Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Marsaskala

Počasí Malta Marsaskala


Marsaskala je malebné a malebné město na pobřeží ostrova Malta. Leží jen pár kilometrů od hlavního města Valletty a je známé svou krásnou pláží, příjemnou atmosférou a stoupající popularitou mezi turisty. Kromě svých kulturních a historických památek nabízí také skvělé počasí po většinu roku.

Malta je známá jako jedno z nejslunečnějších míst ve Středozemním moři. Díky své poloze v jižní Evropě má příjemné podnebí se suchými a teplými léty. Letní teploty dosahují průměrně 30 °C a slunce svítí až 12 hodin denně. Vzhledem k tomu, že Marsaskala leží na pobřeží, přináší oceánský vánek příjemné osvěžení.

Jaro (březen a duben) a podzim (říjen a listopad) jsou ideálními obdobími pro návštěvu Marsaskaly, protože počasí je mírnější a teploty jsou příjemné. Průměrné teploty v tomto období se pohybují kolem 20 °C a jsou doplněny lehkými nárazy větru. Tento klidný a příjemný čas je ideální pro procházky kolem zátoky Marsaskala, prozkoumávání malých rybářských lodí a ochutnávání místních gastronomických lahůdek.

I v zimě může počasí v Marsaskale překvapit. Průměrné zimní teploty se pohybují kolem 15 °C, což je stále více než příjemné pro ty, kteří hledají útěk z chladného a deštivého klimatu. Deště jsou na Maltě spíše vzácné a slunce se obvykle ukáže i v těchto měsících na několik hodin denně.

Pokud navštívíte Marsaskalu, nezapomeňte si vzít plavky a opalovací krém. Pláž Marsaskala je oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty, kteří sem přijíždějí relaxovat a užívat si slunečního svitu. Krásný písek a azurové moře nabízejí ideální podmínky pro slunění a koupání.

Celkově vzato, počasí na Maltě a v Marsaskale je přívětivé většinu roku. Bez ohledu na roční období můžete očekávat slunečné počasí a příjemnou teplotu. Takže pokud plánujete dovolenou na Maltě, nezapomeňte zařadit Marsaskalu na seznam míst, která chcete navštívit.


Dovolená Malta Marsaskala


Dovolená na Maltě - Marsaskala: Skrytý poklad Středomoří

Pokud hledáte poklidnou destinaci pro svou letní dovolenou, pak je Marsaskala na Maltě ideální volbou. Toto malebné rybářské město skrývá ve svých uličkách bohaté dědictví a nabízí nádherné pláže, skvělé jídlo a úžasnou atmosféru.

Marsaskala se nachází na východním pobřeží Malty a je místem, které není tak turisticky vyhledávané jako jeho známější sousedé, jako je například Sliema nebo St. Julian's. To znamená, že zde najdete klidnější prostředí a můžete si užít autentický maltský život.

Jedním z hlavních lákadel Marsaskaly jsou pláže. Zatímco Maltu obklopují spíše kamenné pláže, zdejší pláže jsou přístupné, pohodlné a ideální pro rodiny s dětmi. Nejbližší pláž je St. Thomas Bay, která je chráněná korálovými útesy a nabízí čistou vodu a píseček. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Peuree Point, Fajtata Bay a Žebbuġ.

Ve městě samotném je také hodně vidět. Marsaskala má bohatou historii, která sahá až do doby faraonů. Večer si můžete projít historickým centrem s jeho úzkými uličkami, barevnými domky a malebnými přístavy. Nezapomeňte navštívit i tradiční maltské rybáře, kteří si tu dodnes udržují svou činnost.

Pokud jde o jídlo, Malta je známá svou skvělou kuchyní a Marsaskala je zde výjimkou. Můžete si vychutnat čerstvé ryby a mořské plody přímo z místních farem. Maltská kuchyně kombinuje italské, středomořské a africké vlivy a určitě si zde najdete něco, co vám bude chutnat.

Pro milovníky dobrodružství je v okolí také hodně aktivit. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat skryté zátoky a jeskyně nebo se vydat na dobrodružnou jízdu na člunu. Pokud máte rádi potápění, Malta nabízí úchvatné mořské dno a mnoho potopených vraků k prozkoumání.

A pokud byste se chtěli vydat na výlety mimo Marsaskalu, Maltě je co nabídnout. Můžete navštívit starobylou Vallettu, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo se podívat na slavnou modrou jeskyni na sousedním ostrově Gozo.

Pokud hledáte poklidnou a autentickou dovolenou na Maltě, pak je Marsaskala tou pravou volbou. Pláže, historické památky, výborné jídlo a dobrodružné aktivity tvoří perfektní kombinaci pro skvělou letní dovolenou u Středozemního moře.


Letenka Malta Marsaskala


Malta je oblíbenou turistickou destinací, která každoročně láká tisíce cestovatelů. Tato malá středomořská ostrovní země je známá svými krásnými plážemi, historickými památkami a unikátními kulturálními zážitky. Jedním z nejpopulárnějších míst na Maltě je Marsaskala, malebné přístavní městečko, které nabízí nádherné přírodní scenérie, skvělé možnosti potápění a přátelskou atmosféru.

Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších možností, jak se dostat na Maltu, je leteckou dopravou. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky na tuto destinaci za přijatelné ceny. Malta International Airport, nacházející se v Luqeu, je hlavním leteckým uzlem na ostrově a má vynikající spojení s mnoha evropskými městy.

Pokud se rozhodnete navštívit Marsaskalu, můžete si objednat letenku přímo do maltského hlavního města Valletty. Odtud je možné využít autobusovou nebo taxislužbu, aby se dostali do Marsaskaly, která leží jen přibližně 12 kilometrů jihovýchodně od Valletty. Cesta trvá zhruba 25 minut a během ní si můžete vychutnat krásný výhled na přímořskou krajinu Malty.

Marsaskala je příjemnou a klidnou destinací, vhodnou jak pro rodinnou dovolenou, tak i pro páry a jednotlivce. Jeho nábřeží je plné autentických rybářských člunů a nabízí skvělou atmosféru pro procházky. Ulice města jsou plné kaváren, restaurací a obchodů, které nabízejí místní speciality a tradiční maltskou kuchyni.

Jedním z hlavních lákadel Marsaskaly je jeho nádherné přírodní prostředí. Pláže jsou zde čisté a zlaté, s průzračnou vodou a úchvatnými výhledy na modré moře. Můžete si zde pronajmout vybavení pro potápění nebo si užít jiné vodní aktivity, jako je šnorchlování nebo plavání. Okouzlující skalní útvary a malebné zátoky v okolí Marsaskaly jsou také velmi populární pro fotografování a procházky.

Marsaskala je také výborným výchozím bodem k prozkoumávání dalších turistických atrakcí Malty. Nedaleko se nachází město Vittoriosa, které je proslavené svou historií a pevnostmi. Město Mdina, bývalé hlavní město Malty, je také nedaleko a nabízí úžasné výhledy na celý ostrov.

Vzhledem k tomu, že Malta je relativně malý ostrov, je možné během jednoho výletu navštívit mnoho různých zajímavých míst. Z Marsaskaly se můžete vydat na výlety do jezera Blue Grotto nebo přírodního parku Buskett Gardens, kde se můžete projít po proslulých zaměstnaných cestách a obdivovat místní flóru a faunu.

Pokud se chystáte na Maltu, nezapomeňte získat letenku do Marsaskaly, malebného přístavního městečka, které nabízí mnoho krásných přírodních scenérií, historických památek a skvělých možností pro potápění a relaxaci. Nechte se unést krásou Malty a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v tomto malebném středomořském ráji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Marsaskala


Nejčastější dotazy a odpovědi o Maltě, konkrétně o Marsaskale:

1. Jak se dostat z mezinárodního letiště na Maltě do Marsaskaly?
- Nejjednodušší způsob je využít taxi služby, která je k dispozici před hlavním terminálem. Cesta trvá zhruba 15-20 minut a cena je kolem 20-30 eur.

2. Kolik stojí veřejná doprava na Maltě a jak často jezdí autobusy do Marsaskaly?
- Jízda autobusem ve veřejné dopravě stojí kolem 1,50 eur za jeden směr. Autobusy většinou jezdí každých 15-20 minut do Marsaskaly a zpátky. Je dobré si před cestou zkontrolovat aktuální jízdní řády.

3. Jaké jsou nejznámější pláže v Marsaskale?
- Nejpopulárnější pláží v Marsaskale je St. Thomas Bay. Je to krásná zátoka s čistou vodou a písečnou pláží. Další známou pláží je Marsaskala Bay, která je obklopena promenádou a je vhodná pro rodiny s dětmi.

4. Jaké památky a atrakce stojí za návštěvu v Marsaskale?
- V Marsaskale stojí za návštěvu například Fort St. Thomas, který nabízí úžasné výhledy na moře. Další zajímavou památkou je kostel St. Anna, který je znám svou krásnou architekturou a uměleckými díly.

5. Jaké restaurace doporučujete v Marsaskale?
- V Marsaskale najdete širokou škálu restaurací nabízejících různé kuchyně. Některé z oblíbených restaurací jsou Tal-Familja, na které se specializuje na místní jídla, a The Black Pearl, který nabízí široký výběr mořských plodů.

6. Existují ve městě možnosti výletů nebo sportovních aktivit?
- Marsaskala nabízí různé možnosti výletů a sportovních aktivit. Můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat okolní zátoky. Taktéž se můžete vydat na některý z okolních ostrovů nebo si užít potápění ve vodách u Marsaskaly.

Doufám, že Vám tyto odpovědi pomohou při plánování Vaší cesty do Marsaskaly na Maltě.


Ubytování Malta Marsaskala


Marsaskala je krásné městečko na jihu ostrova Malta, které je obklopeno skalnatými útesy a přístavním molo. Jeho malebné uličky s restauracemi a bary vás pozvou k procházce a relaxaci s výhledem na tyrkysové moře. Pokud se chystáte navštívit toto místo a hledáte ubytování, máte na výběr z mnoha možností.

Základním typem ubytování na Maltě jsou hotely. V Marsaskale najdete několik hotelů různých kategorií, ve kterých se můžete ubytovat. Mezi ty nejluxusnější patří Hotel Cerviola, který nabízí moderní pokoje s balkonem a výhledem na moře. Součástí hotelu je také bazén s výhledem na okolí, sauna a lázně. Pokud máte menší rozpočet, můžete zvolit například Hotel New Tower Palace, který má jednodušší pokoje, ale stále nabízí pohodlné a čisté ubytování.

Další možností jsou apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. V Marsaskale najdete několik bytů a domků, které můžete pronajmout na kratší nebo delší dobu. Například Sunnyside Apartments nabízejí vkusně zařízené apartmány s plně vybavenou kuchyní a terasou s výhledem na moře. Tyto apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít co největší nezávislost během svého pobytu.

Pokud hledáte ubytování s osobním přístupem, můžete se rozhodnout pro penzion nebo Bed & Breakfast. Na toto téma existuje mnoho možností v Marsaskale. Například Penzion Foca, který se nachází v centru městečka, nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou a snídaně podávanou na terase s výhledem na moře. Podobným způsobem funguje také B&B La a, který je umístěn v historické budově a nabízí prostorné a vkusně zařízené pokoje.

A protože Maltu můžete navštívit i na cestách, můžete zkusit kempování. Marsaskala má svůj vlastní kemp, který se nachází jen pár metrů od moře a nabízí vám možnost ubytování v přírodě. Tento kemp má různé typy ubytování, včetně stanů, karavanů a bungalovů, které jsou vybavené vlastní kuchyňkou a terasou.

Celkově platí, že Marsaskala nabízí mnoho různých typů ubytování pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo jednoduchou chatku, určitě najdete to, co potřebujete. Tak se neváhejte vydat na Maltu a zjistit, proč se tato perla Středozemního moře stala takovou oblíbenou destinací.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky