Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Kengtung

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země bohatá na historii a kulturální dědictví. Ať už vás láká objevování chrámů v Baganu, hlavním městě Rangúnu nebo malebných vesniček na jezeře Inle, Mjanmarsko nabízí nepřeberné množství možností pro dovolenou. Jedno z méně známých, ale přesto fascinujících míst, které si zaslouží vaši pozornost, je Kengtung.

Kengtung je město ležící východně od řeky Mekong na malámském vrcholu východního Šanu v Mjanmarsku. Toto město je známé pro svou exotickou a nedotčenou atmosféru, která láká do svých koutů příznivce dobrodružství a cestovatele hledajícího autentické zážitky. Město je obklopené nádhernou přírodou, zelenými horami, rýžovými poli a etnickými vesnicemi, což z něj dělá ideální cíl pro ty, kteří si přejí poznat tradiční místní kulturu a život.

Jednou z největších předností Kengtungu je jeho multiculturalita. Město je domovem pro mnoho různých etnických skupin, jako jsou Akha, Lahu, Muhso, Padaung a další. Tyto etnické skupiny mají každá svůj odlišný jazyk, oblečení, tradice a zvyky, které jsou fascinující pro turisty. Místní trhy jsou živými centry, kde se můžete setkat s lidmi z různých etnických skupin, nakupovat tradiční řemeslné výrobky a ochutnat místní kuchyni.

Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v okolí Kengtungu je Vesnice Palaungů. Palaungové jsou jednou z nejstarších etnických skupin vynikajících ve zpracování a pletení čaje, který je známý pro svou výjimečnost. Můžete si prohlédnout čajová pole a vydejte se na výlet do vesnice, kde se můžete setkat s vesnickými obyvateli a dozvědět se více o jejich kultuře a zvyklostech.

Dalším zajímavým místem v okolí Kengtungu je Chrám Wat Zom Kham, který je známý pro své překrásné zlaté architektuře. Tento chrám je považován za jedno z nejdůležitějších náboženských míst v regionu a turisté sem přicházejí, aby si užili jeho klidné a meditativní prostředí.

Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, nebyli byste zklamáni návštěvou hor v okolí Kengtungu. Tyto hory nabízejí překrásné výhledy, malebné treky a možnosti pozorování divoké zvěře. Vezměte si výlet do národní rezervace Loimwe, kde můžete objevovat vodopády, jeskyně a vzácné druhy flóry a fauny.

Přestože Kengtung není tak turisticky zavedené místo jako některá další místní a populární města v Mjanmarsku, nabízí jedinečný pohled na místní kulturu a přírodu bez nadměrné turistické exponovanosti. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají autentický zážitek a přivítají interakci s místními obyvateli.

Takže pokud hledáte skrytý klenot v Mjanmarsku pro svou dovolenou, pak byste měli zvážit Kengtung. Toto malebné a kulturně bohaté město vám umožní poznat autentický život v Mjanmarsku a prozkoumat jeho krásnou přírodu. Zároveň se můžete setkat s neuvěřitelně přátelskými lidmi z různých etnických skupin a zažít nezapomenutelné dobrodružství.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Kengtung, známý také jako Kyaingtong, je malebné město ležící východně od Mjanmarska (Barmy). Tato oblast je pro turisty velmi atraktivní díky svému etnickému bohatství, překrásné přírodě a historickým památkám. A pokud plánujete navštívit Kengtung, letenka je jedním z nejvhodnějších způsobů, jak se tam dostat.

Kengtung leží v oblasti nazývané Zlatý trojúhelník, který zahrnuje také severní Thajsko a Laos. Město je obklopeno zelenými kopci a údolími, a díky svému odlehlému položení se zde zachovaly různé tradiční etnické kultury. Místní obyvatelé patří ke skupinám jako jsou Akha, Lahu, Shan a Palaungové, kteří jsou známí svou bohatou kulturou a tradičními obyčeji.

Získání letenky do Kengtung může být snadné, pokud plánujete cestovat z hlavního města Yangonu. Existuje několik leteckých společností, které nabízí pravidelné lety na letiště v městě Tachileik, které se nachází ve vzdálenosti asi 160 kilometrů od Kengtungu. Z Tachileiku pak můžete pokračovat na své cestě autobusem nebo taxi.

Když dorazíte do Kengtungu, čeká vás zážitek na každém rohu. Procházka městem vám umožní objevovat bohatou kulturní historii a památky. Můžete navštívit chrámy a kláštery, jako je Wat Zom Kham a Wat Phra That Jom Mon, kde se můžete seznámit s buddhistickou vírou a duchovním životem místních obyvatel.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva tradičních trhů, kde můžete ochutnat místní pochoutky, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, koření a tradiční pokrmy. Můžete si také prohlédnout a zakoupit místní řemeslné výrobky, jako jsou koberce, šperky, tkaniny a další.

Pro příznivce přírody a dobrodruhů je možnost poznat venkovské oblasti Kengtungu. V okolí se nachází nádherná krajina s ozdobnými údolími, vodopády, horskými vrcholy a rýžovými terasami. Můžete podniknout trekkingové výlety nebo si pronajmout motocykl, abyste prozkoumali tato místa a zažili jedinečnou atmosféru venkovského života.

Kromě toho je možné navštívit také nedaleké vesnice, kde můžete uspořádat oslavu s místními obyvateli, kteří jsou známí svou pohostinností a přátelskostí. Zažijete autentické zážitky a možná získáte nové přátele.

Při plánování návštěvy Kengtungu je důležité se informovat o aktuálních podmínkách cestování a získat platnou víza. Mjanmarsko (Barma) je zemí s různými pravidly a omezeními, která se mohou čas od času měnit, takže se doporučuje sledovat oficiální zdroje informací a konzultovat s místními cestovními agenturami.

Návštěva Kengtungu je jedinečnou příležitostí poznat bohatou kulturu a nádhernou přírodu východního Mjanmarska (Barmy). Letenka je pohodlný způsob, jak se dostat do tohoto fascinujícího místa a začít svou vlastní dobrodružnou cestu. Pamatujte však, že nejdůležitější je otevřít se novým zážitkům a užívat si krásy Kengtungu a jeho okolí.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko, dříve známé pod jménem Barma, je zemí na jihovýchodním okraji Asie. Toto území se rozkládá mezi Indickým oceánem a Himálají a má velmi různorodé podnebí.

Jedním z míst s nejzajímavějším klimatem v Mjanmarsku je město Kengtung. Toto město se nachází východně od řeky Salween na hranici s Thajskem. Klima zde je typicky subtropické s velkými ročními výkyvy teplot.

V období od listopadu do února je v Kengtungu chladněji a sušeji. Průměrná teplota se pohybuje kolem 16°C a srážky jsou velmi nízké. Během tohoto období je město krásně slunné, což je obzvláště příjemné pro turisty.

V období od března do května je v Kengtungu velmi horko a suché. Průměrná teplota se může vyšplhat až na 35°C a srážky jsou velmi nízké. Toto období není pro turisty nic příjemného a proto se doporučuje navštěvovat Kengtung spíše v pozdním podzimu.

V období od června do října je v Kengtungu období dešťů. Tuto dobu můžeme nazvat jako monzunové období, kdy prší téměř každý den. Teploty se také pohybují kolem 30°C. Ačkoli v tomto období turisté do Kengtungu nemíří, je to pro rostlinstvo a zemědělství důležitá doba, protože se také nazývá "zelené období".

Celkově lze říci, že klima v Kengtungu je velmi různorodé. Avšak nejlepším obdobím pro turistickou návštěvu je období od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemnější a srážky jsou nízké.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Kengtung


1. Jaký je nejlepší čas návštěvy Kengtungu?

Nejlepší čas návštěvy Kengtungu je během období od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a deště jsou minimální.

2. Potřebuji vízum pro vstup do Mjanmarska?

Ano, turistické vízum je nutné pro vstup do Mjanmarska. Turistické víza lze získat na mjanmarských ambasádách nebo online.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kengtungu?

Mezi nejlepší aktivity v Kengtungu patří návštěva místních trhů, procházka po etnických vesnicích, návštěva chrámů a klášterů, výlety do okolních kopců a hor a ochutnávka tradiční mjanmarské kuchyně.

4. Jaká je místní měna a jaký je nejlepší způsob platby?

Místní měna je mjanmarský kyat. Nejlepší způsob platby je hotovost, protože kreditní karty jsou přijímány pouze v některých větších obchodech a hotelích.

5. Jaké jsou dopravní možnosti v Kengtungu?

Dopravní možnosti v Kengtungu zahrnují mototaxi, tricycle a taxislužby. V oblasti jsou také k dispozici autobusy a lety do hlavního města Jangonu.

6. Můžu cestovat do Kengtungu za účelem turismu?

Ano, turismus je povolen v Kengtungu a na území Mjanmarska, pokud máte platné turistické vízum.

7. Jaká jsou doporučená oblečení pro návštěvu Kengtungu?

Doporučené oblečení pro návštěvu Kengtungu zahrnuje lehké a vzdušné oblečení, pevné boty a ochranu proti slunci. V některých klášterech a chrámech je zapotřebí mít zakrytá ramena a nohy.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Kengtung, hlavní město státu Shan ve východním Myanmaru (dříve známé jako Barma), je jedním z nejstarších měst v regionu. Jeho bohatá historie a exotická kultura lákají mnoho turistů, kteří sem přijíždějí objevovat krásy a poklady tohoto fascinujícího koutu světa.

Pokud se chystáte navštívit Kengtung, měli byste si předem zařídit ubytování. I když se nejedná o velké turistické centrum, město nabízí různé možnosti pro přenocování, které odpovídají různým potřebám a rozpočtům cestovatelů.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, jsou v Kengtungu dostupné některé hotely a resorty. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vyšší standardy pohostinství a vybavení. Mnoho z nich má vynikající restaurace, wellness centra a výhled na malebnou přírodu okolních hor. Ceny za tyto hotely však mohou být vyšší ve srovnání s ostatními možnostmi ubytování v blízkosti.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Kengtungu k dispozici také levnější hotely a penziony. I když nemají tak velký komfort jako luxusní hotely, nabízejí základní vybavení a přijatelné podmínky pro přenocování. Většina z těchto ubytovacích zařízení se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.

Další zajímavou možností ubytování v Kengtungu je pronájem domu nebo apartmánu. Tuto možnost ocení zejména rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí zažít autentickou atmosféru místního života. Pronájem domu nebo bytu umožňuje hostům prozkoumávat město a jeho okolí ve vlastním tempu.

Pokud preferujete ještě více autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro pobyt v tradičních horských vesnicích v okolí Kengtungu. Některé venkovské domy nabízejí ubytování pro turisty, kteří se chtějí ponořit do místního života a poznat kulturu etnických menšin, které zde žijí. Tyto vesnice často přivítají návštěvníky otevřenou náručí a nabízejí jim možnost podílet se na jejich tradičních festivalech a obřadech.

Při hledání ubytování v Kengtungu je důležité si včas zajistit rezervaci, zejména během období slavností a oslav, kdy se do města sjíždí mnoho návštěvníků. Město je obklopeno krásnou přírodou a nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou treky, návštěvy chrámů a klášterů, jízda na kole a procházky po trzích.

Kengtung, Myanmar (Barma), je fascinujícím místem, které láká cestovatele svojí bohatou historií, kulturou a malebnou přírodou. Ať už upřednostňujete komfortní hotel, levnější ubytování nebo autentické zážitky v horských vesnicích, ve městě naleznete možnosti, které uspokojí vaše potřeby a přání.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky