice jsou obklopeny zelenými kopcemi a poskytují výborný pohled na krásnou přírodu, kterou tato oblast nabízí. Některé z vesnic také nabízejí bezplatné exkurze, během kterých si můžete prohlédnout místní kulturu a tradice. Ubytování v tradiční vesnici vám umožní zažít autentické laoské způsoby života a splynout s místními obyvateli.

Další možností ubytování na Bolaven Plateau jsou kávové farmy. V této oblasti se pěstuje vysoce kvalitní káva, která je žádaná po celém světě. Některé farmy poskytují ubytování ve stylových chatkách nebo bungalovech, které se nacházejí uprostřed zelených polí kávovníků. Tato nabídka vám umožňuje nejen poznat proces sklizně a zpracování kávových zrn, ale také vychutnat si klidný a relaxační pobyt v přírodě.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, Bolaven Plateau nabízí také několik možností resortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako jsou vodopády a přírodní rezervace. Hosté zde mohou očekávat prvotřídní vybavení, včetně bazénů, wellness center a restaurací, které nabízejí tradiční laoskou kuchyni i mezinárodní speciality. Ubytování v resortech a hotelech je ideální pro ty, kteří chtějí po náročném dni stráveném objevováním Bolaven Plateau relaxovat a odpočinout si.

Bolaven Plateau je jedním z nejkrásnějších přírodních území Laosu a nabízí mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Bez ohledu na to, zda si vyberete ubytování v tradiční vesnici, na kávové farmě nebo v luxusním resortu, budete mít příležitost objevit krásy této oblasti a zažít unikátní kulturu Laosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Bolaven Plateau


1. Co je Bolaven Plateau?
Bolaven Plateau je náhorní plošina nacházející se ve středním Laosu. Je to oblíbená turistická destinace díky své přírodní kráse a vodopádům.

2. Jak se dostat na Bolaven Plateau?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Bolaven Plateau, je letecky do letiště Pakse v jižním Laosu. Z Pakse pak můžete pokračovat autobusem nebo pronajmout si auto nebo motorku.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Bolaven Plateau?
Mezi hlavní atrakce na Bolaven Plateau patří vodopády Tad Fane, Tad Yuang a Tad Lo, kde si můžete užít krásné vody a okolní přírody. Dalšími zajímavostmi jsou kávové plantáže a etnické vesnice kmene Katu.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bolaven Plateau?
Ideální čas na návštěvu Bolaven Plateau je během suché sezóny od listopadu do února, kdy je méně dešťových srážek a příjemné počasí.

5. Kde se dá ubytovat na Bolaven Plateau?
Na Bolaven Plateau jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, resortů a ubytování ve venkovském stylu. Nejvíce ubytovacích zařízení se nachází v okolí Pakse.

6. Jak dlouho bych měl na Bolaven Plateau zůstat?
Většina lidí si na návštěvu Bolaven Plateau rezervuje 2-3 dny, aby mohli prozkoumat hlavní atrakce a relaxovat ve venkovském prostředí. Pokud máte rádi trekking nebo jste vášnivými fotografy, můžete zůstat déle.

7. Je na Bolaven Plateau bezpečno?
Obecně je Bolaven Plateau považováno za bezpečnou oblast. Nicméně, jako v libovolném turisticky frekventovaném místě je důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je hlídání osobních věcí a respektování místních zvyklostí a tradic. Mějte na paměti, že voda v některých vodopádech může být velmi silná, takže buďte opatrní, pokud se rozhodnete koupání.

8. Potřebuji vízum pro návštěvu Bolaven Plateau?
Pro vstup do Laosu je třeba mít platné vízum. Pokud jste občanem země, která má s Laosem dohodu o bezvízovém styku, můžete tam pobývat až 30 dní bez víza. V opačném případě, budete muset žádat o turistické vízum předem nebo po příletu.

9. Jaká je místní kuchyně na Bolaven Plateau?
Místní kuchyně na Bolaven Plateau je ovlivněna laoskou kuchyní, která je známá svou kořeněnou a chutnou stravou. Mezi nejoblíbenější jídla patří larb (salát s mletým masem), pad thai (směs nudlí se zeleninou a masem) a sticky rice (klepí rýže). Nezapomeňte ochutnat také čerstvě namletou kávu z plantáží na náhorní plošině.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky