Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Lotyšsko Daugavpils

Nejčastější dotazy a odpovědi Lotyšsko Daugavpils


Dotazy:

1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Daugavpils?

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Daugavpils?

3. Jaký je rozpočet na ubytování v Daugavpils?

4. Jaké památky stojí za návštěvu v Daugavpils?

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Daugavpils?

Odpovědi:

1. Za návštěvu stojí hrad Daugavpils, kostel Sv. Petra a Pavla, Daugavpils univerzita, národní park Daugavas loki a muzeum Marka Rothka.

2. Nejlepší způsob, jak se dostat do Daugavpils, je letecky přes Rigou nebo Vilnius.

3. Rozpočet na ubytování v Daugavpils se může pohybovat mezi 20 a 80 EUR za noc v závislosti na typu ubytování a lokalitě.

4. Kromě zmíněných památek stojí za návštěvu také Daugavpils centralais kultūras centrs a zvířecí park Latvijas ZOO.

5. Některé z nejlepších restaurací v Daugavpils jsou restaurace Borcova, Sventes Muiža Restaurant a Vinets Kebab.


Počasí Lotyšsko Daugavpils


Daugavpils je druhým největším městem Lotyšska a nachází se na jihu země, nedaleko hranic s Běloruskem. Jeho poloze odpovídá vlhké kontinentální klima, což znamená, že zde panuje velká rozmanitost v počasí v průběhu roku.

Letní měsíce v Daugavpilsu jsou obecně teplé a vlhké. Průměrná teplota v červenci dosahuje 20 °C a může se vystoupat až na 30 °C. Díky velkému množství srážek, které spadnou během těchto měsíců, jsou zde často bouřky. Místní zemědělci využívají tuto periodu pro sklizeň obilí a jiných plodin.

Podzim je v Daugavpilsu poměrně krátký a chladný. Teploty začínají klesat na konci září a průměrná teplota v říjnu je kolem 7 °C s minimem na noc blízko bodu mrazu. Srážkové úhrny se výrazně snižují a průměrné množství srážek je v řádu 60 mm během podzimu.

Zima v Daugavpilsu je mrazivá a suchá. Průměrná teplota během prosince a ledna je okolo -5 °C s minimální teplotou až -20 °C. Sníh padá průměrně 50 dní v roce a pokrývá krajinu. Ačkoli může být velmi krásné, sníh může také komplikovat dopravu a práci.

Jaro v Daugavpilsu je krátké a vlhké. Teploty začínají vzrůstat od března a průměrná teplota v dubnu je okolo 5 °C. Srážkové úhrny se opět zvyšují. Mnoho turistů vyhledává toto roční období pro návštěvu místních parků a přírodních rezervací, které se probouzejí po zimním spánku.

Kromě povětrnostních podmínek mohou mít návštěvníci města také obavy z kvality ovzduší, protože Daugavpils má jedno z nejhorších hodnocení znečištění ovzduší v Lotyšsku. Nicméně, místní orgány provádějí kroky na zlepšení situace, včetně náhrady starých kotlů novou technologií a podporou alternativních zdrojů energie.

Celkově lze říct, že počasí v Daugavpilsu má své specifické rysy a návštěvníci by si měli zvolit vhodné oblečení a připravit se na střídání teplot a srážek. Nicméně, každé roční období má své kouzlo a Daugavpils nabízí nádhernou přírodu a historické památky k prohlížení v každém ročním období.


Ubytování Lotyšsko Daugavpils


Daugavpils je druhé největší město Lotyšska a nachází se v jeho jihovýchodní části. Je známé svým bohatým kulturním dědictvím, historickými památkami a krásnou přírodou. Pokud plánujete navštívit toto zajímavé město, je důležité zvážit vhodné ubytování.

Daugavpils nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro různé typy návštěvníků. V centru města najdete mnoho hotelů s různými cenovými relacemi a vybavením. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří preferují pohodlný pobyt s plným servisem. V hotelích si můžete užít luxusní vybavení, jako jsou wellness centra, bazény, fitness centra a vynikající kulinářské služby.

Pro návštěvníky, kteří preferují menší rozpočet, jsou k dispozici také penziony a hostely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní pohodlí a často zahrnují společné sociální zařízení. Hostely jsou obzvláště oblíbené mezi mladými cestovateli a jsou vynikající možností pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi a zažít přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte alternativní ubytování, můžete si pronajmout apartmány nebo rekreační domy. To je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří by chtěli mít větší soukromí a příležitost si připravit vlastní jídlo. V apartmánech najdete plně vybavenou kuchyni, což vám umožní vařit vaše oblíbená jídla přesně podle svých přání.

Další možností je také ubytování v rodinném penzionu. Tyto malé a útulné ubytovací zařízení vám poskytnou osobní a přátelský servis. Majitelé penzionů vám mohou nabídnout tipy na místa, která stojí za návštěvu, a pomoci vám se zařízením výletů do okolí.

Daugavpils a jeho okolí nabízí mnoho zajímavých atrakcí a aktivit, které stojí za to objevit. Město je domovem mnoha historických památek, včetně Daugavpilské pevnosti, která je jednou z nejlépe dochovaných pevností v Evropě. Příznivci umění by neměli opomenout Daugavpilskou hlavní knihovnu, známou svým moderním designem, nebo Daugavpilskou univerzitu, která má jednu z nejlépe vybavených uměleckých fakult v zemi.

Pok


Letenka Lotyšsko Daugavpils


Letenky do Lotyšska jsou v dnešní době velmi oblíbené. Ať už jde o dovolenou v Rize, Liepājā nebo jiných městech, do Lotyšska létá řada leteckých společností. Pokud ale hledáte něco trochu netradičnějšího, může zajímavou volbou být let do druhého největšího města Lotyšska - Daugavpils.

Daugavpils leží na východě země, poblíž hranic s Běloruskem. Po mnoho let bylo tradičním centrem průmyslu a stále patří k nejdůležitějším městům v této oblasti. Přestože se nejedná o tak turisticky oblíbenou destinaci jako Riga, Daugavpils má co nabídnout.

Pro začátek je tam několik zajímavých památek. K nejvýznamnějším patří hrad Daugavpils, postavený v 18. století pro obranu ruského impéria před polskými útoky. Nyní funguje jako muzeum a pozorovatelna s krásným výhledem na město. Další zajímavé místo je luteránský kostel svatého Petra a Pavla, který byl postaven v roce 1836 a je jedním z nejstarších kostelů v Lotyšsku.

Město leží na břehu řeky Daugavy, podle které je také pojmenované. Je to ideální místo pro pěší procházky nebo jízdu na kole. Můžete si také udělat výlet na nedaleké jezero Šķirotava, kde je možné plavat, rybařit nebo jen relaxovat na pláži.

Pro hudbu a kulturu můžete navštívit koncert v Kultūras Nams, kulturním centru s populárními koncerty, výstavami a akcemi. Město má také několik parků, mezi nimiž je Stropu Ezers, park s velkým jezerem a atrakcemi jako horská dráha.

Daugavpils je také známý pro svou malířskou tradici. Můžete navštívit Marka Rothka umělecký centrum, které poctivě skladuje a prezentuje díla tohoto slavného umělce.

Daugavpils leží asi 220 km východně od Rigy. Letiště se nachází vzdáleně asi 12 km od centra města a zatímco lety nejsou příliš časté, je to ideální místo pro ty, kteří chtějí vidět něco netradičního. Pokud plánujete výlet do Lotyšska, zvažte také návštěvu Daugavpils a objevte krásy tohoto méně známého města.


Dovolená Lotyšsko Daugavpils


Daugavpils je druhé největší město v Lotyšsku a leží na jihovýchodě země. Je to fascinující a unikátní místo, které stojí za návštěvu během vaší dovolené v Lotyšsku. Toto město je plné kulturních, historických a přírodních krás.

V Daugavpilsu najdete mnoho památek, muzeí a historických památek. Nejznámější z nich je Daugavpilský hrad, který stojí na břehu řeky Daugavy. Hrad byl postaven na konci 18. století a byl hlavní obrannou pevností v této části Evropy. Dnes zde naleznete muzeum, které se skládá z mnoha expozic, které vám ukáží historii města od pravěku až po současnost.

Další zajímavou atrakcí v Daugavpilsu je Staré město, které se nachází ve východní části města. Zde najdete úzké uličky, malebné domy a nádherně zachovalý kostel sv. Petra a Pavla. V centru města se nachází také dobová vodárenská věž, kde si můžete prohlédnout historické stroje a poznat, jak město získává vodu.

Příroda kolem Daugavpilsu je také velmi krásná. Můžete se vydat na východ od města, do národního parku "Rāzna". Tento park se nachází na pobřeží největšího jezera v Lotyšsku a díky své mušlovité části je zvláště chráněn. Zde se můžete projet na kole, vyrazit na turistickou trasu, nebo si jen užít klidné odpoledne v přírodě.

Pokud máte rádi kulturu a umění, určitě navštivte místní muzea a galerie. Daugavpilské umělecké centrum (DAC), se nachází nedaleko od centra města a nabízí mnoho výstav a kulturních akcí po celý rok.

A konečně, nezapomeňte si vychutnat místní kuchyni - Lotyšsko má mnoho tradičních jídel, jako jsou "piragi" - kynuté těstoviny plněné masem, nebo "rundāles kūkas" - dort z ovocného pyré. Užijte si výborný oběd v některé z místních restaurací a poznávejte místní kulturu a zvyky.

Celkově lze říci, že Daugavpils je skvělou destinací pro vaši dovolenou v Lotyšsku. Nabízí spoustu zajímavých turistických atrakcí, překrásnou přírodu a kulturní dědictví. Určitě si zde užijete krásnou dovolenou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky