Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Mdina

Dovolená Malta Mdina


Malta je oblíbenou destinací turistů z celého světa, kteří sem jezdí za sluncem, bohatou historií a krásnou přírodou. Jedno z nejlepších míst, které byste měli navštívit při své dovolené na Maltě, je město Mdina.

Mdina, známá také jako "tišné město", je středověké město nacházející se na vrcholku kopce, což mu poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Svého vrcholu dosáhlo v době, kdy byla Malta řízena rytíři templáři, a proto je zde možné najít mnoho památek a zřícenin, které připomínají tuto dobu. Mdina je opevněná městská zeď, která večer působí velmi působivě díky osvětlení a poskytuje návštěvníkům pocit, že se vrátili v čase.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě v Mdině je katedrála sv. Pavla. Tato katedrála je jednou z největších atrakcí města a ukrývá mnoho uměleckých děl a svatyní. Uvnitř najdete také muzeum, které vám poskytne hlubší vhled do historie města a ostrova jako celku.

Další atraktivní místem je palác Vilhena. Tento renesanční palác sloužil jako sídlo velmistra řádu maltézských rytířů a dnes je zde umístěno vojenské muzeum. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout rytířskou výzbroj, zbraně a další vojenské artefakty.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout místní kulturu a tradice, je zde také Muzeum folklóru. Muzeum nabízí pohled na život a zvyky obyvatelů ostrova v minulosti. Můžete si zde prohlédnout tradiční oblečení, nástroje, nábytek a další předměty každodenního života na Maltě.

Ale to není všechno, co Mdina nabízí. Město je také domovem mnoha útulných kaváren, restaurací a obchodů. Užijte si skvělou večeři v jedné z místních restaurací a ochutnejte tradiční maltská jídla, jako je "pastizzi" (plněné listové těsto s nádivkou z hrachu nebo sýra) nebo "fenkata" (maltská párečková buchta). Procházejte se po úzkých uličkách a objevujte malé obchody se suvenýry, kde si můžete koupit maltské řemeslné výrobky nebo originální dárky pro své blízké.

Pokud jste milovníci historie a architektury, nemůžete si nechat ujít návštěvu Mdiny během vaší dovolené na Maltě. Toto středověké město nabízí atmosféru a pohled do minulosti, která vás okouzlí svou krásou a bohatou historií. Připravte si fotoaparát a připravte se na nezapomenutelné zážitky v "tišném městě".


Počasí Malta Mdina


Malta je krásný ostrov v Středozemním moři, který se může pochlubit nádherným počasím po většinu roku. Jedno z nejznámějších míst na Maltě je starobylé město Mdina, které se pyšní svým unikátním historickým dědictvím a krásnými výhledy.

Mdina, také známá jako "Město na skále", je hlavním městem Malty a je obklopena hradbami, které dodávají městu středověký vzhled. Město se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu a středomořské moře. V této historické čtvrti najdete úzké uličky, malebné domky a impozantní kostely, které způsobují, že projít Mdinou je jako cesta zpět v čase.

V oblasti Mdiny panuje převážně středomořské podnebí. Letní měsíce jsou horké a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Moře je v této době příjemně teplé a svěží větřík z moře pomáhá zjemňovat horká letní odpoledne. V zimě jsou teploty mírnější, obvykle kolem 15-20 °C. I když jsou zimní měsíce mokréjší, tak déšť na Maltě obvykle nemá dlouho trvající účinky a rychle se vypaří.

Vzhledem k tomu, že Mdina se nachází na vrcholu kopce, je odtud nádherný výhled na okolní krajinu. Obzvláště krásné jsou východy a západy slunce, které můžeš sledovat z hradních zdí města. Vychutnej si romantickou atmosféru, kterou nabízejí tyto nádherné přírodní scenérie.

Pokud plánuješ navštívit Mdinu, doporučuji si vzít lehké oblečení, ochranný opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Lépe se vyhýbej polednímu slunci a mojí radou je navštívit Mdinu na začátku či na konci dne, kdy je teplota příjemnější a máš lepší možnost vychutnat si procházku městem.

Příjemné počasí na Maltě a v Mdině je jedním z hlavních důvodů, proč je toto místo tak oblíbené mezi turisty. Bez ohledu na roční dobu, kterou se rozhodneš navštívit, budeš mít šanci vychutnat si slunečné počasí a prozkoumat krásy maltského ostrova.

Nenech se okouzlit historickým šarmem Mdiny a vychutnej si příjemné počasí, které toto místo nabízí. Maltská atmosféra a krásná krajina ti zaručeně poskytnou nezapomenutelné zážitky.


Letenka Malta Mdina


Letenky do Malty a Mdiny jsou skvělou volbou pro ty, kteří touží po dovolené plné kulturních zážitků, historických památek a krásné přírody. Malta je malostátová země, nacházející se v jižní Evropě, uprostřed Středozemního moře. Její hlavní město Valletta je UNESCO světovým dědictvím a stojí za to si prohlédnout tamní pevnosti, katedrály a muzea. Další neuvěřitelnou historickou památkou tohoto ostrova je město Mdina, též známé jako Město Tišiny.

Při hledání letenek do Malty a Mdiny doporučujeme využít srovnávacích portálů, kde lze najít nejlepší ceny v souladu s požadovanými termíny. Vzhledem k tomu, že Malta je populárním turistickým cílem, letenky se zpravidla dostávají do vyšších cenových relací, a tak je dobré začít hledat letenky včas.

Po příletu na letiště v Maltě se můžete vydat do mnoha různých směrů. Pokud je váš cíl návštěva města Mdina, hned po příletu se vydejte do jejího historického centra. Toto místo je skutečně ohromující, připomíná dobu, kdy se zde odehrávaly romantické příběhy, rytířské slavnosti a krásné ceremonie. Prohlédnout si můžete například katedrálu Sv. Pavla, Palác Vilhena nebo starou gotickou bránu Torri ta 'Ġira.

Město Mdina je obklopeno hradbami a zvyky zdejších obyvatel se drží již celá staletí. Vychutnat si můžete tradiční maltské jídlo, jako například tal-Makjali, domečky z medového těsta, plněné mandlí a oříšky, nebo Mqarrun l-Forn, což je těstovina zapečená s rajčaty, cibulí a sýrem.

Výlety na Malta jsou také skvělou příležitostí pro milovníky přírody. Můžete například navštívit Comino, malý ostrůvek ležící mezi Maltou a Gozou, kde se nachází bleší pláž, azurové vody a překrásné skalnaté útesy. Pro milovníky turistiky se doporučuje výlet do přírodního parku Buskett Gardens, kde si můžete užít krásnou procházku v zeleni.

Zkrátka, letenka na Maltu a Mdinu vám mohou přinést nádherné zážitky, zpříjemnění doby volna a inspiraci pro další dovolenou. Záleží jen na vás, zda si zvolíte to, co nejlépe odpovídá vašim představám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Mdina


1. Jak se dostanu z letiště na Maltě do města Mdina?
Odpověď: Z letiště na Maltě můžete využít místní dopravu autobusem nebo taxi. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálena přibližně 10 minut chůze od terminálu. Autobusovou linku X3 směrem do Cirkewwy si můžete vzít a projet se do města Mdina.

2. Kde se nachází hlavní brána do města Mdina?
Odpověď: Hlavní brána do města Mdina se nazývá Vilhena Gate a nachází se na východní straně opevnění města.

3. Kolik stojí vstupné do katedrály sv. Pavla v Mdině?
Odpověď: Vstup do katedrály sv. Pavla v Mdině je zdarma. Nicméně, pokud si přejete navštívit muzeum katedrály, vstupné je 5 EUR pro dospělého.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Mdiny?
Odpověď: Prohlídka Mdiny může trvat různě dlouho, záleží na tom, jak podrobně chcete prozkoumat město a jaké památky si přejete navštívit. Většinou se doporučuje strávit alespoň půl dne prozkoumáváním tohoto historického místa.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v blízkosti Mdiny?
Odpověď: V okolí Mdiny se nachází několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční maltskou i mezinárodní kuchyni. Některé známé restaurace v blízkosti jsou The Medina Restaurant, De Mondion Restaurant, a Il-Grotta Restaurant.

6. Kdy jsou nejlepší časy na návštěvu Mdiny?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mdiny je mimo letní sezónu, která trvá přibližně od června do září, kdy je zde méně turistů a teploty jsou příjemnější. Nevzdálenou dobu kolem západu slunce také doporučujeme, protože město nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

7. Kde se dá zaparkovat v blízkosti Mdiny?
Odpověď: V blízkosti Mdiny se nachází několik parkovacích možností, jako například parkoviště na náměstí Saint Philip's Square nebo parkoviště u hradu Vilhena. Doporučujeme však přijet do města vlakem nebo autobusem, protože uličky v Mdině jsou úzké a parkovací místa jsou omezená.


Ubytování Malta Mdina


Malta je malý ostrov v Středozemním moři s bohatou historií a kulturou. Jeho hlavním městem je Valletta, které je plné památek a atrakcí. Avšak na ostrově se nachází i další město, které stojí za návštěvu - Mdina.

Mdina, také známé jako "Město mlčení", je jedním z nejlépe dochovaných historických opevněných měst na Maltě. Nachází se asi 10 kilometrů západně od Valletty a je obklopeno vysokými opevněními na vrcholku kopce, což mu dodává dechberoucí atmosféru.

Jeho původ sahá až do dob starověkého Říma, kdy bylo město známé jako Medeina. Později se stalo domovem maltské aristokracie a střediskem moci. Ale i přes svou dlouhou historii, je Mdina naprosto úchvatné a zachovalé.

Při vstupu do Mdiny, se zdá, že čas zde stál. Malebné úzké uličky, které se vine mezi okouzlujícími kamennými domy, dávají pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Mdina je autentickým příkladem arabské a středověké architektury a je jedním z nejlépe zachovalých středověkých otepveňných měst na světě.

Jednou z hlavních atrakcí v Mdině je katedrála sv. Pavla, která byla postavena v 17. století. Je to nejen impozantní památka, ale také skvělé místo, které nabízí úžasný výhled na město a okolní krajinu. Mezi další zajímavosti patří muzeum katedrály, kde si můžete prohlédnout několik uměleckých děl, mezi nimiž je i známý Caravaggioův obraz "Oseknutí hlavy sv. Jana Křtitele".

Další skvostem, které byste měli navštívit, je Palazzo Falson, což je bývalý palác, který byl přestavěn na muzeum a galerii. Zde naleznete sbírku uměleckých děl, staré předměty a příběhy o historii paláce a jeho majitelů.

Výhled na Mdinu je třeba zmínit, je nádherný. Když se procházíte po opevnění, ocitnete se na vrcholu kopce a obdivujete úchvatné výhledy na okolní krajinu, Středozemní moře a Vallettu. Zachycení východu nebo západu slunce je nezapomenutelným zážitkem.

Pokud chcete strávit více času v Mdině, můžete se ubytovat přímo v historickém centru. Existuje několik malebných boutique hotelů, které nabízejí jedinečný zážitek z ubytování. Tyto hotely se nachází ve starých budovách a nabízejí tradiční maltskou pohostinnost a luxusní vybavení.

Pokud plánujete navštívit Maltu, určitě nevynechejte Mdinu. Je to místo, které vám přenese do minulosti a nabídne vám nezapomenutelné zážitky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky