Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mauricius Curepipe

Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Curepipe


1. Jak se nejlépe dostat z letiště na Mauritiusu do Curepipe?
- Nejlepší variantou je taxi, které stojí před letištním terminálem. Alternativně lze využít i místní autobusovou dopravu, avšak je potřeba počítat s delším časem cesty.

2. Kam se vydat v Curepipe na procházku?
- Doporučujeme navštívit park Domaine des Aubineaux nebo botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam. Obě lokality nabízejí krásné procházky a příjemné prostředí.

3. Je možné si pronajmout auto v Curepipe?
- Ano, je možné si pronajmout auto v některé z místních autopůjčoven. Doporučujeme si však předem zajistit mezinárodní řidičský průkaz.

4. Kde se dá v Curepipe dobře najíst?
- V Curepipe najdete mnoho restaurací s místní kuchyní, ale i s mezinárodními jídly. Doporučujeme např. restauraci L'Escapade nebo Indian Summer Restaurant.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity na Mauritiusu v oblasti Curepipe?
- Mezi nejlepší aktivity na Mauritiusu v oblasti Curepipe patří návštěva botanické zahrady Sir Seewoosagur Ramgoolam, nákupy v místních tržnicích nebo výlet na vrchol Pouce, který je nejvyšším bodem na Mauritiusu.


Ubytování Mauricius Curepipe


Curepipe je malebné město na Mauriciu, které se nachází v centrální části ostrova. Toto místo je oblíbené mezi turisty, kteří sem přijíždějí kvůli jeho příjemnému podnebí, krásné přírodě a vzácné flóře a fauně.

Pokud plánujete navštívit Curepipe, jednou z prvních věcí, kterou budete potřebovat, je kvalitní ubytování. Naštěstí zde najdete širokou škálu možností od luxusních hotelů až po rodinné penziony. Zde je několik tipů na ubytování, které vám pomohou při výběru.

Luxusní hotely: Pokud hledáte luxusní ubytování, nebudete zklamáni nabídkou hotelů v Curepipe. Mnoho z nich se nachází v okolí hor a nabízí úchvatné výhledy. Tyto hotely mají obvykle vlastní wellness centra, bazény, restaurace a další prvotřídní služby. K dispozici jsou i například fakultativní aktivity jako golf nebo potápění.

Rodinné penziony: Pokud preferujete menší a intimnější ubytování, můžete se rozhodnout pro rodinný penzion. Tyto penziony jsou často vycpány místními dekoracemi a poskytují vynikající jméno za přijatelnou cenu. Majitelé bývají často ochotní udělat vše proto, abyste si pobyt užili.

Apartmány: Někteří turisté raději si pronajmou apartmán než zůstanou v hotelu. Tato možnost je skvělá pro ty, kteří preferují vlastní kuchyňku a prostor pro sebe. V Curepipe najdete spoustu krásných apartmánů se skládajících se z jednoho až tří ložnic, obývacího pokoje a vybavené kuchyně.

Hostely: Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou tu také hostely. Ty nabízejí shared room (sdílené pokoje) za výhodnější cenu. V Curepipe je několik hostelu, které jsou čisté, bezpečné a poskytují základní vybavení.

Celkově řečeno, Curepipe nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a každému výletníkovi. Během svého pobytu v tomto malebném městě se určitě nemusíte starat o ubytování, protože v nabídce je vše, co si můžete přát.


Letenka Mauricius Curepipe


Mauricius, známý svou exotickou krásou a bohatou kulturou, je jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa. A jedno z míst, které stojí za to navštívit na tomto malebném ostrově, je město Curepipe.

Letenka do města Curepipe na Mauriciu je skvělou volbou pro ty, kteří touží po unikátním a rozmanitém zážitku. Curepipe, ležící na jihozápadním pobřeží ostrova, je druhým největším městem na Mauriciu a nabízí nádherné přírodní scenérie, fascinující historii a mnoho místních atrakcí.

Po příletu na Mauricius a cestě do města Curepipe si nenechte ujít procházku po krásném Zemi de France. Tento rozlehlý park je pokrytý zelení a poskytuje návštěvníkům úžasné výhledy na okolní vrcholky a údolí. Můžete tu relaxovat na trávě, procházet se po stezkách nebo navštívit botanickou zahradu s bohatou paletou květin, která Mauricius oplývá.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je místní trh ve městě Curepipe. Trh nabízí mnoho místních specialit a produktů, včetně čerstvého ovoce, zeleniny, koření a místních řemeslných výrobků. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a ochutnat autentické mauricijské pokrmy.

Historicky můžete navštívit koloniální budovu jménem Maison Eureka. Tato nádherná stavba z 19. století sloužila jako dům plantážníka a nabízí fascinující exkurzi do minulosti Mauricia. Můžete si prohlédnout staré místnosti s historickým nábytkem a artefakty, a také si vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu.

A pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete se vydat na výlet do nedalekého Národního parku Black River Gorges. Tento park je domovem pro unikátní druhy rostlin a zvířat, včetně endemických opic Mauricia a ohroženého papouška Alexandrinského. Můžete si tu užít krásné pěší túry mezi hustými lesy, vodopády a malebnými roklími.

Na letenku do města Curepipe na Mauriciu si nezapomeňte vzít plavky, protože oceán je nedaleko. Můžete se vydat na krásné pláže, které jsou známé svou bílou jemnou pískovou pláží a azurovými vodami. Relaxovat na pláži, procházet se po pobřeží nebo si užít šnorchlování v korálovém útesu jsou jen některé z možností, jak strávit den na pláži.

Pokud tedy hledáte exotickou dovolenou plnou krásy a dobrodružství, letenka do města Curepipe na Mauricius je pro vás tou správnou volbou. Toto malebné město nabízí rozmanité atrakce, fascinující historii a úžasnou přírodu, které můžete prozkoumat a vychutnat si na vlastní kůži.


Počasí Mauricius Curepipe


Mauricius je jedním z nádherných ostrovů v Indickém oceánu. Systém počasí je zde nedostatkový a navíc vládne celoročně teplé a slunečné počasí. Curepipe, město v centrální části ostrova je známé pro své nádherné panoramatické pohledy, ale i pro změnu klimatu, což by mohlo představovat problém při plánování výletu.

V Curepipe panuje subtropické oceánské klima, přičemž teploty se pohybují od 20°C do 30°C. Nejteplejší časy jsou obvykle mezi listopadem a lednem, kdy teploty stoupají nad 30°C, ale i v jiných měsících mohou teploty vystoupat do neuvěřitelných výšek.

V Curepipe nejsou sezónní období a deště jsou k dispozici po celý rok, nicméně jsou více frekventované v létě. Většina dešťových srážek se však typicky odehrává v krátkých deštivých bouřkách v dopoledních nebo odpoledních hodinách a většinou netrvají déle než hodinu. Poté se obloha rychle čistí a opět je zde slunce.

Doporučuje se však mít u sebe deštník, protože bouřky mohou být velmi silné. V místě totiž existuje tzv. sezóna cyklónů od listopadu do května, kdy se může vyskytnout prudké bouřky a cyklóny.

Kvůli těmto klimatickým podmínkám je vhodné se poohlédnout po ubytování, které má klimatizaci a pokud možno si vybrat místnosti, které jsou méně náchylné k vlivu slunce a bouřek. Turisté by měli mít na paměti, že v těchto vysokých teplotách je lepší béř vícečetného odpočinku a pití dostatečného množství vody.

Celkově je počasí v Curepipe proměnlivé, ale vzhledem k faktu, že teploty zde jsou mnohem příjemnější než v jiných částech světa, je to ideální destinace pro plážovou dovolenou a výlety. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Mauriciu, země slunce a nejkrásnější pláže, určitě navštivte Curepipe a tuto unikátní krajinu.


Dovolená Mauricius Curepipe


Mauricius je malý ostrov ležící v Indickém oceánu, který se může pochlubit nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou. Zatímco většina turistů se zde soustředí na pobyt u moře, méně známá destinace vnitrozemí Mauritiusu - město Camp Curepipe - nabízí také řadu zážitků a aktivit pro návštěvníky.

Curepipe, nacházející se zhruba 18 kilometrů od malebného města Quatre Bornes, je v současnosti považována za nejvyšší město na Mauriciu. Svou návštěvou navštívíte zdravotnické zařízení a nemocnice, muzeum a přírodní rezervaci. Město je také ideálním výchozím bodem k návštěvě továrny na výrobu rumu.

Naštěstí pro turisty na ostrově se nejedná o masovou turistiku, což znamená, že přínosy přicházejí v podobě klidného pobytu a pobytu v příjemném prostředí, které může být samotným kuršparsem dobrou volbou.

Město je také skvělým místem pro nákupy s množstvím butiků a autentických trhů. Hatija bazar například nabízí množství koření, drahokamů, textilu, oděvů a mnoho dalšího, jen pravý odpovídající tren. Pro ty, kteří hledají kvalitní zážitek, supermarketje Supreme by zase skvělým místem k návštěvě. Supermarket je místem, kde najdete pestrou směs suvenýrů a výrobků pro domácnost a občerstvení, například Cakes, tyto „cukroví“ jsou skvělým doplňkem k rannímu kávu nebo dobroty k odpolednímu čaji.

A pokud jde o ubytování, Curepipe nabízí řadu luxusních ubytování a intimních butikových hotelů. Vzhledem k blízkosti některých nejoblíbenějších pláží na ostrově, sobě vyberete pohodlný hotel, který vám bude užitečný a pohodlný během vašeho pobytu.

Celkově lze tedy říci, že Curepipe je odlišná a fascinující destinace v mauricijském turistickém ruchu. Jeho historické významy, umístění a estetické kouzlo tohoto města nabízí turistům možnost odpočinku v příjemném prostředí wayfarera. A jako bonus k tomu si můžete vychutnat dokonalý rum v továrně. Nezapomeňte na toto krásné město navštívit, na co se těšíte?


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky