Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Bagan

Letenka Mjanmarsko (Barma) Bagan


Myanmarsko (dříve Barmu) leží při hranicích s Indií a Bangladéšem na západě a Thajskem a Laosu na východě. Tato země s více než 50 miliony obyvatel nabízí návštěvníkům krásnou přírodu a kulturní dědictví, kterému dominují buddhistické svatyně a chrámy.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zemi je město Bagan, nacházející se na pobřeží řeky Ajeyarwaddy. Bagan je známý svými více než 2 000 krásnými buddhistickými svatyněmi, chrámy a stúpami. Tyto stavby vznikaly v období od 11. do 13. století a dodnes zůstaly jako nádherná památka této země.

Letenky do Baganu jsou v posledních letech stále více vyhledávané, což je nejen díky svému kulturnímu významu, ale také díky nádherným krajinám, které mohou návštěvníci pozorovat během letu z letadla. Vzhledem k tomu, že země se stále více rozrůstá, nové letiště v Baganu usnadňuje přístup k této unikátní oblasti.

Mezinárodní letiště v Baganu (kód IATA: NYU) se nachází asi 10 km jižně od města a nabízí spojení s mnoha městy v jihovýchodní Asii. Mezi ně patří Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur, Pekín a Hanoj. Přímé lety z Evropy nejsou k dispozici, ale návštěvníci mohou přistát v hlavním městě Yangon (kód IATA: RGN) a odtud se dopravit vlakem, autobusem nebo letadlem do Baganu.

Letiště v Baganu nabízí moderní prostředí s potřebným komfortem, jako jsou restaurace, obchody a informační centrum. Přestože doprava po celé zemi není vždy snadná, návštěvníci mohou bez obav cestovat mezi městy a zejména mezi Baganem a dalšími turistickými oblastmi.

Celkově lze říci, že návštěva Baganu je zážitkem, který stojí za to. Tato nádherná oblast nabízí něco pro každého a je skvělým výchozím bodem pro další objevování kras Myanmarska (Barmy). S letenkou do Baganu může cesta začít.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko, dříve známé také jako Barma, je jedním z nejžádanějších turistických cílů v jihovýchodní Asii. Jedno z nejvíce fascinujících míst, které tato země nabízí, je Bagan. Tento mystický region je domovem tisíců starověkých chrámů a stupňů, které vytvářejí jedinečnou a kouzelnou krajinu.

Bagan, který se nachází na území Barmy na břehu řeky Ayeyarwady, byl kdysi hlavním městem království Pagan, které bylo založeno v 9. století. Během svého vrcholu v 11. a 13. století bylo město domovem přibližně 4 400 buddhistických chrámů. I když se z původního počtu zachovalo méně než 2 000 chrámů, stále je to neuvěřitelně rozsáhlé a vzrušující místo k prozkoumání.

Dovolená v Baganu začíná obvykle procházkou po archeologické zóně, která je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se projít mezi chrámy a zažít magii a duchovní sílu tohoto místa. Mezi nejvýznamnější chrámy patří Ananda Temple, Dhammayangyi Temple, Thatbyinnyu Temple a Shwezigon Pagoda.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si zapůjčit kolo a projet se mezi chrámy. Cyklistická trasa je skvělý způsob, jak objevit skryté a méně navštěvované chrámy a získat jedinečný pohled na život tamních obyvatel. Existují také možnosti pro jízdu na horkovzdušných balónech nad Baganem, což je nezapomenutelný zážitek, který vám poskytne panoramatický výhled na celý region.

Vedle archeologické zóny je v Baganu také mnoho vesnic, které stojí za návštěvu. Můžete se vydat na tradiční trh ve vesnici Nyaung U, kde můžete ochutnat místní speciality a nakoupit si suvenýry. Ve vesnici Minnanthu pak můžete pozorovat alespoň jeden z mnoha zdejších chrámů z posvátné hory, která je domovem mnoha meditujících mnichů.

Pokud máte rádi romantiku, doporučuje se navštívit Bagan během západu slunce. Zatímco slunce pomalu zapadá za horizont, chrámy a stupně se zbarvují do zlatavého odstínu. Tento okamžik je magický a přenese vás do jiného světa.

Dovolená v Baganu je také neodmyslitelně spojena s místní kulturou. Místní lidé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vám ukáží jejich každodenní život. Můžete navštívit tradiční řemeslné dílny, kde se vyrábí místní rukodělné výrobky, jako jsou hedvábí a bambusové výrobky. Je rovněž zajímavé navštívit místní kláštery a zúčastnit se buddhistických obřadů.

Mjanmarsko (Barma) a zejména Bagan jsou tedy perfektní destinace pro dovolenou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodního krásy. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník kultury nebo prostě cestovatel, Bagan vám nabízí jedinečný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko (známé také jako Barma) je země ležící v jihovýchodní Asii, která se pyšní svou bohatou historií a malebnou krajinou. Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Mjanmarsku je starobylé město Bagan, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Bagan je znám svými stovkami chrámů a pagod, které se vypínají nad krajinou jako významná historická památka.

Pokud se vydáte do Baganu na dovolenou, je důležité vzít v úvahu i místní klima a počasí. Klima v Baganu je typicky tropické, s výraznými sezónními změnami. Nejlepší čas k návštěvě Baganu je v období od listopadu do února, kdy je počasí relativně suché a teploty jsou příjemné. Průměrná teplota se v této době pohybuje kolem 25 °C a srážky jsou minimální.

Na jaře, konkrétně od března do května, je v Baganu velmi horko a suché počasí je doprovázeno vysokými teplotami, které mohou dosáhnout až neúnosných 40 °C. Tato doba je proto považována za méně vhodnou pro turistickou návštěvu, a to zejména pro ty, kteří nesnáší horko.

Deštivá sezóna v Baganu nastává od června do října. Během těchto měsíců se počasí vyznačuje vyššími srážkami, které mohou narušit plánované aktivity a výlety ven. Zároveň jsou však ceny ubytování i vstupenek na turistická místa nižší. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Bagan během deštivé sezóny, mějte na paměti, že byste si měli přibalit vhodné oblečení a deštník.

Odhadnout přesné počasí na základě klimatických podmínek jednoho místa může být obtížné, zejména v souvislosti s oteplováním klimatu. Proto je vždy dobré sledovat čerstvé předpovědi počasí před svou cestou do Baganu a být připraven na případné změny.

Nezáleží na tom, kdy se do Baganu vydáte, nezapomeňte se na své cestě nechat unést magickou atmosférou tohoto starobylého města a obdivovat jeho architekturu a historické chrámy. S vhodným oblečením a přizpůsobeným plánem si užijete svou dovolenou v této fascinující části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bagan


1. Jak se dostat do Baganu?
Nejčastější způsoby, jak se dostat do Baganu, jsou letadlem a autobusem. Nejbližší letiště se nachází v Nyaung U a spojení s hlavním městem Yangonem je velmi dobré. Autobusy jezdí ze všech větších měst v zemi.

2. Co vidět v Baganu?
V Baganu je mnoho historických chrámů a stúp a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Nejvýznamnějšími památkami jsou chrám Ananda, hory Shwezigon, Dhammayangyi Temple a Thatbyinnyu Temple.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baganu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Baganu je od listopadu do února, kdy je suché a příjemné počasí. V období od března do května se může stát velmi horko a období dešťů od června do října je riziko záplav.

4. Jaké jsou v Baganu možnosti ubytování?
V Baganu je mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, hotelů střední třídy a levných hostels. Většina hotelů se nachází v oblasti Nyaung U, ale jsou zde také hotely v oblasti Old Bagan a New Bagan.

5. Kde se dá jíst v Baganu?
V Baganu je mnoho restaurací nabízejících thajskou, čínskou a mnoho dalších kuchyní. Místní jídlo je vynikající a vyplatí se vyzkoušet tradiční pokrmy, jako jsou mohinga a lahpet thohk.

6. Jaký je v Baganu místní způsob dopravy?
Nejpoužívanějšími způsoby dopravy v Baganu jsou motorky a elektrokola, které si lze pronajmout. Obyčejné automobily a motocykly nejsou povoleny v oblasti chrámů.

7. Je třeba si s sebou vzít speciální oblečení pro návštěvu chrámů v Baganu?
Je doporučeno mít s sebou nějaké krycí oblečení pro návštěvu chrámů a stúp v Baganu, protože některé z nich jsou stále funkčními náboženskými centry a návštěvníci by se měli choval respektujícím způsobem. Doporučují se dlouhé kalhoty a košile s výstřihem pokrývajícím ramena.

8. Jak je v Baganu s bezpečností?
Bezpečnostní situace v Baganu je obecně dobrá a turisté se zde cítí poměrně bezpečně. Nicméně, jako v jakýchkoli turistických oblastech, je třeba dbát opatrnosti při nošení cenností.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země bohatá na historii, kulturu a malebnou krajinu. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je starobylé město Bagan, které představuje jedinečnou kombinaci krásných pagod a chrámů.

Když plánujete návštěvu Baganu, volba správného místa k ubytování je nezbytnou součástí přípravy vaší cesty. Město nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější apartmány a hostely.

Pro ty, kteří hledají maximální pohodlí a luxus, jsou zde luxusní hotely s prvotřídním servisem a vybavením. Tyto hotely se nacházejí v klidných a malebných částech města, často s výhledem na pagody a chrámy. Většina z nich má také bazén, aby si hosté mohli odpočinout a osvěžit se po celodenním objevování města.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je možností pronájem apartmánu nebo ubytování v hostelu. Většina apartmánů nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Hostely zase nabízí společenské prostory, ve kterých se můžete setkat s ostatními cestovateli, sdílet své zážitky a získat tipy na další objevování města.

Přestože většina ubytování se nachází uvnitř města Bagan, existuje také možnost ubytování v okolních okresech. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří si přejí mít klid a soukromí mimo rušný střed města. Tyto hotely často nabízejí bezplatnou dopravu do centra Baganu, takže si můžete snadno prohlédnout hlavní atrakce bez nutnosti hledat parkování nebo zdlouhavých jízd taxíkem.

Bez ohledu na to, který typ ubytování si vyberete, při návštěvě Baganu nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Restaurace a stánky s jídlem vám nabídnou různé tradiční mjanmarské pokrmy, jako je Mohinga (tradiční mjanmarská polévka), Shan Noodles (polévka se špagetami) nebo různé druhy curry. Po večeři si můžete také vychutnat tradiční mjanmarský čaj a dezerty.

Při objevování Baganu nezapomeňte také navštívit některou z mnoha pagod a chrámů, které jsou rozesety po celém městě. Na vrcholcích těchto historických památek si můžete vychutnat krásný výhled na okolní krajinu, která je známá svými polemi plnými chrustu a palmovými háji.

Ubytování v Baganu vám nabídne perfektní základnu k prozkoumávání a objevování města plného historie a krásy. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo cenově dostupnější apartmán, nechte se unést magií Baganu a ochutnejte mjanmarskou pohostinnost přímo z vašeho ubytování.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky