Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll

Počasí Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostrovím v Tichém oceánu, které se nachází mezi Havajskými ostrovy a Filipínským souostrovím. Jedním z nejzajímavějších ostrovů v této oblasti je Enewetak Atoll, který je známý svou krásnou přírodou, ale také tragickou minulostí spojenou s jadernými testy.

Enewetak Atoll se nachází v severní části Marshallových ostrovů a je tvořen 40 korálovými ostrovy, které se táhnou kolem 80 kilometrů. Tento atol je považován za jedno z nejlépe zachovalých a nejkrásnějších korálových útesů na světě. Díky svým bílým plážím, tyrkysově modrému moři a bohatému podmořskému životu je oblíbeným cílem turistů, potápěčů a milovníků přírody.

Co se týče počasí na Marshallových ostrovech, včetně Enewetak Atoll, je charakteristické tropickým klimatem. Průměrné teploty se pohybují mezi 26-32 stupni Celsia po celý rok s minimálními sezónními změnami. Teplota moře zůstává také stabilní, přičemž kolem 27-29 stupňů Celsia.

Srážky na Marshallových ostrovech jsou poměrně vysoké a dosahují 2000-3000 mm ročně, přičemž deštivá období se vyskytují od května do listopadu. Nejvíce srážek padne v září a říjnu. Během deštivých období mohou nastat silné bouřky, ale převládá období mírnějšího deště. Nebývá to však dlouhotrvající a slunečné dny jsou stále běžné.

Během suchých sezón se srážky značně snižují a průměrné teploty jsou vyšší. Mezi prosincem a dubnem je častěji modré nebe a slunce svítí intenzivně. Tyto měsíce jsou také vyhledávány turisty, kteří chtějí využít pláže a šnorchlování.

Nicméně, při psaní článku o Enewetak Atoll bych se nemohl vyhnout zmínkám o jaderných testech, které zde byly prováděny Spojenými státy v průběhu studené války. V letech 1948 až 1958 zde proběhlo 43 testů, které zanechaly nevratné následky. Ostrov byl značně kontaminován radioaktivitou a obyvatelé museli být evakuováni.

I přes tuto temnou historii si Enewetak Atoll udržel svou přírodní krásu a stává se oblíbenou destinací pro ekoturismus. Opětovné osídlení na ostrově je možné, ačkoli jaderná znečištění přetrvávají na některých místech. Vědci a ekologové se stále snaží minimalizovat tyto následky a obnovit ekosystémy ostrůvků.

Enewetak Atoll na Marshallových ostrovech je unikátním místem, které je svědkem jak nádhery přírody, tak i lidského zásahu. I přes turbulentní minulost a potíže spojené s testováním jaderných zbraní je ostrov stále důležitým přírodním a historickým územím.


Dovolená Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Marshallovy ostrovy jsou součástí mikronéského ostrovního státu a nachází se v Tichém oceánu. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst na Marshallových ostrovech je Enewetak Atoll. Tato tropická destinace nabízí nádherné pláže, pestrý život pod hladinou a fascinující historii.

Enewetak Atoll je korálový atol, který se skládá z 40 ostrovů a ostrůvků. Nachází se asi 3 700 km východně od Filipín, a tvoří ho velká laguna obklopená korálovým útesem. Celý atol je chráněným přírodním rezervátem a je zařazený na seznam světového dědictví UNESCO.

Turisté navštěvují Enewetak Atoll především kvůli jeho překrásným plážím. Bílý písek, jasně modré moře a kokosové palmy vytvářejí idylickou scenérii. Oblast je ideální pro relaxaci a nyní se zde také nachází několik menších hotelů a resortů, které nabízejí pohodlné ubytování.

Podmořský svět Enewetak Atollu je dalším důvodem, proč sem turisté míří. Průzračné vody skrývají nespočet druhů korálů, ryb a dalších mořských živočichů. Potápěči zde mohou objevovat úchvatné podmořské scenérie a prozkoumávat vraky z válečných lodí, které se nacházejí v okolí atol.

Historie Enewetak Atollu je také velmi zajímavá. Během druhé světové války byl atol okupovaný Japonci, kteří zde budovali pevnosti a opevnění. Po válce převzali kontrolu nad Marshallovými ostrovy Spojené státy a začali s testováním jaderných zbraní na Enewetak Atollu.

V letech 1946 až 1958 provedly Spojené státy více než 40 jaderných testů na ostrovech. Dnes jsou tyto ostrovy kontaminované radioaktivním odpadem a oblast je stále omezeně přístupná. Tyto testy zanechaly trvalý otisk na ostrovech a stala se z nich jakási poušť bez života.

Nicméně, některé části Enewetak Atollu jsou již bezpečné a turisté se sem mohou vydat za dobrodružstvím a poznáním této temné kapitoly historie. Organizují se zde příležitostné výlety a výpravy, které umožňují návštěvníkům prozkoumat zničené pozůstatky testování jaderných zbraní.

Enewetak Atoll na Marshallových ostrovech je fascinujícím cílem pro turisty, kteří hledají unikátní kombinaci přírodní krásy a historického dědictví. Od nádherných pláží a života pod hladinou až po tajemnou minulost jaderných testů, Enewetak Atoll nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro ty, kteří se nebojí objevovat místa s temnou historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


1. Jak se dostat na Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll?
Ostrov Enewetak Atoll je zakázán pro turisty a není možné se tam dostat běžnou turistickou cestou.

2. Je voda kolem Enewetak Atoll bezpečná pro plavání a potápění?
Voda v blízkosti Enewetak Atoll je kontaminována radioaktivními úlomky ze zkoušek jaderných zbraní uskutečněných Spojenými státy. Plavání a potápění jsou zakázány.

3. Jsou na ostrově nějaké hotelové ubytování?
Na ostrově není k dispozici žádné hotelové ubytování. Vzhledem k radioaktivitě prostředí se na ostrov nedoporučuje zůstat přespávat.

4. Jaká je historie Enewetak Atoll?
Enewetak Atoll byl v průběhu 20. století používán Spojenými státy jako místo pro testování jaderných zbraní. Tyto testy zanechaly na ostrově kontaminaci, což má dodnes negativní dopad na tamní obyvatelstvo.

5. Může se na ostrově dovážet jídlo a pitná voda?
Vzhledem k radioaktivitě prostředí je doporučováno vyhnout se konzumaci potravin a nápojů, které pocházejí z kontaminované oblasti.

6. Je na ostrově možné setkat se s místními?
V současné době na ostrově žije pouze několik desítek lidí, kteří jsou často zaměstnáni jako pracovníci pro čištění a sanaci radioaktivních úlomků. Setkat se s nimi je možné, ale vzhledem k povaze jejich práce může být těžké je najít.

7. Je v okolí možné najít nějaké kulturní památky?
Vzhledem k historii ostrova jako místa testování jaderných zbraní není v okolí Enewetak Atollu možné najít žádné kulturní památky. Naopak zde mohou být nalezeny trosky po testech jaderných zbraní, což je významná část historie ostrova, ale z hlediska kultury je to spíše negativní aspekt.


Ubytování Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Enewetak Atoll, známý také jako Marshallův atol, je skupina 40 malých ostrůvků nacházejících se v Tichém oceánu. Nachází se v přímé blízkosti Marshalllových ostrovů a je jedním z nejznámějších turistických míst v této oblasti.

Enewetak Atoll je fascinujícím turistickým cílem díky svému nádhernému mořskému životu a neuvěřitelné biodiverzitě. Pod hladinou oceánu se nachází mnoho druhů korálů, ryb a dalších mořských živočichů, což láká potápěče z celého světa. Některé z nejpopulárnějších lokalit pro potápění na atol jsou ostrovy Buñga, Enubuj a Loi.

Navíc je možné na Enewetak Atollu najít rozmanité druhy ptáků a rostlin, které jsou endemické pro tuto oblast. Místními obyvateli jsou také želvy, které se přistěhovaly na ostrůvky a jsou chráněny před lovem.

Pokud hledáte ubytování na Enewetak Atollu, máte několik možností. Nejpopulárnější ubytování pro turisty je v malých bungalovech na pláži. Tyto bungalovy nabízejí komfortní a pohodlné ubytování s vlastním sociálním zařízením a možností výhledu na oceán.

Další příležitostí pro ubytování je pobyt v luxusních rezortech, které se nachází přímo na pláži. Tyto rezorty nabízejí nejenom pohodlí a soukromí, ale také širokou škálu aktivit pro turisty, včetně potápění, surfování, rybaření a dalších vodních sportů.

Ubytování na Marshalllových ostrovech je relativně drahé kvůli exkluzivitě a omezenému počtu turistů, kteří jsou přijímáni na ostrovech. Nicméně, unikátní zážitek, který získáte během svého pobytu na Enewetak Atollu, rozhodně stojí za investované peníze.

Výlety na Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll jsou také vhodné nejen pro dovolenou, ale také pro vědecké výzkumníky, kteří se zajímají o studium tichomořského ekosystému. Atol nabízí mnoho příležitostí pro studium korálových děl a místního mořského života.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pobývat v malém bungalovu nebo luxusním rezortu, Enewetak Atoll vám nabídne neopakovatelné zážitky a tichomořský ráj, který si budete pamatovat celý život.


Letenka Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Enewetak Atoll, známý také jako Marshall Islands, se nachází v severním Pacifiku a je součástí Marshallových ostrovů. Tato malinká korálová oblast je domovem jednoho z nejznámějších atolů na světě. Sestává z 40 ostrovů, které se rozkládají na rozloze téměř 1 300 kilometrů čtverečních.

Atol se stal známým díky historickým událostem, které se zde odehrály během 20. století. V roce 1946 se stal součástí amerických Trustových teritorií a sloužil jako testovací místo pro jaderné zbraně. Během let 1948 až 1958 zde Spojené státy provedly 67 jaderných testů, které měly za cíl zkoumat účinky jaderných výbuchů na různé prostředí.

Důsledky těchto testů byly však velmi ničivé. Ostrov Enewetak byl značně kontaminován radioaktivními materiály, což zanechalo hluboké jizvy na krajině. Některé ostrovy byly tak silně kontaminovány, že bylo nutné provést rozsáhlou sanaci a přesunout místní obyvatele na jiná místa. Tento proces byl velmi komplikovaný a vyžádal si spolupráci mezi Spojenými státy a Marshallovými ostrovy.

V současné době většina ostrovů zůstává evakuována a je omezený přístup. Ostrov Enewetak sám o sobě není obydlený, ale byl přeměněn na dočasné sídlo pro skupiny vědců a ekologů, kteří tráví čas studiem a monitorováním důsledků radioaktivní kontaminace.

Navzdory temné historii testování jader na Marshallových ostrovech se v posledních letech snahy o obnovu a bezpečnost stále zvyšují. Marshallové spolupracují s mezinárodními organizacemi, aby zajistili, že ostrovy budou čisté a bezpečné pro budoucí generace.

Enewetak Atoll je také zajímavým místem pro milovníky přírody. Rovinné ostrovy, korálové útesy a modrozelená voda nabízejí úchvatný pohled do podmořského světa. Různé druhy ryb, korálů a mořských obratlovců představují skvělou příležitost k potápění a šnorchlování.

Navzdory své minulosti je Enewetak Atoll i nadále fascinujícím územím, které kombinuje dramatickou historii s krásou přírody. Je to místo, které nám připomíná sílu jaderných zbraní a také důležitost péče o naše životní prostředí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky