Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Taxco

Ubytování Mexiko Taxco


Mexiko je země plná kontrastů a barev. Je to jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Latinské Americe. Pokud hledáte něco opravdu speciálního, určitě byste neměli minout Taxco. Městečko Taxco se nachází v centrální části Mexika a je hlavně známé svými stříbrnými šperky a nádhernou koloniální architekturou. Pokud chcete být ubytováni v samém srdci tohoto kouzelného místa, přinášíme vám přehled nejlepších ubytování v Mexiku Taxco.

Posada de la Misión

Posada de la Misión je krásný hotel v centru Taxca, který nabízí nejen nádherný výhled na město, ale také klasickou koloniální architekturu a moderní vybavení. S jeho 136 pokojemi se hotel zaručeně postará o vaše pohodlí a zároveň naservíruje pohled na kostel Santa Prisca, což je jedna z významných historických památek tohoto města. Pokud hledáte luxusní pobyt a chcete si užít krásy koloniálního města v komfortu, Posada de la Misión je správným místem pro vás.

Casa de la Bola

Casa de la Bola je klidné a romantické ubytování, ideální pro páry, kteří chtějí prožít nádherné chvíle společně. Nachází se v srdci města, jen pár kroků od hlavního náměstí. Starobylý dům z 18. století byl přeměněn na hotel s 12 pokoji, které jsou příjemně zařízeny a vybaveny moderními prvky. Kromě toho hotel nabízí i nádhernou zahradu, kde si můžete užít klid a relaxaci.

Hotel Emilia Castillo

Hotel Emilia Castillo je moderní a stylové ubytování s klidným a relaxačním prostředím. Nachází se jen pár kroků od kostela Santa Prisca a nabízí pěkné pokoje s balkónem a výhledem na město. Hotel má také krásnou terasu s bazénem, kde si můžete užít slunce a relaxovat po celodenním objevování krás Taxca. Kromě toho si zde můžete užít nejlepší gastronomickou zkušenost v místní restauraci, která nabízí tradiční jídla a nápoje.

Sierra Madre

Sierra Madre je moderní hotel, který se nachází přímo v centru města Taxco a nabízí nádherný výhled na město. Pokoje jsou dobře vybaveny a s výhledy na město nebo na hory. K dispozici je také venkovní bazén a sluneční terasa, kde si můžete užít relaxaci. Hotel Sierra Madre má také výbornou restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční mexickou kuchyni.

Jako vidíte, máte mnoho možností, jak si užít pobyt v Taxcu. Každé z ubytování je unikátní a nabízí různé zážitky a zároveň umožňuje objevovat krásy tohoto kouzelného místa. Takže neváhejte a zarezervujte si nejlepší ubytování v Mexiku Taxco pro nezapomenutelnou dovolenou v Mexiku!


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Taxco


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně destinace Taxco v Mexiku:

1. Jak se dostanu do Taxca z letiště v Ciudád de Mexiku?
- Nejbližším letištěm k Taxcu je letiště v Ciudád de Mexiku. Zde můžete pronajmout auto a navštívit Taxco po silnici, nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky. Cesta z letiště do Taxca trvá přibližně 2 až 3 hodiny.

2. Kde se nachází nejznámější turistické atrakce v Taxcu?
- Nejznámější turistickou atrakcí v Taxcu je Bazilika Santa Prisca, která je jedním z nejvýznamnějších příkladů barokní architektury v Mexiku. Dalšími atrakcemi jsou například katedrála San Bernardino, Muzeum šperků nebo hornická škola.

3. Kde mohu nakoupit tradiční šperky a místní řemesla v Taxcu?
- Taxco je známé svými tradičními stříbrnými šperky a místními řemesly. Nejlepšími místy pro nákup tradičních šperků jsou ulice Juarez a Hidalgo, kde najdete mnoho obchodů a trhů se stříbrnými výrobky. Doporučuji vybrat si šperky od místních umělců, kteří mají mnoho zkušeností s tradičním zpracováním.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Taxcu?
- V Taxcu najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční mexickou kuchyni i mezinárodní speciality. Mezi nejlepší restaurace patří La Hacienda de los Banyos, El Adobe, La Posada Santa Fe a Los Arcos. Doporučuji vyzkoušet místní speciality, jako jsou tacos al pastor, pozole nebo tradiční místní dezerty.

5. Existuje v Taxcu možnost ubytování? Kam se ubytovat?
- Ano, v Taxcu je dostupné mnoho hotelů a penzionů vhodných pro různé typy cestovatelů. Některé z nejlepších ubytovacích zařízení v oblasti jsou Hotel de la Borda, Hotel Posada de la Misión a Hotel Los Arcos. Mnoho z těchto hotelů nabízí pohodlné a příjemné ubytování se speciálními výhledy na město.

Doufám, že tyto informace odpovídají na tvé dotazy o Taxcu v Mexiku. Pokud máš další otázky, neváhej se zeptat!


Dovolená Mexiko Taxco


Mexiko je země bohatá na malebná a exotická místa určená pro dovolenou. Jedním z oblíbených turistických cílů v Mexiku je také město Taxco. Nachází se ve státě Guerrero a známé je především svými stříbrnými dílnami a nádhernou koloniální architekturou.

Taxco bylo založeno v 16. století španělskými dobyvateli a rychle se stalo centrem těžby stříbra. Díky tomu se stalo jedním z nejbohatších měst v tehdejší španělské koloniální říši. Dnes je toto bohatství stále patrné v krásných koloniálních domech a kostelích.

Centrum města je starobylé a úzké uličky zdobené zářivě bílými domy s červenými střechami. Kromě atmosféry koloniálního města můžete také navštívit slavnou stříbrnou mešitu a zúčastnit se prohlídky jedné z mnoha stříbrných dílen, kde je možné si zakoupit ručně vyrobené šperky.

Pokud máte zájem o krásné výhledy na město, vydejte se na svahy okolních hor. Můžete si vybrat mezi pěší turistikou nebo využitím lanovek, které vás zaveze až na vrchol. Zde si můžete užít panoramatického výhledu na celé město a okolní krajinu.

Další zajímavou atrakcí je zde také mezinárodní festival baroka a hudby, který se koná každý rok vříjnu. Během festivalu můžete vidět koncerty, divadelní představení a tradiční taneční vystoupení. Je to perfektní příležitost pro návštěvníky, aby zažili směs tradic a kultury Mexika.

Pokud si chcete odpočinout od rušného města, můžete navštívit i okolní přírodní rezervace a jezera, které nabízí skvělé možnosti pro outdoorové aktivity a kontemplaci přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Mexiko a plánujete dovolenou v Taxcu, nezapomeňte si vzít něco k dostatečnému opalování a pohodlnou obuv pro procházky po ulicích města. Připravte také chuťové buňky na exotickou mexickou kuchyni, která je bohatá na chutě a rozmanitost.

Dovolená v Mexiku je výjimečným zážitkem - ať už je pro vás hlavním cílem Taxco nebo jiné části země. Jedno je jisté: Mexiko vám nabídne nezapomenutelnou kombinaci přírody, kultury a dobrodružství.


Počasí Mexiko Taxco


Mexiko je země, která se může pochlubit bohatou historií, krásnou přírodou a pestrým kulturálním dědictvím. Mezi mnoho měst, která stojí za návštěvu, patří i město Taxco, které leží na jihu státu Guerrero v centrální části země.

Taxco se pyšní svým půvabným koloniálním centrem, kterému dominuje dóm sv. Priscilly, zvonice a mnoho dalších historických budov. Město je známé svým výskytem stříbra, které se vyrábí zde již po staletí.

Když si tuto oblast vybíráte jako cíl své návštěvy, je důležité vědět, jaké počasí zde vás čeká. Taxco leží v horách, takže zdejší klima je poměrně příjemné. Důležité je však mít na paměti, že teploty se mohou výrazně lišit v závislosti na ročním období a nadmořské výšce.

Nejlepší období pro návštěvu Taxca jsou zimní měsíce od listopadu do února, kdy je teplota příjemná a příroda rozzářená zelení. V těchto měsících se střídají teplé dny s chladnými nocemi a teploty se pohybují kolem 20 stupňů ve dne a kolem 5 stupňů v noci.

Jaro je suché a teplo – teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni, ale mohou stoupat i výše. Říjen a listopad, konkrétně hlavně druhá polovina října, je období dešťů a vlhkosti v Taxcu, které trvá až do března.

Léto v Taxcu je velmi horké, s příležitostnými tropickými dešti a vysokou vlhkostí. Teploty se mohou pohybovat od 30 do 35 stupňů Celsia a v noci se ochlazuje na 20 až 25 stupňů Celsia.

Celkově lze říci, že Taxco je město, které nabízí svým návštěvníkům příjemné klimatické podmínky kdykoliv v roce. Pokud cestujete v létě, nezapomeňte na lehké oblečení, klobouky a opalovací krémy. Ať už se tam chystáte jakkoliv, určitě si užijete nezapomenutelné zážitky a krásy tohoto kouzelného města.


Letenka Mexiko Taxco


Touhou mnoha cestovatelů je poznávat krásy vzdálených zemí a objevovat odlehlá a unikátní místa. Jedním takovým skvostem je mexické město Taxco, které se nachází ve státě Guerrero. Pokud hledáte dovolenou plnou kultury, historie a nádherného okolí, letenka do Taxco je tím pravým způsobem, jak se dostat do tohoto fascinujícího města.

Taxco je jedním z nejkrásnějších koloniálních měst v Mexiku a má bohatou historii sahající až do doby předkoloniální. V minulosti bylo město známé díky obrovským množstvím stříbra, které se zde těžilo. Dnes je Taxco převážně známé jako středoamerické hlavní město šperkařství. Můžete zde najít ručně vyrobené stříbrné šperky, ať už se jedná o prsteny, náušnice, náhrdelníky či náramky.

Jednou z nejznámějších památek Taxca je jeho dominantní katedrála Chrámu Krve Kristovy. Toto nádherné náboženské místo se nachází na centrálním náměstí města a jeho architektura je považována za jedinečnou. Kromě katedrály můžete také navštívit mnoho dalších kostelů a kaplí, které roztroušené po městě.

Pokud máte rádi historii, určitě vyvražte čas na návštěvu místního archeologického muzea, kde se můžete ponořit do minulých dob a poznat starověkou kulturu mayských civilizací. Dále se rozhodně nezapomeňte projít úzkými středověkými uličkami a podívat se na krásné koloniální domy s jejich typickou architekturou.

Taxco se nachází v kopcovitém terénu a poskytuje nádherné výhledy na okolní horizont. Pokud jste milovníky přírody, můžete se v něm rozhodnout pro různé outdoorové aktivity, jako je horské cyklistiky, pěší turistika nebo jízda na koni. Navštívit můžete také nedaleké termální prameny a vykoupat se v léčivých minerálních vodách.

Po celý rok se v Taxcu koná mnoho festivalů a kulturních akcí, během kterých můžete poznat místní tradice a zvyky. Nejznámějším festival je Festival Santa Prisca, který se slaví na počest místního patrona. Během tohoto festivalu se město promění v místní scénu s tancem, hudbou, jídlem a tradičními obřady.

Letenka do Taxca vám otevře dveře do jedinečného světa mexického koloniálního města, které je inspirováno minulostí i přítomností. Můžete se ponořit do fascinující historie, prozkoumat úchvatné architektonické skvosty, nakoupit šperky nebo se prostě rozprostřít na slunečním záření na některém z mnoha teras s výhledem na město. Při návštěvě Taxca nebudete litovat, protože toto místo vám nabídne nezapomenutelný zážitek a jiný pohled na Mexiko.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky