Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Tham Kong Lo Cave

Ubytování Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země, která skrývá mnoho úchvatných přírodních krás a atrakcí. Jedním z nejzajímavějších míst k navštívení je jeskyně Tham Kong Lo, která se nachází ve středním Laosu. Tato jeskyně, která je součástí národního parku Phu Hin Bu, je jednou z nejdelších a největších jeskyní jihovýchodní Asie a je jedinečnou přírodní památkou.

Tham Kong Lo se nachází v provincii Khammouane a je jednou z hlavních turistických atrakcí této oblasti. Jeskyně je přístupná pouze loďkou, která vás provede tímto úchvatným podzemním světem. Cesta trvá asi jednu hodinu, během které se ocitnete v úzkých tunelech, velkých prostorách s nadhledy a temných chodbách. Vzhledem k tomu, že v jeskyni též žijí ryby, které jsou naprosto nasvícené, působí jeskyně téměř kouzelně.

Jeskyně Tham Kong Lo je široká až 90 metrů a dosahuje výšky 100 metrů. Její délka se odhaduje na 7,5 kilometru, což ji řadí mezi nejdelší jeskyně na světě. Největším a nejimpozantnějším prostorem v jeskyni je tzv. Cathedral Cave, který dostal své jméno díky svému nádhernému vzhledu a skvělé akustice. Tento prostor je tak velký, že může pojímat až 5000 lidí.

Jeskyně Tham Kong Lo není jenom fascinující přírodní úkaz, ale má i kulturní a historickou hodnotu. Je obklopena krásnou přírodou a krasovým terénem, který je domovem místních etnických menšin. Navštěvování jeskyně je jednou z hlavních příjmů místních obyvatel, kteří zde poskytují ubytování a další turistické služby.

Pokud si přejete strávit více času a prozkoumat okolí, můžete si zarezervovat ubytování přímo v jeskyni Tham Kong Lo. Lokální obyvatelé zde provozují malé bungalovy s výhledem na krajinu, kde si můžete vychutnat klidné a relaxační prostředí. Pobyt v jeskyni je nezapomenutelným zážitkem, který vás vtáhne do tajemné atmosféry tohoto magického místa.

Laos a jeho krásné přírodní skvosty jsou stále více na seznamu cestovních cílů turistů z celého světa. Jeskyně Tham Kong Lo je zcela určitě jednou z nejúchvatnějších a nejzajímavějších lokalit v této oblasti. Pokud plánujete návštěvu Laosu, nezapomeňte zařadit návštěvu této jeskyně do svého itineráře. Určitě nebudete litovat!


Počasí Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země s tropickým klimatem, které se vyznačuje horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. Počasí Laosu bývá většinou stabilní a slunečné, s občasnými dešti a bouřemi, které mohou být v období monzunových dešťů velmi intenzivní.

Jedno z nejvýznamnějších přírodních divů Laosu, zvláště pro turisty, je jeskyně Tham Kong Lo Cave. Tato jeskyně se nachází v centru Laosu a její délka je více než 7 kilometrů. Interiér jeskyně tvoří podzemní řeka, která může být velmi nebezpečná v období dešťů.

Pokud plánujete návštěvu této jeskyně, doporučujeme si zkontrolovat počasí v okolí. V období monzunových dešťů, které v Laosu trvají v období června až září, mohou být silné deště a povodně velmi nebezpečné.

Aby byla návštěva jeskyně bezpečná a příjemná, doporučuje se ji navštívit v období sucha, v měsících od listopadu do února. V tomto období je počasí chladnější a suché, což znamená méně vlhkosti a menší pravděpodobnost deště.

K dispozici jsou některé otvory, které umožňují vstupit do jeskyně jen pomocí malých lodníků, takže počasí může být rozhodující ve volbě, zda jeskyni navštívit. V případě silných dešťů a vysokých vodních hladin budou lodníky zavřeny a návštěva jeskyně bude nemožná.

Nicméně, i když se rozhodnete navštívit Tham Kong Lo Cave v období dešťů, můžete zažít úžasný zážitek, vidět obrovské podzemní řeky se svými podivnými rybami a úchvatné kaskády vodních proudů. To může být velmi dobrodružné a intenzivní zážitek pro turisty se silnými nervy a zklidněným srdcem.

Celkem vzato, pokud chcete navštívit zemi, jako je Laos, je vhodné naplánovat vaši cestu podle počasí. Některá místa a aktivity mohou být závislá na okolním počasí a návštěva některých míst může být bezpečnější v určitém ročním období. Proto doporučujeme prověřit počasí v Laosu před plánováním vaší cesty a navštívit místa, jako je Tham Kong Lo Cave, v nejvhodnějších obdobích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tham Kong Lo Cave


1. Kampung: Jak se dostat do jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Jeskyně Tham Kong Lo se nachází v provincii Khammouane ve středním Laosu. Nejsnazší způsob, jak se dostat do ní, je cestovat do města Ban Nahin a odtud pokračovat lodí po řece Tham Kong Lo.

2. Kampung: Jakým způsobem se dostat do města Ban Nahin?
Odpověď: Z hlavního města Vientiane v Laosu je možné se do města Ban Nahin dostat autobusem. Cesta trvá přibližně 8 hodin. Alternativně je možné využít také letadlo a přistát na letišti v Thakhek, odkud je nutné pokračovat na autobusovém spoji do Ban Nahin.

3. Kampung: Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Prohlídka jeskyně Tham Kong Lo trvá obvykle přibližně 2-3 hodiny. Cesta vede lodí říčním systémem jeskyně, který je dlouhý asi 7,5 kilometry.

4. Kampung: Je nutné mít s sebou vlastní světlo při prohlídce jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Ne, není nutné mít vlastní světlo. Prohlídky jeskyně se obvykle konají s místními průvodci, kteří mají k dispozici světla a ostatní vybavení potřebné k prohlídce. Je však vždy dobré mít s sebou pochodovou čelovku či jiný zdroj světla pro případ nouze.

5. Kampung: Jakou dobu je nejlepší navštívit Laos a Tham Kong Lo jeskyni?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu jeskyně Tham Kong Lo a Laosu obecně je v období od listopadu do února, kdy je méně vlhké počasí a příjemnější teploty. V létě může být velmi horko a deštivo, což může ovlivnit komfort a dostupnost některých oblastí.

6. Kampung: Existuje nějaký věkový limit pro prohlídku jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Neexistuje žádný přesný věkový limit pro prohlídku jeskyně Tham Kong Lo. Nicméně, kvůli fyzické náročnosti a délce prohlídky by měli být někteří jedinci, zejména děti, nemocní nebo starší lidé, opatrní při rozhodování o účasti.

7. Kampung: Jsou v jeskyni Tham Kong Lo nějaké bezpečnostní opatření?
Odpověď: Ano, místní průvodci a turistické společnosti věnují pozornost bezpečnosti návštěvníků během prohlídek. Vzhledem k tomu, že voda a bláto jsou přítomny v jeskyni, je nutné dodržovat pokyny a dbát na opatrnost při pohybu.

8. Kampung: Musím mít při návštěvě jeskyně Tham Kong Lo nějakou specifickou výbavu?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro procházení blátem a mokrými podmínkami. Nikdy se nezapomeňte oblečení do jeskyně dostatečně zahřát a ochránit se před možnými dešti.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí souvisejících s jeskyní Tham Kong Lo v Laosu. Přestože se informace mohou lišit, je vždy nejlepší se obrátit na místního průvodce nebo turistickou kancelář pro nejaktuálnější a specifické informace.


Letenka Laos Tham Kong Lo Cave


Laos is a beautiful country with a rich history and breathtaking natural wonders. One of those wonders is the Tham Kong Lo Cave, located in the Khammouane Province in central Laos. If you’re looking to explore this impressive cave system, then you’re in luck – there are flights available to take you there!

The Tham Kong Lo cave system is one of the largest and most impressive in the world, measuring 7.5 km long and featuring stunning stalactites and stalagmites, eerie underground lakes, and towering limestone walls carved out by the Nam Hin Bun River. The cave is located within the Phu Hin Bun National Park and is a protected conservation area.

To begin your adventure, you’ll need to fly into the nearest city, which is Vientiane. You can then take a connecting flight to the small town of Nakai, which is only around 15 km away from the cave. The flights are operated by Laos Airlines and other local carriers such as Lao Skyway and Lao Central Airlines. Alternatively, you can hire a private car or take a public bus, which may take a bit longer but are more affordable options.

Once you’ve arrived in Nakai, the best way to get to Tham Kong Lo is by hiring a boat to take you through the cave. The boats are typically operated by locals and can hold up to four passengers. The boat ride is an unforgettable experience that takes you through the cave’s 7.5 km of subterranean passages, with the boatman expertly guiding you through the winding waterways.

As you travel through the cave, you’ll be able to see the unique and impressive formations that make Tham Kong Lo so special. Be sure to bring a flashlight or headlamp so you can fully appreciate the beauty of the stalactites and stalagmites that hang from the ceiling or rise from the ground. You’ll also get the chance to see the resident bat population that calls the cave home.

One of the most iconic highlights of the Tham Kong Lo cave system is the natural opening in the limestone walls called the “Window to the Sky.” The opening is around 60 meters high and is a stunning sight that lets in natural sunlight and creates dramatic shadows within the cave.

If you’re planning on visiting the Tham Kong Lo cave system, then make sure you take the time to explore the surrounding area as well. The Phu Hin Bun National Park is a beautiful place to hike and explore, with plenty of trails to suit all levels of fitness. You can also visit nearby villages and towns to experience the local culture and try traditional Lao dishes.

In conclusion, the Tham Kong Lo cave system in Laos is a must-visit destination for adventurers and nature-lovers. With flights available to the nearest city and the option to hire a boat to explore the cave, getting there is easier than ever. So pack your bags and embark on an unforgettable journey to one of the most beautiful natural wonders in the world.


Dovolená Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je malebná země v jihovýchodní Asii, která je známá svou překrásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi je Tham Kong Lo Cave, která láká turisty z celého světa.

Tham Kong Lo Cave se nachází v provincii Khammouane ve středním Laosu. Tato jeskyně je považována za jednu z nejdelších jeskyní na světě, přičemž její délka dosahuje více než 7,5 kilometru. Jeskyně byla objevena v roce 1905 a od té doby se stala oblíbeným turistickým cílem.

Jeskyně je vytvořena řekou, která protéká jejím středem. Turisté si mohou pronajmout lodě a proplout touto úchvatnou krajinou. Během plavby pak můžete obdivovat krásné stalaktity a stalagmity, které zdobí skály jeskyně. V některých částech jeskyně dosahuje výška stropu až 100 metrů, což je skutečně úctyhodné.

Jednou z nejvíce fascinujících vlastností Tham Kong Lo Cave je tzv. „díra do nebe“. Tato část jeskyně je otevřenou oblastí s mohutnými stěnami a střechou, která umožňuje pronikání světla do jeskyně. Je to opravdu ohromující zážitek, když můžete sledovat sluneční paprsky, jak pronikají dovnitř a osvětlují jeskyni. Je to jako zázrak přírody.

Tham Kong Lo Cave není jen fascinujícím místem, ale je také důležitou součástí kultury a historie Laosu. Oblast kolem jeskyně je obývaná etnickými menšinami, které si zachovávají své tradiční zvyky a životní styl. Při návštěvě Tham Kong Lo Cave si můžete vychutnat autentickou laoskou kulturu a poznat místní obyvatele.

Prohlídka jeskyně je nejlépe vykonávána s průvodcem, který vám může poskytnout informace o historii a geologii této neuvěřitelné přírodní památky. Průvodci jsou obvykle místní obyvatelé, kteří mají bohaté znalosti o jeskyni a okolní oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit tham Kong Lo Jeskyně, doporučuje se zůstat v blízkosti města Ban Kong Lo, které je vybaveno různými ubytovacími zařízeními a restauracemi. Během vašeho pobytu můžete také využívat další aktivity, jako je pěší turistika, rafting nebo výlety do okolních vesnic.

Tham Kong Lo Cave je skutečnou přírodní krásou, kterou byste neměli vynechat při návštěvě Laosu. Tato magická jeskyně nabízí nezapomenutelné zážitky a pohledy, které vás okouzlí. Ať už jste dobrodruh, seznamující se s kulturou nebo milovník přírody, Tham Kong Lo Cave je pro vás ideálním místem k návštěvě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky