Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Comino

Dovolená Malta Comino


Malta Comino je idylický ostrov, který se nachází v Jaderském moři, nedaleko od většího ostrova Malta. Tento menší ostrov je ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete užívat klidné atmosféry, krásných pláží a úchvatných přírodních scenérií.

Ostrov Malta Comino je známý svou nádhernou modrou lagunou nazývanou "Blue Lagoon". Toto je jedno z nejkrásnějších míst na Maltě a je snem mnoha turistů. Modrá laguna je obklopena útesy a křišťálově čistou vodou, která je perfektní pro potápění, šnorchlování a plavání. Zde můžete pozorovat různé druhy barevných ryb a korálových útesů. Pokud jste fanoušci vodních sportů, můžete si také vyzkoušet jachting a jiné adrenalínové aktivity.

Dalším zajímavým místem na ostrově Malta Comino je pevnost Santa Marija. Tato pevnost byla postavena rytíři řádu sv. Jana v 17. století a sloužila jako obrana proti pirátům a dalším nepřátelům. Dnes je pevnost Santa Marija oblíbeným místem pro turisty, kteří si zde mohou prohlédnout historickou architekturu a naučit se více o historii Malty.

Pro milovníky přírody je možné se vydat na procházku po ostrově Malta Comino a objevovat jeho unikátní flóru a faunu. Ostrov je domovem mnoha druhů ptáků, které si zde nacházejí své hnízdiště. Turisté mohou také navštívit přímořskou jeskyni známou jako "Crystal Lagoon", kde najdou kristálově čistou vodu a krásné skály.

Pokud hledáte ubytování na ostrově Malta Comino, nebudete zklamáni. Existuje několik luxusních hotelů a resortů nabízejících výhled na moře a nekonečné možnosti relaxace. Mnoho z nich má také bazény, wellness centra a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Malta Comino je také vhodná destinace pro rodiny s dětmi. Ostrov je bezpečný a nabízí mnoho aktivity pro malé dovolenéře. Děti se mohou koupat ve velmi mělké vodě, stavět pískové hrady a zkoumat bohatství mořského života.

V blízkosti ostrova Malta Comino se nachází také další zajímavé atrakce, které byste neměli vynechat. Navštívte například blízkou ostrov Gozo, který je ještě klidnější a romantický. Zde můžete navštívit Ggantija, nejstarší chrám na Maltě, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Také můžete navštívit město Victoria, které poskytuje pohled na zasněžené krátery vulkánu.

Pokud si přejete uniknout od každodenního shonu a zažít dovolenou plnou krásy a relaxace, pak je Malta Comino tou správnou volbou pro vás. Nechte se okouzlit jeho čistými plážemi, tyrkysovou vodou a překrásnou přírodou. Navštivte Malta Comino a zažijte unikátní dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy.


Ubytování Malta Comino


Malta Comino je malý ostrov v Maltském souostroví. Tento ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a poklidnou dovolenou. Pokud hledáte ubytování, Malta Comino nabízí několik možností, které jsou vhodné pro každého.

Na ostrově Malta Comino nenajdete mnoho hotelů a resortů, ale to vůbec neznamená, že zde nenajdete kvalitní ubytování. Na Cominu se nachází několik malých hotelů a ubytování v soukromí, které nabízí pohodlné a bezstarostné ubytování.

Jedním z nejlepších hotelů na Cominu je hotel Comino. Tento luxusní hotel se nachází na břehu ostrova s krásným výhledem na moře. V hotelu najdete bazén, restauraci a další zařízení. Pokojové služby jsou k dispozici po celý den a personál je vstřícný a přátelský.

Dalším skvělým ubytováním, které lze najít na Cominu, jsou apartmány s výhledem na moře. Tyto apartmány nabízejí příjemné a soukromé ubytování, kde si můžete vychutnat krásný výhled na moře. Výhodou apartmánů je, že si můžete připravit vlastní jídlo, což je velmi praktické.

Na ostrově Comino se také nachází několik campů. Tyto kempy jsou velmi levné a nabízejí základní ubytování. Pokud rádi cestujete s vlastním stanem nebo karavanem, pak jsou campy dobrým řešením. V kempu najdete i zázemí, jako jsou kuchyně, sprchy a toalety.

Kromě těchto variant můžete najít ubytování i přímo u místních obyvatel. Toto ubytování je levné a velmi zajímavé pro ty, kteří se chtějí seznámit s místní kulturou.

Závěrem lze říci, že Malta Comino nabízí kvalitní a různorodé ubytování pro každého. Ať už hledáte luxusní hotel nebo levné ubytování, na Cominu najdete to, co hledáte. Navštivte tento krásný ostrov a užijte si svou dovolenou v pohodlí a klidu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Comino


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Maltě a Cominu?
Nejlepší pláže na Maltě jsou Golden Bay, Mellieha Bay, St. Peter's Pool a Għajn Tuffieħa. Na ostatním ostrově Comino stojí za návštěvu pláže Blue Lagoon a Santa Marija Bay.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Malty a Comina?
Nejlepší doba na návštěvu Malty a Comina je od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch není příliš silný.

3. Jaká je místní měna a kde si mohu vyměnit peníze?
Místní měnou je euro. Peníze si můžete vyměnit v bankách, směnárnách nebo v některých hotelích.

4. Je potřeba vízum pro vstup na Maltu?
Občané EU a mnoha dalších zemí nemusí žádat o vízum pro vstup na Maltu na dobu kratší než 90 dnů. Další informace získáte na vládních webových stránkách nebo v konzulární kanceláři.

5. Jak se dostanu na Comino?
Comino je nejlépe dostupný lodí z přístavu na ostrově Malta nebo z přístavu na ostrově Gozo.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Maltě a Cominu?
Mezi nejlepší aktivity na Maltě a Cominu patří prohlídka historických památek, potápění, plavba po okolních ostrovech, vodní sporty a turistika v přírodních oblastech.

7. Kde se dobře nají na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu se najde mnoho skvělých restaurací nabízejících místní speciality, jako je vařený kanec, ryby, krůta nebo octopus.

8. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování na Maltě a Cominu?
Výběr ubytování na Maltě a Cominu je velmi široký a zahrnuje vše od luxusních hotelů až po levné hostely. Nejlepší místo k ubytování závisí na vaší preferenci a rozpočtu.

9. Jaká je doprava na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu je možné se dopravovat autobusy, taxi nebo pronajatým autem nebo skútrem. Na ostrově Malta je také k dispozici pravidelná linka metra.

10. Kde si koupím suvenýry a památky na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu najdete mnoho obchodů se suvenýry nabízejících tradiční výrobky, jako jsou džbány, sklo a různé druhy kamenů a minerálů. Najdete také mnoho obchodů s výrobky ze zemědělství, jako jsou med a olivový olej.


Letenka Malta Comino


Malta a Comino jsou dvě malebná ostrovní území ležící v Jaderském moři, která lákají turisty ze všech koutů světa svými krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a půvabným středomořským klimatem. Cestovatelé hledající dovolenou plnou slunce, relaxace a dobrodružství by neměli přehlédnout možnost letenky na ostrovy Malta a Comino.

Ostrov Malta je hlavním ostrovem tohoto souostroví a má mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jeho hlavní město Valletta je jedním z nejlépe zachovaných historických měst v Evropě a bylo dokonce zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Ve Vallettě můžete navštívit nádhernou katedrálu svatého Jana, která je považována za jednu ze skvostů barokní architektury. Okouzlující pevnost St. Elma nabízí panoramatický výhled na město a přístav. Většina turistů také neodolá návštěvě Modré jeskyně, která se nachází nedaleko města Qawra. Tato přírodní památka je známá svými azurovými vodami a vstupem do ní lze zajistit s lodí.

Pokud toužíte po přírodní kráse a klidu, navštivte ostrov Comino. Jediným trvale obydleným místem na tomto ostrově je malá vesnice zvaná San Niklaw. Comino je známý především díky jedinečnému Modrému laguně, která je jednou z nejkrásnějších lagun na ostrovech Středozemního moře. Tato laguna je velmi oblíbená u potápěčů a šnorchlujících turistů díky svému úžasnému podmořskému světu. Zelené a odlehlé pláže Comina, jako je například Pláž Santa Marija, jsou ideálními místy relaxace, užívání slunce a koupání v klidné atmosféře.

Unikátní ostrovy Malta a Comino nabízejí širokou škálu aktivit a zážitků. Budete-li se chtít pobavit, můžete se vydat na vodní lyže, parasailing nebo surfování. V blízkosti ostrova Malta jsou také některé z nejlepších míst pro potápění na světě, jako je vrak HMS Maori. Ostrovy jsou také bohaté na kulturní akce a festivaly. Mezinárodní ohňostrojový festival na Maltě je jedním z největších ohňostrojových festivalů Evropy a láká tisíce návštěvníků každoročně.

Díky své blízkosti k Itálii je Malta snadno dostupná z různých evropských destinací. Existuje mnoho přepravních společností nabízejících letenky na tyto ostrovy za dostupné ceny. Stačí si vybrat nejvhodnější termín a započnout svůj dobrodružný výlet na tato malebná místa.

Pokud jste přitahováni křišťálovou vodou a nádhernými krajinami, letenka na ostrovy Malta a Comino je pro vás tou nejlepší volbou. Tyto ostrovy nabízejí nejen sluneční dovolenou na písečných plážích, ale také bohatou kulturu, historii a přírodní krásy. Nechte se unést atmosférou těchto jedinečných ostrovů a zažijte dovolenou, která vám zůstane v paměti na dlouhou dobu.


Počasí Malta Comino


Malta a Comino jsou obě krásná místa, kde se můžete těšit na slunce, moře a historii. Tyto ostrovy jsou skutečně klenotem v jižní části Středozemního moře a jsou známé svým teplým a slunečným počasím.

Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu nebo Comino, je důležité vědět, jaké počasí zde očekávat. Průměrná teplota na obou ostrovech se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, což znamená, že průměrná sezóna trvá od dubna do října.

V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia a to je obvykle doprovázeno vysokou vlhkostí. Pro ty, kteří milují pláže a vodní sporty, je to ideální počasí, ale pokud nejste zvyklí na horko, může být trochu náročné.

Zima na Maltě a Cominu je velmi mírná, s průměrnou teplotou okolo 16 stupňů Celsia. To znamená, že bývá stále možné se koupat v moři a vyrazit na procházky po ostrově. Nicméně, v noci mohou teploty klesnout až k 10 stupňům, takže si určitě vezměte s sebou nějaký ten svetr a bundu.

Jaro a podzim jsou krásnými časy na Maltě a Cominu, kdy jsou teploty mírnější a turistická sezóna je méně rušná. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 20 a 25 stupni, což je ideální počasí pro procházky po ostrově, návštěvu památek a prozkoumání místní kuchyně.

Obecně platí, že počasí na Maltě a Cominu je velmi příznivé a slunečné. Pokud však nejste zvyklí na velmi horké teploty, může být lepší se vyhnout létu a jet na dovolenou v jiné roční době. V každém případě vás zde určitě čekají krásné pláže, historické památky a nádherné scenérie.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky