Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Libanon Naše Lady of Lebanon

Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Naše Lady of Lebanon


Naše Lady of Lebanon je katolický mariánský svatostánek na vrcholu hory Harissa v Libanonu. Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se tohoto místa:

1. Kde se nachází Naše Lady of Lebanon?
Naše Lady of Lebanon se nachází na hoře Harissa v blízkosti města Jounieh, které leží v oblasti Keserwan v Libanonu.

2. Jak se dostanu na vrchol hory Harissa?
Nejlepší způsob, jak se dostat na vrchol hory Harissa, je využít lanovku, která je k dispozici ve městě Jounieh. Také lze cestovat autem nebo autobusem po silnici, která vede na vrchol hory.

3. Jak dlouho trvá cesta na Harissu?
Cesta na vrchol hory Harissa trvá asi 15 až 20 minut lanovkou a asi 30 až 45 minut autem nebo autobusem, v závislosti na dopravních podmínkách.

4. Co mohu vidět na vrcholu hory Harissa?
Na vrcholu hory Harissa se nachází socha Panny Marie, která je zde umístěna. Tato socha je vysoká 8,5 metru a je vyrobená z bílého mramoru. Z vrcholu hory je také nádherný výhled na město Jounieh a Středozemní moře.

5. Kdy byla Naše Lady of Lebanon postavena?
Stavba Naše Lady of Lebanon byla dokončena v roce 1908 a byla postavena podle plánů architekta N. Chede.

6. Proč je Naše Lady of Lebanon tak důležitá?
Naše Lady of Lebanon je jedním z nejznámějších mariánských svatostánků na Blízkém východě a je významným poutním místem pro katolíky z celého světa. Také je symbolem libanonské křesťanské víry a libanonského lidu.

7. Můžu navštívit Naše Lady of Lebanon?
Ano, svatostánek je otevřený pro veřejnost a každý může navštívit Naše Lady of Lebanon. Návštěvníci mohou strávit čas ve svatostánku, modlit se a obdivovat sochu Panny Marie.

8. Existují zde nějaké obřady nebo mše svaté?
Ano, ve svatostánku se pravidelně konají mše svaté a katolické bohoslužby. Návštěvníci mohou také zúčastnit různých obřadů a liturgických událostí.

9. Jaké jsou další atrakce poblíž Naše Lady of Lebanon?
V blízkosti Naše Lady of Lebanon se nachází také další turistické atrakce, jako jsou kasína v Jounieh, jízda na lanovce Teleferique nebo procházka po promenádě Corniche.

10. Jaké jsou otevírací hodiny Naše Lady of Lebanon?
Svatostánek je obvykle otevřený od rána do večera. Přesné otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období a důležitých událostech. Je vhodné zkontrolovat aktuální otevírací hodiny před vaší návštěvou.


Dovolená Libanon Naše Lady of Lebanon


Libanon je malebná země ležící na východním pobřeží Středozemního moře. Je známý svou bohatou historií, rozmanitou kulturou a ohromujícím přírodním krásami. Jedním z nejpopulárnějších cílů turistů je poutní místo Naše Paní z Libanonu (Our Lady of Lebanon), které se nachází v blízkosti města Harissa.

Naše Paní z Libanonu je socha Panny Marie postavená na vrcholu hory Harissa. Její výška činí 15 metrů, což z ní činí jednu z největších soch Panny Marie na světě. Socha je vyrobená z bílého vápence a vyzařuje nádherný mír a pokožku. Při jasném počasí je možné vidět tuto impozantní sochu z velké vzdálenosti.

Poutní místo Naše Paní z Libanonu láká každoročně tisíce poutníků z celého světa. Místo je oblíbené jak mezi katolíky, tak i mezi muslimy. Přicházejí sem, aby se účastnili bohoslužeb, modlitby nebo aby se jen poklonili tělu Panny Marie. Je zde také malá kaple, která slouží jako místo pro zasvěcení.

Kromě duchovního významu místa je zde také nádherný výhled na okolní krajinu. Z vrcholu Harissy můžete obdivovat panoramatický výhled na Středozemní moře, město Beirut a jeho okolí. Je to příležitost pro fotografování a vytvoření nezapomenutelných vzpomínek.

V blízkosti poutního místa Naše Paní z Libanonu můžete najít také další atrakce. Nedaleko se nachází například město Byblos, které je jedním z nejstarších osídlených míst na světě a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je plné historických památek, jako jsou staré hradby, zbytky starověkých chrámů a přístavní oblast.

Další zajímavou destinací je město Baalbek, které je domovem několika antických římských ruin. Nejznámější z nich je chrám Jupiter, který je považován za jednu z nejimpozantnějších staveb antického světa. Baalbek je také známý pro své festivaly, které se konají každý rok v letním období.

Libanon nabízí také nádherné přírodní scenérie, jako jsou vodopády v Becharre nebo horské vesnice v údolí Kadisha. Můžete se potápět ve Středozemním moři, navštívit lázně nebo jen relaxovat na jedné z mnoha pláží.

Pokud se rozhodnete navštívit Libanon, nezapomeňte zařadit Naše Paní z Libanonu na seznam vašich míst k návštěvě. Bude to nejen duchovní zážitek, ale také příležitost vychutnat si nádherné výhledy a objevovat bohatou historii a kulturu této fascinující země. Nechte se unést krásou tohoto poutního místa a propadněte kouzlu Libanonu.


Počasí Libanon Naše Lady of Lebanon


Libanon, ta malá země na východním pobřeží Středomoří, se může pyšnit bohatou historií, překrásnou přírodou a pohostinnými obyvateli. A jedním z ikonických symbolů této země je také Socha Panny Marie na vrcholu hory Harissa, nazývaná také Naše Lady of Lebanon.

Socha Naše Lady of Lebanon se tyčí nad městem Jounieh a je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Libanonu. Její výstavba byla dokončena v roce 1908 a od té doby je jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Socha Panny Marie s roztaženýma rukama přivítala tisíce poutníků, turistů a věřících z celého světa.

Kromě svého duchovního významu je tato ikonická socha také významným symbolem pro libanonské obyvatele. Jakmile se rozhodnete vystoupat na horu Harissa a navštívit tuto sochu, nemůžete si nevšimnout také nádherného výhledu na přímořské město Jounieh a horu Libanon, která se tyčí ve vnitrozemí.

A teď, pojďme si povědět něco o počasí v této oblasti. Libanon se nachází ve Středomořském pásmu, což znamená, že zde máte typické středomořské podnebí se suchými, horkými léty a mírnými a vlhkými zimami.

Letní měsíce v Libanonu, které trvají od června do září, jsou charakterizovány vysokými teplotami, které se pohybují kolem 30-35 °C. V těchto měsících také dochází k minimálnímu srážkovému úhrnu a k vyšším vlhkostem vzduchu.

Zimní měsíce, které trvají od prosince do února, jsou mírnější s teplotami kolem 10-15 °C. Srážky jsou v tomto období obvykle častější a může se objevit i sníh ve vyšších polohách.

Jaro a podzim jsou v Libanonu obdobími, která spojují prvkové charakteristiky obou hlavních sezón. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a srážky jsou obvykle mírné.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že příroda je nepředvídatelná a počasí se může rychle změnit. Proto je vždy dobré být připraven na jakoukoli teplotní změnu a mít vhodné oblečení, pokud se rozhodnete navštívit Sochu Naše Lady of Lebanon.

Takže, jestliže se chystáte do Libanonu, nezapomeňte navštívit Sochu Naše Lady of Lebanon a obdivovat nejen její nádhernou architekturu, ale také krásný výhled na okolní krajinu. Až se vydáte na vrchol hory Harissa, nechte se okouzlit nejen poutním místem, ale i úchvatným počasím této nádherné země.


Ubytování Libanon Naše Lady of Lebanon


Libanon je malebná země ležící na pobřeží Středozemního moře, která je známá svými překrásnými krajinami, bohatou historií a pohostinnými obyvateli. Jedním z nejvýznamnějších turistických míst v této zemi je svatyně Libanon Naše Lady of Lebanon.

Svatyně Libanon Naše Lady of Lebanon se nachází na vrcholu kopce Harissa, který se tyčí nad městem Jounieh. Tato uctívaná svatyně je známá svým obrovským sochou Panny Marie, která ční do výšky 13 metrů. Její široce roztažené ruce symbolizují otevřenost a ochranu pro všechny návštěvníky.

Vstup do svatyně vede přes dvanáctimetrový oblouk, který je zdobený nádhernými mozaikami. Uvnitř najdete kapli, která je věnována Panně Marii, a pokud se vydáte na vrchol kopce, můžete se těšit na úchvatný výhled na Středozemní moře a okolní krajinu.

Svatyně Libanon Naše Lady of Lebanon je nejen významným duchovním a náboženským místem, ale také příležitostí k relaxaci a odpočinku. V okolí svatyně se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro návštěvníky, kteří se rozhodnou zde zůstat déle.

Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinného typu a mají vlastní charakter. Můžete si vybrat z elegantních hotelů s výhledem na moře nebo útulných penzionů s tradičním libanonským šarmem. Bez ohledu na váš výběr, můžete se těšit na pohodlný pobyt a výbornou libanonskou pohostinnost.

Kromě svatyně samotné je v okolí mnoho možností k objevování. Můžete se vydat na prohlídku Jounieh, malebného přístavního města, nebo navštívit historická místa v blízkém okolí, jako je například Byblos, jedno z nejstarších obydlených míst na světě.

Libanon Naše Lady of Lebanon je skutečně magické místo, které vás pohltí svou krásou a spiritualitou. Ať už jste náboženský poutník hledající duchovní posílení, nebo prostě cestovatel toužící po dobrodružství a objevování, tato svatyně a její okolí vám nabízejí nezapomenutelný zážitek.

Takže pokud plánujete svou cestu do Libanonu, nezapomeňte navštívit Svatyni Libanon Naše Lady of Lebanon a objevte krásu této země a její pohostinnost. Ubytování v blízkém okolí vám poskytne pohodlí a klid, abyste si mohli plně užít tento neuvěřitelný zážitek.


Letenka Libanon Naše Lady of Lebanon


Letenky do Libanonu jsou stále populárnější. Tato země, ležící na Blízkém východě, je známá svými historickými památkami, úchvatnou přírodou a bohatou kulturou. Pro turisty jsou tím největším lákadlem chrámy a kostely, které se v ní nacházejí. Jedním z nejvýznamnějších z nich je Naše Lady of Lebanon.

Naše Lady of Lebanon je bazilika, která se nachází na vrcholu hory Harissa, nedaleko města Jounieh. Tento impozantní kostel je jedním z nejvyšších bodů v Libanonu a nabízí nádherný výhled na Středozemní moře a okolní hory. Bazilika byla postavena v roce 1904 na počest Panny Marie a stala se jedním z nejvýznamnějších poutních míst v celém Libanonu.

Naše Lady of Lebanon je vysoká 15 metrů a váží přibližně 20 tisíc tun. Kostel je okázalý, s mnoha zdobnými prvky a drahými kameny. Vnitřek je zdoben freskami a sochami, které připomínají biblické příběhy. Na vrcholu kostela se nachází socha Panny Marie, která je vysoká 8 metrů a váží 8 tisíc kilogramů. Znázorňuje Pannu Marii, jak drží v náručí Ježíše Krista.

Navštívit Naše Lady of Lebanon je nezapomenutelný zážitek. Kostel je otevřen celý rok a je přístupný snadno pomocí kabinové lanovky, která vede od spodní stanice až na vrchol Harissa. Cesta je krátká, ale nabízí impozantní výhledy na okolní krajinu. Na vrcholu můžete procházet kolem baziliky a obdivovat její nádhernou architekturu. Existuje také muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii kostela a jeho významu pro libanonskou kulturu.

Letenky do Libanonu jsou dnes snadno dostupné a levné. Můžete je rezervovat online na různých webových stránkách. Let do Bejrútu, hlavního města Libanonu, bude trvat přibližně 4 hodiny. Přestože se jedná o zemi s turbulencemi, turisté nejsou ohrožení a mohou se cítit bezpečně.

V Libanonu je spousta dalších malebných míst, která stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout třeba antické město Byblos, které je inspirovalo Buzz Aldrina k pojmenování modulu Apollo 11. Dalšími populárními místy jsou například kamenné město Baalbek nebo slavná oblíbená pláž v Bejrútu. Celkově je Libanon skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat nová místa a poznat novou kulturu.

Naše Lady of Lebanon je však bezpochyby jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Libanonu. Je to krásné a poklidné místo, kde se můžete zastavit, aby jste obdivovali božskou architekturu. Toužíte-li pozkoumat chrámy a podívat se na nádhernou arabskou kulturu, není pro vás lepší místo než Libanon.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky