Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie

Letenka Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Jednou z nejkrásnějších přírodních památek Albánie je tzv. Modré oko, či Syri i Kaltër, které se nachází ve středozemské zemi na jihu Balkánu. Toto velice populární turistické místo láká návštěvníky svými křišťálově modrými vodami a nádhernou krajinnou scenérií.

Modré oko je přírodní jeskynní jezírko, které se nachází v horských oblastech jižní Albánie, nedaleko vesnice Muzinë. Jeho název je odvozen od intenzivní modré barvy vody, která je způsobena průzračností jezera a odlesky slunečního svitu na jeho hladině. Voda je tak průzračná, že se zdá, jako byste nahlíželi do hlubin ledovcového jezera.

Přírodní krása Modrého oka je prostě úchvatná. Okolní zelené kopce a skalnaté útesy vytvářejí malebnou kulisou, což je očarující kombinace s tyrkysově modrou vodou jezera. Mnoho návštěvníků se pak ocitá v úžasu nad tímto jedinečným přírodním divem.

Potápěči si také mohou vychutnat krásy Modrého oka a prozkoumat jeho podvodní svět. Průzračná voda, která umožňuje viditelnost až do větší hloubky, odkrývá pestrou paletu rostlin a živočichů. Protože jezírko dosahuje hloubky až 50 metrů, vídíte před sebou fascinující podvodní útvary, jako jsou korálové útesy a jeskyně.

Kromě Modrého oka si můžete vychutnat také okolní přírodu a prozkoumat okolní hory a lesy. Albánie je známá svými nádhernými přírodními rezervacemi a Modré oko je jen jedním z mnoha pohanských koutů tohoto regionu.

Pro ty, kteří chtějí přijít do Modrého oka, je nejlepší způsob, jak se sem dostat, autobus. Cesta z albánského hlavního města Tirany trvá zhruba dvě a půl hodiny. Od vesnice Muzinë je pak nutné jít pěšky krátkou vzdálenost, než dorazíte k samotnému jezeru.

Modré oko je bez pochyby jedním z nejmalebnějších a nejkrásnějších míst v Albánii. Atmosféra klidu a krásy, kterou zde naleznete, vás okouzlí a nabídne vám jedinečný zážitek. Je to místo, které je nutné vidět, pokud se rozhodnete navštívit Albánii.


Počasí Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko, také známé jako Syri i Kaltër, je přírodní památka nacházející se v jižní části Albánie. Jedná se o malý kráter, který je naplněný krásně modrou vodou a je obklopen zeleným kopcovitým terénem.

Počasí v této oblasti obvykle ovlivňuje Středozemní moře, které se nachází nedaleko. Léto je zde teplé a suché, s maximálními teplotami kolem 30°C a minimálními průměrnými teplotami 20°C. V zimě jsou zde nižší teploty kolem 10°C a občas může sněžit.

Vzhledem k blízkosti Středozemního moře se v oblasti Modrého oka objevuje podnebí, které je spíše subtropické než kontinentální. Vyskytují se zde průtrže mračen, ale obvykle ne jdou ruku v ruce s dlouhodobým deštěm.

I přes krásné počasí, které přitahuje turisty k Modrému oku po celý rok, je zde potřeba být opatrný v případě dešťových přívalů nebo bouří, které mohou vyvolat nebezpečné povodně a záplavy.

Nicméně, většinu času lze v této oblasti užít nádherného slunečného počasí a vychutnat si nejkrásnější modrou vodu v celé Albánii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko (Syri i Kaltër) je přírodní atrakce v Albánii, která patří mezi nejnavštěvovanější turistické místa v zemi. Zde je pár nejčastějších dotazů, které k němu mohou vzniknout, spolu s odpověďmi:

Dotaz: Co je Modré oko?
Odpověď: Modré oko je závrt v potoku Bistriza, který vytváří přírodní bazén s průzračně modrou vodou. Je to jedinečný přírodní úkaz, který láká turisty z celého světa.

Dotaz: Kde se nachází Modré oko?
Odpověď: Modré oko se nachází poblíž vesnice Muzinë ve východní Albánii. Je to přibližně 25 kilometrů od města Saranda.

Dotaz: Jak se tam dostanu?
Odpověď: Nejlépe se dostanete do Modrého oka autom nebo taxíkem. Existují však také autobusové linky z města Saranda, které sem jezdí pravidelně.

Dotaz: Jaká je vstupní cena do Modrého oka?
Odpověď: Vstup do Modrého oka je zpoplatněn a cena se může lišit v závislosti na sezoně. Obvykle se pohybuje kolem 200 leků (asi 2 eura) na osobu.

Dotaz: Je možné se ve vodě koupat?
Odpověď: Ano, je povoleno plavat a koupat se v bazénu Modrého oka. Voda je však celoročně studená, takže si připravte vhodné oblečení.

Dotaz: Jak dlouho trvá návštěva Modrého oka?
Odpověď: Návštěva Modrého oka obvykle trvá přibližně hodinu až dvě, v závislosti na tom, zdali se chcete jen pokochat krásou místa nebo si i zaplavat.

Dotaz: Existují zde restaurace nebo občerstvení?
Odpověď: Ano, poblíž Modrého oka se nachází několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

Dotaz: Mají zde zázemí pro turisty, například toalety?
Odpověď: Ano, v okolí Modrého oka jsou k dispozici toalety a další vybavení pro návštěvníky.


Ubytování Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko je jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Albánii. Nachází se v oblasti Syri i Kaltër, nedaleko vesnice Muzinë, asi 25 km jihovýchodně od města Saranda. Toto přírodní divadlo je jednou z nejznámějších přírodních památek země a láká tisíce turistů každý rok.

Modré oko je průzračné jezero, které se nachází v obřím přírodním kráteru a je obklopeno horskými lesy. Název dostalo díky jeho neuvěřitelně modré barvě. Voda je tak čistá, že dokážete vidět až na 50 metrů hloubky. Tento nádherný zážitek je způsoben pramenitými vodami z okolních hor, které napájejí jezero.

Pro návštěvu Modrého oka existuje speciální chodník, který vede kolem kráteru a umožňuje turistům prozkoumat toto přírodní divadlo ze všech úhlů a perspektiv. Krásná procházka po okolí je doplněna o výhledy na údolí, hory a okolní přírodu. Navíc se kolem jezera nachází také několik malých říček a vodopádů, které dávají této oblasti zvláštní kouzlo.

Modré oko zůstává populárním místem pro pikniky a odpočinek mezi místními obyvateli. Kolem jezera jsou postaveny dřevěné altánky a lavičky, které turistům poskytují možnost posedět, relaxovat a vychutnat si nádhernou přírodu. Je to ideální místo pro odpočinek, picknick s rodinou či přátele a krásné fotografie.

Mnoho turistů z okolních zemí, ale i z celého světa, si vybere Modré oko jako své místo na ubytování. V okolí jezera najdete několik hotelů, penzionů a apartmánů, které poskytují ubytování pro turisty. Tyto zařízení nabízejí různé možnosti, od luxusních hotelů až po jednoduché penziony, takže si každý najde to pravé ubytování dle svých preferencí a finančních možností.

Návštěva Modrého oka je zážitkem, který by neměl chybět žádnému turistovi, který se vypraví do Albánie. Jeho jedinečná modrá barva a okolní příroda vás ohromí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky. Pokud hledáte krásnou a relaxační destinaci, která je daleko od shonu města, pak je Modré oko tou pravou volbou pro vás.


Dovolená Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko, také známé jako Syri i Kaltër, se nachází v jižní Albánii a je jedním z nejkrásnějších přírodních divů této země. Místo je pojmenováno podle intenzivně modré barvy vody, která vytváří dojem průzračnosti a čistoty.

Modré oko se nachází ve vesnici Muzinë, nedaleko města Sarandë. Je to velké přírodní jezero o hloubce více než 50 metrů, které vzniklo před více než 10 tisíci lety. Jezero je napájeno podzemními prameny a jeho voda je extrémně čistá a průzračná. Díky své unikátní modré barvě je Modré oko vyhledávaným turistickým cílem.

Cesta k Modrému oku je pro turisty velmi příjemná. Vede přes malebnou krajinu s horskými masivy, zelenými loukami a malebnými vesnicemi. Návštěvníci si mohou užít přírodní krásy tohoto regionu a pozorovat místní flóru a faunu.

Po příjezdu k Modrému oku je možné obdivovat jeho krásu a vyrazit na procházku kolem jezera. Odvážnější jedinci si mohou vychutnat i koupání v místní vodě. Je však třeba si uvědomit, že voda je velmi chladná, protože pochází z podzemních pramenů.

Modré oko je také oblíbeným místem pro potápěče. Díky své extrémní průzračnosti poskytuje úžasnou možnost pozorovat podvodní svět. Při potápění je možné zhlédnout různé druhy ryb a rostlin, které obývají jezero. Potápěči zde také objevili zatopené jeskyně, které jsou prozkoumávány a využívány jako jedinečná místa pro potápění.

Okolí Modrého oka nabízí také různé turistické aktivity. Můžete navštívit nedaleký archeologický park Butrint, který je památkou UNESCO a nabízí možnost prozkoumat ruiny starověkého řeckého a římského města. Další zajímavostí je horská vesnice Gjirokastër, která je známá pro své kamenné domy a historický hrad.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, návštěva Modrého oka je určitě jednou z nezapomenutelných zkušeností. Toto přírodní bohatství nabízí nádherné scenérie, možnost potápění a prozkoumávání okolního regionu. Modré oko je přírodní poklad, který stojí za návštěvu a přináší nezapomenutelné dojmy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky