Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)

Letenka Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero, nacházející se v Makedonii, je jedním z nejkrásnějších jezer na Balkáně. Její jedinečná kombinace přírodní krásy a historického dědictví přitahuje turisty z celého světa.

Ohridské jezero se nachází na jihovýchodě země, nedaleko hranic s Albánií. Jedná se o nejhlubší jezero na Balkáně, s hloubkou dosahující až 288 metrů. Jezero má také vynikající kvalitu vody, což umožňuje rozvoj bohatého podvodního života.

Přírodní krása Ohridského jezera je úchvatná. Modře zbarvená voda je obklopena zelenými vrcholky hor a malebnými plážemi. Návštěvníci si mohou užívat klidných procházek podél břehu jezera nebo využít nabídky vodních aktivit, jako je plavání, potápění nebo rybaření.

Jezero je také domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů. Mezi nejznámější patří Ohridská úhořice, endemická ryba, která se vyskytuje pouze v Ohridském jezeře. Díky své biologické rozmanitosti bylo jezero zařazeno mezi světové přírodní dědictví UNESCO.

Kromě přírodních krás je Ohridské jezero také bohaté na historické dědictví. Město Ohrid, které se nachází na břehu jezera, patří k nejstarším osídleným místům v Evropě. Město je plné historických památek, jako je tvrz z 11. století, starobylé kláštery a kostely. Nejznámější z nich je Klášter sv. Jana Kanea, který je považován za jedno z nejvýznamnějších děl středověkého umění.

Ohridské jezero je také místem, kde se setkávají různé kultury a tradice. V městě Ohrid se každoročně koná mnoho kulturních a hudebních festivalů, které představují bohaté dědictví této historické oblasti. Návštěvníci mohou prozkoumat tradiční řemesla, ochutnat místní kuchyni nebo se zapojit do folklórních představení.

Díky své jedinečnosti a kráse je Ohridské jezero jednou z hlavních turistických atrakcí v Makedonii. Mnoho turistů sem přijíždí prozkoumat jeho přírodní a historické krásy, relaxovat na pláži nebo si vyzkoušet různé vodní aktivity. Návštěva Ohridského jezera je jako cesta do minulosti, která nabízí nádherné výhledy, bohatou historii a nepřeberné množství zážitků.


Ubytování Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero je jedním z nejkrásnějších jezer v Evropě a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Makedonii. Toto jezero se nachází v jihozápadní části země, poblíž hranice s Albánií. Ohridské jezero je známo pro svou kristalově čistou vodu a také pro množství kulturního dědictví v regionu.

Při návštěvě Ohridského jezera se turisté mohou ubytovat v jednom z mnoha hotelů nebo apartmánů v oblasti. Všechny ubytovací zařízení jsou rozptýleny po celém pobřeží jezera. Nabízejí širokou škálu možností pro ubytování návštěvníků a mohou splnit požadavky všech typů cestovatelů.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro jednu z mnoha luxusních vil na břehu jezera nebo můžete zvolit luxusní hotel. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou například lázně, masáže a gastronomické restaurace. Luxusní ubytování je vhodné pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidu a pohodlí.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici přístupné hostely a ubytování v soukromí. Hostely nabízejí levnější ubytování než hotely a mají mnoho společných prostor pro všechny hosty. Některé hostely jsou vhodné pro mladé cestovatele, kteří chtějí zažít noční život v oblasti.

Jiným možnostem jsou ubytování v soukromí, jako jsou například apartmány a penziony. Tyto druhy ubytování poskytují návštěvníkům příležitost přijmout místní kulturu a životní styl. Ubytování v soukromí většinou nabízejí útulné a komfortní pokoje s možností přístupu k domácímu jídlu.

Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si hosté vyberou, mohou si být jisti, že pobyt u Ohridského jezera bude nezapomenutelný. Ohridské jezero je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které lze navštívit v Makedonii. Pokud chcete prožít zážitek ze snu, doporučujeme vám, abyste navštívili tuto oblast, a to co nejdříve!


Počasí Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero, nazývané také Makedonské moře, se nachází na jihovýchodě Evropy v Makedonii. S rozlohou přes 300 km2 a maximální hloubkou 288 metrů jde o nejhlubší jezero na Balkáně. Zasahuje také do Albánie, ale většina jezera leží na území Makedonie a je jedním z největších turistických center země.

Ohridské jezero je obklopeno kopci a horami a má mnoho poloostrovů a výběžků, které tvoří krásné scenérie pro turisty. Z tohoto důvodu bylo jezero v roce 1979 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO jako unikátní přírodní prostředí.

Jezero se nachází v horské oblasti a vlivem nadmořské výšky se očekává velké množství srážek během roku. Nicméně, jezero má spíše kontinentální podnebí, s horkými lety a studenými zimami.

Ohridské jezero je známé svou čistou vodou a vysokou kvalitou koupání. V létě se voda zahřeje na příjemných 20-24°C, což je ideální pro letní vodní sporty a plavání. Navíc v létě vanou mírné větry, což vytváří perfektní podmínky pro plachtění a windsurfing.

V zimě se mnoho oblastí kolem jezera uzavře kvůli sněhu a mrazu. Teploty klesají na -3°C a v závislosti na nadmořské výšce mohou být i nižší. V zimě se na jezeře konají také závody v ledovém závodu a turisté se mohou těšit na krasné výhledy na zamrzlý jezero a okolní hory.

Celkově Ohridské jezero nabízí návštěvníkům celoroční zábavu a atrakce. Proto není divu, že se stalo jedním z nejnavštěvovanějších turistických center v zemi. Pokud hledáte krásnou přírodu, historické památky a aktivní dovolenou, Ohridské jezero je tou správnou volbou.


Dovolená Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero - klenot na Balkáně

Makedonie, kouzelná země na jihovýchodě Evropy, skrývá mnoho překvapení a jedním z nich je Ohridské jezero. Tento přírodní skvost láká každý rok tisíce turistů, kteří si přijdou užít krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii.

Ohridské jezero, nacházející se na hranici mezi Makedonií a Albánií, je jedním z nejhlubších a nejstarších jezer v Evropě. S rozlohou přes 350 čtverečních kilometrů nabízí nádherné modré vody, které se táhnou až do daleka za obzor. Svou malebnou polohou u hor je jezero oázou klidu a poklidného prostředí.

Jezero je obklopeno nádhernou přírodou, která spočívá v rozlehlých plážích, zelených lesích a zahnutých horských vrcholcích. Jeho jedinečné prostředí přímo vybízí k procházkám nebo jízdě na kole po promenádách, které obklopují jezero. Milovníci sportu si mohou vychutnat vodní sporty jako je potápění, plavání nebo rybaření.

V blízkosti jezera se nachází historické město Ohrid, které je zároveň jedním z nejstarších osídlených míst v Evropě. Jeho bohatá historie je postavena na unikátním spojení různých kultur a náboženství. Pro milovníky historie je Ohrid nevyčerpatelným zdrojem památek, mezi které patří i UNESCO světové dědictví, jakými jsou například kláštery svatého Nauma a svatého Pantelejmona. Dále také můžete navštívit starověké divadlo, které pořádá kulturní akce a festivaly po celý rok.

Na dovolené v Makedonii nesmíte vynechat ochutnávku místní kuchyně. Z oblasti Ohridského jezera si můžete dopřát vynikající čerstvou rybu připravenou místními kuchaři, kteří využívají bohatství jezera a své umění přenášejí do chutí pokrmů.

Svou dovolenou na Ohridském jezeře si můžete užít jak ve větším stylu v luxusních hotely, tak i v menších rodinných penzionech a apartmánech. Nabídka ubytování je rozmanitá a splňuje požadavky každého cestovatele.

Zkrátka, dovolená na Ohridském jezeře je ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci krásné přírody, historie a relaxace. Neodolatelné modré vody jezera, okouzlující okolní krajina a bohatá historie Ohridu vás nezklamou. Makedonie s Ohridským jezerem je skutečným klenotem na Balkáně.


Nejčastější dotazy a odpovědi Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Jaký je vstupní poplatek na Ohridské jezero?

Vstup na samotné Ohridské jezero je volný. Nicméně, vstup na vlaky nebo plavidla je zpoplatněn.

Kolik má Ohridské jezero vody?

Ohridské jezero má objem vody přibližně 55,4 km³.

Jaká je teplota vody v Ohridském jezeře?

Teplota vody se pohybuje v létě mezi 18 a 24 ° C.

Lze se na Ohridském jezeře koupat?

Ano, koupání je na Ohridském jezeře povolené a velmi oblíbené.

Kolik času je potřeba na prohlídku Ohridského jezera?

Prohlídka Ohridského jezera může trvat od jednoho dne až po několik týdnů, záleží na vašem zájmu o aktivity a místa, která chcete navštívit.

Jaká místa jsou nejoblíbenější na Ohridském jezeře?

Nejoblíbenějšími místy na Ohridském jezeře jsou město Ohrid s jeho starým městem a historickými památkami, klášter sv. Nauma, perla Prespa a mnoho dalších.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky