Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mauritánie Oualata

Počasí Mauritánie Oualata


Mauritánie je země s tropickým klimatem, které se liší podle regionu a ročního období. Oualata, město nacházející se v jihozápadní části země, má subtropické klima s horkými lety a mírně teplými zimami.

Léto v Oualatě začíná v květnu a trvá až do září. Teploty se v této době pohybují mezi 30 a 45 stupni Celsia. Je to také období dešťů, které se mohou vyskytnout každý den a trvat několik hodin. Toto období je obvykle velmi vlhké s vysokou úrovní srážek.

Podzim v Oualatě je stále horký, s teplotami mezi 25 a 35 stupni Celsia. Srážky se postupně zmenšují a přibližně v listopadu přestávají úplně.

Zima v Oualatě, od prosince do února, je mírná a sušší. Teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia během dne a mohou klesnout na 10 stupňů Celsia v noci.

Jaro v Oualatě, od března do května, je opět horké a může být nevlídné. Teploty se vracejí na úroveň letního období a srážky se postupně zvyšují.

Celkově je počasí v Oualatě teplé po celý rok s výrazným deštivým obdobím v létě. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme nejlepší období od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější a srážky menší. Nicméně, bez ohledu na roční období, byste měli být připraveni na horké, slunečné počasí s dostatkem pitné vody a opalovacím krémem.


Letenka Mauritánie Oualata


Mauritánie je africká země na západě kontinentu. Má bohatou historii a kulturu, ale zároveň je to také země s rozvíjející se ekonomikou a turistickým průmyslem, který nabízí spoustu zajímavých zážitků. Pokud plánujete návštěvu této země, letenka Mauritánie Oualata může být skvělou volbou, jak se tam dostat.

Mauritánie Oualata je město v jižní části země s bohatým kulturním dědictvím. Nachází se asi 1400 kilometrů od hlavního města Nouakchott a je známá pro své neokázalé, avšak harmonické a výtvarně hodnotné architektonické památky. Domy v Oualatě jsou postaveny ze země a slámy a jsou zdobeny výzdobou z hnědých a červených pigmentů, což může být pro návštěvníky nezapomenutelný zážitek.

Letenky Mauritánie Oualata si můžete objednat u několika leteckých společností, jako jsou Air France, Royal Air Maroc nebo Mauritania Airlines. Vzhledem k tomu, že Mauritánie není příliš populárním turistickým cílem, letenky lze většinou sehnat za rozumné ceny, zvláště pokud budete hledat levné lety měsíce před vaší cestou.

Během vaší návštěvy Oualatou byste měli navštívit několik památek. Mezi nimi je například staré město, kde můžete objevovat jeho mnoho zahrad, mešit, a krásně zdobených domů. Každý rok se také koná festival, který představuje největší kulturní a společenskou událost v celé Mauritánii. Na festivalu si můžete vychutnat nevšední hudbu, tanec a tradiční řemesla jako tkaní a vyřezávání dřeva.

Po návštěvě historických památek si můžete odpočinout a užít si krásnou krajinu okolo města. V Oualatě se nachází nádherný skalní trh s množstvím jeskyní a skalisek. Na těchto místech se můžete v klidu procházet, obdivovat okolní krajiny a své konopí usadit na některé z mnoha vyhlídek.

Letenka Mauritánie Oualata může být skvělou volbou pro návštěvu jedinečného města, které láká turisty z celého světa. Návštěva Oualaty vám umožní objevit krásy tradiční mauritánské kultury a dozvědět se více o této fascinující zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Oualata


Jaká je hlavní město Mauritánie Oualata?
Oualata není hlavním městem Mauritánie, hlavním městem je Nouakchott.

Jaký je oficiální jazyk Mauritánie?
Oficiálním jazykem je arabština, ale většina obyvatelstva mluví maurskými jazyky jako berberština, fulbština nebo wolofština.

Co je Mauritánie?
Mauritánie je africký stát, který se nachází v severozápadní části afrického kontinentu.

Jakou měnu používá Mauritánie?
Officiální měnou je mauritánská ouguiya.

Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Oualatě?
V Oualatě jsou nejlepší turistické atrakce historická medina, mešita Oualata, starobylé hřbitovy a ruiny předislámských měst.

Jaká je nejlepší doba na návštěvu Oualaty?
Nejlepší doba na návštěvu Oualaty je v období od října do března, kdy je mírnější počasí a jsou nižší teploty.

Je nutné očkování při cestě do Mauritánie?
Ano, je doporučeno očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a malárii.

Jaká je situace bezpečnosti v Oualatě a Mauritánii?
V Mauritánii se vyskytly teroristické útoky a zločinnost je zde také vyšší než v jiných zemích. Cestování by mělo být prováděno opatrně a s respektem k místnímu způsobu života.


Dovolená Mauritánie Oualata


Mauritánie je země nacházející se v západní části Afriky, která je bohatá na přírodní i kulturní poklady. Jedním z nejzajímavějších míst, které si můžete při návštěvě této země prohlédnout, je starobylé město Oualata.

Oualata se nachází na jihu Mauritánie, ve vzdálenosti přibližně 270 kilometrů od hlavního města Nouakchott. Město je známé svými tradičními světlými domy, které jsou postavené z přírodní hlíny a vápna. Tyto domy mají charakteristickou bílou barvu a vytvářejí tak nezapomenutelný pohled na město.

Jedním z hlavních lákadel Oualaty je jeho malebné medině, což je staré město obklopené hradební zdí. Toto místo je bohaté na historii a kulturu a je zapsáno na seznam UNESCO. Procházející úzkými uličkami mediny je možné objevit tradiční trhy, kde místní prodávají své řemeslné výrobky, jako jsou rukodělné šperky, keramika a tkané koberce.

Dalším zajímavým místem v Oualatě je takzvaná "knižní čtvrť". Ve starých domácích knihovnách zde najdete vzácné korány a historické rukopisy. Mnoho z těchto dokumentů je starých několik set let a představuje důležitý kulturní dědictví města.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je neodmyslitelnou součástí návštěvy Oualaty expedice do pouště Sahara, která se nachází nedaleko města. Tato expedice zahrnuje jízdu na velbloudech a nocování pod hvězdami v Beduínském táboře. Tím si můžete skutečně užít jedinečnou atmosféru Sahary a prožít autentickou pouštní zkušenost.

V Oualatě je také možné navštívit místní umělce a získat lekci v tradičních uměleckých technikách. Město je významným centrem mauritánské umělecké scény a místní malíři a sochaři jsou známí svými barevnými a živými díly.

Pokud plánujete návštěvu Mauritánie, nezapomeňte zařadit do svého itineráře také město Oualata. Toto historické město nabízí jedinečné pohledy, kulturní zážitky a dobrodružství v přírodě. Připravte se na to, že se podíváte na svět jinýma očima a zažijete nezapomenutelnou dovolenou v tomto málo známém koutu Afriky.


Ubytování Mauritánie Oualata


Oualata je malebné město nacházející se v Mauritánii, země na západním pobřeží Afriky. Toto historické město je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem díky své bohaté historii a jedinečné architektuře.

Pokud plánujete návštěvu Oualaty, budete potřebovat vhodné ubytování. Město sice nenabízí velký výběr hotelů a rezortů, ale existují různé možnosti, které uspokojí potřeby a preference každého cestovatele.

Jednou z možností je pronájem tradičního mauritánského domu, známého jako "ksar". Tyto budovy jsou postaveny z kamene a jsou typické pro město Oualata. Ksar můžete pronajmout jako celý dům nebo si můžete rezervovat jednu z jednotlivých místností. Toto je skvělá možnost pro ty, kteří chtějí zažít autentickou mauritánskou atmosféru a podívat se, jak tradiční domy vypadají. Ksary často nabízejí základní vybavení a některé mají i sdílenou kuchyň, takže si můžete připravit vlastní jídlo.

Další možností je ubytování v jednom z menších hotelů nebo penzionů v Oualatě. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou moderní vybavení, jako je vlastní koupelna, pokojová služba a restaurace. Přestože tyto hotely nemusí nabízet luxusní ubytování, jsou pohodlné a dobře umístěné.

Město Oualata je také oblíbeno mezi cestovateli, kteří preferují kempování. Existují zde kempovací místa, která vám umožní strávit noc pod hvězdami v přírodě. Tyto místa nabízí základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy, a jsou obklopena krásnou krajinou.

Při hledání ubytování v Oualatě se ujistěte, že jste si předem zarezervovali, neboť v nabídce ubytovacích zařízení může být omezený výběr. Je také dobré zvážit, zda zvolit ubytování v historickém jádře města nebo raději v blízkosti moderních služeb a možností stravování.

Vzhledem k místním zvyklostem a kultuře Mauritánie je vhodné se před příjezdem do Oualaty seznámit s místními zvyklostmi a dodržovat je. Je například důležité se řídit místními obyčeji ohledně oblečení a chování.

Oualata je krásné město, které nabízí jedinečný pohled na mauritánskou historii a kulturu. Během vaší návštěvy si pochutnejte na místní tradiční kuchyni, prozkoumejte úzké uličky plné pestrobarevných domů a navštivte místní trhy. Nezapomeňte si také udělat výlet do okolních pouští nebo na krásné pláže Mauritánie.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky