Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Jižní východní Asie je domovem mnoha fascinujících a poutavých míst, která lákají turisty z celého světa. Jedním z takových míst je Mjanmarsko, známé také jako Barma, které skrývá množství historických a náboženských pokladů. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi je Shwezigon Pagoda.

Shwezigon Pagoda se nachází v Baganu, historickém hlavním městě království Pagan. Je to jedna z nejstarších pagod v Mjanmarsku a byla postavena v 11. století za vlády krále Anawrathy. Pagoda slouží jako klíčové náboženské místo pro mnohé buddhisty a je stejně důležitá pro místní obyvatelstvo jako pro turisty.

Hlavní architektonický prvek pagody je její zlatá stúpa, která dosahuje výšky 99 metrů. Stúpa je pokryta zlatými destičkami a je zdobena drahými kameny, jako je diamant či rubín. To dodává pagodě neuvěřitelný lesk a lesk, zejména při západu slunce, kdy se odráží světlo na jejím povrchu.

Ve středu pagody se nachází budova s oltářem, která uchovává několik svatých relikvií, včetně zubu Buddhy. Turisté a věřící se sem sjíždí přinášet obětiny a modlit se. Pagoda je obklopena menšími svatyněmi a chrámy, které představují různé aspekty buddhistické víry a poskytují místo pro meditaci a duchovní posílení.

Shwezigon Pagoda je také známá svými festivaly, které se konají v určitých časech během roku. Nejvýznamnějším a největším festivalu je Shwezigon Pagoda Festival, který přiláká tisíce věřících z celé země. Během tohoto festivalu jsou kolem pagody postaveny trhy, na kterých se prodávají tradiční jídla, umělecké řemesla a místní produkty. Lidé také přicházejí shlédnout tradiční tance, hudbu a divadelní představení.

Pro turisty, kteří navštěvují Mjanmarsko, je Shwezigon Pagoda nepřehlédnutelným cílem. Kromě úchvatné architektury a náboženského významu nabízí také nádherné výhledy na okolní krajinu. Pagoda leží v malebné oblasti Baganu, která je známá svými tisíci starobylými chrámy a pagodami, které se rozprostírají na rozlehlém území.

Při návštěvě Shwezigon Pagoda je vhodné dodržovat etiketu a respektovat místní zvyky a tradice. Místní lidé jsou velmi nábožensky založení a očekávají, že turisté budou zdvořilí a přizpůsobí se prostředí.

Mjanmarsko má mnoho zajímavých míst k objevování, ale Shwezigon Pagoda v Baganu patří mezi nejzajímavější a nejkrásnější památky v zemi. Je to místo plné historie, spirituality a nádherné architektury, které nelze vynechat při návštěvě této krásné země.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Myanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující a nezvykle krásná země, plná historických a kulturních pokladů. Jedním z těchto pokladů je nepochybně Shwezigon Pagoda, jedna z nejvýznamnějších budov náboženského významu v zemi.

Shwezigon Pagoda se nachází v kraji Bagan, v centrální oblasti Myanmarska. Je to budova, která byla postavena v roce 1090 z iniciativy krále Anawrahty, který chtěl vytvořit mohutnou budovu pro uctívání Buddhova relikvie. Název "Shwezigon" pochází z palijského slova "swarn zigon", což znamená "zlato nad zemí". A to je přesně to, co vidíte, když se blížíte k této budově - zlatá stupa vysoká 99 metrů, která se září na slunci.

Shwezigon Pagoda je obklopena množstvím menších staveb, prostornou zahradou a tisíci ozdobených stup. Slouží jako místo poutníků a turistů, kteří se chtějí zhluboka nadechnout do duchovního dědictví Myanmarska. Turisté se mohou projít po všech stranách a najít mnoho skrytých pokladů.

Shwezigon Pagoda je rovněž známá jako místo, kde je uložena relikvie, tj. řada odevzdaných zubů Buddhy (v Myanmarsku se uložily části zubů řady dalších budhů z minulosti). Tyto relikvie se nacházejí hluboko v pagodě a nejsou věřícím a návštěvníkům přístupné.

Nicméně, můžete se cítit opravdu požehnaný, když se projdete v útrobách budovy, ať už se jedná o vnější terasy nebo její podzemní nástavbu, pod jejíž klenbou najdete mnoho soch a menších pagod.

Návštěva Shwezigon Pagoda je jedinečný zážitek, který vám umožní jak získat porozumění pro buddhismus, tak pro kulturu a historii Myanmarska. Pokud chcete vidět jeden z nejvýjimečnějších právě dodnes funkčních myanmarských buddhistických chrámů, neváhejte a vydejte se na cestu do této krásné země!


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko (Barma) je jednou z nejvíce fascinujících destinací v jihovýchodní Asii. Kromě nádherných krajů se zde nacházejí i některé z nejvýznamnějších buddhistických památek na světě. Jednou z nich je Shwezigon Pagoda, která se nachází v historickém městě Bagan. Pokud se rozhodnete tuto památku navštívit, budete potřebovat i kvalitní ubytování.

V Baganu se nachází mnoho hotelů a hostelů různých cenových kategorií. Pokud se chcete ubytovat co nejblíže k Shwezigon Pagodě, pak vám doporučujeme rezervovat si hotel v blízkosti této památky. Můžete si vybrat z řady možností, například z hotelu Bagan Lodge nebo The Hotel at Tharabar Gate.

Bagan Lodge je sofistikovaný hotel se 82 pokoji navržený tak, aby se snadno zapadl do okolní přírody. Pokoje jsou prostorné a vybavené moderními pohodlnostmi, jako jsou televize a klimatizace. Hosté zde rovněž mohou využít bazén, vířivku či sauna a také si vychutnat jídla v hotelové restauraci.

The Hotel at Tharabar Gate se nachází kousek od Shwezigon Pagody, takže hosté mohou vychutnat vycházky mezi obdivuhodnými pagodami, bez nutnosti jezdit autem. Hotel nabízí 47 elegantních pokojů s vlastním balkonkem a výhledem na okolní zahrady či tradiční architekturu. Součástí hotelu je taktéž bazén a restaurace s regionálními pokrmy.

Nezávisle na tom, jaké ubytování si vyberete, je důležité si uvědomit, že Bagan je velmi turistické město, a tak si vždy dobře zkontrolujte recenze a platnost rezervace. V Baganu naleznete mnoho různých možností, od luxusních až po nízkonákladová ubytování, takže si určitě vyberete takové, které splní vaše potřeby a představy.

Shwezigon Pagoda je jedním z hlavních turistických magnetů v Mjanmarsku a zaslouží si návštěvu. Pro snadný přístup k této ikonické památce vám doporučujeme ubytování v jednom z mnoha kvalitních hotelů v blízkosti. Díky tomu si můžete užít nejenom nádhernou architekturu pagody, ale i krásy okolní Mjanmarské krajiny s pohodlím a bez kompromisů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


1. Jaká je historie Shwezigon Pagody?
Shwezigon Pagoda byla postavena v 11. století králem Anawratou jako významné buddhistické poutní místo. Pagoda je stále důležitým náboženským centrem v Myanmaru.

2. Jaké je otevírací doba a vstupné do Shwezigon Pagody?
Pagoda je otevřena každý den od rána do večera. Vstupné pro zahraniční turisty je zpravidla kolem 5 USD za osobu.

3. Je v Shwezigon Pagodě povolen přístup veřejnosti?
Ano, Shwezigon Pagoda je přístupná veřejnosti. Zároveň je však nutné respektovat zákony a pravidla chování během návštěvy, jako je dodržování ticha a respektování náboženských tradic.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Shwezigon Pagody?
Doba prohlídky závisí na každém jednotlivci. Někteří turisté tráví v pagodě pouze krátkou chvíli, zatímco jiní se zde zdrží déle, aby si prohlédli všechny významné artefakty a uctili boha.

5. Jak se dostanu do Shwezigon Pagody?
Pagoda se nachází v městě Nyaung U, vzdáleném asi 4 km od Baganu. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je taxi, které je k dispozici v okolí Baganu. Mnoho turistů také používá půjčovnu kol, aby si mohli užít jízdu kolem.

6. Jsou povoleny fotografování a natáčení ve Shwezigon Pagodě?
Ano, návštěvníci mohou fotografovat a natáčet ve Shwezigon Pagodě. Nicméně je důležité respektovat ostatní návštěvníky a nedotknout se svatých objektů.

7. Jaké jsou nejbližší ubytování a stravovací zařízení poblíž Shwezigon Pagody?
V okolí Shwezigon Pagody se nachází široká škála ubytovacích zařízení různých cenových kategorií od luxusních hotelů po levné hostely. K dispozici je také několik restaurací, které nabízejí tradiční i mezinárodní kuchyni.

8. Existují nějaké doporučené aktivity nebo místa k návštěvě poblíž Shwezigon Pagody?
V blízkosti Shwezigon Pagody se nachází mnoho dalších historických buddhistických pagod a chrámů, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Ananda Temple, Dhammayangyi Temple a Htilominlo Temple. Dále si můžete udělat vyhlídkový let horkovzdušným balónem nad Baganem, což je nezapomenutelný zážitek.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je zemí bohatou na historii a kulturu. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je Shwezigon Pagoda, která je oblíbenou turistickou atrakcí a důležitým náboženským centrem.

Pokud hledáte místo, které vás přivede blíž k místním tradicím a historii, Shwezigon Pagoda je ideálním místem k navštívení. Tato pagoda se nachází ve městě Bagan, které je považováno za kulturní a náboženské centrum Mjanmarska. Je to jedna z největších a nejstarších pagod v této oblasti a zaslouženě je považována za jedno z nejvýznamnějších náboženských staveb v celém Mjanmarsku.

Dle historických záznamů byla Shwezigon Pagoda postavena v 11. století králem Anawrahtou, který vedl proces sjednocování země a rozvoj buddhismu. Pagoda byla postavena jako místo uctívání Buddhovy relikvie, za což byla odměněna nádhernou architekturou a neuvěřitelnou krasou. Její zlaté zdi a věže jsou pozoruhodným projevem místního umění a řemeslnictví.

Navštěvující Shwezigon Pagodu mohou zažít jedinečnou atmosféru, kterou vytváří místní věřící, kteří sem přicházejí denně modlit se a meditovat. Místní obyvatelé věří, že pagoda je posvátným místem, kde je možné nalézt mír a harmonii. Její umístění na kopci nad okolní krajinou dodává Shwezigon Pagodě jedinečný vzhled a umožňuje návštěvníkům obdivovat krásný výhled na celé město Bagan.

Co se týče počasí v této oblasti Mjanmarska, Bagan je známý svými horkými lety a suchým klimatem. Nejlepší doba pro návštěvu Shwezigon Pagody je v období od října do dubna, kdy jsou teploty mírnější a snesitelnější. Během této doby se můžete těšit na slunečné dny a teploty kolem 25 až 30 stupňů Celsia.

Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit Shwezigon Pagodu v létě, tj. od května do září, musíte se připravit na extrémně vyšší teploty. Během těchto měsíců mohou teploty dosahovat až 45 stupňů Celsia, což může být pro některé lidi velmi nepříjemné. Během tohoto období je také větší pravděpodobnost výskytu dešťových přeháněk a občasných bouřek.

Naštěstí však Shwezigon Pagoda poskytuje svým návštěvníkům stín a ochranu před slunečním zářením. Pro pohodlnou návštěvu doporučujeme nosit světlé a vzdušné oblečení, ochranný krém proti slunci, sluneční brýle a široký klobouk. Vždy je také dobré mít u sebe láhev s pitnou vodou, abyste se udržovali hydratovaní.

Shwezigon Pagoda je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Mjanmarsku. Ať už jste zde pro její náboženský význam, historii čí jen pro krásu a atmosféru, určitě budete nadšeni tím, co tato památka nabízí. Ať již ji navštívíte v příjemném počasí nebo za veder a deštného počasí, Shwezigon Pagoda vás zaručeně okouzlí svou eklektickou atmosférou a nádhernou architekturou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky