Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)

Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Q: Jaké je vyhlídkové místo Bayanzag v Mongolsku?
A: Bayanzag, také známý jako Flaming Cliffs, je jedním z nejvýznamnějších paleontologických nalezišť na světě. Nachází se v poušti Gobi v jihovýchodním Mongolsku.

Q: Co je tak zvláštního na Bayanzagu?
A: Bayanzag je známý svými ohnivě červenými pískovcovými skalami, které občas plameny při západu slunce. Tento unikátní geologický útvar poskytl mnoho paleontologických objevů, zejména fosilií dinosaurů.

Q: Jaké druhy dinosaurů byly v Bayanzagu objeveny?
A: V Bayanzagu byly objeveny fosilie mnoha různých druhů dinosaurů, včetně teropodů (např. Věteřák), sauropodů (např. Velký rohatý druh), a ornitopodů (např. Protoceratops).

Q: Mohu si prohlédnout fosilní nálezy v Bayanzagu?
A: Ne, fosilní nálezy z Bayanzagu nejsou běžně přístupné veřejnosti. Většina z nich byla převezena do muzeí a výzkumných institucí v Mongolsku a dalších zemích.

Q: Jak se dostanu do Bayanzagu?
A: Nejbližším větším městem k Bayanzagu je Dalanzadgad. Můžete se tam dostat letecky z Ulánbátaru nebo Ulan-Ude nebo autobusem z různých měst v Mongolsku. Poté musíte najmout auto nebo průvodce, abyste se dostali blíže k Flaming Cliffs.

Q: Je možné kempovat v Bayanzagu?
A: Ano, v Bayanzagu je k dispozici několik kempů a ubytování pro turisty. Můžete si zde pronajmout stan nebo chatku a strávit několik dní v této krásné poušti.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bayanzagu?
A: Nejlepší čas na návštěvu Bayanzagu je od května do září, kdy je počasí teplé a suché. V zimě jsou zde extrémně nízké teploty a přístup může být obtížný.

Q: Existují nějaké další atrakce v blízkosti Bayanzagu?
A: V blízkosti Bayanzagu se nachází Yolyn Am (Údolí orlího supa), které je známé svými ledovcovými soutěskami a unikátními druhy zvířat a ptáků. Také je zde několik půvabných pouštních jezer a hřbitov svijanských sečů.

Q: Je třeba mít nějaké speciální vybavení na návštěvu Bayanzagu?
A: Doporučuje se mít pohodlné oblečení a obuv, opalovací krém, klobouk nebo šálu pro ochranu proti slunci a dostatek vody, protože v této oblasti může být velmi horko.


Ubytování Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Bayanzag, také známý jako Flaming Cliffs, je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Mongolsku. Tento geologický útvar se nachází v jižní Gobi, v blízkosti města Dalanzadgad. Jeho název pochází od velkého množství jílových sedimentů, které mají červenou barvu a vypadají jako hořící les.

Již od roku 1920 je této oblasti udělován status chráněného území a od roku 1990, kdy Mongolsko vyhlásilo nezávislost, se stala jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí země. Flaming Cliffs jsou známé především díky archeologickým objevům slavného paleontologa Roye Chapmana Andrewse. V roce 1922 zde Andrewsová objevila první známou fosilii vejce dinosaura a také zde byly nalezeny ostatky dinosauřího druhu nazvaného oviraptor.

Díky těmto archeologickým objevům je Bayanzag dnes oblíbeným cílem pro milovníky paleontologie a vědce z celého světa. Můžete si prohlédnout repliku nestvůrného oviraptora nebo si zhlédnout dokumentární filmy o tomto místě. V blízkém okolí útesů se také nachází malý muzeum, které obsahuje informace o paleontologických výzkumech v této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Bayanzag, máte možnost ubytovat se v několika různých typech zařízení. Nejběžnější formou ubytování je kemp nebo yerma, tradiční mongolský stan. Kempy jsou vybaveny veškerým základním vybavením, jako jsou postele, sprchy a toalety. Večeře se zde obvykle servíruje na zahradě pod širým nebem u ohně, takže si můžete vychutnat autentické mongolské zážitky.

Další možností je ubytování v soukromých domech nebo ger camps, které jsou podobné kempům, ale jsou menší a více soukromé. Tyto geryjské tábory jsou typické pro mongolskou krajinu a spojují tradici s moderním komfortem. Ger je jurtovitý stan, který je postaven na kulatém dřevěném rámu a pokrytý kůží nebo plachtami. Vnitřek geru je vybaven postelí, sedací soupravou a malým ohništěm. Je to jedinečný způsob ubytování a poskytuje vám autentický pocit z mongolského života.

Pokud vás láká menší komunita a místní život, můžete se pokusit získat povolení od místních obyvatel a strávit noc v gerské komunitě. Mongolové jsou velmi pohostinní a rádi vás přivítají ve svých domech. Užijete si neopakovatelný zážitek, kdy budete mít možnost poznávat jejich tradice, jídlo a zvyklosti.

Bayanzag je bezesporu jedním z nejvíce fascinujících míst v Mongolsku. Jeho unikátní geologie a význam v paleontologii jsou důvodem, proč sem každoročně přijíždějí tisíce turistů. Díky různým formám ubytování se můžete ponořit do této přírodní a kulturní oázy a prožít nezapomenutelnou dovolenou. Pokud jste nadšenými cestovateli, pak Bayanzag by mělo být na vašem seznamu míst, která musíte navštívit.


Dovolená Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Mongolsko je fascinující země ležící v centrální Asii, která je známá svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a unikátní kulturou. Mezi nejznámější turistické atrakce této země patří Bayanzag, známá také jako Flaming Cliffs.

Bayanzag je skalnatá poušť nacházející se v jižním Mongolsku. Tato oblast je významná pro paleontologické objevy a její geologické bohatství. Známé je především díky objevu fosilizovaných dinosaurů, které byly objeveny na přelomu 20. a 30. let minulého století.

Flaming Cliffs dostala své jméno díky červenému a oranžovému zbarvení svých skalních stěn, což se děje především během západu slunce, kdy sluneční paprsky dodávají úchvatné barvy této skalní formaci. Tento přírodní fenomén vytváří jedinečnou atmosféru a dodává této lokalitě zvláštní kouzlo.

Bayanzag je také jedním z nejbohatších nalezišť fosilizovaných dinosaurů na světě. V roce 1923 zde byl objeven první úplný exemplář dinosaura známý jako "Velociraptor". Tento objev změnil naše poznatky o těchto prehistorických tvorech a otevřel nové cesty ve světě paleontologie.

Dnes můžete na tomto místě vidět repliky dinosauřích vajec, fosilizovaných kostí a také výrobu fosilizované stromové pryskyřice, která se používá v tradiční mongolské medicíně.

Bayanzag není jen o fosilních nálezech, ale také o krásné krajině, kterou lze objevit během procházek nebo jízdy na velbloudu. Okolní krajina láká návštěvníky svými písečnými dunami a nekonečnou rozlohou. Můžete se tady cítit jako v jiném světě – v krajině, která vypadá více jako z Marsu, než z naší planety.

Navštívíte-li Bayanzag, můžete také zažít kulturu mongolských nomádů. Můžete zůstat v jejich yurtách, tradičních mongolských stanových obydlích, a naučit se o jejich každodenním životě a tradicích. Také si můžete vychutnat tradiční mongolské jídlo připravované z čerstvých surovin.

Cestovat do Mongolska je velký dobrodružství a Bayanzag je jedním z nejvíce fascinujících míst, které můžete navštívit. Uvidíte neuvěřitelnou krásu přírody a odhalíte kus historie prehistorického světa. Nechte se unést kouzlem Flaming Cliffs a objevte skryté poklady Mongolska.


Letenka Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Pokud hledáte nezapomenutelnou destinaci pro vaši příští dovolenou, je Mongolsko rozhodně jedním ze skvělých možností. Tato země je plná neuvěřitelných přírodních krás, unikátních kultur a fascinující historie. Jedno z nejvíce fascinujících míst v Mongolsku je bezpochyby Bayanzag, také známé jako Flaming Cliffs.

Bayanzag, nebo také "3 okresy" v mongolštině, se nachází v jižní části země, v poušti Gobi. Toto místo je proslulé tím, že zde byly objeveny některé z nejvýznamnějších fosilních záznamů dinosaura na světě. První objevený dinosaurus z Flaming Cliffs byl v roce 1922 a našly se zde pozůstatky mnoha dalších druhů jako byl například Velociraptor.

Flaming Cliffs získalo svůj název, protože vypadají jako plameny, když slunce zapadá a osvětluje je zlatě a červeně.

Navštívení tohoto úchvatného místa je zážitkem na celý život. Kromě pozorování fosilií, můžete zde relaxovat pod jedním z mnoha okolních stromů a sledovat západ slunce. V noci můžete pozorovat hvězdy na obloze, což je doplnění krásného dne.

Pokud se rozhodnete navštívit Bayanzag, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a ochranného prostředku proti slunci, protože teploty zde mohou dosáhnout velmi vysokých hodnot. Cestu sem si můžete usnadnit letenkou do mongolského hlavního města Ulánbátar, odkud je Bayanzag dostupné autem (či spíše terénním vozem) za zhruba 10 hodin jízdy.

Navštěvovat Bayanzag a obdivovat jedinečné přírodní divy, jsou jedním z největších klenotů Mongolska. Čeká zde na vás neuvěřitelná kombinace historie, kultury a přírodní krásy. Vstupte do této oblasti a objevujte fascinující svět, o kterém jste snili.


Počasí Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Mongolsko Bayanzag je malá oblast v poušti Gobi, která je známá svými zvláštními zeměpisnými útvary, které jsou obvykle červené a žluté barvy. Tyto útvary se nazývají Flaming Cliffs nebo "Plápolající útesy" a jsou zdrojem mnoha turistických atrakcí v oblasti.

Jaké je však počasí v Bayanzagu?

Bayanzag se nachází v západní části pouště Gobi, což znamená, že zde převažuje extrémní suchost a teploty. Teploty v Bayanzagu se mohou v průběhu jednoho dne výrazně měnit a to zejména mezi dnem a nocí. Během dne jsou teploty často nad 40 °C a během noci mohou klesnout i pod bod mrazu. V zimě jsou teploty ještě nižší, s extrémními mrazy, které klesají až na -40 °C.

V Bayanzagu není příliš mnoho srážek, ať už jde o déšť nebo sníh, s průměrnými srážkami v řádu milimetrů ročně. Největší srážky jsou v období monzunů v létě, což může vyvolat i silné bouřky.

Zároveň je zde vysoká nebezpečnost požárů, zvláště v horkých letních měsících, kdy mohou vznikat požáry i při velmi malém ohni.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám je návštěva Bayanzagu nejlépe uskutečnit v méně horkých měsících mezi říjnem a březnem, ale i pak je nutné se chránit před extrémními teplotami a suchozemským prostředím.

Kvůli klimatickým podmínkám je také nutné být velmi opatrný s vodou, kterou se třeba nevyplatí pít z místních studní nebo řek. Pokud se turista rozhodne přesto si vodu od těchto zdrojů vzít, musí ji před konzumací ohřát.

Vzhledem k extrémním teplotám a množství slunečního záření je nutné také dbát na ochranu pokožky a očí, což znamená používání slunečních brýlí a vysokých UV faktorů krémů na opalování.

Vzhledem k extrémním podmínkám může být návštěva Mongolska Bayanzag výzvou, ale zároveň i nezapomenutelným zážitkem pro ty, kteří chtějí poznat krásy pouště Gobi.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky